Pitanje za Hrišćane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre... hm, nije postojalo pre.
Uz molbu da mi podari blagodat Duha Svetoga, pokušaću da odgovorim na ovo pitanjonako kako dolikuje i treba.
On je stvorio svet samom mišlju o svetu, a stvorio je svet iz ogromne ljubavi, jer On je suštinska ljubav. Ne postoji pre iz prostog razloga što je On Tvorac svega, pa i vremena. On je izvan vremena, jer ga je On i stvorio. Drugo, nama je suština Njegova totalno nepoznata i to iz dva razloga. Prvi i osnovni je to što On nije logičan, već, kako kaže prof. Jerotić, nadlogičan, te je nama nespoznatljiv. Drugo, i kada bi bio spoznatljiv, On nam daje da znamo o wemu samo toliko koliko nam je potrebno za naše spasenje, ni mawe ni više. Iz gornjih razloga čoveku je nemoguće da odgovori na ovo pitanje, a u stvari pitawe ni nema smisla, jer kod Njega ne postoji pre i posle i za vreme.
 
Pomaze_Bog:
Pre... hm, nije postojalo pre.
Uz molbu da mi podari blagodat Duha Svetoga, pokušaću da odgovorim na ovo pitanjonako kako dolikuje i treba.
On je stvorio svet samom mišlju o svetu, a stvorio je svet iz ogromne ljubavi, jer On je suštinska ljubav. Ne postoji pre iz prostog razloga što je On Tvorac svega, pa i vremena. On je izvan vremena, jer ga je On i stvorio. Drugo, nama je suština Njegova totalno nepoznata i to iz dva razloga. Prvi i osnovni je to što On nije logičan, već, kako kaže prof. Jerotić, nadlogičan, te je nama nespoznatljiv. Drugo, i kada bi bio spoznatljiv, On nam daje da znamo o wemu samo toliko koliko nam je potrebno za naše spasenje, ni mawe ni više. Iz gornjih razloga čoveku je nemoguće da odgovori na ovo pitanje, a u stvari pitawe ni nema smisla, jer kod Njega ne postoji pre i posle i za vreme.

A otkud ovakva suštinska i sveobuhvatna saznanja o nečemu toliko metafizičnom i toliko van naše percepcije?
 
anakin:
meni i dalje ostaje nejasan onaj detalj "coveka stvorio po svom liku"....
vanvremeno, sveobuhvatno bice koje je po liku covek?
Da, to je mene uvek zbunjivalo jer sam dosta razmišljao adakle mu ideja za ženske polne organe kada je već Adam, prvi čovek, bio muško. Znači da i Bog ima penis i skrotum i prostatu, ali odakle mu ideja da napravi jajovode i matericu? Zašto?
 
Sizif:
anakin:
meni i dalje ostaje nejasan onaj detalj "coveka stvorio po svom liku"....
vanvremeno, sveobuhvatno bice koje je po liku covek?
Da, to je mene uvek zbunjivalo jer sam dosta razmišljao adakle mu ideja za ženske polne organe kada je već Adam, prvi čovek, bio muško. Znači da i Bog ima penis i skrotum i prostatu, ali odakle mu ideja da napravi jajovode i matericu? Zašto?
hehehhe......pa zenski polni sistem se dobija gastrulacijom gastrocela adamovog rebra :lol: :lol: :lol:
 
Sizif:
uvek zbunjivalo jer sam dosta razmišljao adakle mu ideja za ženske polne organe kada je već Adam, prvi čovek, bio muško. Znači da i Bog ima penis i skrotum i prostatu, ali odakle mu ideja da napravi jajovode i matericu? Zašto?

