Kretanje cena stanova u Beogradu

cene stanova ce pasti za najmanje 50% al to nece biti odmah nego u periodu od slede 2-3 godine.

cene stanova u beogradu su neverovatno preduvane po meni samo budala kupuje za kes stan u beogradu.

zasto bih davao 2000 evra za kvadrat stambene povrsine kad me kvadrat te iste stambene povrsine bilo gde u srbiji van beograda kosta 300 evra po kvadratu , sistem kljuc u ruke.

200 kvadrata stambene povrsine u beogradu kosta nekih 400.000 evra dok u drugim mestima u srbiji ista povrsina se moze kupiti od 60.000 do 100.000e .

za razliku od 300.000e mogu da kupim BMW 7micu , placam gorivo do beograda i nazad i spavam u najboljim hotelima narednih 50 godina ili iznajmim trosoban stan u bgu.

al od idiota koji placaju 2000-3000 evra kvadrat jos jedino su veci idioti koji za to podignut kredit.
 
..cijena stanova u Os..je u padu..novogradnja(upitna kavliteta)..je od..1100-1300E..medjutim..cijenu nekretnine odredjuju 3 stvari..lokacija..lokacija..i lokacija...gradjevniski matrijal....radna snaga..standard..pojedinih...županija...sve to igra ulogu oko .cijene..osobno znam da ..enterijerski radovi u istarskoj..zupaniji se razlikuju..od..Slavnosko-Baranjske..i 100%..
 
eto u osijeku gde su plate najmanje duplo vece nego u beogradu nekretnine su najmanje duplo jeftinije nego u beogradu.

jos jednom , gradnja nikad nije bila jeftinija nego danas , postoji gomila gradjevinskih firmi koji grade objekte po sistemu kljuc u ruke, znaci kompletno do kraja ili rade jedan deo posla tipa siva faza .

gradnja siva faza kosta 80e po kvadratu - ruke + materijal , a ako se zna da je siva faza 1/3 ukupne izgradnje jasno je da kvadrat ne moze da preskoci 250e ako sve izvodite sami . a ako date nekoj firmi da vam obavi ceo posao cena ide oko 300e po kvadratu.

i onda neke dileje spucaju 2000-3000 e samo da bi im isti stambeni prostor bio u najvecem srpskom selu na svetu zvanom beograd.
 
..nadodao bih sto se tice kredita..mladi bracni parovi...imju posebe olaksice za kupovinu PRVE..nekretnine..recimo..neke robne kuce..KONIKOM..mladim bracnim..parovima..uz predocenje..vjencanog lista..daju posebe popuste..za ...opremanje tehnicke strane u stanovima.tj.nekretninama...vrlo pohvalno...
 
..cijena stanova u Os..je u padu..novogradnja(upitna kavliteta)..je od..1100-1300E..medjutim..cijenu nekretnine odredjuju 3 stvari..lokacija..lokacija..i lokacija...gradjevniski matrijal....radna snaga..standard..pojedinih...županija...sve to igra ulogu oko .cijene..osobno znam da ..enterijerski radovi u istarskoj..zupaniji se razlikuju..od..Slavnosko-Baranjske..i 100%..

Osijek bi se možda mogao porediti sa Novim Sadom, ali sa Beogradom, no way amigo.
Možda Pariz, Beč...
A što se tiče Cnogoraca...pa zar oni nisu već sve rasprodali Rusima i šipcima po obali? Oklen im pare više?:eek:
 
Osijek bi se možda mogao porediti sa Novim Sadom, ali sa Beogradom, no way amigo.
Možda Pariz, Beč...
A što se tiče Cnogoraca...pa zar oni nisu već sve rasprodali Rusima i šipcima po obali? Oklen im pare više?:eek:

..ako si primjetila..ja sam i napisao..da se po cijeni..Os..i ..BG...ne bi trebali porditi..jer nisu u mnogim...faktorima..niti slicni...naravno tu govorim..u korist..BG-a...mada porediti Pariz..Bec..s BG-om..nema smisla..
 
800 - 1200€.... Ima odstupanja u ekstremnim slučajevima...

...puno faktora im au igri..naveci faktor je ako moras pod "mus"..prodati...evo lega ja bih ti savjetovao...kod nas je sada dozvoljeno..otvoreno je trziste za kupovinu nekretnina strancima...ako mozes kupi ..barem garsonjeru na moru trenutno je najpovoljniji Šibenik...s cijenom...izgubit neces sigurno..a zarada za par godina..300%...i vise...moj savjet..
 
Novi Sad je u opadanju
sada su cene oko 1300-1500
znam da su prošle godine išli neki i po 2000

inače, u Novom Sadu cena izgradnje ključ u ruke je 700-750 evra...sve preko toga je čist profit investitora

..slazeum..se..pratim...ves dosta dugo..nekretnine..nisam neki strucnjak..ali jos nisam popusio..kontinentalne...nekretnien su vrte uvijek..+...-...10/15%...otprilike..

..cijene..u Istri..Dalmaciji..a pogotovo sada u oko..Dubrovnika.koridor 5C...tko sada investira..100 000..e..obezbijedio si je lijepu mirovinu..do kraja zivota...zakljucak..treba investirati Dalmaciji a pogotovo u Istru..
 
Osijek bi se možda mogao porediti sa Novim Sadom, ali sa Beogradom, no way amigo.
Možda Pariz, Beč...
A što se tiče Cnogoraca...pa zar oni nisu već sve rasprodali Rusima i šipcima po obali? Oklen im pare više?:eek:

:hahaha: Jesi ti kad bila u Becu ili Parizu....mislim stvarno, da si rekla Bukurest i Sofija pa ajde :D

p.s. Realna cena stanbenih nekretnina bilo gde na prostoru ex-YU nebi trebala da je veca od 1000evra po kvadratu, izuzev na ekskluzivnim turistickim lokacijama gde te nekretnine zaradjuju $
 
...puno faktora im au igri..naveci faktor je ako moras pod "mus"..prodati...evo lega ja bih ti savjetovao...kod nas je sada dozvoljeno..otvoreno je trziste za kupovinu nekretnina strancima...ako mozes kupi ..barem garsonjeru na moru trenutno je najpovoljniji Šibenik...s cijenom...izgubit neces sigurno..a zarada za par godina..300%...i vise...moj savjet..

Đe me nađe baš sa Šibenikom?...:lol:

Da si reko nešto u Istri... Rijeka je moj omiljeni gard na Jadranu, delimično i Pula..
 
Buduci ce trziste nekretnina neumitno doziveti kolaps u citavom svetu,svakako da ce se isto odraziti i na trziste nekretnina u BG,buduci na nivou Srbije ne postoji.
Finansijska kriza ce samo doci kao povod za otreznjenje ludaka koji su rasprodali nekretnine u ostatku Srbije i placali BG hostaplerima,investitori i BG Vlasti,po svaku cenu da steknu nekretninu u BG.
Inace struktura cene 1m2 netto stambene povrsine cini:
- projektiranje i planiranje 3-5%
- gradjevinsko zemljiste i komunalno opremanje - 10-30%
- troskovi gradjenja(materijal+radna snaga) - 400 - 500E/m2 max
Ako je prosecna cena u BG 2000 E/m2 ,onda 1 500 E/m2 nije nista drugo do reket korporacije koju cine investitori + gradske vlasti.
 

Back
Top