Ojacavanje noktiju gelom?

Signorina Neve

Početnik
Poruka
39
Zanima me dal neko ima neki komentar na ovaj tretman? Zelim da imam lepe i solidno duge nokte al mi samo 3 nokta stalno kvare fun!!! Pucaju i listaju se. Sve sam probala, lakove, gelove, maslinovo i sva druga ulja za utrljavanje. Pila sam dodatke ishrani za kosu i nokte i nista. Sad mi vec svi govore da je genetski. Zadovoljna sam ostalim gen. materijalom :D pa me zanima dal ovaj tretman deluje ? Tj. dal ja tako ojacane nokte tretiram kao svoje? Turpijam ih i sl? Na koliko se radi dopuna il kako vec se kaze:p
Jel ima i tu imaju neke fore sa kvalitetom gela jer vidim da su cene sarenolike pa ne znam dal to igra neku bitnu ulogu u izgledu il je kao i sve ostali- eto tako...
Unapred hvala na savetu :manikir:
 
Nokti tretirani gelom su jači, lepši, stalno uredni i ne traže poseban "kućni" tretman...Lak namazan preko gela traje duže i ne krza se na krajevima. Ja lično stavljam frenč i nikad preko toga ( kući) ne stavljam lak...Traju 3-4 nedelje, dotad ti nokti već dovoljno izrastu (meni smeta zbog posla) i odeš na korekciju...
 
Skidanje ide šmirglanjem kad odeš na korekciju. U principu se nikad ne skine do kraja i preko toga se stavi novi gel.i tako u krug. Ako ne želiš više da stavljaš gel, skine se taj površni sloj i puste se nokti normalno da rastu a ua to vreme ih najnormalnije tretiraš u kučnim uslovima...
Ja unazad dve godine stavljam gel i o noktima više uopšte ne brinem- uvek su uredni.
 
Moja prijateljica je imala taj gel...kad je resila da skine i pusti svoje nokte oni su bili katastrofa...od korena do vrha...kao da je prste zamocila u neku kiselinu...:(
Trebalo joj je bas dugo vremena, puno " Dikli " da bi njeni nokti bili normalni...I cujem komentare po busu..e sad, d ali je u pitanju onaj ko ti radi, kvalitet noktiju ili generalno stanje - ne znam...
Samo iz tog razloga ja se ne odvazavam na ovaj postupak, ali kontam da je mnogo efikasno u smislu vremena i estetike...
 
Aha, vidis to oko higijene salona moze biti zeznuto? Nikad ne znas bez preporuke pa me zanima dal neko ima predlog? Koji salon u NS je dobar?:D
A sto se tice izgleda noktiju posle, pa kontalasam da je previse dobro i da se negdje mora odraziti negativno al sad... :confused:
 
Moja prijateljica je imala taj gel...kad je resila da skine i pusti svoje nokte oni su bili katastrofa...od korena do vrha...kao da je prste zamocila u neku kiselinu...:(
Trebalo joj je bas dugo vremena, puno " Dikli " da bi njeni nokti bili normalni...I cujem komentare po busu..e sad, d ali je u pitanju onaj ko ti radi, kvalitet noktiju ili generalno stanje - ne znam...
Samo iz tog razloga ja se ne odvazavam na ovaj postupak, ali kontam da je mnogo efikasno u smislu vremena i estetike...


Raspitivala sam se kod žena koje su to uradile - moji nokti su katastrofa, nikakav manikir tu ne može da pomogne,jako su tanki, listaju se, pucaju po dužini i lome se popreko...:( - i zadovoljna sam odgovorima, ali baš svaka mi je rekla da je najvažnije od svega gde to radim!
 
Raspitivala sam se kod žena koje su to uradile - moji nokti su katastrofa, nikakav manikir tu ne može da pomogne,jako su tanki, listaju se, pucaju po dužini i lome se popreko...:( - i zadovoljna sam odgovorima, ali baš svaka mi je rekla da je najvažnije od svega gde to radim!