kada je nash tvorac dao zivot svetu
on raznim bicima popuni planetu
od slonova jakih pa do beloushki
i svi behu ok, al' svi behu mushki
medjutim, pogleda djavo i reche:
"da se vechni zakon tvoj uspeshno steche
zakon radjanja i zrelosti i smrti,
mi moramo sve njih brzo zatrti
da ni zive dushe ne bude na svetu
dok ti novi zivot stvarash za planetu"
tada sakri glavu ispod jednog krila
sopstvena ideja smeshna mu je bila
(tako tipichna za satansku prirodu)
koju bezazleno predochi gospodu
svevishnji razmotri savet udvorice
i baci pred sebe sudbinske kockice
koje u svemu od najdrevnijih dobi
odredjuju zemlji kakve ce bit' kobi
bog pognu glavu uz silno zadovoljstvo
videvshi pred sobom sudbinsko poslanstvo
sa zemaljske kugle cele u isti mah
iznova se dize, poleti svesni prah
iz korita svaka se valjashe reka
da za kalup bude ilovacha meka
skupivshi dovoljno (jedva za deobu
jer shkra priroda chuva svoju robu)
gospod otpoche da oblikuje glinu
al' joj djavo krishom umanji tezinu :?
razlichite forme bog stvarati stane
prvo skelet onda neznije organe
ispochetka oblik nijedan nenasta
al' prst tvorca brzo dovede do rasta
pa stepen po stepen i mrvu po mrvu
kao pandan zivih svih bica, on prvu
stvori Zenu, skladnu, potpunu celinu
jedino bez srca (tad potroshi glinu) :lol:
djavo ce:"bez brige, nek malo chekaju,
donecu ja srca koja im manjkaju"
on odlete hitro, vrati se zureci,
sva potrebna srca donese u vreci
te noci na zemlji zvoni se na smenu:
deset miliona ljudi dobi zenu.
te noci u paklu spokoj svakoj zrtvi:
deset miliona djavola su mrtvi.
 
Pa ovako,bog je covek.I Biblija je pisana da bi se bukvalno shvatila.Hahahahahaha...Uh stvarno mi je mnogo smesno.On sedi na nebu ima sedu bradu redovno pije kafu sa Isusom i nasim svecima.Ima stap sa kojim mase i koji upravlja po svojoj volji.A, kako je stvorio matericu i uopste polne organe i Adamovo rebro,e to je glavna tema Hriscanstva.I kada odem u crkvu ili u neki nas manastir samo se o tome prica.Vidite biti pravoslavac i hriscanin to nema veze sa tim da se trudite da se duhovno uzdignete,nego palimo svece i onda svestenik cita molitvu da nam se bog obrati i otkrije tajnu postanka coveka.I da nam kaze zasto rado to sto radi.Jer problemi neki u svetu nemaju veze sa ljudima nego sa Bogom.
Evo malo Platona:
Dusa ima 3 dela.
1. Umni,najvisi deo duse,njegovo srediste je u glavi.
2.Voljni,deo duse koji se nalazi u srcu.
3.Pozudni,deo duse koji se nalazi u stomaku.
vrlina umnog dela je mudrost,voljnog hrabrost,zudeceg umerenost.
Kada se usaglase sva 3 dela duse onda se ostvaruje cetvrta najveca vrlina-PRAVEDNOST!
E,razlika izmedju Platonovog i Hriscanskog ucenja po ovom pitanju je da je za Platona TELO GROBNICA DUSE,a po hriscanskom ucenju TELO JE HRAM DUSE.
 
Izvinjavam se, rado bih prevela ali nemam dovoljno vremena. Nadam da cete razumeti!
Vrlo je prosto:

One day in the Garden of Eden, Eve calls out to God.
"Lord, I have a problem!"
"What's the problem, Eve?"
"Lord, I know you created me and provided this beautiful garden and all of these wonderful animals and that hilarious comedic snake, but I'm just not happy."
"Why is that, Eve?" came the reply from above.
"Lord, I am lonely, and I'm sick to death of apples."
"Well Eve, in that case, I have a solution. I shall create a man for you."
"What's a man, Lord?"
"This man will be a flawed creature, with many bad traits. He'll lie, cheat,
and be vainglorious; all in all, he'll give you a hard time. But, he'll be
bigger, faster, and will like to hunt and kill things. He will be witless
and will revel in childish things like fighting and kicking a ball about. He
won't be too smart, so he'll also need your advice to think properly."
"Sounds great." says Eve, with an ironically raised eyebrow, "What's the
catch, Lord?"
"Well... you can have him on one condition."
"What's that, Lord?"
"As I said, he'll be proud, arrogant, and self-admiring... So you'll have to
let him believe that I made him first. Just remember, it's our little
secret - you know, woman to woman."

