Matematika i Biblija

OrthodoxCelt

Primećen član
Poruka
638
Pre više od 100 godina živeo je ruski matematičar dr Ivan Panin.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Panin
Više od 10 godina se bavio proučavanjem Svetog Pisma, Starog Zaveta na originalnom hebrejskom jeziku i Novog Zaveta na originalnom grčkom jeziku.

Pošto nalik na rimske brojeve,( u latinskom slova imaju i svoju Numeričku vrednost, X=10, V=5...) i u hebrejskom i grčkom , slova imaju dvostruku brojnu vrednost, numeričku i mesnu, pogledati link
http://www.sendspace.com/file/ut1xon

Neka otkrića do kojih je došao ovaj matematičar:

Broj reči u rečniku je deljiv sa 7
Broj reči koje počinju sa samoglasnikom je deljiv sa 7
Broj reči koje počinju sa suglasnikom je deljiv sa 7
Broj slova u rečniku je deljiv sa 7
Od ovih slova i oni koji su suglasnici i onih koji su samoglasnici deljivi su sa 7
Broj reči koje se javljaju samo jednom je deljiv sa 7
Broj reči koje su imenice je deljiv sa 7; Broj reči koje nisu imenice je deljiv sa 7
Broj vlastitih imena je deljiv sa 7; Broj muških imena je deljiv sa 7; Broj ženskih imena je deljiv sa 7
Broj reči koje počinju svakim slovom alfabeta je deljiv sa 7

Ako pogledamo samo prvu rečenicu u Pismu:

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים :U početku stvori Bog

Berešid bara Elohim - čitano sa desna na levo...
koje su matematičke odlike samo ove prve rečenice:

1) Ove 3 reči imaju 14 slova(2 sedmice)
2) Njihova mesna vrednost je 140(20 sedmica)
3) Broj 140 sa svojim činocima ima 7 cifara(140=7 x 2 x 2 x 5)
4) Zbir ovih cifara je 21 (3 sedmice)
5) Zbir cifara brojeva 76, 23, 41 i 140 je 28 (4 sedmice)
6) Zbir naizmeničnih cifara u oba slučaja je 14
7) Ako činioce pomnožimo njihovim rednim brojevima, njihov zbir je 245 (1x76+2x23+3x41=245)
8) 245 = 7x7x5, 35 sedmica
9) Ako množimo obrnutim redom dobijamo 315(ili 45 sedmica) (3x76+2x23+1x41=315)
10) 140+315+245=700 (100 sedmica)

Verovatnoća za nastajanje samo prve rečenice u Bibliji je (1 prema 7 na deseti) ili
1:280 000 000!

POZIVAM SVAKOG ATEISTU DA NAPIŠE SAMO 300 REČI SMIŠLJENOG TEKSTA PRIDRŽAVAJUĆI SE OVIH MATEMATIČKIH PRAVILA, PRIZNAĆU DA BOG NE POSTOJI!

U BIBLIJI POSTOJI 1200 STRANA KOJE SU SVE PO OVOM MATEMATIČKOM OBRASCU NAPISANE, SVAKO KO IMA LOGIKU VIDEĆE DA JE APSOLUTNO NEMOGUĆE DA OVAKAV TEKST NASTANE SLUČAJNO I DELOVANJEM SAMO LJUDSKOG UMA!

Knjigu "Matematika i Biblija" možete skinuti na sledećoj adresi
http://www.cps.org.yu/Knjige/mat-biblija.pdf
 
iz mog omiljenog filma pi



ne volim numerologiju , gde god da pogledaš naćićeš brojeve koji se poklapaju i ponavljaju ...
možeš analizirati i neku dečiju knjigu, opet ćeš uočiti model koji se ponavlja...
 
ne volim numerologiju , gde god da pogledaš naćićeš brojeve koji se poklapaju i ponavljaju ...
možeš analizirati i neku dečiju knjigu, opet ćeš uočiti model koji se ponavlja...

da ali današnje knjige imaju jednog autora, čak i da je imao nameru da piše po šablonu mogao je, a Biblija ima 40, poljopriverdnici,pastiri,...obični ljudi, pa čak prinčevi i carevi..i svi pišu po istom šablonu...samo kažem da ovo ne može biti slučajno...
 
Došao nastavnik matematike načas i zadao sledeći zadatak:
Deco ja imam dve noge,dvadeset prstiju,moja majka ima 55 god, studirao sam 5 god, moj brat ima 28 god, dnevno jedem tri puta, visok sam 180 cm, od kuće do škole putujem 45 minuta, mlađi sam od brata 2 god, nosim cipele broj 45 i šta mislite koliko imam godina?
Svi ćute samo Perica digao ruku.
-Izvoli Perice,reci-kaže učitelj.
-Imate 26 godina-reče Perica.
-Tačno si izračunao.a sad nam reci kako?-Reče učitelj.
-Pa moj brat ima 13 godina a upola manje je blesav od vas-odgovori Perica.
:hahaha:
 
Nemam ja ništa s tim. :D
Znači, ostaje ovaj drugi pouzdaniji izvor.

