''Путинизам'' - идеја патриотске елите

Софија

Legenda
Poruka
52.896
Припадник транснационалне елите осећа се грађанином имагинарног Лондона, Њујорка, или неког другог идеалног града имућних, образованих, лепих.
Он не жели да зна ни за какву одговорност према националној или локалној заједници. Јер он је ''индивидуум'' - хедонистички и материјалистички егоиста. Кад припадник такве елите дође на чело националне државе, своју сопствену земљу третира као колонију.
Његов снобовски ''космополитизам'', лојалност ''свемирком граду'', заправо је служење суровој хијерархији моћи у којој он игра капоа.
И он ужива у тој улози, сатирући околне људе, ресурсе и културу.
(Глобализација је та која ствара транснационалну елиту.
Глобализацију нико не жели, сем Америке која у томе види својеврстан модел владања јер се помоћу исте формира веома лагано војска медиокритета, ниске националне свести.)

Насупрот таквој елити, стоји патриотска елита.
Њу чине људи одани својој земљи. Они не мисле да се смисао живота исрпљује у нагомилавању новца по цену сатирања ближњих.
Они не желе да се уздижу на рачун свог народа.
Они виде бездушност светских господара и од ње покушавају да сачувају и себе и друге.
Они се труде да унапреде своју заједницу и тај труд се одмах види по њеном брзом оздрављењу.
Они нису свеци.
Онолико колико директно не раде против сопственог друштва, оно доживљава процват и за то им је захвално.


--------------------------------------------------------------

Шта ми имамо на власти у Србији?
Припаднике које од ове две групације?
Који су вам више по мери?
 
Da,o tome sam već i govorila.
Baš taj globalizam utiče na to da se u Srbiji polako ali sigurno guši ćirilica,a ona je osnova nacionalnog identiteta jer šta smo mi Srbi bez svog pečata,svoje ćirilice, niko i ništa.:manikir:
Између осталог и ћирилица је део нашег националног идентитета.:bye:
 
Шта су глупости?
Ко је помињао ''образ'' ?

Ти си у тексту прочитао , изгледа, нешто што не пише.:lol:

Ovo kao da je prepisano sa sajta Obraza, 1389, Nomokanona, i slicnih mitomanskih sajtova pogubnih po mentalno zdravlje.Nacionalno ovo, nacionalno ono...alo bre, XXI vek.
 
Ovo kao da je prepisano sa sajta Obraza, 1389, Nomokanona, i slicnih mitomanskih sajtova pogubnih po mentalno zdravlje.Nacionalno ovo, nacionalno ono...alo bre, XXI vek.
Кажеш ''као да је преписано''- не знаш да ли јесте! - ето колико си неозбиљан у квалификовању и уз то показујеш жесток недостатак националне свести.

Лепо реци, ''ја сам транснационални елитиста'' и ником ништа.:D
 
Nisam mislio doslovno prepisano, mislio sam na to da je koncept isti. Da, nemam nacionalnu svest.Kad vidim sta nam je ista donela kod "nacionalnih radnika" koji su nas upropastili, potrudicu se da je ni moja deca nikad ne dobiju,

Zloupotreba jedne ideje ne predstavlja samu ideju. Nacionalizam je pun savršeno pozitivnih stvari zbog kojeg zapravo i postoji.
Te pozitivne stvari nisu isključivanje iz svetskih tokova, međunarodne saradnje, šovinizam i ostale devijacije dotičnog fenomena.
Pozitivne stvari koje donosi nacionalizam (ili malo lepše rečeno - partiotizam) su očuvanje vrednosti porodice, bezuslovna ljubav prema zemlji itd. Neki od nas nikada neće posedovati te kvalitete, ali to ne menja njihov krajnje pozitivan status. Stoga, nije u redu pljuvati po svemu nacionalnom čak ni u 21. veku.
 
Nisam mislio doslovno prepisano, mislio sam na to da je koncept isti. Da, nemam nacionalnu svest.Kad vidim sta nam je ista donela kod "nacionalnih radnika" koji su nas upropastili, potrudicu se da je ni moja deca nikad ne dobiju,
Јасно је да немаш националну свест.
То је лоше, за тебе.
А лоше за државу ако се на челу исте нађе такав човек.

Русија је током осам година Путиновог председниковања доживела привредни процват. Зашто ли? Зато што је човек жестоко испред свега ставио државни и национални интерес.

