Пљачка Скупштине Србије!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
СРС потрошио девет пута више од ЗЕС-а


Почетком идуће недеље на седници Административног одбора о смањењу трошкова
Одржавање седница посланичких клубова коштало је Народну скупштину Србије прошле године 7.025.062 динара. Толико новца исплаћено је посланицима на име дневница. Овај, као и сви други трошкови и могућност њиховог смањења биће тема седнице Административног одбора, која ће бити одржана у понедељак, или у уторак, каже за „Политику” председник тог одбора Ненад Константиновић (ДС). Он додаје да се посланички клуб Заједно за Европску Србију интерно договорио да се, кад год је то могуће, седнице посланичког клуба одржавају кад и седнице парламента.

Према подацима којима располаже „Политика”, ЗЕС, који има 78 посланика, потрошио је дупло мање новца од посланичког клуба својих коалиционих партнера СПС–ЈС од 15 чланова. Према финансијском извештају о којем ће се разговарати на седници Административног одбора, посланички клуб СРС-а, прошле године је на име дневница за одржавање седница клуба наплатио 4.018.138 динара. ЗЕС је у истом раздобљу за исти број посланика, по истом основу, наплатио 409.979 динара.

Посланичка група СПС–ЈС наплатила је 807.285 динара. Посланички клуб ДСС-а , који има 21 посланика, наплатио је 761.192 динара. Посланички клуб Напред Србијо Томислава Николића, са 21 послаником, а који је основан тек у септембру, до краја прошле године наплатио је 499.413 динара. Посланички клуб Нове Србије, са девет посланика, наплатио је 242.546 динара. Посланички клуб Г17 плус, са 24 посланика, наплатио је 153.623 динара. Посланички клуб мањина, са седам посланика, наплатио је 72.185 динара. Посланички клуб ПУПС-а, са пет посланика, наплатио је 36.600 динара. Посланички клуб ЛДП-а, са 12 посланика, имао је најмање трошкове по овом основу, а наплатио је 24.101 динар. Посланичке дневнице сада су 2.300 динара.



Са једне од седница Административног одбора (Фото Ж. Јовановић)Драган Марковић Палма, лидер Јединствене Србије, најгласнији је у критиковању посланичких примања, по разним основама, и предлагао је и укидање дневница. Али посланички клуб којем он припада направио је дупло веће трошкове од ЗЕС-а, мада је четири пута мањи од ЗЕС-а. Потпредседник ЈС-а и посланик Петар Петровић каже за „Политику” да није упућен у ове трошкове. „ЈС је за штедњу. Ми смо за то да се седнице одбора одржавају кад и седнице парламента, јер се штеди на дневницама. Ми смо и за то да, уколико се седнице одбора одржавају неког другог дана, кад нема седнице парламента, дневнице добију само чланови одбора, а не и други посланици, који присуствују, а нису чланови”, додаје он.

Драган Тодоровић, шеф посланичке групе СРС-а, нема, каже, ништа против штедње, али наглашава да СРС неће ништа мењати у свом раду. „Дакле, посланички клуб ће се састајати кад год буде требало, без обзира на то да ли ће посланици за то добијати дневнице или не”, каже он. Коментаришући податак да је СРС наплатио десет пута више новца од ЗЕС-а, Тодоровић наводи: „Што не направите поређење колико су они, а колико ми дискутовали о важним темама које се тичу грађана. Кад то погледате, онда се може закључити да је стравично колико су они коштали грађане, а колико су радили”.

Милош Алигрудић, шеф посланичке групе ДСС-а, каже да је могуће направити уштеде и код одржавања седница посланичких клубова. Алигрудић додаје да је ДСС већ предузео мере штедње унутар свог клуба: „Добијамо један, уместо два комплета дневне штампе, сваки посланик одмах плаћа поруџбину, значи укинули смо репрезентацију, а радимо и на другим мерама”.

М. Чекеревац
 
ово је текст из Политике. Имате га на сајту те дневне новине. Мислим да је тема добра и генерално није лоше причати о похари скупштинске касе. И то не само од стране људи у СРС који, већ свих, па и мојих у СНС!
 
Па зар је нешто лоше у томе ако се отвара што више тема за дискусију??? Ако такав став Влада, ја апелујем на модератора да ме банује и да ми никада не дозволи више да дођем на овај форум.
 
ово је текст из Политике. Имате га на сајту те дневне новине. Мислим да је тема добра и генерално није лоше причати о похари скупштинске касе. И то не само од стране људи у СРС који, већ свих, па и мојих у СНС!

Vidi, Đuka, nijesi loš momak, ali ovo je previše. Ja evo predlažem da za tebe otvore jednu ljepljivu temu đe ćeš postovati svaku vijest o SRS-u
 
Па зар је нешто лоше у томе ако се отвара што више тема за дискусију??? Ако такав став Влада, ја апелујем на модератора да ме банује и да ми никада не дозволи више да дођем на овај форум.

Za to ti ne treba moderator :hahaha::hahaha:
Šala!!
 
Па зар је нешто лоше у томе ако се отвара што више тема за дискусију??? Ако такав став Влада, ја апелујем на модератора да ме банује и да ми никада не дозволи више да дођем на овај форум.

jeste loše ukoliko su teme sa istom suštinom/problematikom.
apele sačuvaj za vraćanje na forum :D
 

Back
Top