Lajčak: Slovačka neće priznati Kosovo

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Lajčak: Slovačka neće priznati Kosovo
Lajčak je naveo da odluku slovačke vlade da ne prizna Kosovo podržavaju sve vladajuće i stranke opozicije...
16.02.2009. 16:55
Šef slovačke diplomatije Miroslav Lajčak saopštio je da u Slovačkoj postoji široki konsenzus da se ne prizna Kosovo, bez obzira što je Bratislava sa tim stavom u manjini u EU.

Lajčak je rekao da će, kao šef diplomatije, taj stav i dalje braniti.

„Kosovo je proglasilo nezavisnost na način na koji je to učinilo i za 54 zemlje svijeta on je bio dovoljan da ga priznaju. Za ostale ne”, rekao je Lajčak za slovački dnevnik SME.

Lajčak je naveo da odluku slovačke vlade da ne prizna Kosovo podržavaju sve vladajuće i stranke opozicije, osim jedne partije i da ta odluka ima vrlo širok konsenzus u slovačkom društvu.

„Apsolutno većinski stav u Slovačkoj je da ne treba priznati nezavisnost Kosova i zato je nije priznala. I to je činjenica koju ja kao ministar spoljnih poslova poštujem i branim”, rekao je Lajčak.

Šef slovačke diplomatije rekao je da zvaničnoj Bratislavi ne predstavlja smetnju to što je sa takvim stavom u manjini u EU.

„Vrijeme je da i naša javnost shvati da se u EU ne ulazi zato da se glasa sa većinom, već zato da definišemo naše interese i da umijemo da se za njih izborimo. Važno je kako se za njih borimo, znači da umijemo da objasnimo zašto su za nas neprihvatljive i da umijemo da ponudimo alternative”, rekao je Lajčak.

Prema njegovim riječima, Slovačka ne treba da ima problem s tim da je u EU ponekad u manjini, jer se u takvoj poziciji našla svaka članica Unije.
 
...hmm...kako se stvari brzo menjaju...doduse samo kod ovih, takozvanih patriota...do juce je Miroslav Lajcak bio "osvedoceni neprijatelj" srpskog naroda, zbog referenduma u C. Gori i zbog njegovog angazmana na mestu visokog predstavnika UN-a i EU u Bosni, a sad je opet prijatelj...:dontunderstand:hmm...jel se to on, covek, menja ili vi "patriote" volite, tako, malo da galamite i optuzujete ljude, na osnovu neodgovornih izjava, poznatih populistickih lidera tipa, Velje Ilica, Voje Kostunice, (starog) Tome Nikolica ili onih baba narikaca iz skupstine...:think:
Istina je da je taj covek osvedoceni prijatelj srpskog naroda, sto ga ne cini neprijateljem ostalih naroda u okruzenju...bio je najbolji i najuravnotezeniji Visoki Predstavnik koga je BiH imala i kako stvari stoje, koga ce i imati. Ali nas obicaj u zadnjih 20 godina je da trosimo srpske prijatelje kao da ih imamo na pretek, kad god nam kazu nesto sto nam se ne svidja, mi ih otpisemo kao uvredjena deca....
Ja od njega i od drugih srpskih prijatelja ocekujem da prenesu stvarno stanje stvari u regionu ili cak da lobiraju za nas ako se to poklapa sa njihovim interesom ili ako im ne smeta...u suprotnom im naravno necu zameriti...jer biti proglasen za srpskog prijatelja ili lobistu, cesto moze da naskodi karijerama tih ljudi (i vec jeste, vise nego jednom) i cak statusu njihovih zemalja u ovakvoj raspodeli snaga u "medjunarodnoj zajednici".:hvala:
 
Lajčak: Slovačka neće priznati Kosovo
Lajčak je naveo da odluku slovačke vlade da ne prizna Kosovo podržavaju sve vladajuće i stranke opozicije...
16.02.2009. 16:55
Šef slovačke diplomatije Miroslav Lajčak saopštio je da u Slovačkoj postoji široki konsenzus da se ne prizna Kosovo, bez obzira što je Bratislava sa tim stavom u manjini u EU.

Lajčak je rekao da će, kao šef diplomatije, taj stav i dalje braniti.

