muci me

light & dark

Buduća legenda
Poruka
37.758
naime mene je uvek fascinirao muskih mazohizam..mozda jer kad se kaze mazohizam vise bi prilicio zeni nego muskarcu...al dobro elem...nagledah se tih sto su u zvezde kovali zene koje su ih najvise pohebavali...svelo bi se na onu banalnost sto si gori prema njima..ali ni tu istina nije daleko...e sad da li je to samo moje shvatanje muskarca kao jaceg i dominantnijeg pola pa mi taj mazohizam vise bode oci...i sta je to sto ih naginje? da se ne vracam again na frojda ali uticaj majke je bio tu negde poprilicno omanuo...pri tom pravi mazohisti uglavnom u javnosti glume ludilo patrijarhalne, mnogo sam jak foru, isticuci konstantno svoju muskost...koja se meni kod mazohizma pretvara u nesto sasvim suprotno muskosti..da ne kazem naziv za zenski polni organ :) i dakle gde je tu postavljena sklopka?
 
Ti pricas o onim naoko jakim agresivnim ja-pa-ja tipovima, koji iz nekog razloga u vezama ili u nekoj vezi, dozvoljavaju da ih zena zloupotrebljava, ponizava, iskoriscava, pa ti ta disproporcija bode oci i pitas se sta je razlog tome?
 
Ti pricas o onim naoko jakim agresivnim ja-pa-ja tipovima, koji iz nekog razloga u vezama ili u nekoj vezi, dozvoljavaju da ih zena zloupotrebljava, ponizava, iskoriscava, pa ti ta disproporcija bode oci i pitas se sta je razlog tome?

ne moraju biti jako agresivni..ali isticu svoju muskost...dok nasuprot tome..hm ti si previse jake termine upotrebio...ali da gde je zena dominantnija i pri tom ne bas korektna
i kad se neko ne igra aktivno dominacije i mazohizma to dozivljavaju kao nesto lose...jer vide sliku u ogledalu
 
svako ko dozvoli da ga, ne zena, vec bilo ko vuce za nos
nije mazohista, vec sonja i mlakonja
u svemu moras prvo postovati sebe, pa i u vezi
a ko tebe ne postoje, daleko mu lepa kuca
 
hm :)

nego meni jedan jednom otvoreno priznao da voli tako to...i ja ga pitam pa cekaj zena pravila budalu od tebe a ti joj trcis i velicas je? pri tom kao frajer tradicionalni tripovi i tako to
al je jedan od rekih koji je bar donekle svestan toga
 
e da lajon..meni bode oci bilo kakva vrsta mazohizma kod muskaraca
pogotovo kad velicaju neciju nekorektnost

Pa ja to ne povezujem sa polom.
Mozda samo deluje da muskarcu ne stoji da bude iskoriscavan, ali to je situacija koju vidjas svakodnevno. I nije vezana samo za odnos muskarac-zena.
Ja znam muskarce koje iskoriscavaju njihovi prijatelji, roditelji, rodjaci na primer.
Ako covek ima tu crtu u karakteru, jednostavno ce nositi ogromnu tablu na kojoj pise "zloupotrebite me" "iskoristite me" "shutnite me"
Tu se verovatno radi o niskom samopostovanju.
Koje se nadomescuje ....da kazemo verbalnom agresijom, sujetom, isticanjem sebe u prvi plan uvek i svuda.

Mislim da je u musko zenskim odnosima to komplikovanije jer tu imamo zaljubljenost, ljubav, zelju, strast, a to moze jos vise da ubije samopostovanje.
Ne znam, mozda sam promasio temu :lol:
 
samopostovanje definitivno..jer sklanjas se od izvora koji te ponizava na bilo koji nacin..to bi bilo logicno..ali nije logicno za nekog ko vidi ko sto rekoh sliku u ogledalu a ne pravu sliku
zar nije dovoljno samo malo svesti..uvideti da se forsiraju dva dijametralno suprotna pravca
 
naime mene je uvek fascinirao muskih mazohizam..mozda jer kad se kaze mazohizam vise bi prilicio zeni nego muskarcu...al dobro elem...nagledah se tih sto su u zvezde kovali zene koje su ih najvise pohebavali...svelo bi se na onu banalnost sto si gori prema njima..ali ni tu istina nije daleko...e sad da li je to samo moje shvatanje muskarca kao jaceg i dominantnijeg pola pa mi taj mazohizam vise bode oci...i sta je to sto ih naginje? da se ne vracam again na frojda ali uticaj majke je bio tu negde poprilicno omanuo...pri tom pravi mazohisti uglavnom u javnosti glume ludilo patrijarhalne, mnogo sam jak foru, isticuci konstantno svoju muskost...koja se meni kod mazohizma pretvara u nesto sasvim suprotno muskosti..da ne kazem naziv za zenski polni organ :) i dakle gde je tu postavljena sklopka?