Nego, evo ja se mislim kako su svi oni ciklusi epske poezije pisani u desetercu, pa svaki stih ima deset slogova (koliko je prstiju na ruci),
iza svaka prva četiri sloga dolazi "blank" (a tolko je prstiju na ruci koji nisu pretrpeli evolucionu modifikaciju opozitnog palca)
a zatim sledi šest slogova koliko je dana u sedmici ne računajući nedelju (šest i četiri su deset! :eek:)

I sad se ja mislim da ovo nisu mogli ni smisliti ni zapamtiti dokoni guslari od kojih su neki bili slepi. :eek:
 
Kao matematičar, ja ni ne pokušavam da raskrinkavam numerologe, jer oni su samo za dlaku udaljeni od čiste šizofrenije, a to njihovo traženje značenja tamo gde ga nema ih barem drži podalje od vatrenog oružja.... :mrgreen:

Pogotovo što je ovaj lik Panin razotkriven jer je ubacivao reči po njegovom nahođenju samo da bi uklopio i izračunao ono što mu odgovara. Ovo je iz članka o njemu: "A review of his work on the Gospel of Mark suggests that he freely picked and chose from various alternative readings of manuscripts, and that any patterns he claimed to have found were in fact his own creation."

Brendan McKay je uradio istu stvar koju i Ivan Panin, samo je umesto Biblije koristio Melvilov roman Mobi Dik, i predvideo neverovatne događaje, od ubistva Kenedija, princeze Dajane, Abrahama Linkolna, Martina Lutera Kinga, i još koješta.

Ko hoće još da se nasmeje ovom šarlatanu (Paninu), neka pogleda

http://cs.anu.edu.au/people/bdm/dilugim/moby.html
 
Biblija i neki roman...sramno je i porediti...
Biblija jeste napisana nadahnućem Duha Svetoga...oni koji budu tražili Boga, naći će ga...
Ko je istina, put i život večni, za neke će ostati doživotna tajna, jer su sami sebi načinili hladno srce ...
Vidim da ovde neki ljudi neće verovati da Bog stoji pred njima, ni sudnjeg dana...
 
Poslednja izmena:
Matematika je za mene kako bi se narodski reklo ''Špansko selo''.A ovo o brojevima,tripletima brojeva,trojstvu i sedmerstvu mi je nekako zanimljivo.


111 = 3 x 37 - (1+1+1=3) Odnosno 111=1+1+1 x 37
222 = 6 x 37 - (2+2+2=6)
333 = 9 x 37 - (3+3+3=9)

444 = 12 x 37 -(4+4+4=12)
555 = 15 x 37 -(5+5+5=15)
666 = 18 x 37 (6+6+6=18) Odnosno: 666 = 6+6+6 x 37

777 = 21 x 37
888 = 24 x 37
999 = 27 x 37 (9+9+9=27)

Ovo mi je baš zanimljivo.Bilo koja ista tri broja kada se saberu i pomnože sa brojem trojstva i sedmerstva 37 za rezlutat daju ta ista tri broja.A ovu matematičku zanimljivost neki uzimaju kao dokaz božije punine.Razjasnite mi ovo.
felix.gif
 
Biblija i neki roman...sramno je i porediti...
Biblija jeste napisana nadahnućem Duha Svetoga...oni koji budu tražili Boga, naći će ga...
Ko je istina, put i život večni, za neke će ostati doživotna tajna, jer su sami sebi načinili hladno srce ...
Vidim da ovde neki ljudi neće verovati da Bog stoji pred njima, ni sudnjeg dana...

Pa vidiš čoveče, lepo ti objasni Sizif - em je tvoj čičica bio prevarant, pa je falsifikovao rezultate, em se istim postupkom može dobiti šta oćeš od čega oćeš. Znači, gore od gledanja u šolju. :D

Kako da ti kažem, bog koji je (ako je) stvorio svemir i sve dalje po redu, mogao bi da zakupi sva sredstva masovnog informisanja i kaže nam već jednom glasno tu svoju istinu, a ne da se na prevaru uvlači u Mobi Dika. Niti da koristi mucave lance proroka kao u pokvarenim telefonima (Ja sam glup, pa će gospod govoriti umesto mene, ali ti si gluv, pa ću ti ja šaputati šta kaže :hahaha:)

Jedan šugavi faks nije sposoban da pošalje.

Razumeš? :mrgreen:
 
Matematika je za mene kako bi se narodski reklo ''Špansko selo''.A ovo o brojevima,tripletima brojeva,trojstvu i sedmerstvu mi je nekako zanimljivo.


111 = 3 x 37 - (1+1+1=3) Odnosno 111=1+1+1 x 37
222 = 6 x 37 - (2+2+2=6)
333 = 9 x 37 - (3+3+3=9)

444 = 12 x 37 -(4+4+4=12)
555 = 15 x 37 -(5+5+5=15)
666 = 18 x 37 (6+6+6=18) Odnosno: 666 = 6+6+6 x 37

777 = 21 x 37
888 = 24 x 37
999 = 27 x 37 (9+9+9=27)

Ovo mi je baš zanimljivo.Bilo koja ista tri broja kada se saberu i pomnože sa brojem trojstva i sedmerstva 37 za rezlutat daju ta ista tri broja.A ovu matematičku zanimljivost neki uzimaju kao dokaz božije punine.Razjasnite mi ovo.
felix.gif

Ne bi umeo da pomognem. Samo da dodatno zakomplikujem činjenicom da je kod prasaca gestacioni period tri meseca, tri sedmice i tri dana. :D
 

Back
Top