„Kosovo je proglasilo nezavisnost na način na koji je to učinilo i za 54 zemlje svijeta on je bio dovoljan da ga priznaju. Za ostale ne”, rekao je Lajčak za slovački dnevnik SME.

Lajčak je naveo da odluku slovačke vlade da ne prizna Kosovo podržavaju sve vladajuće i stranke opozicije, osim jedne partije i da ta odluka ima vrlo širok konsenzus u slovačkom društvu.

„Apsolutno većinski stav u Slovačkoj je da ne treba priznati nezavisnost Kosova i zato je nije priznala. I to je činjenica koju ja kao ministar spoljnih poslova poštujem i branim”, rekao je Lajčak.

Šef slovačke diplomatije rekao je da zvaničnoj Bratislavi ne predstavlja smetnju to što je sa takvim stavom u manjini u EU.

„Vrijeme je da i naša javnost shvati da se u EU ne ulazi zato da se glasa sa većinom, već zato da definišemo naše interese i da umijemo da se za njih izborimo. Važno je kako se za njih borimo, znači da umijemo da objasnimo zašto su za nas neprihvatljive i da umijemo da ponudimo alternative”, rekao je Lajčak.

Prema njegovim riječima, Slovačka ne treba da ima problem s tim da je u EU ponekad u manjini, jer se u takvoj poziciji našla svaka članica Unije.

:hahaha::hahaha:

Истренирали смо га у Р.С
 
Ma pogledaj koliko je evropskih država priznalo Kosovo. Šta računaš Bocvanu koja nema ni pojma šta je to Kosovo.

Ahaa, znaci ono "Evropa je Svet" (nije vise BG) :D
Ebes Bocvanu sto nije priznala, kad su priznali Nauru, Marsalska Ostrva i Mikronezije :roll:

Kad 75% svih Svetskih vlada i drzava ne priznaje to leglo mafije i zlocina, a "Srbin" kaze da treba "imata muda i priznati", onda nesto definitivno nije u redu.

Ti momcino ili si ozbiljno bolestan u glavu ili ti je obraz djon, a moral nepoznata imenica :thumbdown:
 
Ahaa, znaci ono "Evropa je Svet" (nije vise BG) :D
Ebes Bocvanu sto nije priznala, kad su priznali Nauru, Marsalska Ostrva i Mikronezije :roll:

Kad 75% svih Svetskih vlada i drzava ne priznaje to leglo mafije i zlocina, a "Srbin" kaze da treba "imata muda i priznati", onda nesto definitivno nije u redu.

Ti momcino ili si ozbiljno bolestan u glavu ili ti je obraz djon, a moral nepoznata imenica :thumbdown:

Zato što smo bili kurčeviti ti sediš kao građanin trećeg reda u inostranstvu umesto da radiš u Srbiji. Pobegao si odavde a meni pričaš o nekom moralu. Pravi izdajnik si ti, koji si pobegao, a tobož mi ovde smo nemoralni. :eek:
 
Zato što smo bili kurčeviti ti sediš kao građanin trećeg reda u inostranstvu umesto da radiš u Srbiji. Pobegao si odavde a meni pričaš o nekom moralu. Pravi izdajnik si ti, koji si pobegao, a tobož mi ovde smo nemoralni. :eek:

:dash::dash::dash:

јесте а ти ниси издајник,док јаучеш да се призна терористика "држава" КиМ..зарад евра ..ееее нашао ко да прича о издаји!
 
Zato što smo bili kurčeviti ti sediš kao građanin trećeg reda u inostranstvu umesto da radiš u Srbiji. Pobegao si odavde a meni pričaš o nekom moralu. Pravi izdajnik si ti, koji si pobegao, a tobož mi ovde smo nemoralni. :eek:
Pa on je već napisao da nije otišao iz Srbije.Proširi RAM memoriju i stavi svež BIOS da se ne desi da moramo da ti radimo upgrade.
 
