Ispoljavanje osećanja slabost ili ne?

nino1980

Obećava
Poruka
78
Mislite li, kao što mnogi verovatno misle, da je danas slabost ispoljavati nežna osećanja, osećanja ljubavi? Zašto se mnogi ustručavaju da ispoljavaju osećanje ljubavi, simpatije, strasti....? Zašto mnogi očekuju od osobe koja im se dopada da prva ispolji osećanja? Zašto mnogi traže zadovoljstvo u brzini, stalnom praćenju sporta, politici, druženju, muzici a ljubav ih skoro i neinteresuje, a uz to imaju već i trideset godina? Onda ti momci koji nisu zainteresovani za devojke, kada su sa svojim društvom, i ugledaju neku privlačnu devojku, obično kažu "kako je privlačna, kako je prelepa, kako bih sa njom spavao", a u duši su ravnodušni prema njenom izgledu. Isto važi i za ženske osobe kada u društvu ugledaju tipa lepog izgleda.:) Šta mislite o tome?
 
Mislite li, kao što mnogi verovatno misle, da je danas slabost ispoljavati nežna osećanja, osećanja ljubavi? Zašto se mnogi ustručavaju da ispoljavaju osećanje ljubavi, simpatije, strasti....? Zašto mnogi očekuju od osobe koja im se dopada da prva ispolji osećanja? Zašto mnogi traže zadovoljstvo u brzini, stalnom praćenju sporta, politici, druženju, muzici a ljubav ih skoro i neinteresuje, a uz to imaju već i trideset godina? Onda ti momci koji nisu zainteresovani za devojke, kada su sa svojim društvom, i ugledaju neku privlačnu devojku, obično kažu "kako je privlačna, kako je prelepa, kako bih sa njom spavao", a u duši su ravnodušni prema njenom izgledu. Isto važi i za ženske osobe kada u društvu ugledaju tipa lepog izgleda.:) Šta mislite o tome?

Nije slabost...ja ispoljavam,uz rizik da budem povredjena,nemas nista od prenemaganja,samo iskreno...ovo za 30god me pogodilo...tu se radi o nekoj drugacijoj definiciji ljubavi,mozda zrelosti...kada shvatis da je ljubav mozda iluzija...realnije se gleda na stvari...konkretno i iskreno,bilo da se radi o ljubavi,ili strasti.
 
Mislite li, kao što mnogi verovatno misle, da je danas slabost ispoljavati nežna osećanja, osećanja ljubavi? Zašto se mnogi ustručavaju da ispoljavaju osećanje ljubavi, simpatije, strasti....? Zašto mnogi očekuju od osobe koja im se dopada da prva ispolji osećanja? Zašto mnogi traže zadovoljstvo u brzini, stalnom praćenju sporta, politici, druženju, muzici a ljubav ih skoro i neinteresuje, a uz to imaju već i trideset godina? Onda ti momci koji nisu zainteresovani za devojke, kada su sa svojim društvom, i ugledaju neku privlačnu devojku, obično kažu "kako je privlačna, kako je prelepa, kako bih sa njom spavao", a u duši su ravnodušni prema njenom izgledu. Isto važi i za ženske osobe kada u društvu ugledaju tipa lepog izgleda.:) Šta mislite o tome?


Јеси ли ти сигуран да знаш о чему причаш?:confused:

Како момак да ''испољи осећања'' према девојци ако, као што сам кажеш, није заинтересован за њу и у души је равнодушан? Како очекујеш да неко испољи осећања којих НЕМА???
 
obelodanjivanjem svojih osecanja, pa cak i stavova, razmisljanja, cinimo sebe ranjivim. sto nas boje ljudi poznaju, bolje poznaju i nase slabe tacke. to im olaksava da nas povrede.

medjutim, ne vreba opasnost bas sa svih strana d svakog coveka, jer, osim sto nisu svi ljudi takvi da bi namerno iskoristili tudju slabost, nemaju svi ni koristi od toga da nas povrede. dakle, nije svaka osoba potencijalni napadac od koga se treba sacuvati neprobojnim stitom cija ce osnovna metoda zastite biti odasiljanje dezinformacija o nama.

poznajem coveka koji lazira svoja osecanja, svoj karakter, upravo iz prenaglasene opreznosti, straha od toga da bude povredjen.

nije mi tesko da razumem da neki iskreno pokazivanje osecanja smatraju slaboscu.
moje misljenje je da njima treba psihoterapija. i to ne mislim pogrdno ili omalovazavajuce. to su valjda ljudi sa manjkom samopouzdanja, mentalne i emocionalne stabilnosti...
 
зашто дираш политику?
то је племенита вештина коришћења марионетске технике
у благом усмеравању светских токова на своју воденицу
:mrgreen:

иначе, мислим да није то никакав аутизам
већ једноставно страх од стања повређености
то умори
психички
а пресушиш и физички
 
ispoljavanje osjećanja smatram hrabrošću i vrlinom...
čovjek je tada najiskreniji i sa samim sobom.
a od foliranja i glume da smo nedodirljivi dobijamo i i isfoliran osjećaj našeg unutrašnjeg bića.:worth:

Je li...kad dolazi Tiesto...?
a050.gif
 
Mislite li, kao što mnogi verovatno misle, da je danas slabost ispoljavati nežna osećanja, osećanja ljubavi? Zašto se mnogi ustručavaju da ispoljavaju osećanje ljubavi, simpatije, strasti....? Zašto mnogi očekuju od osobe koja im se dopada da prva ispolji osećanja?

vrlo jednostavno, boje se da se dragi/a ne uplaši i pobegne:lol:

Ja rizikujem i kažem sve što imam, pa šta bude
 
Мислим да је данас храброст показати осећања.
И можда се баш због тога и устручавају.
Плаше се да не буду повређени.
И да баш зато и чекају да се "друга страна" прва изјасни.
Да знају на чему су пре него што проговоре.
Мени је то незрело...
 
Neću, eto, baš neću nikada nikome ništa da kažem, ni kako se osećam, ni da li me čini srećnom i nasmejanom i sve i tako to i njega... :)
Elem, razni smo ljudi, ima nas svakakvih, svako radi za sebe ono što misli da je najbolje u tom momentu i svašta tako još..
Zapravo, nemam pojma šta htedoh reći..
 
Heh, ja sam jednoj devojci izjavio ljubav, sve priznao, rekao, vise nista nisam krio, i jeste mi lakse ali danas vise nisam siguran da li je to bilo dobro, jer nista time nisam dobio, i sto je najgore, nisam to učinio jednom, vec dva puta. Mislim da sam samo ispao glup u obe situacije, danas tako na to gledam, nažalost, a voleo bih da je drugačije...
 
Heh, ja sam jednoj devojci izjavio ljubav, sve priznao, rekao, vise nista nisam krio, i jeste mi lakse ali danas vise nisam siguran da li je to bilo dobro, jer nista time nisam dobio, i sto je najgore, nisam to učinio jednom, vec dva puta. Mislim da sam samo ispao glup u obe situacije, danas tako na to gledam, nažalost, a voleo bih da je drugačije...

Baš naprotiv, pametan si, ne gubiš svoje dragoceno vreme, znaš na čemu si;)
 

Back
Top