:D :D :D
 
zasto?:
...it's our little secret - you know, woman to woman.
Heheheheee.... odlično je. :lol:

Uzgred, kad smo kod toga kako je samo smešna ta muška arogancija! Pa po svakoj logici je ispravnije da je Bog bio žensko i da je stvorio prvo žene jer je svet bez muškaraca danas moguć! Zahvaljujući kloniranju, bilo bi moguće postojanje čovečanstva i bez ijednog muškarca, što za žene još uvek ne važi.
 
Sizif:
zasto?:
...it's our little secret - you know, woman to woman.
Heheheheee.... odlično je. :lol:

Uzgred, kad smo kod toga kako je samo smešna ta muška arogancija! Pa po svakoj logici je ispravnije da je Bog bio žensko i da je stvorio prvo žene jer je svet bez muškaraca danas moguć! Zahvaljujući kloniranju, bilo bi moguće postojanje čovečanstva i bez ijednog muškarca, što za žene još uvek ne važi.

:shock: :shock: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

Ti si uvek davao razumne odgovore, al sta ti je sad?

Kloniranje se vrsi sa oplodjenom jajnom celijom, gde je kljucna rec OPLODJENOM. Cuo sam da su Japanci uradili nesto sa misevima bez muzjaka, ali je tu analogiju smesno preneti na ljude iz mnogo, mnogo razloga. Cak, mislim da su i oni koristili jednu oplodjenu jajnu celiju kako bi sve to pocelo.
 
Sizif:
zasto?:
...it's our little secret - you know, woman to woman.
Heheheheee.... odlično je. :lol:

Uzgred, kad smo kod toga kako je samo smešna ta muška arogancija! Pa po svakoj logici je ispravnije da je Bog bio žensko i da je stvorio prvo žene jer je svet bez muškaraca danas moguć! Zahvaljujući kloniranju, bilo bi moguće postojanje čovečanstva i bez ijednog muškarca, što za žene još uvek ne važi.

A da nisu možda žene pronašle kloniranje? :lol:

Da li je možda neko od vas, ili vasi roditelji, ili iko od običnih živih i mrtvih ljudi prisustvovao stvaranju prvog čoveka, tj. video svojim očima? Koliko ja znam nije. Prema tome niko ni od živih ni od pokojnih običnih ljudi ne može govoriti o stvaranju čoveka kao kakav očevidac. To znači, da ljudi o načinu nastanka čoveka ne mogu govoriti na osnovu nekog naučno utvrđenog znanja, nego na osnovu raznih mišljenja i verovanja.

Što se tiče kloniranja, ortak mi to studira. :wink: Kloniranjem ti produžavaš život, tj. stvaraš život iz već postojećeg života. Kloniranjem ne stvaraš novu osobu, novu ličnost, novu dušu, već samo prebacuješ istu dušu iz jednog tela u drugo.
Usput, bez obzira koliko mrzim mušku aroganciju, moram da priznam da je ona, nažalost, sasvim osnovana :roll: . Čvrsti dokazi pokazuju da muškarci su, ipak :cry: , "bolji" od žena. :!:
 
Ena187:
Čvrsti dokazi pokazuju da muškarci su, ipak :cry: , "bolji" od žena. :!:
Ja kao muškarac moram da se nasmejem ovoj nebulozi.

Pored toga, ta stvar (ili pojam?) koju ti nazivaš "dušom" ne postoji, barem ne bez tela. Koliko su jednojajni blizanci "jedna duša" toliko su i klonovi. Moraš shvatiti da su u pitanju dva organizma koji imaju isti genetski materijal, ali nisu jedan te isti organizam te stoga ne možemo prihvatiti izjavu da su dva života zapravo jedan život.
 
