NE u fašističku Evropsku Uniju!

Da li želite da uđete u EU u kojoj će fašizam biti legalizovan?

  • Da (EU je jedina alternativa i pored legalizovanog fašizma)

  • Ne (srpski narod je tradicionalno antifašistički nastrojen)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Sukobi u Drezdenu

video snimak sukoba antifasista i demokratske policije EU drzave Nemacke?! :dash:


68112071ga4.png


U Drezedenu (Nemačka) više od 4.000 antifašista demonstriralo je danas protiv godišnjeg marša 6.500 neonacista,najvećoj povorci te vrste u Evropi.

Već na početku demostracija izbio je sukob između Antifa organizacije ''No pasaran'' i policije.Neposredno pre zakazanog skupa,na više mesta je izvršen napad policijskih snaga kako bi se razbila organizovana povorka demonstranata.

No Pasaran je očekivao oko 2.000 učesnika,međutim na kraju se pojavilo više od 4.000 ljudi.U tom pogledu Antifa mobilizacija je postigla neočekivan uspeh.Bez obzira na to što se okupilo više od 4.000 ljudi,kao i par hiljada miroljubivih demonstranata iz buržoaske organizacije ''Hajde razmisli'' nacisti su mogli da marširaju Drezdenom bez ikakvih problema,a da ih u tome niko ne ometa.

Kao i svake godine šou nakon skupa je počeo.Male grupe obeju strana su i dalje u gradu,a policija je kao i uvek nezainteresovana.

Zašto Drezden?

U periodu od 13. do 15. februara 1945 godine grad Drezden je bio bombardovan od strane britanskih i američkih vazdušnih snaga.Danas 60 godina kasnije, komemoracija bombardovanja Drezdena je centralno pitanje nemačke politike,kao i istorijskog i kulturnog nasleđa.Svake godine 13.februara od ranog jutra započinje ceremonija na Dresdner Heide groblju.Taj događaj ujedinjuje civiljno društvo grada Drezdena,starije političare svih partija,nacističke aktiviste i funkcionere.

13.februar u Drezdenu postao je simbol odmah nakon napada i bombardovanja u ll.sv ratu,simbol koji je zloupotrebljen u svakom smislu.To je proizvedeno od strane Gebelsovskog ministrastva propagande koje koristilo broj poginulih stvarajući iskrivljenu sliku putem lažnih izveštaja,koji su ostali neupitni čak do dana današnjeg.Pored toga ljudi u okviru nacističkih krugova,radili su na stvaranju drezdenskog mita decenijama i to rade i danas.Tokom hladnog rata Nemačka Demokratska Republika (DDR) pokušala je da predstavi bombardovanje kao argument protiv zapadne politike Savezne Republike Nemačke i NATO-a.Posle ujedinjenja Nemačke,Drezden je korišćen kao dokaz da je sa hladnim ratom gotovo,a u isto vreme su se vodile i debate o posledicama vazdušnih napada.Knjige poput ''Der Brand'' u kojoj su nemački aeroštrajkači stavljeni u isti nivo sa Sho-a,razbili su tabu i preokrenuli odnos između zločinaca i žrtava.

Sve do današnjeg dana nacisti pokušavaju da relativizuju istoriju,naročito Shoa,politički je kapitalizujući na osnovu mita o Drezdenu.To je u više navrata pokazano tokom godišnjih aktivnosti komemoracija na groblju ''Heidefriedhof'' i noćnim povorkama svakog 13.februara.Oni pokušavaju na svaki način da se povežu sa građanima kroz zajednički element obeležavanja toga dana.

Važnost grada Drezdena za naciste nije koincidencija: prilagodljivost političkim idejama mnogih građana,dominantna klima regionalne povezanosti Hrišćansko-Demokratske Partije,regionalna nacistička udruženja koja na žalost slobodno deluju,nedovoljno učešće društva i jako slab anti-fašistički otpor održao je nacističke marševe toliko dugo.

