OTVARANJE KLUBA.... TREBA MI POMOC!!!!!

HeKLeR_VA

Početnik
Poruka
2
Sta mi sve treba i kome da se obratim za otvaranje sportsko-avanturistickog kluba? I da li je moguce da vise sportova bude ukljuceno, imam zainteresovanih prijatelja koji se bave skijanjem, snowboarding-om, paraglajdingom, ronjenjem..... Mislili smo sve to da ujedinimo u jedan klub. Unapred HVALA!!!!
 
Sta mi sve treba i kome da se obratim za otvaranje sportsko-avanturistickog kluba? I da li je moguce da vise sportova bude ukljuceno, imam zainteresovanih prijatelja koji se bave skijanjem, snowboarding-om, paraglajdingom, ronjenjem..... Mislili smo sve to da ujedinimo u jedan klub. Unapred HVALA!!!!

Sa zakašnjenjem...

Ova varijanta nije moguća... Pre svega postoje tačno određena, taksativno navedena pravna lica (u ovom slučaju udruženja građana - klubovi) od koje neko možeš da izabereš, kada je reč o sportskom klubu, a i generalno za "firme" odnosno preduzeća, tj. sada privredna društva, ostale ustanove itd... Dakle tačno određena, ne možeš "izmišljati" nova,moraš izabrati jedno od navedenih, tako da skup ovih sportova u jednom klubu nije moguć.

Ili drugim rečima, još uvek ne znam da postoji sportski klub koji se bavi ovim sportovima. Skijanje i ronjenje su sportovi - skijaški klub, ronilački klub dakle postoje kao sportski klubovi dok snowboarding sigurno nije, za paraglajding ne znam da li ulazi u neki klub padobranaca, jer padobranstvo jeste sport.

Nešto slično smo mi imali ovde do skora kada je reč o osnivanju paintball kluba. Sportski Savez Srbije je tek 2000 godine priznao paintball kao sport i dozvolio osnivanje ovakvih sportskih klubova. Do tada se paintball kod nas nije smatrao sportom.

Ali... Možda ne možeš osnovati sportski klub, ali svakako možeš osnovati udruženje građana koje se bave ovim sportovima odnosno veštinama, kao što recimo postoji udruženje dijabetičara, ili udruženje osoba s visokim krvnim pritiskom (stvarno sam video), ali se takva udruženja razlikuju od sportskih na koje vidim pretenduješ.

I kao zaključak, možda trenutno ne postoje ovakvi oblici sportskih klubova, ali možda će ih u budućnosti biti, recimo sportski klub ekstremnih sortova, koji obuhvata ove sportove i veštine. Ako na zapadu postoje ovakvi registrovani klubovi, verovatno je samo pitanje vremena kada će isti početi da se osnivaju kod nas, mada i u tom slučaju će neko morati da probije led i da ode u sportski savez, objasni im o čemu se radi, podnese tone papira i dokumentacije, utaba put drugima...

Do tada, sretno.. Nemojte čekati ovo, bavite se sportom...
 
Aj ovako:

1. SUP kao što sam rekao više ne vodi registar udruženja građana, to je činio ranije (Znam, jer sam bio i u SUP-u kada sam osnivao klub - rekli su mi da "nemaju pojma")

2. Katastar (Katastar nema veze s ovim, niti zajedno s njim geodetski zavod, niti sud sa svojim zemljišnim knjigama, to je skroz druga priča)

3. Agencija za privredne registre takođe nema veze s ovim, APR je nadležna za osnivanje preduzeća, odnosno privrednih društava (novi termin). Znam jer me je SUP uputio na njihov šalter, gde sam opet dobio isti odgovor "nemam pojma"

Ti si Neš verovatno osnivao "firmu", preduzeće pa si postupak poistovetio s ovim. Dakle postupci kao što vidite nisu identični.

Ovako, da ne bi šetali od ustanove do ustanove, pozovite sportski savez kluba koji želite da osnujete, zatražite od njih potrebna dokumenta. Ona su po pravilu šablonska i potrebno je samo zameniti odgovarajuće lične podatke. Akt o osnivanju overite u sudu, možda u nekim mestima u Opštini, to proverite. Sve pošaljete Ministarstvu, i čekate do 40 dana - zakonski rok na odgovor. Eto ukratko...

Nešto o ovome možete pogledati na stranici koju sam sačinio: http://paintballzr-kakoosnovatiklub.blogspot.com
Doduše odnosi se na osnivanje paintball kluba, ali princip je uglavnom isti.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav...
Vidim da ste upuceni, ali mene bi zanimalo jedno, Kako mogu da vidim koji sve klubovi ili udruzenja postoje za registraciju posto osnivam klub ili udruzenje pa neznam pod koju klasu ako mogu tako da kazem bi se taj klub vodio...kao npr udruzenje nekoga ili nekih.

Hvala na pomoci!!!
 
@specnaz :ok:
Mozes uvek da osnujes udruzenje gradjana, tako resavas neke probleme. Kasnije kada se stvore uslovi preregistrujes u sportsko drustvo, ako utvrdis da ti tako vise odgovara, a to sto te zanima pokazace ti izbor tamo gde osnivas udruzenje, pa izaberi na osnovu njihovog saveta na koji mozes slobodno da se oslonis.
 
Za sportski klub ti trebaju dva lica po starom zakonu, a po predlogu novog tri...... treba ti odluka o osnivanju kluba, zapisnik sa sednice na kojoj je ta odluka doneta, spisak lica koji osnivaju klub, odluka o imenovanju jedne osobe kao predsednika kluba, statut kluba koji je takodje usvojen na sednici i sa svim tim ides u ministarstvo sporta.

Klub nazovi kako hoces, a u odluci o osnivanju navesces sa cime ce sve klub da se bavi (sa kojim sportovima)

E onda se naoruzas strpljenjem i cekas :dash:
 

Back
Top