Русија је, под Јељцином, и његовом транснационалном елитом дозивела финансијски слом 1998. године.
Била је толико ''сатрвена'' да је Медлин Олбрајт, исте године, објавила да ''Русија слабо и нестручно користи своје природне ресурсе'' и позвала ''пријатеље Русије'' да поводом тога нешто предузму.
То је био увод у најозбиљнија разматрања како да се Русији ''помогне'', тако што ће се она распарчати.
Прдложена је подела на ''европски, ''азијски'' и ''сибирски'' део.
При чему би ''сибирски'' био дат САД-у на управљање.

Елем, то се дешава државама кад владају њима владари који су припадници транснационалне елите, а не припадници патриотске елите.

Него, како објашњаваш ти, а и сви други подржаваоци убијања националног чињеницу да Америка , Немачка и све ВЕЛИКЕ СИЛЕ истичу своје национално више него било шта друго?
 
Zloupotreba jedne ideje ne predstavlja samu ideju. Nacionalizam je pun savršeno pozitivnih stvari zbog kojeg zapravo i postoji.
Te pozitivne stvari nisu isključivanje iz svetskih tokova, međunarodne saradnje, šovinizam i ostale devijacije dotičnog fenomena.
Pozitivne stvari koje donosi nacionalizam (ili malo lepše rečeno - partiotizam) su očuvanje vrednosti porodice, bezuslovna ljubav prema zemlji itd. Neki od nas nikada neće posedovati te kvalitete, ali to ne menja njihov krajnje pozitivan status. Stoga, nije u redu pljuvati po svemu nacionalnom čak ni u 21. veku.
Слажем се.

У Србији се последњих година уочава један занимљив ''феномен''.

Истицање да је реч ''националиста'', ''национално''- нешто лоше! А то није тачно.

То је само лукаво смишљен план локалних глобалиста и поборника умрлог либералног капитализма, јер је њима циљ да од народа ''денационализацијом'' направе масу послушник клонова-медиокритета.


Људи не умеју да направе разлику измешу национализма и нацизма.

Е, нацизам је нешто чега се треба чувати.

Национализам је веома пожељан и то свуда, што велике силе свакодневно доказују.
 
Poslednja izmena:
Русија је током осам година Путиновог председниковања доживела привредни процват. Зашто ли? Зато што је човек жестоко испред свега ставио државни и национални интерес.

Ne, nego zato sto Rusija proizvodi ogromne kolicine nafte i gasa. Bez obzira na to, Rusiji nedstaje novac za ulaganje u budzetska pitanja, te je zato sa Kinom sklopila ugovor o pozajmici nekih dvadesetak milijardi dolara, a zauzvrat ce Rusija Kini sledecih dvadeset godina isporucivati naftu besplatno.
Dalje, trosak proizvodnje barela nafte je u Rusiji oko 60 dolara. Sta ce biti ako barel nafte padne na 30, 20 dolara? Sad je vec 40.Rusija je na veoma, veoma staklenim nogama.

Nacionalna ideja SVUGDE sluzi samo kao izgovor za ratove koji su izvor bogacenja odredjenog dela drustva. Dok su marinci krvarili po Pacifiku, hoteli u Majami Bicu i kazina u Vegasu su bili puni.I tada, kao i sada, u rat ide sirotinja, koja su vojsku prijavljuje jer nema posla i od cega da zivi.College boys, sinovi politicara i bogatasa ostaju kod kuce. Tako je uvek bilo i tako ce biti.

"Patriotizam je poslednje utociste propalica".
 
Ne, nego zato sto Rusija proizvodi ogromne kolicine nafte i gasa. Bez obzira na to, Rusiji nedstaje novac za ulaganje u budzetska pitanja, te je zato sa Kinom sklopila ugovor o pozajmici nekih dvadesetak milijardi dolara, a zauzvrat ce Rusija Kini sledecih dvadeset godina isporucivati naftu besplatno.
Dalje, trosak proizvodnje barela nafte je u Rusiji oko 60 dolara. Sta ce biti ako barel nafte padne na 30, 20 dolara? Sad je vec 40.Rusija je na veoma, veoma staklenim nogama.

Nacionalna ideja SVUGDE sluzi samo kao izgovor za ratove koji su izvor bogacenja odredjenog dela drustva. Dok su marinci krvarili po Pacifiku, hoteli u Majami Bicu i kazina u Vegasu su bili puni.I tada, kao i sada, u rat ide sirotinja, koja su vojsku prijavljuje jer nema posla i od cega da zivi.College boys, sinovi politicara i bogatasa ostaju kod kuce. Tako je uvek bilo i tako ce biti.

"Patriotizam je poslednje utociste propalica".
:D Прочитај још једном пажљиво уводни пост.
Ниси похватао све конце из њега.

