Sta mislite o slikama Zdzislaw Beksinski i o njemu kao slikaru?

artoxicman

Početnik
Poruka
14
On je moj najjomiljeniji slikar njegova inspiracija je bila muzika i samo muzika (klasika)retko je isao u muzeje da gleda slike drugih slikara za zivota skroman nije nikada prisustvovao otvaranju sopstvenih izlozbi itd..
zdzislaw_beksinski-1.jpg


zdzislaw_beksinski-2.jpg


http://www.*****************/Beksinski_13.jpg

beksinski_nevermore.jpg


31-Beksinski.gif


ejk_work7.jpg


beksinski1.jpg


251361-am-Zdzislaw_Beksinski085_1978-embed.jpg
 
...retko je isao u muzeje da gleda slike drugih slikara

ne? ali se zato izgleda u našim domovima kulture / tipa aušvic, dahau.../ osjećao kao kod svoje kuće
šalim se... malo
khm...mora da je na brzinu preletio pogledom brojgela, boša, ona raspeća jako podsjećaju na neke radove vlade veličkovića a ni astečka skulptura mu nije bila nepoznata. no sve to nema puno veze, danas je jako teško izbjeći uticaje, odličan slikar i sve u svemu jako uznemiravajuće
 
Poslednja izmena:
Kazu da je on svoja dela smatrao optimisticnim humornim i smatrao je da ljudi ne shvataju njegove slike na pravi nacin, on je inace bio vedra osoba sa smislom za humor.

dok simo ispije kaficu u bonaci, hajde da mi odaberemo jednu od njegovih slika / Beksinskog, ne mrgudovu/ koje su postavljene ovdje na forumu /ili neku drugu, samo ostavi link/ pa da MI pronađemo taj optimizam i humor ne oslanjajući se na njegove izjave... ok?
 
dok simo ispije kaficu u bonaci, hajde da mi odaberemo jednu od njegovih slika / Beksinskog, ne mrgudovu/ koje su postavljene ovdje na forumu /ili neku drugu, samo ostavi link/ pa da MI pronađemo taj optimizam i humor ne oslanjajući se na njegove izjave... ok?

Hm,Slike se ne objasnjavaju u pitanju je vizuelna umetnost dozivljaj je individualan ni ja ne vidim humor
to je bilo samo nekoliko cinjenica vezano za njega na kraju krajeva svojstveno je ljudima da sve vide i shvataju razlicito.
 
dobro, samo sam htio da kažemo svoje mišljenje a ne da tek tako prihvatamo tuđe o nečemu što je tako očigledno u suprotnosti sa onim što vidimo.
i ... "neobjašnjavanje" ne važi za sve vrste vizuelnih umjetnosti. postoje takva djela koja govore čistim likovnim jezikom i da bi ih shvatili nije nam potrebno ništa drugo "osim" poznavanja likovnog jezika, ali ovo nije vrsta slika kojima nije potrebno "objašnjenje". za njihovo razumijevanje potrebno je izvjesno poznavanje biblije, kabale ... pa možda i tarota, kao što neko reče.
 
dobro, samo sam htio da kažemo svoje mišljenje a ne da tek tako prihvatamo tuđe o nečemu što je tako očigledno u suprotnosti sa onim što vidimo.
i ... "neobjašnjavanje" ne važi za sve vrste vizuelnih umjetnosti. postoje takva djela koja govore čistim likovnim jezikom i da bi ih shvatili nije nam potrebno ništa drugo "osim" poznavanja likovnog jezika, ali ovo nije vrsta slika kojima nije potrebno "objašnjenje". za njihovo razumijevanje potrebno je izvjesno poznavanje biblije, kabale ... pa možda i tarota, kao što neko reče.

Ok slazem se meni se na ovim slikama svidja prostor i atmosfera ne trazim nikakvo znacenje,sto izgleda malo povrsno,ali meni je to sasvim dovoljno.:)
 
