Prodavači kompjuterske opreme

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Sa čim se sve susreću ljudi koji rade u firmama za tehničku podršku...
...i prodavači kompjuterske opreme...


Jedna žena je zvala službu za tehničku podršku firme "Canon" jer je imala problem sa štampačem. Tehničar sa druge strane ju je pitao da li "radi pod Windowsom (prozorima)". Žena mu je odgovorila: "Ne, moj sto je pored vrata, ali to je dobar predlog. Čovek u sobi do mene sedi pod prozorom, i štampač mu radi perfektno".

Klijent:"Hallo..jel to tehnička podrška?"
Tehničar:"Da, izvolite. Kako vam mogu pomoći?"
Klijent:"Držac za šolju za kafu na mom kompjuteru je polomljen, a jos mi je kompjuter pod garancijom... koja je procedura da mi to popravite što pre?"
Tehničar: "Žao mi je....nisam razumio: kazali ste držač za šolju za kavu?"
Klijent: "Da. Onaj koji je prikopčan na moj kompjuter spreda"
Tehničar: "Izvinite ako Vam zvučim pomalo čudno. Jeste li to dobili uz kompjuter kao neki reklamni štos ili na sajmu inovacija? Ima li kakvu oznaku koje je firme taj držač?"
Klijent: "Pa dobio sam to zajedno sa kompjuterom. Nemam pojma jeli reč o kakvoj reklami ili šta. Na njemu pise samo 52X"
U tom momentu, tehničar je prasnuo u smeh, shvativši da je čovek za držanje šolje za kafu upotrebio cd rom.

Tehničar: "Ok, sada pritisnite CTRL i ESC u isto vreme. Dobili ste listu taskova na ekranu. Sada otkucajte slovo P da aktivirate Program Manager."
Korisnik: "Ja nemam P."
Tehničar: "Na tastaturi Vam se nalazi."
Korisnik: "Kako to mislite?"
Tehničar: "P na vašoj tastaturi." ("P on your keyboard" = pišaj na svoju tastaturu)
Korisnik: "Neću to da uradim!"

Jedna stranka se žalila jer je bila ljuta, jer joj je njen kompjuter rekao da je "loša i invalidna". Čovek ju je jedva uverio da kompjuterske naredbe "bad command" (loša komanda) i "invalid" ne bi smela shvaćati lično!

Jedan uzbuđeni ženski glas nazvao je tehničku podršku preduzeća Dell i kazao da ne može upaliti svoj novi kompjuter! Nakon provere da li je kompjuter uključen u struju, tehničar ju je zamolio da pritisne dugme za struju. Njen odgovor je bio:" Pa stiskam sve vreme na tu nožnu pedalu i nista se ne događa!" Uspostavilo se je da je "nožna pedala" - MIŠ!

Jos jedna uzrujana mušterija nazvala je tehničku podršku i i kazala da njen potpuno novi kompjuter ne radi! Kaže da ga je raspakovala, složila na sto, uključila u struju.. . i NIŠTA! Sledila je 20 minuta pred kompjuterom, a on ni da be... Kad ju je tehničar pitao šta se događa kad stisne dugme za upaliti kompjuter, ona ga upita: "Kakvo dugme???"

Jos jedna IBM ova mušterija nazvala je tehničku podršku i zatražila pomoć zbog problema oko instaliranja programa. "Stavio sam prvu disketu, kako mi je rečeno i nije bilo problema, potom mi je tražio kompjuter drugu disketu, s njom sam se malo namučio i ok...al kad me je trazio treću disketu ...jednostavno je više nisam mogao nagurati! Pa nema toliko mesta tamo!"

U kompjuterskoj radnji:
Kupac: "Želeo bih podlogu za miša."
Prodavac: "Naravno, imamo veliki izbor."
Kupac: "A da li će biti kompatibilne sa mojim kompjuterom?"

Tehničar: "Koja particija vam je cd rom?"
Klijent: "Najviša, iznad rekordera"

Tehničar: "Stisnite F8..."
Klijent: "Jel da ih držim stisnuto istovremeno il da prvo stisnem F pa onda 8?"