Od 1998 godine broj učesnika nacističkih marševa je stalno u porastu.Ovo je bilo još na početku ignorisano,pa se 2000. godine došlo do toga da nacisti postignu uspeh na izborima i obezbede participaciju u političkom životu.Nakon što su ljudi iz gradske vlade povukli granicu između sebe i nacista,skupovi su ponovo postali ''čisto'' nacistički marševi
 
I jos nesto, sta znaci tradicionalno antifasisticki narod?To je sumanuta kovanica.Prvo antifasizam je politicko opredeljenje i kao takav ne moze biti deo tradicije.Antifasisti su pojedinci ili grupe koje dele odredjeno politicko misljenje,a ne narodi.A u ostalom nije ceo srpski narod bio u NOB,bilo je i onih drugih,a i ne mozes reci da je srpska vlada toga perioda bila antifasisticka(Nedic,covece).Fasizam,kao i antifasizam se moze javiti bilo kada,bilo gde ako su istorijske okolnosti povoljne.Naravno, po mom misljenju svako normalan je antifasista,ali to misljenje ne dele svi.
 
Nasi komunisti su sovjetski zamenili europskim interlnacionalizmom. Zato su kod nas stare komunjare i njihovi indoktrinisani ucenici i potomci najveci branioci te totalitarne tvorevine.

Bas tako, i to pre svega na ideoloskim osnovama - njima se u EU ne svidjaju pare koliko im se svidja ta anacionalna, pedersko-liberalna nota koje u EU ima. Tu vide saveznike protiv svojih PRAVIH neprijatelja, njima mrskijih od bilo koga drugog - srpskog naroda.
 
Bas tako, i to pre svega na ideoloskim osnovama - njima se u EU ne svidjaju pare koliko im se svidja ta anacionalna, pedersko-liberalna nota koje u EU ima. Tu vide saveznike protiv svojih PRAVIH neprijatelja, njima mrskijih od bilo koga drugog - srpskog naroda.

Ja u toj EU ne vidim nista pedersko sto nije uzelo maha i u Srbiji.Cak naprotiv vidim ekstremno-desnicarsko fasisticko i anti-komunisticko.:dontunderstand:Dok u EU postoje partije tipa NDP,Lega Nord,BNP...itd mi smo na svu srecu uskraceni za takve pojave.Na drugoj strani Savet Evrope zabranjuje da se propagira marksizal-lenjinizam u izvornom obliku,a Staljin je zvanično ''zločinac'' gori od Hitlera.:lol:

@Vlad79

To je zbog toga sto mi tezimo da idemo u korak sa EU i ispunimo te minimalne standarde.Za sada imamo gsn.Davidovica/Obraz i 200 idiota koji ce da prave skupove salutirajuci,a kad doguramo do brojke poput BNP-a u Engleskoj da marsira 15.000 nacista salutirajuci e onda ce to biti znak da smo ispunili uslove za priblizavanje i integraciju.:P

I jos nesto, sta znaci tradicionalno antifasisticki narod?To je sumanuta kovanica.Prvo antifasizam je politicko opredeljenje i kao takav ne moze biti deo tradicije.Antifasisti su pojedinci ili grupe koje dele odredjeno politicko misljenje,a ne narodi.A u ostalom nije ceo srpski narod bio u NOB,bilo je i onih drugih,a i ne mozes reci da je srpska vlada toga perioda bila antifasisticka(Nedic,covece).Fasizam,kao i antifasizam se moze javiti bilo kada,bilo gde ako su istorijske okolnosti povoljne.Naravno, po mom misljenju svako normalan je antifasista,ali to misljenje ne dele svi.

To upravo znaci ono sto sam napisao.Da tih saka jada poput Nedica i ostalih poltrona koji su se ulizivali Hitleru nisu mogli da opstanu jer je vecina pristupla NOB-u,a cak su se i neki cetnici otvoreno izjasnjavalo kao antifasisti i pored svih manipulacija.Ponavljam samo NEKI!

E sad poltronastvo,cinkarenje i prilagodjavanje situaciji je izrazeno i dans kao i '41.Samo sto se vise ne treba ulizivati Hitleru nego EU (organizaciji koja je fasisticka) ali obavijena u demokratsku oblandu.Uz to ljudi zaboravljaju da DS (kao vladajuca stranka ) bastini ideologiju Demokratske Stranke Ljubomira Davidivica,a ne Komunisticke Partije iz toga perioda.Na taj nacin povezivati LDP,DS,LSV i ostale sa komunistima je besmisleno. :thumbdown:
 
Haha, ti ne vidis. Pa taj smaracki i isforsirani internacionalizam je preuzet direktno iz nagvazdanja Marksa i njegovih korifeja, recimo, i sve je samo ne desnicarska ideja.

