Povecani puls...
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Povecani puls...

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Povecani puls...

Dobar dan. Imam 16 godina i treniram fudbal sedam godina. Imam problema sa povecanim pulsem kad radimo treninge izdrzljivosti... Kao mali imao sam astmu, ali napade gusenja nisam imao vec oko deset godina... Posle opterecenja, trener proverava koliki nam je puls i kod mene je uvek uvecan za razliku od drugih...ne znam u cemu je problem? Meri se 15 s i onda se taj broj otkucaja koji izbrojimo pomnozi sa 4, a meni je 45-50 sto znaci 50 * 4 = 200..

Hvala.

Elita
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano Re: Povecani puls...

Да имаш толики пулс не би био жив. Боље купи дигитални мерач притиска и пулса , онда ћеш знати праве вредности. Пулс већ од 90-100 откуцаја ако траје дуже знак је да ти теба упут за кардиолога и можда пулмолога
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 19.02.2009. u 20:03
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Nema razloga za paniku - naravno da bi bio ziv i jeste ziv iako ima 200 otkucaja, no svakako se slalazem da bi bilo dobro da decka pregleda lekar sportske medicine koji ce ga dalje uputiti po potrebi drugim specijalistima. Svakako da klub ima svog lekara, pa je najbolje savet prvo potraziti od njega.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Elita
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio WithdrawnWater Pogledaj poruku
    Nema razloga za paniku - naravno da bi bio ziv i jeste ziv iako ima 200 otkucaja
    Извињавам се , то је пулс после оптерећења

Колико је нормално да је пулс тада ?
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

To zavisi od mnogih stvari (godina, istreniranosti, vrste opterecenja, telesne konstitucije, i najzad i od toga d ali je neko zrav ili ima neki problem - astma odnosno problem sa plucima moze biti problem). Puls moze biti 200 u opterecenju, naravno procenu o tome da li je to ok ili je zabrinjavajuce treba da da sportski lekar (ocigledno d apostoji razlog zasto trener meri puls ovim decacima).
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

hvala vam.

i da , da dodam jos nesto... treniram redovno i kad imamo takve treninge, osecam kao da mi pluca nisu dovoljo velika ... ne mogu "vise" vazduha da udahnem nego sto opsecam da treba a hteo bih... i tad srce pocinje brzo da radi ...

Aktivan član brbljiva_kisa (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

I moja cerka ima problema sa povecanim pulsom.
    Njene vrednosti pritiska su kako-kad, ali obicno se krecu oko 120 sa 70, dok je puls preko 90 i to kad bukvalno nista ne radi.
    Ne mogu nikako da je nateram da ode kardiologu, ima 19 godina i na zalost, nemam bas nekog uticaja na nju. Ne zeli da me slusa i zaista muke mucim sa njom.
    Na sistematskim pregledima lekari konstatuju njen visok puls, ali na tome se sve zavrsava.
    Nothing Else Matters
    Metallica

Nov član
    Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

plivanje...zivim u novom sadu i imam 17 godina,reci cu ti jedno.. idi 3-4 meseca na plivanje.. ili ako zelis potpuno zdrava pluca znaci da udises *punim plucima* i da ti puls bude oko 60-68 a pri trcanju maksimalo 120... da uporedo sa fudbalom treniras plivanje...sve svoje zdravstvene probleme mozes da resis kroz plivanje... ja sam trenutno u fazi definisanja misica tako da idem samo na trcanje jos jedno kratko vreme..... preko zime sam se katastrofalno ugojio jer je plivanje zahtevan sport i trosi puno snage i kalorija.. tako da mi je dorucak bio 1kg hleba sa tunjevinom i pola litre mleka.. SVAKO JUTRO ... nastavio sam da jedem a 3 meseca nista radio nisam .. ako zelis da poboljsas svoje zdravlje i sacuvas ga,idi na plivanje ali imaj na umu jos jednu veliku obavezu i povecanu potrosnju energije i hrane.... ja sam hvala bogu skinuo dosta kilograma (8kg) imam jos 3 i krecem sledece godine imam u nemackoj takmicenje... pozzdrav!! SRECNO

Primećen član
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Da se i ja ukljucim...15 godina imam,5 godina treniram fudbal..i mi smo pravili takve treninge i mjerili puls,meni je vazda kad smo mjerili puls bio previsok,iako mogu izdrzati mnogo vise nego drugi i mnogo sam jaci (jaci od svih ) puls mi je cak nekad bio 240-250 mozda neko nece vjerovat al to je ziva istina ...imao sam mnogo pregleda kod doktora sportske medicine sve je bilo ok

Slične teme

1. UBRZAN PULS
    Autor LAURAA u forumu Zdravlje
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 18.05.2014., 01:51
  2. povecani leukociti u urinu
    Autor andrijanax u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.04.2008., 04:11
  3. elektromagnetni puls
    Autor gost 117976 u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 3