Tehničar: "Vaš pasvord će biti... malo "a" , kao Abba, veliko "v" kao Viktor i broj "7".
Klijent: "Veliko ili malo 7?"

Tehničar: "Ok, pokušajmo još jedanput, al upotrebite mala slova...može?"
Klijent: "Ma, bi ja....al imam samo velika slova na tastaturi."
Kupac: "Možete li mi iskopirati Internet na ovu disketu?"

Kupac: "Znači to će me povezati na Internet, jel?"
Tehničar: "Da."
Kupac: "A to je poslednja verzija Interneta, jel?"
Tehničar: "Pa... ovaj... da..."

Tehničar: "Okej... Sada dvostruko kliknite na ikonu File Manager."
Kupac: "Zato ja mrzim Windows - zbog ikona. Ja sam protestant, i ne verujem u ikone."
Tehničar: "Znate, to je samo industrijski termin. Ne verujem da su mislili na te ikone."
Kupac: "Ne zanimaju me nikakvi 'industrijski termini'. Ja ne verujem u ikone."
Tehničar: "Onda, zašto ne kliknete na 'malu sličicu' kartoteke... 'Mala sličica', okej?"
Kupac: [klik]

Kupac: "Vaša zvučna karta je neispravna i hoću da mi je zamenite."
Tehničar: "A u čemu je problem?"
Kupac: "Balans je naopačke. Levi kanal dopire iz desnog zvučnika i obrnuto. Neispravna je."
Tehničar: "Možete rešiti problem tako što ćete pomeriti levi zvučnik na desnu stranu i obrnuto."
Kupac: [tišina]

Jedan čovek, pokušavajući da podesi svoj novi štampač, je zvao službu tehničke podrške, objašnjavajući poruku o grešci koja mu se pojavila: "Can't find the printer." Čovek je rekao da je čak držao štampač u rukama ispred monitora, ali računar i dalje nije mogao da ga nadje.

Kupac: "Halo? Pokušavam da se ulogujem. Instalirao sam softver dobro, i okrenuo broj. To sam čuo. Tada sam čuo dva računara kako se povezuju. Ali onda je zvuk prestao, pa sam podigao slusalicu da vidim da li su se povezali, i onda sam dobio poruku "No carrier" na ekranu. U čemu je problem?"

Imam prijatelja koji je upravo kupio kompjuter i trebao je da učita program tako što će otkucati "A:" a onda ime programa. Rekao mi je da nije uspeo zato što njegova tastatura ne valja. Nije uspeo da otkuca "tačku nad tačkom" i svaki put kad je probao da otkuca "tačku nad tačkom" stalno je dobijao "tačku nad zarezom" čak i kada je najnežnije pritiskao sam vrh tastera. Kada sam mu rekao za SHIFT taster, mislio je da sam genije...

Jedan tip je zvao službu tehničke podrške i žalio se na poruku "Access Denied" svaki put kada pokuša da se uloguje. Ispostavilo se da je kucao korisničko ime i lozinku velikim slovima.
Tehničar: "Okej, sada probajte jos jednom, ali koristite mala slova."
Kupac: "Ali ja na tastaturi imam samo velika slova."

E-mail tehničkoj podršci od jedne mušterije: "MožeteLiDaPopraviteRazmaknicuNaMojojTastaturi?"


Čovek je bio dežuran u glavnoj laboratoriji jednog mirnog popodneva. Primetio je mladu ženu koja sedi ispred jednog računara sa prekrštenim rukama buljeci u ekran. Posle 15 minuta primetio je da žena i dalje sedi u istom položaju samo što ovoga puta nervozno lupka nogom o pod. Prišao joj je i pitao je da li joj treba pomoć, a ona je nervozno odgovorila: "Bilo je i vreme! Pritisnula sam F1 još pre dvadeset minuta!"