Imas srece sa temom.. :lol:
Imas mazohistu pred sobom ;)
Izvoli pitaj (najgore je sto sam svesna :dash:)
 
Pa evo mog iskustva sa jednim takvim.
Bio mi je direktor neko vreme i vrlo slican onome sto si opisala.
Sujetan, nadobudan, ali nekako prilicno providan u toj glumi nekoga ko mnogo zna i mnogo ume.
Zena mu je bila jedna nezgodna, svadljiva, zaguljena i pasivno agresivna osoba.
Zvala bi ga po pet puta dnevno i kad bi bili zajedno, bas se videlo da je ona ta koja dominira i to vrlo izrazito. U njenom prisustvu bi se potpuno menjao i jednostavno se videlo po svim verbalnim i neverbalnim znacima da se ponasa kao djachic pred strogim profesorom.

Razloge ne znam, ali po mojoj proceni, mozda je znao koliko je zapravo vredan i "opasan", pa to nadomescivao tim nadobudnim stavom. A ona je definitivno znala kakav je on zapravo i on je znao da ona zna.....
Cesto se vidi ta simbioza izmedju ljudi, koja na prvi pogled deluje nelogicno.
Zato sam ubedjen da je mazohizam karakterna crta nevezana za pol.
 
Imas srece sa temom.. :lol:
Imas mazohistu pred sobom ;)
Izvoli pitaj (najgore je sto sam svesna :dash:)

ne vredi nisi mi validan uzorak :lol:
kazem za zene mi je nekako shvatljivije (mislim nije mi shvatljivo ni za kog ali zene su sklonije trpljenju i ponizavanju sebe zarad "ljubavi" )
kod muskaraca mi je to mnogo jadnije..nerazumljivije..kako onda takvi ocekuju postovanje..od bilo koga?
 
Pa evo mog iskustva sa jednim takvim.
Bio mi je direktor neko vreme i vrlo slican onome sto si opisala.
Sujetan, nadobudan, ali nekako prilicno providan u toj glumi nekoga ko mnogo zna i mnogo ume.
Zena mu je bila jedna nezgodna, svadljiva, zaguljena i pasivno agresivna osoba.
Zvala bi ga po pet puta dnevno i kad bi bili zajedno, bas se videlo da je ona ta koja dominira i to vrlo izrazito. U njenom prisustvu bi se potpuno menjao i jednostavno se videlo po svim verbalnim i neverbalnim znacima da se ponasa kao djachic pred strogim profesorom.

Razloge ne znam, ali po mojoj proceni, mozda je znao koliko je zapravo vredan i "opasan", pa to nadomescivao tim nadobudnim stavom. A ona je definitivno znala kakav je on zapravo i on je znao da ona zna.....
Cesto se vidi ta simbioza izmedju ljudi, koja na prvi pogled deluje nelogicno.
Zato sam ubedjen da je mazohizam karakterna crta nevezana za pol.

a to je vec klasican trip moci..svi koji imaju bilo kakvu moc, pa izmedju ostalog i direktori su poznati po tome da recimo u krevetu preferiraju mazohizam..neki ga prenesu i na ostale aspekte zivota

ali uzmimo da nemate neku vrstu vece moci..obican covek..koji drugima prica ja sam muskarac...a velica zenu koja ga ponizava...dakle tu nema govora o ljubavi...vec o bolesnom krugu...
 
Pa sad....i meni se cini da zena tesko moze da voli muskarca koga ne moze da postuje.
U najboljem smislu te reci, naravno.
Ili je mozda tacnije reci, onoga koji pokazuje da malo postuje sebe.


Zasto mi se cini da stalno mashim temu :think:
 
ne vredi nisi mi validan uzorak :lol:
kazem za zene mi je nekako shvatljivije (mislim nije mi shvatljivo ni za kog ali zene su sklonije trpljenju i ponizavanju sebe zarad "ljubavi" )
kod muskaraca mi je to mnogo jadnije..nerazumljivije..kako onda takvi ocekuju postovanje..od bilo koga?

Ne znam ja vrlo cesto ne umem 'agresoru ' da kazem ne , inace m je ponos kao i egocentricnost jedna od najjacih osobina koje me opisuju, mozda i sustina mog karaktera.
Ali to je kod mene samo u ljubavi:confused:
A mislim da je to obelezje onih muskaraca koji nacisto sa sobom..
 
naime mene je uvek fascinirao muskih mazohizam..mozda jer kad se kaze mazohizam vise bi prilicio zeni nego muskarcu...al dobro elem...nagledah se tih sto su u zvezde kovali zene koje su ih najvise pohebavali...svelo bi se na onu banalnost sto si gori prema njima..ali ni tu istina nije daleko...e sad da li je to samo moje shvatanje muskarca kao jaceg i dominantnijeg pola pa mi taj mazohizam vise bode oci...i sta je to sto ih naginje? da se ne vracam again na frojda ali uticaj majke je bio tu negde poprilicno omanuo...pri tom pravi mazohisti uglavnom u javnosti glume ludilo patrijarhalne, mnogo sam jak foru, isticuci konstantno svoju muskost...koja se meni kod mazohizma pretvara u nesto sasvim suprotno muskosti..da ne kazem naziv za zenski polni organ :) i dakle gde je tu postavljena sklopka?

pa tako ti je to sa mukavchinama :)))))
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top