Uzgred, ti 'antifa', 'autonomen' i ostala fukara kojoj se divis su pijani i nadrogirani odrpanci zaglavljeni u istorijskom liftu na 1968. spratu koje niko ne uzima za ozbiljno i koje policija uz glasno odobravanje gradjana prebija cim pocnu da se kurce po gradovima krstenih drzava.

Ukratko, dosadna sekta i nerelevantan faktor.
 
Ne EU ako može ... Ali, ne zbog fašizodnog ponašanja EU, možda je to malo prejako ... Problem je globalizacija - koja je u stvari najnoviji vid kolonijalizma i gde se na mala vrata otvaraju mogućnosti ekonomskim gigantima (državama, nacijama) da dominiraju i kroje sudbinu slabih, prilepaka, koji će zbog nekih "mrvica" i malo privilegija razoriti sopstvene nacije i to naizgled dobrovoljno, bez većeg otpora.
 
Komunizam i fasizam su ideoloski povezane i medjusobno isprepletane ideologije. Razlike su u nijansama i istorijskim okolnostima koje su dovele da jedna pobedi drugu.

Ne bi bas rekao,jer je razlika izmedju komunizma i fasizma ogromna.To sto si upravo napisao je samo tvoja povrsna konstatacija koju mozemo da cujemo na svakom buzoaskom mediju bilo u Evropi i bilo u Srbiji,bilo gde na svetu.

Razlika i to najveca je ta,sto je fasizam stvoren od strane krupnog kapitala,a Hitler je upravo tako dosao na vlast > uz pomoc krupng kapitala.

Na drugoj strani komunizam je kao ideologiju stvorio proleterijat i siromasni sloj ljudi koji se bavi intelektualnim radom.Naravno Marks nije bio siromah,ali je bio solidaran covek koji je mogao da uziva sve blagodeti kapitalizma,pa ipak je odlucio da stvori ideologiju uz pomoc koje ce da se obracuna sa svojom klasom.:worth:

Nasi komunisti su sovjetski zamenili europskim interlnacionalizmom. Zato su kod nas stare komunjare i njihovi indoktrinisani ucenici i potomci najveci branioci te totalitarne tvorevine.

Ne znam o kome govoris niti vidim da u programu aktuelnih vladajucih partija postoji bilo sta komunisticko.Oni koji su bili clanovi Partije u SFRJ,pa iz nje izasli i stvorili svoje nakaradne tvorevine (DS,LDP,LSV...itd) kojima se favorizuje potrosacko drustvo,svakako nemaju veze sa komunizmom.:think:
 
Poslednja izmena:
Sve do današnjeg dana nacisti pokušavaju da relativizuju istoriju,naročito Shoa,politički je kapitalizujući na osnovu mita o Drezdenu.To je u više navrata pokazano tokom godišnjih aktivnosti komemoracija na groblju ''Heidefriedhof'' i noćnim povorkama svakog 13.februara.Oni pokušavaju na svaki način da se povežu sa građanima kroz zajednički element obeležavanja toga dana.

Važnost grada Drezdena za naciste nije koincidencija: prilagodljivost političkim idejama mnogih građana,dominantna klima regionalne povezanosti Hrišćansko-Demokratske Partije,regionalna nacistička udruženja koja na žalost slobodno deluju,nedovoljno učešće društva i jako slab anti-fašistički otpor održao je nacističke marševe toliko dugo.
Да није можда и Београд био мит? Историју релативизују и прекрајају они који контролишу глобалне медије и образовни систем, а то свакако нису Немци па макар били нацисти (далеко од тога да их браним):
 

Prilozi

  • Drezden.jpg
    Drezden.jpg
    105,4 KB · Pregleda: 9
Haha, ti ne vidis. Pa taj smaracki i isforsirani internacionalizam je preuzet direktno iz nagvazdanja Marksa i njegovih korifeja, recimo, i sve je samo ne desnicarska ideja.