Tehničar: "Ovo sto sada imate je Win 98. Pre nego šta ste dali kompjuter na popravak jeste li imali Win 95 ili 98?"
Klijent: "Mislim da je bio Office 97"

Tehničar: "Koliko imate slobodnog mesta na hard disku?"
Klijent: "Pa, moja žena voli ići na taj Internet i downloadala je 10 sati besplatno...jel to dovoljno?"

Compaq razmišlja da promeni naredbu "Press Any Key" (pritisni bilo koju tipku) u "Press return key" jer su imali mnogo poziva gde su ih ljudi pitali koja je to "ANY" tipka.

AST tehnička podrška imala je poziv od mušterije koja se žalila da joj je teško koristiti miš sa pokrovom za prašinu. Ustanovilo se da ga žena uopcšte nije izvadila iz kesice u koji je bio zapakovan.

Jedna mušterija firme AST je pitala gde da pošalje kopiju diskete s greškom. Par dana nakon toga, stiglo im je pismo i u njemu fotokopije slike diskete.

Tehničar firme Dell savetovao je klijentu da disketu gurne u kompjuter i ručno zatvori vrata (jer su bila isčupana). Klijent ga je zamolio da pričeka sekundu, tehničar je čuo kako je spustio slušalicu na sto, korake i vrata od sobe kako se zatvaraju.

Još jedan Dellov klijent nazvao je i žalio se da ne može faksirati ništa sa kompjutera uprkos kupljenom skupom programu. Nakon pola sata svih mogućih opcija za sređivanje problema, tehničar je otkrio da čovek sve vreme pokušava poslati faks tako da drži papir zalepljen za monitor i stiskajuci dugme SEND.
P.S.
Ova dva podvucena su mi najzesci biseri:hahaha::hahaha::p:mrgreen::dash:
 
Podrska: Kakav kompjuter Vi imate?

Korisnik: Beli...

_________________________________________________________________________________

Dobar dan, ja sam Marta, ne mogu da stampam. Svaki put kada pokusam

pojavi se poruka "Ne mogu da nadjem stampac". Cak sam podigla stampac i

stavila ga ispred monitora, ali kompjuter jos uvijek kaze da ne moze da

ga nadje...

_________________________________________________________________________________

Korisnik: Imam ogroman problem. Kolega je postavio skrinsejver na moj

kompjuter, ali svaki put kada pomerim mis, on nestane!

_________________________________________________________________________________

Korisnik: Moja tastatura ne radi uopste.

Podrska: Da li ste sigurni da je utaknuta u kompjuter?

Korisnik: Ne. Ne mogu da vidim zadnju stranu kompjutera.

Podrska:Podignite tastaturu i napravite 10 koraka unazad.

Korisnik: OK

Podrska: Da li je i tastatura posla sa Vama?

Korisnik: Da.

Podrska: To znaci da tastatura nije prikljucena. Ima li tamo jos jedna

tastatura?

Korisnik: Da, ovdje je jos jedna tastatura. Aaaa...ova radi!

_________________________________________________________________________________

Korisnik: ne moze da se "nakaci" na internet.

Podrska: Da li ste sigurni da koristite ispravnu lozinku?

Korisnik: Da siguran sam. Video sam da je i moj kolega uneo istu.

Podrska: Mozete li da mi kazete koja je vasa lozinka?

Korisnik: Pet zvezdica.

_________________________________________________________________________________

Podrska: Kliknite na ikonicu "My computer" na levoj strani ekrana.

Korisnik: Vase levo ili moje levo?

_________________________________________________________________________________



Podrska: Dobar dan. Kako Vam mogu pomoci?

Korisnik: Zdravo... Ne mogu da stampam.

Podrska Hocete li da klikcete onako kako ja budem i...

Korisnik: Slusaj drugar; nemoj da pocinjes strucno sa mnom! Nisam ti ja Bil

Gejts!

_________________________________________________________________________________



Korisnik: Imam problem da stampam u crvenoj boji...

Podrska: Da li imate kolor stampac?

Korisnik: Ne.

_________________________________________________________________________________



Podrska: Sta je sada na vasem monitoru gospodjice?