Hiperrealizam je jedan od mojih najomiljenijih pravaca, kojima se bavim u slikarstvu. Inace, imala sam priliku da upoznam Zdislawa 1993. godine. Od tada smo dosta saradjivali, pa smo poceli i privatno da se druzimo, mada sam se ja znala sa njegovim sinom Tomasom, koji me je muvao kada sam gostovala u jednoj njegovoj radio emisiji. Njegova zena Zofia je umrla od tuge sto se nisam smuvala sa Tomasom 1999. godine, a posle se i sam Tomas ubio. U jednoj belesci o modernoj kulturi, on je najavio da ce se ubiti zbog mene. To je u Poljskoj ozbiljno shvaceno, posto je on i ranije hteo da se otruje kada je imao 16 godina, takodje zbog mene, iako sam ja bila sasvim mala devojcica. Ince, 2005. godine sin njegovog batlera Robert, koji je dugo godina bio zaljubljen u mene ga je ubio sa 17 uboda nozem. Zvanicno je objavljeno da je to zbog toga sto je od Zdislava pozajmio novac, ali svi znaju da je to zlocin iz strasti.
Ja nisam htela nikada da otkrivam svoje zasluge i uticaje za njegov uspeh u slikarstvu. pre nego sto smo se zvanicno upoznali, godinama smo se dopisivali, ali ja sam u njemu videla samo saradnika, jer je on ipak mogao da mi bude deda, a mozda i svekar.
 
Hiperrealizam je jedan od mojih najomiljenijih pravaca, kojima se bavim u slikarstvu. Inace, imala sam priliku da upoznam Zdislawa 1993. godine. Od tada smo dosta saradjivali, pa smo poceli i privatno da se druzimo, mada sam se ja znala sa njegovim sinom Tomasom, koji me je muvao kada sam gostovala u jednoj njegovoj radio emisiji. Njegova zena Zofia je umrla od tuge sto se nisam smuvala sa Tomasom 1999. godine, a posle se i sam Tomas ubio. U jednoj belesci o modernoj kulturi, on je najavio da ce se ubiti zbog mene. To je u Poljskoj ozbiljno shvaceno, posto je on i ranije hteo da se otruje kada je imao 16 godina, takodje zbog mene, iako sam ja bila sasvim mala devojcica. Ince, 2005. godine sin njegovog batlera Robert, koji je dugo godina bio zaljubljen u mene ga je ubio sa 17 uboda nozem. Zvanicno je objavljeno da je to zbog toga sto je od Zdislava pozajmio novac, ali svi znaju da je to zlocin iz strasti.
Ja nisam htela nikada da otkrivam svoje zasluge i uticaje za njegov uspeh u slikarstvu. pre nego sto smo se zvanicno upoznali, godinama smo se dopisivali, ali ja sam u njemu videla samo saradnika, jer je on ipak mogao da mi bude deda, a mozda i svekar.

:think: Hmmm...
 
Hiperrealizam je jedan od mojih najomiljenijih pravaca, kojima se bavim u slikarstvu. Inace, imala sam priliku da upoznam Zdislawa 1993. godine. Od tada smo dosta saradjivali, pa smo poceli i privatno da se druzimo, mada sam se ja znala sa njegovim sinom Tomasom, koji me je muvao kada sam gostovala u jednoj njegovoj radio emisiji. Njegova zena Zofia je umrla od tuge sto se nisam smuvala sa Tomasom 1999. godine, a posle se i sam Tomas ubio. U jednoj belesci o modernoj kulturi, on je najavio da ce se ubiti zbog mene. To je u Poljskoj ozbiljno shvaceno, posto je on i ranije hteo da se otruje kada je imao 16 godina, takodje zbog mene, iako sam ja bila sasvim mala devojcica. Ince, 2005. godine sin njegovog batlera Robert, koji je dugo godina bio zaljubljen u mene ga je ubio sa 17 uboda nozem. Zvanicno je objavljeno da je to zbog toga sto je od Zdislava pozajmio novac, ali svi znaju da je to zlocin iz strasti.
Ja nisam htela nikada da otkrivam svoje zasluge i uticaje za njegov uspeh u slikarstvu. pre nego sto smo se zvanicno upoznali, godinama smo se dopisivali, ali ja sam u njemu videla samo saradnika, jer je on ipak mogao da mi bude deda, a mozda i svekar.

Jooojjjjj sto nisam tiiiiiiiiiii :klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Ne, ja sam bila njemu podrska, a to sto se palio na mene je druga stvar. Tomas je ipak, bio mladji.
a da se vratimo na temu i na onu "vedriju" stranu njegovog života, pošto si ga tako dobro poznavala, bilo bi interesantno saznati iz prve ruke o njemu kao slikaru... kako je slikao, gdje je pronalazio inspiraciju... e, možda da nam pokažeš neku sliku koja je bila inspirisana tobom itd... mada, nije neinteresantno ni ono prethodno :hahaha:
 

Back
Top