Internacionalizam kao takav nije los,vec je vazna ekonomska politika koja stoji iza ideologije.Sto se Marksa tice siguran sam da bi on prilikom svakog odlazenja u WC obrisao svoju zadnjicu zastavom EU,posto EU ne sledi nista iz Marksovog ucenja,a po najmanje iz knjige Kapital.E sad ako si ti protiv internacionalizma kao takvog,odnosno povezanosti radnicke klase svih zemalja,ne mozes biti nista drugo do fasista koji ce da kaze za ciganina da smrdi,za svakog bugarina da je tuta i svakog hrvata da je ustasa...:confused:

Uzgred, ti 'antifa', 'autonomen' i ostala fukara kojoj se divis su pijani i nadrogirani odrpanci zaglavljeni u istorijskom liftu na 1968. spratu koje niko ne uzima za ozbiljno i koje policija uz glasno odobravanje gradjana prebija cim pocnu da se kurce po gradovima krstenih drzava.

Ukratko, dosadna sekta i nerelevantan faktor.

Upravo tako lepo si napisao : "uz glasno odobravanje gradjana prebija"...A ti gradjani su uglavnom biraci burzoaskih stranaka odnosno pristalice EU ideologije.Dok se komunisti zalazu za obracun sa fasizmom po principu metak u potiljak,EU zemlje smatraju da je to "brutalno krsenje ljudskih prava fasista".:thumbdown:
 
Да није можда и Београд био мит? Историју релативизују и прекрајају они који контролишу глобалне медије и образовни систем, а то свакако нису Немци па макар били нацисти (далеко од тога да их браним):

E ovo je zvucalo kao da ih branis.Pa naravno da smatram da smo mi i te kako osteceni u saveznickom bombardovanju Beograda i ostalog dela Srbije od strane Amerikanaca i ja ih mrzim zbog toga.S druge strane to ne znaci da treba da ljubim Hitlerovu sliku i da na sva usta pricam kako je nacisticki okupator bio bolji.:confused:

Srbija u EU je neminovnost, pre ili kasnije.

Neminovnost je samo da cemo svi pre ili kasnije umreti,a za Srbiju u EU nisam bas siguran posto postoji UVEK neki uslov koji treba da ispunimo.Uz to imajuci u vidu ekonomsku krizu,mislim da nikome vise nije stalo da finasira debele guske iz Srbije (tj.nevladine organizacije koje nam pricaju bajke o EU),kada EU drzave imaju i svojih pre svega ekonomskih problema.
 
Poslednja izmena:
Internacionalizam kao takav nije los,vec je vazna ekonomska politika koja stoji iza ideologije.Sto se Marksa tice siguran sam da bi on prilikom svakog odlazenja u WC obrisao svoju zadnjicu zastavom EU,posto EU ne sledi nista iz Marksovog ucenja,a po najmanje iz knjige Kapital.E sad ako si ti protiv internacionalizma kao takvog,odnosno povezanosti radnicke klase svih zemalja,ne mozes biti nista drugo do fasista koji ce da kaze za ciganina da smrdi,za svakog bugarina da je tuta i svakog hrvata da je ustasa...:confused:

Upravo tako lepo si napisao : "uz glasno odobravanje gradjana prebija"...A ti gradjani su uglavnom biraci burzoaskih stranaka odnosno pristalice EU ideologije.Dok se komunisti zalazu za obracun sa fasizmom po principu metak u potiljak,EU zemlje smatraju da je to "brutalno krsenje ljudskih prava fasista".:thumbdown:

Internacionalizam kao takav jeste los, i los je u svakoj svojoj iteraciji. Los je kao i svi ostali delovi marksisticke ideologije zasnovani na ispraznom trucanju a ne na pazljivom i promisljenom posmatranju ljudske prirode, a takvih delova je, recimo, sedam osmina. Jedino sto je ikad vredelo kod Marksa je deskriptivno, jer je pristup istoriji donekle zanimljiv. Sve sto je preskriptivno je apsolutno, neporecivo, nepopravljivo glupo, stetno, i netacno, i kao takvo se pokazalo na delu gde god je isprobano.

Srbe, koji su moj narod, je taj anti-nacionalizam i insistiranje na besomucnim floskulama levice previse kostao, i ja zato za tvoju sektu nemam cak ni onih simpatija koje gajim prema ostalim cudacima i zanesenjacima koji grle drvece, mole se kitovima, i cekaju vanzemaljce.