Korisnik: Medo koga mi je moj decko kupio u supermarketu.

_________________________________________________________________________________



Podrska: A s ada pritisnite F8.

Korisnik: Ne radi.

Podrska: Sta ste tacno uradili?

Korisnik: Pritisnuo sam F taster 8 puta, bas kao sto ste mi rekli, ali se

nista ne desava...

_________________________________________________________________________________



Podrska: Vasa lozinka je malo slovo j kao jabuka, i veliko slovo V kao Viktor,

i broj 7.

Korisnik: Da li je 7 velikim ili malim slovima?

_________________________________________________________________________________



Podrska:Koji antivirusni program koristite?

Korisnik: Netscape.

Podrska: To nije antivirusni program.

Korisnik: Jao, izvinite...Internet Explorer.

_________________________________________________________________________________



Podrska: Majkrosoftova tehnicka podrska, mogu li Vam pomoci?

Korisnik: Dobar dan! Cekao sam vise od 4 sata na vas. Mozete li mi

reci koliko dugo treba da cekam prije nego sto budete mogli da mi pomognete?

Podrska: Uff..? Izvinite, ne razumijem Vas problem?

Korisnik: Radio sam u Word-u i kliknuo na help dugme prije vise od cetiri

sata. Mozete li mi reci kada cete konacno moci da mi pomognete?

_________________________________________________________________________________



Podrska: Kako Vam mogu pomoci?

Korisnik: Pisem svoj prvi e-mail.

Podrska: U redu, i, kakve vrste je vas problem?

Korisnik: Pa, napisao sam pismo, ali kako da ga ubacim u postanski sanducic?
 
evo malog priloga ;)

GM vs Microsoft
Na nedavnom sajmu racunara (COMDEX) Bil Gejts je uporedio racunarsku i auto industriju i izjavio : "Da je GM drzao korak sa razvojem tehnologije kao sto je racunarska industrija to radila, sada bismo vozili automobile po ceni od 25$, koji bi za galon goriva prelazili 1000 milja."

Kao odgovor na Bilove komentare, General Motors izdao je izjavu za stampu koja glasi:
Da je GM razvijao tehnologiju kao Microsoft, svi bismo vozili kola sa sledecim karakterisitkama:
1. Bez apsolutno ikakvog razloga, auto bi se slupao dva puta dnevno.
2. Svaki put kada se ofarbaju linije na putu, morali bismo da kupimo novi auto.
3. Povremeno bi vas auto jednostavno crkao na autoputu, bez ikakvog razloga. Morali biste da stanete sa strane, zatvorite sve prozore, ugasite auto, izadjete iz njega, ponovo udjete, upalite auto i ponovo otvorite sve prozore pre nego sto biste mogli da nastavite dalje. Iz nekog razloga, ovo biste prihvatali kao normalno.
4. Povremeno, izvodjenje nekog manevra kao sto je skretanje ulevo,prouzrokovalo bi da vam se auto ugasi i odbije da se ponovo upali, u kom slucaju biste morali da ponovo instalirate motor.
5. Mekintos bi napravio auto koji se napaja solarnom energijom, koji je pouzdan, pet puta brzi i dvostruko jednostavniji za voziti - ali bi mogao da se vozi na samo 5 posto puteva.
6. Lampice upozorenja za ulje, temperaturu vode, i alternator bi sve bile zamenjene jednim svetlom upozorenja na kojem bi pisalo "This Car Has Performed An Illegall Operation."
7. Sistem za izbacivanje vazdusnih jastuka bi pitao "Are you sure?" pre izbacivanja.
8. Povremeno, bez ikakvog razloga, vas auto bi se sam zakljucao i odbio da vas pusti da udjete sve dok istovremeno ne pritisnete bravu, okrenete kljuc i uhvatite se za radio antenu.
9. Svaki put kada se pojavi novi auto, kupci bi morali da ponovo uce da voze, jer nijedna od kontrola ne bi radila na isti nacin kao na starim automobilima.
10. Morali biste da pritisnete dugme "Start" da biste ugasili motor
 

Back
Top