Vlada razmatra uzimanje četiri puta većeg zajma od MMF

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Cvetković : Vlada razmatra uzimanje četiri puta većeg zajma od MMF
Međunarodni Radio Srbija - Pre 50 minuta

Premijer Srbije Mirko Cvetković je izjavio da Vlada razmatra mogućnost da učetvorostruči ranije odobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u vrednosti od 520 miliona dolara, kako bi sanirala posledice aktuelne finansijske krize. Od MMF-a očekujemo oko dve milijarde evra za devizne rezerve, a od Evropske unije ćemo tražiti oko 400 miliona evra -rekao je Cvetković u izjavi Rojtersu. Britanska agencija podseća da je MMF početkom ove godine već odobrio našoj zemlji jedan zajam, ali uz uslov da Srbija smanji budžetski deficit na 1,75 odsto od vrednosti ostvarenog bruto domaćeg proizvoda.
 
Trebaju nam tri i po milijarde evra
Autor: CDC/DM | Foto:M.Đurica | 20.02.2009. - 20:00


Srbija očekuje da sa Međunarodnim monetarnim fondom do aprila zaključi sporazum o pozajmici od dve i po milijarde dolara , u trenutku kada je očigledno da privredni rast daleko zaostaje za ranijim zvaničnim procenama, izjavio je u petak u intervjuu agenciji „Rojters” premijer Mirko Cvetković.

„Očekujemo da sa njima zaključimo nov sporazum”, rekao je Cvetković. „Od MMF-a očekujemo oko dve milijarde evra za devizne rezerve, a od Evropske unije tražimo oko 400 miliona evra”.
Srpski premijer je prvi put naveo konkretnu sumu koja pokazuje za koliko je Vlada umanjila svoju prognozu privrednog rasta za ovu godinu.
„Naša prvobitna procena privrednog rasta za ovu godinu iznosila je između 3 i 3,5 odsto”, rekao je Cvetković. „Od početka godine zabeležen je pad fiskalnih prihoda koji nas navodi na zaključak da će naš razvoj biti manji od očekivanog. Početna procena nam sugeriše da će on verovatno iznositi između 0,5 i 1 odsto”, nastavio je premijer, zaključivši da „ne očekujemo negativan rast, već samo niži privredni rast”.
Nasuprot tome, Narodna banka Srbije je prošle nedelje saopštila da privreda verovatno ide u recesiju. Guverner Narodne banke Radovan Jelašić je, međutim, izjavio i da bi bruto društveni proizvod Srbije, u optimističkoj varijanti, mogao narasti za 1,5 do 2 odsto.
 
Nećemo ni osetiti taj ,,virus,, krize jer smo istim zaraženi već, otprilike, 1985. godine, ako se dobro sećam. Tad su nam na ekonomskom faksu (nije bilo ovih silnih ,,bolonja,, i menadžera) rekli da smo u jako lošoj situaciji, al' da to nije ništa spram Čilea i Argentine. Prognoze su bile jasne - 1990-1992 očekuje se ,,veliko ujedinjenje,, europejskih privreda, verovatno ćemo se i mi tu ukačiti, Toto Kutunjo kasnije pobedio na Evroviziji sa pesmom ,,Zajedno... itd,,. Taman nas krenulo...

Ko bi to rekao da će nas sad tek stići cunami.

Šalu na stranu, mi već odavno živimo od MMF-a, još je Tile bio živ, tako da ne vidim što bi ova Vlada bila po tome drugačija. Ko god veruje da smo mi kao nešto bili neka ekonomska veličina, nek slobodno ode na pdf humor.
 
Nećemo ni osetiti taj ,,virus,, krize jer smo istim zaraženi već, otprilike, 1985. godine, ako se dobro sećam. Tad su nam na ekonomskom faksu (nije bilo ovih silnih ,,bolonja,, i menadžera) rekli da smo u jako lošoj situaciji, al' da to nije ništa spram Čilea i Argentine. Prognoze su bile jasne - 1990-1992 očekuje se ,,veliko ujedinjenje,, europejskih privreda, verovatno ćemo se i mi tu ukačiti, Toto Kutunjo kasnije pobedio na Evroviziji sa pesmom ,,Zajedno... itd,,. Taman nas krenulo...

Ko bi to rekao da će nas sad tek stići cunami.

Šalu na stranu, mi već odavno živimo od MMF-a, još je Tile bio živ, tako da ne vidim što bi ova Vlada bila po tome drugačija. Ko god veruje da smo mi kao nešto bili neka ekonomska veličina, nek slobodno ode na pdf humor.


e *** odo ja na humor:hahaha::hahaha::bye::bye::bye:
 
Cvetković : Vlada razmatra uzimanje četiri puta većeg zajma od MMF
Međunarodni Radio Srbija - Pre 50 minuta

Premijer Srbije Mirko Cvetković je izjavio da Vlada razmatra mogućnost da učetvorostruči ranije odobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u vrednosti od 520 miliona dolara, kako bi sanirala posledice aktuelne finansijske krize. Od MMF-a očekujemo oko dve milijarde evra za devizne rezerve, a od Evropske unije ćemo tražiti oko 400 miliona evra -rekao je Cvetković u izjavi Rojtersu. Britanska agencija podseća da je MMF početkom ove godine već odobrio našoj zemlji jedan zajam, ali uz uslov da Srbija smanji budžetski deficit na 1,75 odsto od vrednosti ostvarenog bruto domaćeg proizvoda.


Jupi nasi prapraprapra unucici ce morati da vracaju dug....:vatromet::roll::cool:
 
Cvetković : Vlada razmatra uzimanje četiri puta većeg zajma od MMF
Međunarodni Radio Srbija - Pre 50 minuta

Premijer Srbije Mirko Cvetković je izjavio da Vlada razmatra mogućnost da učetvorostruči ranije odobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u vrednosti od 520 miliona dolara, kako bi sanirala posledice aktuelne finansijske krize. Od MMF-a očekujemo oko dve milijarde evra za devizne rezerve, a od Evropske unije ćemo tražiti oko 400 miliona evra -rekao je Cvetković u izjavi Rojtersu. Britanska agencija podseća da je MMF početkom ove godine već odobrio našoj zemlji jedan zajam, ali uz uslov da Srbija smanji budžetski deficit na 1,75 odsto od vrednosti ostvarenog bruto domaćeg proizvoda.


Нека смање УВОЗ..,....................
а повећају ИЗВОЗ......................!


У шта се ова влада разуме?.....Само мисли како ће нас задужити..

1235177282.jpg


.
 
*** ovi su gori nego Sloba :dash:Sad se setih predstave Indexovaca,kad se Micko(Sloba) i Petruci(Sranjo) utrkuju za medjunarodne pare

Sloba:"Meni su pare najjpotrebnije,da oporavim zajmom opustosenu Srbiju"
Sranjo:"Kak' zajam moze biti tezi od rata?"
Sloba:"Pozajmi mi Zagreb na dva dana,pa ces da vidis kako cu da ti ga vratim...i kad cu da ti ga vratim" :rotf::hahaha:
 
Poslednja izmena:

Back
Top