E sad o necemo o cemu ne razmisljamo dok jedemo.

kuvar

Zainteresovan član
Poruka
275
Ovu temu sam osmislio kao temu na kojoj ce se pisati o stetnom delovanju masnoca np,Tranmasne kiseline koje se nalaze u margarinu,Holestrol,Trigliceridi koji se nazaze u masnoci biljnog porekla,ketoni i slobodni radikali koji se stvaraju usled delovanja kiseonika i teperature na dvogube veze i dolazi do raspadanja veza i do stvaranje gore pomenutih.Zeleo bih da pisemo o Zasicenim masnim kiselinama i Nezasicenim,Omega tri masnim kiselinama.
I na kraju kako da se napravi ravnoteza i smanjimo uticaj losih masnoca proporcijalnim unosom masnoca.
 
Evo da ne bude samo o masnoci da napisem nesto zanimljivo o soji,soja je veoma zdrava koko svi znamo zamenjuje meso kolko tolko,ali ona ima i jednu negativnu stranu ne sva naravno,dakle rec je o genetski modifikovanoj soji koja za posledicu ima genesko menjanje covekovih gena pa mogu da se jave bolesna deca itd.Na pakovanju treba da pise da je soja genetski modifikovana,ovakav tip soje je nastao kao odgovor na nedostatak hrane u nerazvijenim zemljama,ali javio se ovaj problem,U Americi je zabranjeno koriscenje modifikovane soje.
 
Evo da ne bude samo o masnoci da napisem nesto zanimljivo o soji,soja je veoma zdrava koko svi znamo zamenjuje meso kolko tolko,ali ona ima i jednu negativnu stranu ne sva naravno,dakle rec je o genetski modifikovanoj soji koja za posledicu ima genesko menjanje covekovih gena pa mogu da se jave bolesna deca itd.Na pakovanju treba da pise da je soja genetski modifikovana,ovakav tip soje je nastao kao odgovor na nedostatak hrane u nerazvijenim zemljama,ali javio se ovaj problem,U Americi je zabranjeno koriscenje modifikovane soje.

Kod soje nije problem samo GM, puna je i fitohormona koji mogu da naruše prirodni balans u organizmu ako se konzumira u prevelikim količinama.
 
Kod soje nije problem samo GM, puna je i fitohormona koji mogu da naruše prirodni balans u organizmu ako se konzumira u prevelikim količinama.


To bi morale biti vrlo velike količine soje... :) a i ti hormoni se razlikuju od hormona humanog i životinjskog porekla (uostalom, stoka je puna hormona - da bi brže sazrevala) upravo po tome što teško može doći do štetnog delovanja. Kao što u belom luku ima antibiotika....pa ipak konzumiranjem belog luka ne postajemo rezistentni na antibiotike - jer se prirodni razlikuju od gajenih ili od sintetičkih, kao i što sintetički vitamini "odrađuju posao" kada iamo deficit vitamina u organizmu, ali se njihovo delovanje po kvalitetu ne može porediti sa vitaminima iz biljaka...

Genetska modifikacija je neuporedivo najopasnija pojava u biljnom svetu..i ne može se naći ni u istom tekstu, a kamo li rečemici sa prirodnim sastojcima bilo koje biljke.
 
Kada zivimo u zemlji izobilja i visooooookog standarda mozemo razmisljati o pravilnoj ishrani. Trenutna situacija kod mnogih je da se ima nesto na stolu pojesti( na veliku zalost) i niko veruj mi ne razmislja o tome koliko je stetno u tom trenutku, vec su zahvalni na onome sto mogu imati. Ovo nije demant zdravoj ishrani vec nasa surova realnost, nazalost poznajem dosta ovakvih porodica koji takoreci ne zive nego prezivljavaju i dovijaju se na 1000 nacina da deci obezbede ono najosnovnije i ne pada im na pamet da mere kalorije, stavljaju u odnos masnoce sa ostalom hranom i sta ti ja sve znam Znam, znam kazaces nisam normalna mozda i nisam ali sam veruj mi vrlo realna i idem kroz zivot sirom otvorenih ociju. Prva bih volela da se hranim zdravo, da u toku nedelje imam sa svojom porodicom na meniju raznovrsnu hranu koja je bogata vitaminima i svim ostalim sto je potrebno za zdravlje. ali nije sve bas tako jednostavno i ruzicasto...Baj,baj,baj...
 

Back
Top