Inace, burzoazija je najvredniji i najproduktivniji element svakog drustva, i kulturno i eticki i ekonomski i kako god hoces.
 
Internacionalizam kao takav jeste los, i los je u svakoj svojoj iteraciji. Los je kao i svi ostali delovi marksisticke ideologije zasnovani na ispraznom trucanju a ne na pazljivom i promisljenom posmatranju ljudske prirode, a takvih delova je, recimo, sedam osmina. Jedino sto je ikad vredelo kod Marksa je deskriptivno, jer je pristup istoriji donekle zanimljiv. Sve sto je preskriptivno je apsolutno, neporecivo, nepopravljivo glupo, stetno, i netacno, i kao takvo se pokazalo na delu gde god je isprobano.

Srbe, koji su moj narod, je taj anti-nacionalizam i insistiranje na besomucnim floskulama levice previse kostao, i ja zato za tvoju sektu nemam cak ni onih simpatija koje gajim prema ostalim cudacima i zanesenjacima koji grle drvece, mole se kitovima, i cekaju vanzemaljce.

Inace, burzoazija je najvredniji i najproduktivniji element svakog drustva, i kulturno i eticki i ekonomski i kako god hoces.

Ti si Победносвев skolski primer povezanosti krupnog kapitala (odnosno burzoaskog nacinja razmisljanja) i desnog ekstremizma (da ne kazem fasizma)... a zasto?

Pa evo zbog ovakvih konstatacija koje karakterisu prototip reakcionara poput tebe:

Internacionalizam kao takav jeste los, i los je u svakoj svojoj iteraciji.Los je kao i svi ostali delovi marksisticke ideologije zasnovani na ispraznom trucanju a ne na pazljivom i promisljenom posmatranju ljudske prirode

Ovde se ocigledno nazire fasizam.Uostalom ko je taj ko ce da odredi koja je rasa ili nacija najpametnija?Taj egoizam ultra-desnicara je svojstven u svim drzavama.:cool:

Inace, burzoazija je najvredniji i najproduktivniji element svakog drustva, i kulturno i eticki i ekonomski i kako god hoces/

Победносцев dogovorili smo se da ne pricamo viceve ovde.:lol: Kako burzoazija moze da bude najproduktivniji i najvredniji element svakog drustva kada je svoj kapital stekla istorijskim nasledjem krvave proslosti.Da smo se drzali te konzervativnosti,a ne progresa i dan danas bi bio zabranjen strajk radnika,ne bi bio stvoren MOR i na kraju krajeva zandari bi besomucno ubijali svakoga ko bi se usudio da kaze kako sredstva za proizvodju trebaju da budu u drustvenoj svojini.

loooodilo....:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Ti si Победносвев skolski primer povezanosti krupnog kapitala (odnosno burzoaskog nacinja razmisljanja) i desnog ekstremizma (da ne kazem fasizma)... a zasto?

Pa evo zbog ovakvih konstatacija koje karakterisu prototip reakcionara poput tebe:

Ovde se ocigledno nazire fasizam.Uostalom ko je taj ko ce da odredi koja je rasa ili nacija najpametnija?Taj egoizam ultra-desnicara je svojstven u svim drzavama.:cool:

Победносцев dogovorili smo se da ne pricamo viceve ovde.:lol: Kako burzoazija moze da bude najproduktivniji i najvredniji element savakog drustva kada je svoj kapital stekla istorijskim nasledjem krvave proslosti.Da smo se drzali te konzervativnosti,a ne progresa i dan danas bi bio zabranjen strajk radnika,ne bi bio stvoren MOR i na kraju krajeva zandari bi besomucno ubijali svakoga ko bi se usudio da kaze da kako sredstva za proizvodju trebaju da budu u drustvenoj svojini.

loooodilo....:thumbdown:

Prvo, hriscanski milosrdno ignorisuci ona tvoja mentalna tumaranja i spoticanja glede moje sprege sa krupnim kapitalom (kamo srece), i fasizmom kao primerom desnicarske ideologije (haha), zahvaljujem ti se na konstataciji da sam ja prototip desnicara i reakcionara. Hvala!

