Ипак нема поскупјења возачког испита,јер се причало да од 28 фебруара поскупети

Да ли треба поскупети возачки испит за све категорије,А,Б,Ц,Д....

  • не треба

  • треба

  • нипошто


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

nesbridzis

Iskusan
Poruka
5.369
BEOGRAD - Priča da će obuka u auto-školama da poskupi i do 500 evra, kao i da će biti produžena na šest meseci i to od Nove godine, na nivou je trača. Do toga neće doći. Pretpostavljam da su je lansirale neke auto-škole koje lošije posluju da bi privukle kandidate - rekao je za "Glas" Milenko Jezdimirović, predsednik Udruženja auto-škola "El", jedne od tri asocijacije auto-škola u Srbiji.

Jezdimirović je ipak ocenio da bi objektivno cena obuke trebalo da bude 250 evra, a važeća cena u proseku iznosi oko 150 evra. Da li će doći do nekih novina u načinu polaganja vozačkog ispita znaće se kada u skupštinsku proceduru uđe novi predlog Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima, što će se dogoditi tek posle usvojanja Ustavne povelje, kada će biti jasno šta spada u repbuličku, a šta u saveznu nadležnost.

Do toga, međutim, neće doći pre kraja sledeće godine, ali postoji način da se i sada, zbog poboljšanja kvaliteta znanja budućih vozača, učine promene na ovom planu, posebno zato što zakon nije menjan 20-ak godina, objašnjava Jezddimirović.


Šta predviđa novi zakon

Po predlogu auto-škola novi Zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima trebalo bi da predvidi gradaciju auto-škola (prema uslovima, kadrovima i sredstvima) i gradaciju vozačkih dozvola, što znači na učeničku dozvolu, privremenu dozvolu...




- Sve asocijacije auto-škola oformile su ekspertski tim i uputile dva predloga- jedan za promenu zakona republičkom Ministarstvu saobraćaja i telekomunikacija, a drugi MUP-u i taj predlog se odnosi na uslove rada auto-škola, nastavne planove i programe i način polaganja vozačkog ispita. Osnovna novina bila bi da se kandidat najpre uputi na teoretsku pripremu, da pohađa nastavu i potom polaže teorijski deo ispita. Tek posle toga išao bi na praktičnu obuku. Tako bi se izbeglo da polaznik ima praktičnu obuku i vozi, a da ne zna šta znači neki saobraćajni propis ili znak - kaže Jezdimirović, po čijim rečima bi ovo bilo prelazno rešenje do usvajanja novog zakona.

Predsednik Asocijacije auto-škola AMSS, koja okuplja preko 30 škola, Boško Bogdanović, takođe, ne očekuje poskupljenje obuke vozača i tvrdi da ne postoji takva zvanična inicijativa.

- Svaka auto-škola samostalno formira cene. Ne znam šta bi moglo da se desi da obuka poskupi. Diskutabilno je koliko treba da košta obuka i ko to treba da odredi. Najpre se mora doneti zakon - rekao nam je Bogdanović.

U Srbiji, inače, trenutno funkcioniše oko 900 auto-škola koje rade sa izuzetno niskim "damping" cenama, smatra Jezdimirović.
 
mislim da je realna cena ovih 20000, sad već 25000 i to je to..... Na ime čega poskupeti????? Zašto??? da bi samo mamini sinovi vozili kola a? Ne znam u čemu je stvar, ja jedva odvojio 20000dinara a oni bi još da poskupe.
KRETENI!!!!!!!!! Mi u Nišu jedva kraj sa krajem sastavljamo, a država bi da mi još idemo i pešaka????
 
mislim da je realna cena ovih 20000, sad već 25000 i to je to..... Na ime čega poskupeti????? Zašto??? da bi samo mamini sinovi vozili kola a? Ne znam u čemu je stvar, ja jedva odvojio 20000dinara a oni bi još da poskupe.
KRETENI!!!!!!!!! Mi u Nišu jedva kraj sa krajem sastavljamo, a država bi da mi još idemo i pešaka????

Да се ја питам полагање би било 1000еур и кандидати би морали МНОГО МНОГО више да знају од обичног кретања под ручном и полукружног окретања :evil: И треба пробрати само оне који су способни да се крећу улицом, а не да сваки дан читам у новинама 'погинула трудница ударио је клинац јер није знао да губи контролу над воланом кад блокира точкове' :roll:

Пре неки дан ми сестра донела рачун за генералну каже треба да плати пола... ЗАШТО??? Зато што јој је тата њене другарице (која нема возачку) дао ауто да иду у неки провод и глупирање и ауто јој прокувао. На моје логично питање 'како ниси видела да се температура мотора диже?' она ми одговори са 'а где се то гледа' :dash::dash::dash:

А погодите када је положила. Она НИЈЕ СМЕЛА да изађе из ауто-школе да то не зна, али то изгледа никога не занима... сутра ће се запалити тако... :roll:
 
Veruj Vlado da se to dešava i mnogo iskusnijima, meni to nikako nije jasno. Normalna je stvar pratiti parametre na cajgeru / bord kompjuteru, mada nažalost mnogi to ne rade.
A opet, ko zna, možda nije u strartu imala dovoljno vode, tudj auto je ipak tudj auto, drugo je ti kad voziš svoj i redovno ga proveravaš. Mada, ne bih nikad uzimao tudj auto da se poslužim za svoje potrebe.
 