И ниси ми одговорио на круцијално питање: зашто Америка, Немачка и остале велике силе толико истичу своје национално?

Сети се, у Америци је филм ''ПАТРИОТА'' добио оскара.
Главна улога: Мел Гипсон
 
Ako se zloupotrebljava stalno, kao sto jeste, ideja ostaje u domenu idealnog, a posledice osecamo svi mi.
Не мислим да је поента избацивати научене фразе напамет.
Поента је разумети их, поента је видети како се исте манифестују у практичним, друштвеним оквирима.;)
 
Не мислим да је поента избацивати научене фразе напамет.
Поента је разумети их, поента је видети како се исте манифестују у практичним, друштвеним оквирима.;)


Bravo.Sad se priseti, ako imas dovoljno godina, kako se ideja nacionalizma manifestovala u Srbiji devedesetih, i koji je njen konacni produkt 1999. Ako nemas dovoljno godina i ne secas se toga, mogu i da razumem tvoj romanticarski zanos. :)
 
Pohvatao sam ja konce.Izgleda da ti nisi, jer sam ti na pitanje odgovorio.
Колико видим, Руси , Немци, Кинези...никог не нападају, а форсирају национализам.
Мора да се зна ред у кући.

Једино Американци нападају.;) Хтели би да поробе. чини ми се цео свет.
Али Богу хвала и њиховом терору се лагано ближи крај.

Још неки пример употребе ''национализма'' у сврху ратовања, осим Америке?

Објашњење које си дао асоцира на пропагирање немогуће идеје комунизма.
Комунизам= анационализам= сви исти ;)

То друже не функционише, јер сви исти, хвала Богу нисмо.:)
 
Bravo.Sad se priseti, ako imas dovoljno godina, kako se ideja nacionalizma manifestovala u Srbiji devedesetih, i koji je njen konacni produkt 1999. Ako nemas dovoljno godina i ne secas se toga, mogu i da razumem tvoj romanticarski zanos. :)
:lol:Рат није избио због национализма, већ због тога што је тако одговарало САД-у и Немачкој.:D
А онда су по лажним велом ''Српског НАЦИЗМА'' , све свалили на Србе.

А Срби нису хегемонисти.

Срби имају ултра лоше изражену националну свест.;) Процењени смо као народ са најлошије израженом националном свешћу у региону.
 
Припадник транснационалне елите осећа се грађанином имагинарног Лондона, Њујорка, или неког другог идеалног града имућних, образованих, лепих.
Он не жели да зна ни за какву одговорност према националној или локалној заједници. Јер он је ''индивидуум'' - хедонистички и материјалистички егоиста. Кад припадник такве елите дође на чело националне државе, своју сопствену земљу третира као колонију.
Његов снобовски ''космополитизам'', лојалност ''свемирком граду'', заправо је служење суровој хијерархији моћи у којој он игра капоа.
И он ужива у тој улози, сатирући околне људе, ресурсе и културу.
(Глобализација је та која ствара транснационалну елиту.
Глобализацију нико не жели, сем Америке која у томе види својеврстан модел владања јер се помоћу исте формира веома лагано војска медиокритета, ниске националне свести.)

Насупрот таквој елити, стоји патриотска елита.
Њу чине људи одани својој земљи. Они не мисле да се смисао живота исрпљује у нагомилавању новца по цену сатирања ближњих.
Они не желе да се уздижу на рачун свог народа.
Они виде бездушност светских господара и од ње покушавају да сачувају и себе и друге.
Они се труде да унапреде своју заједницу и тај труд се одмах види по њеном брзом оздрављењу.
Они нису свеци.
Онолико колико директно не раде против сопственог друштва, оно доживљава процват и за то им је захвално.


--------------------------------------------------------------

Шта ми имамо на власти у Србији?
Припаднике које од ове две групације?
Који су вам више по мери?

Народ је преплашен..комунисти (ДС-СПС-ЛДП) су плашили годинама народ, новим санкцијама...ратовима...лоша десница.СРС и сл...је урадила своје....народ је више код Срба бар..окренут патриотској елити...али из страха гласа..за ове комунисте...
 
Народ је преплашен..комунисти (ДС-СПС-ЛДП) су плашили годинама народ, новим санкцијама...ратовима...лоша десница.СРС и сл...је урадила своје....народ је више код Срба бар..окренут патриотској елити...али из страха гласа..за ове комунисте...
Комунизам је и био фарса за што лакше придобијање скоро добијеног- гомила неуобличених умова који не знају ни ко су, ни шта су, а понајвише не знају где им је место- за добијање транснационалне елите.
Комунизам , онакав какав смо ми имали, још увек је на снази у нашој држави.

