problem oko podizanja win

ana1580

Početnik
Poruka
7
Na racunaru imam dve particije.Posto mi je skoro umrla c paticija verovatno zbog bed sektora stavila sam dvojno podizanje windowsa i sve podatke prebacila na d paticiju.Medjutim kako djavo nikad ne spava d particija mi je takodje umrla ali nacisto. Kada hocu da podignem windows izbacuje mi poruku da nedostaje hal.dll file. Na d particiji su mi svi podaci pomozite mi molim vas.
 
Ako imas jos jedan hard disk onda neces imati nekih vecih problema. Ako nemas, onda....

Problem moze da se javi ako su ti podaci koje zelis da izvuces na necitljim mestima.
Proces nije bas mnogo brz, pa se naoruzaj strpljenjem.

Dakle, imas li jos jedan hdd?
 
*** ne mogu da verujem , kakvo lupanje kao maxim po diviziji , ako već ne znate da pomognete onda barem nemojte odmagati.
- Ana je "veoma" stručno utvrdila da je c disk otišao zbog bad sektora , pa uspela da instalira drugi win na d particiju i zatim i d particija "umre"
- "MODERATOR" predlaže kupovinu novoga HDD-a
- A ti fslobodane , koji si se više puta pokazao i znaš ne skrećeš im paznju

1. prva opcija je repair windowsa koja se radi bez brisanja podataka
2. druga opcija je brisanje c particije i njeno novo formiranje uz čistu instalaciju windowsa , zatim korištenje GET DATA BACK programa i recovery d particije , prebacivanje podataka i zatim brisanje i ponovno formiranje d particije.
3. hdd-ovi ne crkavaju tek tako lako i ne dobijaju loše sektore tek tako , čak i da postoje bad sektori oni se isključuju iz funkcije formiranjem novih particija i njihovim formatiranjem
 
Polako Snejks, naoruzaj se strpljenjem. Jel znas cime je poplocan put u pakao?

Ne moze da uradi popravku OS-a, pre dijagnostike, ako ima BB na disku. Mislim moze, ali... PRVO - MERE BEZBEDNOSTI.
Sta ako lupa glava na disku? - Da Ana, jel lupa glava na disku? Koji disk imas uopste?

Ne znamo gde su BB. Ne znamo koliko ih ima. Ne znamo kolikom se brzinom sire po disku, ne znamo koji je uzrok pojave BB... Da li je fat ili ntfs, koliko ima podataka, da li su to vazni podaci ili nisu...

Puno toga ne znamo, a hocemo da pomognemo, zato moramo biti jako oprezni.
Samo polako, da cujemo sta ce Ana da nam odgovori. Mozda na kraju ispadne da Ani i nisu bas toliko ti podaci vazni, mozda jesu, ali ko zna.
Uvek ima vise od jednog resenja za svaki problem.
 
Polako Snejks, naoruzaj se strpljenjem. Jel znas cime je poplocan put u pakao?

Ne moze da uradi popravku OS-a, pre dijagnostike, ako ima BB na disku. Mislim moze, ali... PRVO - MERE BEZBEDNOSTI.
Sta ako lupa glava na disku? - Da Ana, jel lupa glava na disku? Koji disk imas uopste?

Ne znamo gde su BB. Ne znamo koliko ih ima. Ne znamo kolikom se brzinom sire po disku, ne znamo koji je uzrok pojave BB... Da li je fat ili ntfs, koliko ima podataka, da li su to vazni podaci ili nisu...

Puno toga ne znamo, a hocemo da pomognemo, zato moramo biti jako oprezni.
Samo polako, da cujemo sta ce Ana da nam odgovori. Mozda na kraju ispadne da Ani i nisu bas toliko ti podaci vazni, mozda jesu, ali ko zna.
Uvek ima vise od jednog resenja za svaki problem.
1. S obzirom da je ispamovala forum s istom porukom , pretpostavljam da se ni ne razume u računare.
2. zatim čisto sumnjam da taj disk ima i jedan jedini loš sektor jer ne bi mogla ni da instalira xp na disk d da je taj slučaj , ali čisto sumnjam da gospođa ili gospođica poseduje disk za dijagnostiku računara , i za dijagnostiku hdd-a , pa čak i da ga nema ili ima sve to i nije toliko važno dok se disk ne osposobi za rad.
3. računar prijavljuje grešku "mising hal.dll" ovo nije greška particije ili diska , ovo je greška u windowsu i ona se rešava jedino reinstalacijom windowsa (provereno), iliti oporavkom a reinstall se može raditi i bez gubitka fajlova
 
