SEĆATE LI SE BOBI?

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
PROSLE GODINE SU SINTERI U MOM KRAJU OSTAVILI ZENKU BOBI.VEROVATNO SE SECATE SA TEMA O UDOMLJAVANJU.
BOBI JE SLEPA NA JEDNO OKO.
nije mogla da ostane na ulici zbog svoje naravi.
skakala je na ljude ne birajuci.jurila za ljudima,ona je dobronamerna ali neartikulisana,neam osecaj.
puno su je tukli,i zorica iz budisave je prihvatila povrh svih svojih problema...
ali..bobi se konstano tuce i davi druge kucice s kojima je u boksu.
vise ne moze da bude tamo.
zorica je ponovo ispala ok i prihvatila je da ostane u azilu ali da se za nju ogradi deo dvorista i napravi kucica.

sad vas sve molim,da mi pomognete,ako hocete i mozete ,da skupimo novac da joj omogucimo da zivi i dalje.
onakva tamo ne moze da ostane.a ja je nemam gde.
ako to ne obezbedim bobi mora da ide iz azila.ja je necu vracati na ulicu.
platicu da je uspavju.jer je niko nece tj nema ko da je primi.

ona je samo pas koji nema granicu u ljubavi.ali eto niej dobra sa drugim psima u boksu.ali nije zla.

ako mozete evo mog ziro racuna ,ja ne znam ni koliko kosta onos to su mi rekli da treba za pregradjivanje.ali po malo para i skupice se za bar neki mali boks.

efg banka


250-1350018921500-40

i neka pise obavezno za bobi

ja cu sav novac prebaciti posle na zoricin racun.






 
Isla sam odmah posle posla do dve poste ali su redovi iz ne znam kog razloga. Uplaticu nesto novca ili za vikend ili u ponedeljak.

Bilo bi lepo da ko koliko moze prilozi za Bobi. Ne sumnjam da ima malo nezgodnu narav, ali sam za opciju zivot, ako moze.

Nadam se da cemo prikupiti pare za box iako znam da je sve teze izdvajati novac i za druge, svakodnevne stvari, nazalost.
 
To nije nista neobicno, ima pasa koji ne mogu sa drugima. Zasto ipak ne pokusas da saznas koliko ti para treba. Boks moze da bude betoniran, a i ne mora, moze da bude kucica sa dugackim lancem, ..... lakse je kad znas koliko treba da sakupis.
 
pitala sam cekam odgovor.receno mi je samo da mora iz azila u roku od 5 dana.ali je posle dogovor za boks.bez daljeg objasnjenja.cim saznam javicu.ni ja nisam za kucicu lux kategorije jer neko nema ni karton da legne.ja svaki dan nalazim bacene duseke i krevete po kontenjerima ali ne mogu da ih dobacim do azila.samo treba obratiti paznju i uzeti sa kontenjera.dovoljan joj je dusek i 4 daske i eto kucice i najlon da s eprekrije i zakuca ekserima.
 
To nije nista neobicno, ima pasa koji ne mogu sa drugima. Zasto ipak ne pokusas da saznas koliko ti para treba. Boks moze da bude betoniran, a i ne mora, moze da bude kucica sa dugackim lancem, ..... lakse je kad znas koliko treba da sakupis.

Naravno da ima. Kao i macaka, drugih zivotinja, pa i ljudi. Nisam za opciju - smrt, ako je moguce drugo resenje.

Stvarno je nezgodno to sto bi covek x puta dao nesto sto bi azilu i zivotinjama moglo da posluzi, ali bez prevoza, pomagaca...tesko ide.

Videcemo od Mine da li se jos nesto u medjuvremenu izdesavalo, kakva kucica/box tacno treba, koliko para...
 
znam vec jesam .sve sto nadjem odavde da moze da koristi poslacu.novac cu da skupim i dam.
ako to nije dovoljno ja cu biti prinudjena da nadjem nekog veterinara da je uspava.jer ono sto se zahteva od mene ne mogu da ispunim.a oni ne mogu da je zadrze.nema resenja.
 
Betonski stub visine 2.50 m 1kom=580 din. Mislim da treba 5 ili 6 stubova za box.
Mreza 6 (to je naziv) 6x2 m 2900 din
Npr. 1000 din za radnika da napravi box, neko strucan, da se ne rusi, ili da je krivo.


Znaci 6x 580=3480 stubovi
+2900 mreza
1000 radnik da napravi kako treba box
----------

= 7380 din
evo racunice koju sam dobila
 
Ima nas koji smo uplatili nesto novca (Mina je upoznata). Nadam se da ce odziv biti i veci jer svako zasluzuje zivot, pa i Bobi. Nije lako odvajati novac, znam, ali ako vise ljudi prilozi koju kintu - nesto se moze i uraditi.

Veceras sam poslala oko 15-ak mejlova sa informacijom da pogledaju temu i pomognu, ako zele i mogu, naravno. Pokusacu i dalje da usmeravam ka ovoj temi.
 
Zar ne bi jednostavnije bilo da se ovde napise br. ziro racuna Zorice iz Budisave pa da direktno uplacujemo novac ? Nepotrebno je da se pare seljakaju sa jednog na drugi racun i uzput dodatno placa posti, banci ili gde vec uplatimo. Koji je Zoricin kontakt telefon da je zovnemo i dogovorimo se oko novcane pomoci ?
 
Poslednja izmena:
zorica--064 2231 536


ja sam htela da ja posaljem onoliko koliko su rekli da treba.da ne bude posle fali ovo fali ono.ali naravno evo pozovi zoricu slobodno,porazgovaraj sa njom,racunicu sam iskopirala koja mi je poslata.pa se dogovori sa njom kako da joj dostavis i naglasi da je to bas za bobi.ok?
hvala
 
Bilo bi sjajno da jos neko prilozi za Bobi, koliko moze. Psu zaista sto pre treba box, kao sto Mina rece na pocetku teme.

Sad se solidarisemo oko Bobi, sutra ce nekom drugom trebati pomoc, ili vec treba, a nadam se da cemo hteti i moci da jedni drugima izlazimo u susret u granicama mogucnosti.

Ako uspemo da se ispomazemo coporativno, bice bar malo lakse :).
 
pa drugacije i ne mozemo osim da svi zajedno nesto uradimo.svima je potrebna pomoc za zivot.ako neko ima cak i po 50 dinara nije problem.videcemo a s enadjemo negde da nakupimo.
hvala egyptian cat na razumevanju:)
 
Sjajno Mina, a divni su svi koji su se solidarisali u ovoj situaciji. Ma svi smo za primer :zag:. Skupljeno je znaci vise od pola.

'Ajde da pokusamo da animiramo jos nekog za preostalu sumu od oko 3.700,oo din (ako ne pogresih u racunici).
 

Back
Top