Sto se tice pametnih i glupih rasa, citava misao je tvoja. Ja sam rekao da je internacionalizam kao takav los, glup i stetan, ne ulazeci u razloge zbog kojih je tako. Ako te interesuje, objasnicu ti glupost internacionalizma. Medjutim, mislim da dosta govori o tebi sto je prvi razlog koji ti pada na pamet to sto su neke rase i nacije glupe, i imam utisak da bi zbog ovih recidiva trebao da se izvinis nasim nesrpskim kolegama.

Konacno, ako se govori o krvavoj proslosti, koja je krvavija od proslosti komunizma? Vi treba zauvek da budete zahvalni Hitleru sto je postojao, jer bi bez njega vasi zlocini od Rusije do Kampucije, od Kine do Crne Gore, od Francuske do Etiopije bili bez premca.

Drustvena svojina... haha. Nemoj, molim te. Uostalom, sto je veci udeo burzoazije u stanovnistvu neke zemlje, to je ta zemlja sredjenija, bogatija, stabilnija, uspesnija i naprednija u svakom pogledu - dok su stvari upravo suprotne u zemljama gde nadvladava nepismena gologuzija.
 
Prvo, hriscanski milosrdno ignorisuci ona tvoja mentalna tumaranja i spoticanja glede moje sprege sa krupnim kapitalom (kamo srece), i fasizmom kao primerom desnicarske ideologije (haha), zahvaljujem ti se na konstataciji da sam ja prototip desnicara i reakcionara. Hvala!

Cega se pametan stidi time se budala ponosi!:roll: Nisam ni mislio da si ti neki izdanak krupnog industrijaliste (to nije toliko ni bitno) vec ono najgore sto je u ljudskoj prirodi produkovano kroz politiku - sitna burzozija i malogradjanski branilac kapitalizma sa velikim ambicijama.

Sto se tice pametnih i glupih rasa, citava misao je tvoja. Ja sam rekao da je internacionalizam kao takav los, glup i stetan, ne ulazeci u razloge zbog kojih je tako. Ako te interesuje, objasnicu ti glupost internacionalizma. Medjutim, mislim da dosta govori o tebi sto je prvi razlog koji ti pada na pamet to sto su neke rase i nacije glupe, i imam utisak da bi zbog ovih recidiva trebao da se izvinis nasim nesrpskim kolegama.

Ja ne mislim nista lose o rasama i nacijama vec samo glasno izgovaram (u ovom slucaju pisem) ono sto ti mislis a snebivas se da otvoreno o tome progovoris,da te ne bi neko optuzio za rasizam i nacional-socijalizam.

Konacno, ako se govori o krvavoj proslosti, koja je krvavija od proslosti komunizma? Vi treba zauvek da budete zahvalni Hitleru sto je postojao, jer bi bez njega vasi zlocini od Rusije do Kampucije, od Kine do Crne Gore, od Francuske do Etiopije bili bez premca.

Krvavija je proslost ljudske civlizacije ona koja se prvo razvijala kroz feudalizam,a kasnije kroz kapitalizam i burzoasko drustvo.Kada vec govorimo o zlocinima zahvaljujuci kapitalizmu umre od gladi svake nedelje vise od 30.000 ljudi (cak i u civilizovanim zemljama na periferiji velikih gradova).A sto se tice imperijalistickih zlocina i ratova poput : Koreje,Avganistana,Iraka,Sudana,Nikaragve,Srbije,El Salvadora....itd. te brojke neduznih zrtava jos niko nije sabrao (jer se i ne mogu sabrati),pa stoga ne vredi uporedjivati takve stvari sa "komunistickim zlocinima" koji uistinu predstvaljaju nacionalno oslobodjenje ugnjetenih naroda.

Drustvena svojina... haha. Nemoj, molim te. Uostalom, sto je veci udeo burzoazije u stanovnistvu neke zemlje, to je ta zemlja sredjenija, bogatija, stabilnija, uspesnija i naprednija u svakom pogledu - dok su stvari upravo suprotne u zemljama gde nadvladava nepismena gologuzija.