Стручњаци, који су се бавили и баве комунизмом, кажу да је потребно 60 година да би се из исте комунистичке буле изашло.
 
Припадник транснационалне елите осећа се грађанином имагинарног Лондона, Њујорка, или неког другог идеалног града имућних, образованих, лепих.
Он не жели да зна ни за какву одговорност према националној или локалној заједници. Јер он је ''индивидуум'' - хедонистички и материјалистички егоиста. Кад припадник такве елите дође на чело националне државе, своју сопствену земљу третира као колонију.
Његов снобовски ''космополитизам'', лојалност ''свемирком граду'', заправо је служење суровој хијерархији моћи у којој он игра капоа.
И он ужива у тој улози, сатирући околне људе, ресурсе и културу.
(Глобализација је та која ствара транснационалну елиту.
Глобализацију нико не жели, сем Америке која у томе види својеврстан модел владања јер се помоћу исте формира веома лагано војска медиокритета, ниске националне свести.)

Насупрот таквој елити, стоји патриотска елита.
Њу чине људи одани својој земљи. Они не мисле да се смисао живота исрпљује у нагомилавању новца по цену сатирања ближњих.
Они не желе да се уздижу на рачун свог народа.
Они виде бездушност светских господара и од ње покушавају да сачувају и себе и друге.
Они се труде да унапреде своју заједницу и тај труд се одмах види по њеном брзом оздрављењу.
Они нису свеци.
Онолико колико директно не раде против сопственог друштва, оно доживљава процват и за то им је захвално.


--------------------------------------------------------------

Шта ми имамо на власти у Србији?
Припаднике које од ове две групације?
Који су вам више по мери?

I Sofiji i učesnicima:

Ni jedna ni druga "elitistička" opcija neće spasiti obraz Srbiji.
Niti to pokušavaju. To što se vi ovde deklarišete kao protivnici ali zastupnici jedne od te dve
ni vama ne ide na savest. Ne može ni Rusija ni Amerika, ni "Istok" ni "Zapad" da bude Srbija u kojoj žive i živeli su ljudi koji ne pripadaju vašim taborima. Žao mi je što ova tema nije već zaključana jer širi nešto što se zove kompleks više odn niže vrednosti, u odnosu na pomenuta dva "slučaja".

Pozvati se na film kao na argument bilo kakav, to može samo neko ko ne vidi ništa drugo u stvarnom svetu u kome živi aktuelno i trenutno.A filmove danas ne gleda bar 65% građana Srbije, naročito ne u poslednje vreme. Ne stižu ili ne posećuju nazovi-bioskope-ili-ono-što-je-preostalo-od-istih. Još strašnije, neki gledaju prenos skupštine misleći da će im biti jasnije šta se dešava.


Nek' vam je na čast ovo tematiranje, patrijote i patrijotkinje.
Mene stid što nisam još bar malo više besna
pa da se bakćem s Sofijinom "analizom" podrobnije.
Ne mogu, preglupa je, izvini
 
Народ је преплашен..комунисти (ДС-СПС-ЛДП) су плашили годинама народ, новим санкцијама...ратовима...лоша десница.СРС и сл...је урадила своје....народ је више код Срба бар..окренут патриотској елити...али из страха гласа..за ове комунисте...


Bu! Komunisti! Naravno da cu da glasam za DS, necu valjda da mi masna zadrigla popovska bagra kroji usdbinu? Ili bi ti, Obrazovac da zajasis na vlast pa da uzimas dnevnice i ostalo, a?

Sofija, vidim da nemas dovoljno godina, blago tebi, da se secas svega.Srecom po tebe, ali ipak se informisi, da ne bi pala pod uticaj obrazovsko-13898634sta vec desnicarskih gluposti.
 
Bu! Komunisti! Naravno da cu da glasam za DS, necu valjda da mi masna zadrigla popovska bagra kroji usdbinu? Ili bi ti, Obrazovac da zajasis na vlast pa da uzimas dnevnice i ostalo, a?

Sofija, vidim da nemas dovoljno godina, blago tebi, da se secas svega.Srecom po tebe, ali ipak se informisi, da ne bi pala pod uticaj obrazovsko-13898634sta vec desnicarskih gluposti.

Tako je!
Neće tebi neke budale govoriti da ne guraš prst u šteker!
Neće tebe varati neke kreteni da ne piješ šarene kapsulice što si ih našao u dnu fioke!
Neće tebe lagati da seks sa deda-mrazom je produkt mamine fikcije!
Ti znaš bolje od svih!
:P
 

Back
Top