KOJI SISTEM ZASTITE JE NAJBOLJI I KAKO DA GA INSTALIRAM?

  • Začetnik teme Ivana cmokic
  • Datum pokretanja
Moras da imas instaliran 1 anti virusni program (svaki se na svoj nacin instalira neki prosto INSTAL a neki malo komplikpvanije) i da ga prvo abdejtujes i bar adware6 (i on se abdejtuje)firewall je nesto drugo sprecava upade u comp (to mozes kasnije} pa onda skeniraj comp jednim i drugim i obrisi sav taj krs sto se nakupio i imaces vise mb i brze ce da radi. Neka ti osim boga jos neko ko zna pomogne, cudi me da ti comp uopste radi.
KAKO PITANJE TAKAV I ODGOVOR!
 
Ne moras nista da imas, ako znas sta radis...

Ali za prosecne korisnike racunara, ovo bi bila moja preporuka za sistem zastite:

AV: NOD32 - 35€
Firewall: Sygate Personal Firewall - 0€

Naravno, redovan update NOD32 se podrazumeva. Ovime ces dobiti zastitu od virusa i zastitu od napada za gotovo najnizu mogucu cenu, koja ce ti opterecivati sistem koliko i MSHearts igra, tj. gotovo uopste...

NOD32 vazi za najbolji i najbrzi AV softver na svetu, dok je Sygate-ov personal firewall sasvim dovoljan da te zastiti od napada, i vrlo jednostavan za koriscenje pocetnicima...
 
jagodica:
Incognito:
Ne moras nista da imas, ako znas sta radis...

sta to znaci u praksi?

to znaci da si haker :D he,he... pa oni malo uceniji znaju kako da se zastite.

Uzgred ja ne bih ni jednom hakeru kao sto je d4ch4 dao da mi sredjuje zastitu kompa jer bi mi garant opet ostavio rupe tako da je najbolje da se drzis ovog Incognitovog saveta 8)
 
Moram da pitam i ja nesto. Veoma cijenim Incovo misljenje o svim stvarima jer vidim da je ovdje covjek BROJ 1 sto se tice svih stvari. Samo kad bi imao vremena i malo strpljenja da mi objasni sledece:

Pominje NOD32.. Testirao sam ga prije dva mjeseca i dao mi je porazavajuce rezultate.. Pa sam ostao zbunjen ko stara dama koja se nije udala.. Nakon NOD32 testiranja iza njega je norton napravio pravi lom sa otkrivanjem virusa. Mnogo sam citao o NOD 32 i priznajem da je na prvom mjestu u svijetu ali mi nije jasno zasto je kod mojih testiranja omanuo debelo tako da sam se skoro razocarao u njega. O svim hvalama na njega i iza njega nakon testiranja ostalo je ni manje ni vise 14 virusa koje je Norton nasao i ocistio.. A pazljivo sam isao i instalacijom i sa podesavanjem kao i sa UPDATE.. Poz. Molim Inca da da odgovor ako je raspolozen na posebnoj temi.. Hvala i poz.
 
Gore je neko napisao abdejtujes ne kaze se abdejtujes nego APDEJTUJES ako cemo na srpskom ili update...
Nisi napisala koji OS koristis xp, w98... Najbolje ti je da obrises ceo kompjuter i ponovo instaliras OS.
Preporucio bih Kerio pers. firewall(koji je no1), zatim Kaspersky i Operu, kao i The bat email klijent. E posto cesto dobijam viruse pustio sam namerno negde oko 5 virusa i kaspersky koji odlicno radi sa the bat-om odmah su ih izbrisali. Nisam imao potrebe da ponovo brisem HD i instaliram Os.
 
Ivana cmokic:
Izvinjavam se za greske u kucanju...
Inace,komp mi je usporen u poslednje vreme. Cesto trazi restart ili samo stane, pa moram da ga gasim. Jos nesto...imala sam 40GB, sada imam 38,2... Sta se desava?!
Sto se tice usporenosti da li si mu skoro radila defragmentaciju HD? Od koliko ti je HD? Ako je od 40gb kada se formatiraju particije on nikada nije 40gb nego svaka particija uzima mb (ustvari hd od 40 nije bas 40 nego su npr 39.8 zavisi od proizvodjaca)... Obrisi temporary internet files...
Mogao bih da svratim do tebe da ti pogledam... ali to samo kada imam vremena :)
 

Back
Top