Nepismeni su upravo pripadnici burzoazije,ali nisu gologuzi upravo zbog toga sto su sav kapital stekli nasiljem.I koja je to kapitalisticka zemlja sredjenija,bogatija,stabilnija,uspesnija i kome to sluzi : stanovnistvu ili elitama???!!!

p.s.Nemoj mi samo reci da su spanski kolonijalisti isli u zemlje latinske amerike da bi im doneli blagostanje i demokratiju?!:mrgreen: Pa da nije bilo Che Guevare (grobara kapitalizma) zemlje Latinske Amerike bi dozivele slicnu sudbinu Kosova danas.Nema nista gore od branilaca dela imperijalistickih ubica.:rumenko:
 
Poslednja izmena:
Cega se pametan stidi time se budala ponosi!:roll: Nisam ni mislio da si ti neki izdanak krupnog industrijaliste (to nije toliko ni bitno) vec ono najgore sto je u ljudskoj prirodi produkovano kroz politiku - sitna burzozija i malogradjanski branilac kapitalizma sa velikim ambicijama.

Biti proglasen za prototip desnicara je isto sto i reci "ovaj covek nije zaludjena budala", jer je desnicarski pristup politici znak zdravog razuma i razumevanja prirode stvari. Na tome ti se opet zahvaljujem.

Ja ne mislim nista lose o rasama i nacijama vec samo glasno izgovaram (u ovom slucaju pisem) ono sto ti mislis a snebivas se da otvoreno o tome progovoris,da te ne bi neko optuzio za rasizam i nacional-socijalizam.

Pa ne bih rekao da je tako. Tebi je kao prva ideja za razloge neuspeha internacionalizma palo na pamet da su neke rase intrinsicno glupe, sto si i napisao. Ja to nisam rekao, niti bih rekao, jer sam psiholog po struci. To tvoje toboznje "glasno izgovaranje mojih misli" je mozda moglo da prodje na cistkama i progonima u Staljinovom SSSR, ali kod normalnih, uljudjenih i civilizovanih ljudi ipak ne.

Krvavija je proslost ljudske civlizacije ona koja se prvo razvijala kroz feudalizam,a kasnije kroz kapitalizam i burzoasko drustvo.Kada vec govorimo o zlocinima zahvaljujuci kapitalizmu umre od gladi svake nedelje vise od 30.000 ljudi (cak i u civilizovanim zemljama na periferiji velikih gradova).A sto se tice imperijalistickih zlocina i ratova poput : Koreje,Avganistana,Iraka,Sudana,Nikaragve,Srbije,El Salvadora....itd. te brojke neduznih zrtava jos niko nije sabrao (jer se i ne mogu sabrati),pa stoga ne vredi uporedjivati takve stvari sa "komunistickim zlocinima" koji uistinu predstvaljaju nacionalno oslobodjenje ugnjetenih naroda.

Ciste gluposti. "Nacionalno oslobodjenje" koje je sproveo Mao nad Kinezima, "nacionalno oslobodjenje" Kampucije od strane Pola Pota, "nacionalno oslobodjenje" koje je sproveo Staljin nad Rusima, da navedem samo tri najociglednija krvoloka iz citave plejade monstruma, je kostalo - upravo, stracilo - toliko miliona nevinih zivota da je apsolutno neukusno potrositi i jednu rec vise osim ove dve: crveni zlocinci.

Nepismeni su upravo pripadnici burzoazije,ali nisu gologuzi upravo zbog toga sto su sav kapital stekli nasiljem.I koja je to kapitalisticka zemlja sredjenija,bogatija,stabilnija,uspesnija i kome to sluzi : stanovnistvu ili elitama???!!!

Haha, mora da se salis. Skoro svaki veliki covek - stvaralac, vodja, naucnik, mislilac, umetnik - u svim civilizovanim drustvima je bio pripadnik srednje ili vise klase. Nepismeni? Taj atribut pripada upravo sankilotskoj, tupoj, neopranoj, upravo volovskoj masi - ups, pardon, htedoh reci proletarijatu - koji se u srecnim zemljama (mora da se salis kad trazis primere?) obrazovanjem i kulturnim napredovanjem polako gubi, kopni i nestaje, bas kao sto su nestali i ljudozderi, pecinski ljudi i ostali arhaicni talog ljudske rase.

p.s. Ce Gevara je bio neuravnotezeni i beskorisni ubica koga su Kubanci ispudili sa Kube i poslali da pogine u dzungli.
 

Back
Top