Ena187:
A ja kao žena samo te molim da mi navedeš koliko znaš poznatih filosofa žena, a koliko muškaraca. Pogledaj odnos, i sve će ti biti jasno!

Inace je filozofija krucijalna za covecanstvo...uvek bila... :roll:
Uz duzno postovanje filozofije kao nauke, ali smatra se da su filozofi uglavnom finansijski obezbedjeni ljudi koji nemaju sta da rade pa naklapaju...iz ciste dosade.
Ne slazem se u potpunosti sa ovim misljenjem ali...
Banalizovati celu stvar brojanjem zena u filozofiji i time generalizovati pa reci...musarci su bolji ili pametniji... Smesno...
Seti se samo u kom su zene polozaju bile kroz vekove...
Bile su sputavane i pokoravane...
Da sam feministkinja sada bih mogla da se pozovem na misljenje da je to zato sto su bile pametnije i imale vise da pruze, a da su ih muskarci koji su imali samo fizicku snagu, na taj nacin sputavali.
Ako pogledas sada kada je zenama pruzena prilika da se ostvaruju..sta vidis?
Da li muskarac moze nesto sto zena ne moze...ako izuzmemo fizicku snagu posto ovde ciljam na pamet...
Muskarcima je samo vise pruzena prilika da se ostvare...jer im ne otkucava biloski sat i ne osecaju potrebu da rode i vaspitavaju decu...
 
jeste...
za to sto nema toliko zena medju filozofima je krivo uredjenje drustva.
meni je i dalje potpuno neverovatno da jedna zena tvrdi da je gora od muskarca. sto? jel to neka taktika da se svidis muskom svetu? ulagivanje? ah kakav raj! za muskarce, naravno....odredjene...
 
Ne momci, u stvarnom životu trudim se da "šišam" :wink: muškarce gde god stignem, i baš zbog toga mogu da tvrdim da postoji razlika između muškaraca i žena.
Razlika je veoma prosta, tj. žene su intiligentnije, a muškarci su pametniji. :lol: Muškarci i žene su dva sveta, sasvim različita.
Mali broj žena je sposoban da gura na duge staze, tj. žene veoma teško podnose poraze - razmisli, kako žene podnose kritiku, ili ne daj Bože, da kažeš nekoj ženi da je glupa ili da ima neku lošu osobinu. Problem je u načinu razmišljanja.
Da ti kažem jedan lep savet mog prijatelja: Sa ženama imaš dve mogućnosti:
:arrow: 1) Da se odmah složiš sa ženom, šta god da kaže ili hoće; :arrow: 2) Da se svađaš 3 dana (možda i više ako imaš snage), i na kraju se ipak složiš sa ženom.
 
Ena187:
Mali broj žena je sposoban da gura na duge staze, tj. žene veoma teško podnose poraze - razmisli, kako žene podnose kritiku, ili ne daj Bože, da kažeš nekoj ženi da je glupa ili da ima neku lošu osobinu. [/b]

lupas...zene tesko podnose poraze...za razliku od muskaraca???
guranje na duge staze....aj daj primer....
 
Dragi moj, ti si pijanista. Koliko ima "kvalitetnih" pijanistkinja? Daj, nabroj mi deset žena-kompozitora klasike? Uzmi samo odnos koliko devojaka a koliko momaka završi fax? Sizif je programer, koliko ima devojaka koje dobro koriste comp? A naučnica, sportistkinja, književnica?
Ako vidiš ružnu devojku, i kažeš joj istinu, preživećeš smak sveta. Ako to isto kažeš momku, zajebavaćete se jedan na račun drugog kao cool ortaci.
Samo napravi statistiku i uživaj. :wink:
 
Ena187, Anakin je devojcica, a ne decak! :wink:

Mislim da nema potrebe da generalizujemo stvari!
Mislim da su inteligencija i sve ostalo stvar pojedinca, a ne roda!
A evo sale: na mom FILOLOSKOM, zavrsi mnoooogo vise zena , nego muskaraca! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top