1. S obzirom da je ispamovala forum s istom porukom , pretpostavljam da se ni ne razume u računare.
2. zatim čisto sumnjam da taj disk ima i jedan jedini loš sektor jer ne bi mogla ni da instalira xp na disk d da je taj slučaj , ali čisto sumnjam da gospođa ili gospođica poseduje disk za dijagnostiku računara , i za dijagnostiku hdd-a , pa čak i da ga nema ili ima sve to i nije toliko važno dok se disk ne osposobi za rad.
3. računar prijavljuje grešku "mising hal.dll" ovo nije greška particije ili diska , ovo je greška u windowsu i ona se rešava jedino reinstalacijom windowsa (provereno), iliti oporavkom a reinstall se može raditi i bez gubitka fajlova
Zavisi gde se nalaze BB. Ako ima prostora da se win instalira pre BB na hardu instalirace se. Ali ako se BB nastave siriti win ce opet otici dodjavola.
 
Hm, ajd ovako... zamolio bih... ubuduće, obavezno navedite da je to vaše mišljenje... jer nekoga može strefiti srčka zbog nekih crnih prognoza...:lol:

Snejks je u pravu, ili repair ili reinstalacija...
tema: probaj ovo... http://dll-repair-now.com/advice/Ha...02kw=hal.dll&gclid=CIKo-_vs4JgCFYR_3godDUBocA ako ne pomogne... reinstalacija windowsa će pomoći sigurno... jer, ti si jedan problem sa jedne particije prebacila na drugu particiju... problem je ostao...
 
Poslednja izmena:
Šakal , slažem se oko upotrebe toga alata međutim tu postoji mali problem , ne može da digne windovs!
Ustvari možda i može u safe modu , ali ne sedim ja za tim kompom da znam da li može ili ne.
Suština cele priče je da je imala windows na c particiji i kada je on pukao umesto da reinstalira , oni su napravili dual boot i instalirali ga na drugu particiju. zatim su skinuli podatke sa c (pretpostavljam sa copy-paste), i c ostavili tako da stoji (jako pametno). Sada je pukao win i na d particiji , si pričaju o nekim lošim sektorima a ja TVRDIM da taj disk nije video nijedan loš sektor , sem onoga koji je radio na njemu! A zašto smem to da tvrdim , jednostavno je , jer u dual bootu i dalje se boot.ini fajl nalazi na C disku , i kada sistem pita koji da dignem windows?
Vi odgovarate : onaj sa D diska!
U prevodu celo vreme vam je radio c disk!
 
Kada nam je crkla c paricija ceo racunar smo formatirali. Onda smo zbog bed sektora prebacili win na d pariciju koju smo koristili. Na d particiji su mi jako vazni podaci. Ono sto mene zaniima je kako da na d particiju "ubacim" hal.dll koji se izbrisao. Inace sve smo pokusali da uradimo i da odnesemo hdd kod prijatelja da bi spasili podatke itd itd. Jedino sta nam racunar daje kao opciju je da formatiramo d particiju.
 
Na racunaru imam dve particije.Posto mi je skoro umrla c paticija verovatno zbog bed sektora stavila sam dvojno podizanje windowsa i sve podatke prebacila na d paticiju.Medjutim kako djavo nikad ne spava d particija mi je takodje umrla ali nacisto. Kada hocu da podignem windows izbacuje mi poruku da nedostaje hal.dll file. Na d particiji su mi svi podaci pomozite mi molim vas.

Kada nam je crkla c paricija ceo racunar smo formatirali. Onda smo zbog bed sektora prebacili win na d pariciju koju smo koristili. Na d particiji su mi jako vazni podaci. Ono sto mene zaniima je kako da na d particiju "ubacim" hal.dll koji se izbrisao. Inace sve smo pokusali da uradimo i da odnesemo hdd kod prijatelja da bi spasili podatke itd itd. Jedino sta nam racunar daje kao opciju je da formatiramo d particiju.
a i mnogo si protivrečna sa svojim izjavama
 

Back
Top