nema auto da ima pokazaivach temp :)
i to te ne uche u skoli :)
a ne uche te ni paralelno parkiranje :) i onda kad dodju deca iz sela u grad neumeju se parkiraju :)
jerbo nisu ni videli kako izgleda parkiranje paralelno .. ali se zato uchi .. garaza .. mislim.. no comment :) ...

ja sam polozio iz 3 puta... nisam hteo mitim pandura .. pa me je oborio i drugi put .. a posto sam chuo da ce da bude i 3 put ... obavio sam par telefonskih razgovora pa su opet drugi ljudi telefonirali pa je bio kulturan i ljubazan ...
prvi put je bilo ... previshe oprezno vozish (??? ne nego cu izletjem ispred busa ...) a drugi put sto sam propustio peshaka van peshachkog (ogroman ker vuche nekog dedu preko ulice .. ovaj nemoze ga zaustavi .. sta cu da ga gazim ?) ali ono instruktor mi reko iskuliraj :) ...

a sto se tiche uzimanja tudjeg auta .. zipa samo od ortaka koji je i meni pozajmiljivao auto kad sam polozio .. posto sam ukapiram da nije bash dobro da cepam nafriziranog GSi prvi dan posle dobijanja dozvole :) ...
 
Veruj Vlado da se to dešava i mnogo iskusnijima, meni to nikako nije jasno. Normalna je stvar pratiti parametre na cajgeru / bord kompjuteru, mada nažalost mnogi to ne rade.
A opet, ko zna, možda nije u strartu imala dovoljno vode, tudj auto je ipak tudj auto, drugo je ti kad voziš svoj i redovno ga proveravaš. Mada, ne bih nikad uzimao tudj auto da se poslužim za svoje potrebe.

Па у реду је кад је неко глуп па то не види, али она то уопште НИЈЕ ЗНАЛА што је огромна разлика... ја њој нисам могао ништа да пребацим јер се то догодило јер није имала од кога да научи, а не зато што је била немарна па није гледала параметре на цајгерима... у томе и јесте проблем ;)
 
На жалост дешава се да људи купују дозволе за 200 евра или 400 није битно,али на сву сада срећу тога више нема.По овом што сам написао не мислим да треба поскупити возачки испит него треба мало цену пустити да панде да не буде 500 евра него рецимо 300 или ако може 200 евра,а и тако за лекарски да не буде 1500 динара него 1000 или 800 динара,а и поновни тест када нехо падне да не буде 3000 динара него 2000 или 1500,па богте људи више немају пуно пара.
 
Ja bih baš uveo da bude džabe, ali bih tako pooštio kriterijume da bi prolaznost opala za jedno 100000%. Misli, ovo na osnovu čega danas obaraju stvarno nema veze sa mozgom. I samo polaganje je smešno, koliko traje - 10 minuta? To bez tri sata polaganja minimum u svim mogućim uslovima nema smisla.
 
ja sam vam napisao zbog chega sam ja pao ... znachi zato sto sam postovao onako kako me je uchio instruktor ... kad vidish da ce neko da istrchi na ulicu, nemoj na silu da forsirash svoje pravo prolaza ... par sekundi ili nechiji zivot .. ma tju ga chekam i po sata nigde ne zurim ... a i ono sa peshacima koje jure kerovi itd.. samo neko on prodje nek je van preshachkog..;.
evo ja sa di posle 2 god skoro uvek propustim peshaka .. ono .. navika ...
jednostavno oni imau kvotu koju moraju obore i to je to .. jednom je pao lik koji je zbog neke kazne ponovo morao na polaganje... i lik kao .. e neumete vi da vozite.. zamalo lik nije isprebijao pandura ... :) i tako .. mislim strashno .. ali avaj ...
i bolje da je polaganje drugog tipa.. vozish iz 2 ili 3 dela po 20 minuta
pa ti ocenjuju snalazenje u saobracaju pa levo desno gore .. dol e.. kako kochish ... koliko predpeshachki kochish itd... osnove poznavanja vozila itd... i kapiram da bi i ljudi bolje nauchili i bili bi sigurniji da neko zna da vozi ...
ovako :) zasu ...pa mislim realno .. ja nikad u skoli nebi stigao da nauchim vagicu dobro ..
nego sam sa drugom na poligonu, ispod vojslava ilica onaj GSP parking za obuku ... pa vezbaj vezbaj ..
toliko da smo spalil jednu lamelu ..
pa me je tero da zajedno sa njim menjam lamelu :) ... al opushteno ...
 
Ja sam prošao i testove i vožnju iz prve. Testove sam imao 1 bod preko minimalnog, a vožnju ... ovaj što je ,,glavni,, tu u vožnji, ne instuktor nego ovaj što je sedio na zadnjem sedištu je svo vreme pričao telefonom pa ne verujem i da je obraćao pažnju :lol: ( dogovarao je neki biznis, mislim da ga je boleo q za mene :lol: )

A sami časovi .... opušteno. Čak sam jedva čekao. Profesor je lik iz Sarajeva, sednemo izjutra, popijemo kaficu negde pa vožnja po gradu. Ako je sunčano, ja otvorim prozor i dobacujem ... i on ponekad :lol:
Pustimo čorbu, milića ili z. pušenje i kuliraža.
Par puta sam sa njim išao i izvan grada, kad nisam imao časove. Odemo do Kotora ili HN-a, prošetamo malo i nazad :lol:

Al mu zato svaka čast, naučio me dosta stvari ;) Nije me cimao za svaku glupost, i uvek sam sa njim mogao dogovor da postignem :lol:
 

Back
Top