Zato što smo bili kurčeviti ti sediš kao građanin trećeg reda u inostranstvu umesto da radiš u Srbiji. Pobegao si odavde a meni pričaš o nekom moralu. Pravi izdajnik si ti, koji si pobegao, a tobož mi ovde smo nemoralni. :eek:

Gradjanin treceg reda mozes samo da budes u EU za koju se zalazes ;) a ne u zemlji koju cine imigranti :D
Jos cu i da pristanem da sam gradjanin drugog reda ako cemo zajedno ispraviti nepravdu i "Indijance" postaviti za gradjane prvog reda :cool:

Jeste, ja sam izdajnik jer sam svoje poklonio, a ne tudje :mrgreen:
Sto se tice Srbije, ja bar nisam Srbe sa Kosmeta svrstao u Srbe 3ceg reda ;) :thumbdown:
 
Gradjanin treceg reda mozes samo da budes u EU za koju se zalazes ;) a ne u zemlji koju cine imigranti :D
Jos cu i da pristanem da sam gradjanin drugog reda ako cemo zajedno ispraviti nepravdu i "Indijance" postaviti za gradjane prvog reda :cool:

Jeste, ja sam izdajnik jer sam svoje poklonio, a ne tudje :mrgreen:
Sto se tice Srbije, ja bar nisam Srbe sa Kosmeta svrstao u Srbe 3ceg reda ;) :thumbdown:

Jes. Pobegao pa se kurajberiše.
 
Ahaa, znaci ono "Evropa je Svet" (nije vise BG) :D
Ebes Bocvanu sto nije priznala, kad su priznali Nauru, Marsalska Ostrva i Mikronezije :roll:

Kad 75% svih Svetskih vlada i drzava ne priznaje to leglo mafije i zlocina, a "Srbin" kaze da treba "imata muda i priznati", onda nesto definitivno nije u redu.

Ti momcino ili si ozbiljno bolestan u glavu ili ti je obraz djon, a moral nepoznata imenica :thumbdown:

ali Kanada ...:sad2::sad2:
 
Najbolje se živi na Islandu,najgore u Africi Utorak, 27. novembar 2007. 12:37



Island je pretekao Norvešku i postao najbolja zemlja za život, dok su države supsaharske Afrike ponovo zauzele najniža mesta na listi, koju su objavile Ujedinjene nacije.

Vrh liste su zauzele bogate zemlje sa slobodnim tržištem, pa se tako na prvih pet mesta nalaze Island, Norveška, Australija, Kanada i Irska,
ali su istovremeno Sjedinjene Američke Države pale sa prošlogodišnjeg osmog na 12. mesto, preneo je Rojters.

Prema indeksu ljudskog razvoja UN, koji obuhvata podatke o očekivanom životnom veku iz 2005, nivo obrazovanja i realan dohodak po stanovniku, sve 22 države u kategoriji "nizak ljudski razvoj" se nalaze u supsaharskoj Africi. Poslednje mesto zauzima Sijera Leone sa bruto domaćim proizvodom 45 puta manjim od onog na Islandu.

U deset tih slabo razvijenih država, dvoje od petero dece neće doživeti 40. godinu života, pokazali su podaci UN.

U prošlogodišnjem izveštaju je bilo navedeno da epidemija virusa HIV ima "katastrofalan uticaj" na očekivani životni vek u tom regionu.

Norveška je šest godina zauzimala prvo mesto na listi zemalja najboljih za život, ali je ove godine pala na drugo mesto, iza Islanda, usled novih prognoza očekivanog životnog veka i najnovijih podataka bruto domaćeg proizvoda za te zemlje, navodi se u izveštaju.
 
To ti je za 2007. Evo liste za 2008. Ma znaju ljudi šta je život. Samo mi o nekim kamenjarskim pećinskim stvarima raspravljamo. Umesto da se okrenemo budućnosti. Kanada je prešišala Australiju. Mada mislim da su te razlike minorne i da su to sve ok zemlje.

Iceland 0.968 (▬)
Norway 0.968 (▬)
Canada 0.967 (▲ 1)
Australia 0.965 (▼ 1)
Ireland 0.960 (▬)
Netherlands 0.958 (▲ 3)
Sweden 0.958 (▼ 1)
Japan 0.956 (▬)
Luxembourg 0.956 (▲ 9)
Switzerland 0.955 (▼ 3)

Mislim da će 2009. doći do velikih poremećaja ove liste jer je dosta zemalja potrešeno usled krize.
 

beerchickWinCE-1.jpg

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=258813931

:mrgreen:
 

Back
Top