OK...jel moze onda neka preporika na pp od tih zena...? Vec duze razmisljam o tome, imam dobra kvalitet noktiju, ali zaista bih volela to da uradim iz estetskih razloga....jedino sto me je svaki put od toga odvaracalo jeste to..." STA POSLE ? "...:(
 
nokti se oštećuju, to je neminovno. Ja sam prvi put radila nadogradnju gelom početkom jula prošle godine i jednom mesečno posle toga išla na korekciju svo do početka decembra. od tada sam odlučila da malo "odmorim" nokte jer sam primetila da su postali užasno tanki od turpijanja prilikom svake korekcije. imam odličnu kozmetičarku, steriliše "instrumente" i jako je pažljiva i uredna (samim tim i malo sporija). Istina je da nokti brže rastu pod gelom, ali to ne znači ništa osim da korekciju moraš da radiš češće, a onaj deo nokta pokriven gelom se oštećuje. Ja već skoro tri meseca nemam ništa ne noktima, osim zaštitnog sloja laka, i nokti su mi užasni, tanki kao papir, lome se, listaju, itd. Ali, da lepo izgledaju, izgledaju:p, ne zahtevaju nikakvo posebno održavanje, izgleda kao da imaš frenč stalno i sve kućne poslove možeš da obavljaš bez problema, ne otpadaju i ne otkidaju se. Prva korekcija se radi na 4, 5 nedelje,a kasnije na 3 nedelje, u zavisnoti koliko brzo rastu.
 
Eh,ja sam juce zakazala i otisla na ojacavanje al nista!!! Kaze da su prekratki za to i da moram da ih pustim... Pa da to mogu ne bi mi ni trebao tretman,zar ne...:(
Uradila sam manikir i to je to. Al sestra je bila u pratnji i na kraju je ona uradila to, isto ima lose al malo duze nokte.. Sad blenem u njih da vidim sta ce biti:D
Ispade ona pokusni zeka al sta sad... Strpecu se pa mozda ih nekako odnjegujem:confused:
Nego, jedna stver je cudna. Cena je 600 dinara!!! Kaze da je to zato sto rade sa jednim gelom i to ne debelo.To mi je dzabe mada u sustini zvuci ok. Al opet...
Lepo izgledaju, a nije joj ni turpijala povrsinski sloj a znam da to rade.. Zivo me zanima sta ce joj biti sa njima. Ako opstanu to je vrh a ako ne...:besna:
 
Marina, da li to moze na neki nacin da steti noktima?

Imam taj tzv trajni french vec dve godine...al sa preskocima.
Nosim tri meseca pa tri pauziram.
Kakvi su nokti kad skines gel???
UZASNI !
Mekani, tanki, bez sjaja ....
Treba oko tri meseca da se moji rehabilituju nakon gela. :confused:
Za to vreme su mi non sto kratki i uvek mazem nekim preparatima za jacanje...

Al dok ima gela na noktima ne moras da turpijas, mazes, brines hoce li puci i kad....To nema cenu....i zato ja obnavljam gel na 3 meseca i uzivam. Taman toliko mi treba i da se pozelim dugackih noktiju.
 
Gluposti...jedan sloj gela nije trajni french.
Postoji puno tehnika al zna se sta je u stvari trajni french.
Moja jatrva stavlja vestake, one plasticne pa preko toga joj namazu frenc i stave gel i eto to je trajno french :roll:

Dakle koliko je meni poznato, stavlja se i na kratke nokte, tj ja stavljam.
Onaj beli gel koji daje french izgled se moze malko produziti al ne suvise al sve jedno da odpadne ne moze nema fore.

Ja cu sutra da stavim na kratke i slikacu da vidis kako to izgleda.

I da pitali ste za cenu...ja placam 2000 din. Korekcija je oko 1000.
Ima i jeftinijih al ja nisam hrabra da ih probam.
 

Back
Top