Crnogorci....

Strugar na slobodi posle dve trećine izdržane kazne
Autor: Tanjug | 20.02.2009. - 15:10

Penzionisani general bivše JNA Pavle Strugar (75), koga je Haški tribunal osudio na 7,5 godina zatvora zbog granatiranja Dubrovnika 1991. godine, pušten je na slobodu posle dve trećine izdržane kazne, saopšteno je u Hagu.

Predsednik Haškog tribunala Patrik Robinson prihvatio je u januaru Strugarov zahtev da bude pušten na slobodu posle dve trećine izdržane kazne, što je u skladu s pravilima suda, ali imajući u vidu i njegovo loše zdravstveno stanje.
Sudija Robinson je ukazao da je Strugarovo zdravstveno stanje sve gore i da je to i bio razlog što je kaznu sve vreme izdržavao u pritvorskoj jedinici Tribunala u Sheveningenu i nije, kao ostali osuđeni, bio prebačen u drugu zemlju na izdržavanje kazne.

Strugar je u januaru 2005. godine osuđen na osam godina zatvora zbog toga što, kao komandant Druge operativne grupe JNA, nije ništa učinio da spreči granatiranje Dubrovnika 6. decembra 1991. i kazni počinioce zločina, na šta su se žalili i odbrana i tužilaštvo.
Strugar, koji je u svojim pojavljivanjima pred sudom tvrdio da nije kriv, u prvostepenom postupku proglašen je krivim za dve od šest tačaka optužnice - napad na civile, verske i kulturno-istorijske spomenike, kao i kršenje zakona i običaja ratovanja.

Žalbeno veće je u julu prošle godine dodatno Strugara proglasilo krivim za napade na civilne objekte i neopravdano vojno razaranje, ali je, s obzirom na njegov loše zdravstveno stanje, smanjilo kaznu za šest meseci i pravosnažno ga osudilo na 7,5 godina zatvora.
 
Sve te Titove generale treba pobiti, ne zaliti.

Imali su neponovljivu sansu '91 i pokazali se u punom sjaju sopstvene nesposobnosti, nedoraslosti, zatecenosti i tuposti. Sve te Kukanjce, sve te Adzice, Strugare, ove i one je trebalo za kaznu pobiti a ne pustiti da mirno skoncaju.
 
Pa da,bilo je i previse cudno da nema na prvoj stranici pdf politika tema vezana za Crnogorce.. Samo ne znam zasto je toliko bitno da li je docekan,bitno je da je izasao iz zatvora,valjda ce i neki Srbin dozvijeti isto..nekad.;)
 
Pa da,bilo je i previse cudno da nema na prvoj stranici pdf politika tema vezana za Crnogorce.. Samo ne znam zasto je toliko bitno da li je docekan,bitno je da je izasao iz zatvora,valjda ce i neki Srbin dozvijeti isto..nekad.;)

Plašim se da te nisam najbolje razumeo....:dontunderstand:

Samo je naslov malo prenaglašen, čisto da bi skrenuo pažnju..

Ali tema zaslužuje da se prokomentariše...
 
Postavljac teme ga je proglasio Crnogorcem,pa to sa njim raspravi...ja nijesam cula da se javno izjasnio koje je nacionalnosti,mada me ni ne interesuje,tako da o tome necu ovom prilikom..;)

Ovo drugo je i previse glupo da bi bilo komentarisano.
 
Postavljac teme ga je proglasio Crnogorcem,pa to sa njim raspravi...ja nijesam cula da se javno izjasnio koje je nacionalnosti,mada me ni ne interesuje,tako da o tome necu ovom prilikom..;)

Ovo drugo je i previse glupo da bi bilo komentarisano.

Nikog nisam ja "etiketirao".... Postavio sam pitanje da li je čovek dočekan adekvatno...

Kao što su na primer, Šiptari dočekali njihovog Haradinaja, Muslimani onog Osmana Hadžića ili kako već, ili kao što bi eventualno Hrvati dočekali Gotovinu...
 
Ne moras sve shvatati bukvalno. Uglavnom ga je nazvao tako..nego za tvoju informaciju ne moze glava da se razbistri,vec misli.. ovog puta prvo pokusaj da shvatis sustinu,pa odg.;)

A misli su u glavi,i kada ima 50-ak takvih misli kao ti onda ti ni glava nije bistra :mrgreen:

E sada,vidim da mesate neke stvari odn. kada neko nekom kaze-e crnogorac vi kazete -jel vidis da ga je nazvao crnogorcem tako da crnogorska nacionalnost postoji..............crnogorci vas nazivamo zbog kako da se izrazim regionalne pripadnosti,i ako neko kaze crnogorac ne mora da znaci da ga je proglasio crnogorcem.da li to kapiras?
 
A misli su u glavi,i kada ima 50-ak takvih misli kao ti onda ti ni glava nije bistra :mrgreen:

E sada,vidim da mesate neke stvari odn. kada neko nekom kaze-e crnogorac vi kazete -jel vidis da ga je nazvao crnogorcem tako da crnogorska nacionalnost postoji..............crnogorci vas nazivamo zbog kako da se izrazim regionalne pripadnosti,i ako neko kaze crnogorac ne mora da znaci da ga je proglasio crnogorcem.da li to kapiras?

Misli 'poticu' iz nervnih centara iz mozga,pa ces mozda reci da se i oni mogu razbistriti?

I naravno da necu to sto nekog nazoves Crnogorcem koristiti kao dokaz za postojanje crnogorske nacije.. ali ne pada mi na pamet sad voditi diskusiju oko toga,vazno mi je da ja znam kojoj naciji pripadam,a to sta ce tvrditi neko ko istoriju ocigledno poznaje od 1918. pa na dalje mi je najmanje bitno.;)
 
Misli 'poticu' iz nervnih centara iz mozga,pa ces mozda reci da se i oni mogu razbistriti?

I naravno da necu to sto nekog nazoves Crnogorcem koristiti kao dokaz za postojanje crnogorske nacije.. ali ne pada mi na pamet sad voditi diskusiju oko toga,vazno mi je da ja znam kojoj naciji pripadam,a to sta ce tvrditi neko ko istoriju ocigledno poznaje od 1918. pa na dalje mi je najmanje bitno.;)

Moze naravno,ako otvoris lobanju i polijes mozak vodom,moze se razbistriti :rtfm: eto jesi li zadovoljna :mrgreen:

Ma ne izgleda da ne znas kojoj naciji pripadas u tome je problem.
Pa ako si rodjena pre 1918 pa znas evo ja ti se izvinjavam :mrgreen:
 
Moze naravno,ako otvoris lobanju i polijes mozak vodom,moze se razbistriti :rtfm: eto jesi li zadovoljna :mrgreen:

Ma ne izgleda da ne znas kojoj naciji pripadas u tome je problem.
Pa ako si rodjena pre 1918 pa znas evo ja ti se izvinjavam :mrgreen:

Ne,jesi li mozda nekom otvorio lobanju i uradio isto,pa mozes da tvrdis da je tako?:rtfm: :D

Ja upravo i kazem da znam koje sam nacionalnosti,a da me to sto ti ne znas,niti interesuje,niti razumijem sto to tebe interesuje..;) I daaa,o tome ti i govorim,ti znas samo ovaj dio istorije poslije tvog rodjenja,pa je i normalno sto ne znas porijeklo crnogorske nacije.. i nema potrebe da se izvinjavas zbog toga.:D
 

Back
Top