Tesla i prava istina o njemu

LORKA89

Početnik
Poruka
30
Video sam da na Krstarica postoji tema o Tesli,međutim na jednom sajtu sam našao jedan tekst o Tesli koji baca potpuno drugo svetlo o našem velikom geniju.
Izvesni profesor Abramović i inženjer Goran Marjanović su govorili o Tesli. Ima i audio klip,koji dosta dugo traje.želeo bih da čujem i vaše mišljenje u tom tekstu i preslušanom audio klipu.
Jedna od zanimljivosti je i ta,da se tvrdi da Tesla nije prekinuo projekat sa kulom Vanderkift zato što mu Morgan nije dao potrebne dolare, već da je Tesla sam obustavio ceo projekat, jer je rekao da njegovoj realizaciji ne pogoduju neki prirodni zakoni,ali rekao je i to,da će doći vreme kada će ti zakoni da budu u korist tog projerkta i da će to moći da se ralizuje.

http://dzonson.wordpress.com/2008/10/10/nikola-teslaneprevazideni-genije/
 
A ja bih želeo, a to bi bilo i mnogo pristojnije, da si ti, kao postavljač teme, prvi rekao šta o tome misliš. Ako to ne uradiš u roku od par sati temu ću obrisati...

Naravno da se slažem sa svim onim stvarima koje je čovek napisao o Nikoli Tesli a posebno o onome što je o tome govorio prof. Abramović i inženjer Goran Marjanović koji ide Teslinom stopama...

Zaista ne vidim razlog da mi na ovako primitivan način saopštite da ćete da mi obrišete post ukoliko ne iznesem "svoje" mišljenje. Vi, kao moderator našeg najpopularnijeg foruma, trebali biste na kulturniji način da iznesete vaše stavove o moderaciji foruma i postavljanja tema. Inače, ubijate ljudima volju da pišu na ovom forumu a ubijate i slobodu govora.

Nikoli Tesli, kao jednom od najznačajnih duhovnih svetionika našeg naroda, treba posvetiti mnogo više mesta u javnim medijima... Vašim pristupom samo ubijate klicu nade da će istina izaći na vidalo... I nama, mladim ljudima, sakatite osećaj za kulturnu samosvest...

No, slažem se sa Abramovićem i inžinjerom Goranom, a posebno je frapantan podatak što su izneli, da je Tesla još krajem 19-og veka objavio patent za uređaj za masovnu proizvodnju ozona, i koji bi da se izradi, kako tvrdi inžinjer Goran Marjanović, bilo potrebno samo 200 evra. Svi znamo za problem ozonskih rupa i štetnog ultraljubičastog zračenja, i sa ovim Teslinim aparatom bilo bi lako da se u potpunosi reši problem ozonskih rupa na zemlji...

Zanima me vaše mišljenje. Kako je moguće zbog čega se to ne čini?
Osim toga, zapanjujuća je ćutnja naše javnosti, Abramović je lepo rekao da je Tesla sam u prepisci sa Morganom rekao da ralizaciju projekta "Vanderklift" kule sprečavaju prirodni zakoni, a ne da je razlog da Tesli Morgan nije slao novac. I kako kaže Abramović, tu prepisku ima samo Beograd i sve se može lako proveriti.
Međutim, kod nas se neprekidno širi dezinformacija da Morgan nije slao Tesli novac, a sam Tela kaže da novac nije razlog već prirodni zakoni!
Eto, to sam prvi put čuo na tom sajtu, i vredi sve to pročitati, poslušati audio klipo,i prokomentarisati.
Zar ne?
 
Poslednja izmena:
No, slažem se sa Abramovićem i inžinjerom Goranom, a posebno je frapantan podatak što su izneli, da je Tesla još krajem 19-og veka objavio patent za uređaj za masovnu proizvodnju ozona, i koji bi da se izradi, kako tvrdi inžinjer Goran Marjanović, bilo potrebno samo 200 evra. Svi znamo za problem ozonskih rupa i štetnog ultraljubičastog zračenja, i sa ovim Teslinim aparatom bilo bi lako da se u potpunosi reši problem ozonskih rupa na zemlji...

cini mi se da ne postoji problem jeftine proizvodnje ozona nego postavljanje ozona u stratosferu (ili koju vec sferu)....a tu je imagnetno polje zemlje...koje je (navodno) u slabljenju.
VestOzonska-rupa-sve-veca.html
 
Poslednja izmena:
Vidim LORKA89 je bio na moj blog.Ja sam kao što vidite član ovog foruma,kao i na mnogim drugim forumima,ali sam uvideo da se na forumima nikad do kraja ne može ništa reći.Pisao sam o svemu,ali na forumima poput ovog, uvek se nađu provokatori koji namerno razvodne temu,dođe do teških reči,i onda se pojave moderatori da ili banuju dotičnog koji brani svoj stav,ili pošalju temu na "groblje" foruma,poput Burek forumna,ili slično,jer i oni ne razumeju celu stvar.

To je uigran štos.

Ne tvrdim za ovaj forum eksplicitno ništa povodom ovog što sam rekao,ali ja sam se već oprerelio za blog,a na forume samo dolazim da plasiram neku informaciju,da dam link ka njoj,ili da nešto prokomentarišem kao sada ovde.

@M-1980 ja sam razgovarao sa inžinjerom Goranom Marjanovićem koga smatram "malim" Teslom.On se obratio našim akademicima za par svojih projekata i njihovoj realizaciji,na bazi Teslinih nehercijanskih talasa,ali naravno,naišao je na zid ćutanja.Oni su tu da održe svoj status i ego.Jedino je naš čuveni fizičar,Ajdačić,priznao da su oko nekih otkrića i ideja u pravu,mislim na inžinjera Gorana i prof. Abramovića.

Čovek je sve to što su mu pričali i dokazivali,proverio u svojoj laboratoriji,i samo je rekao:"Jeste,tačno je!".
Ali on je penzioner,a i da je akademik,ništa ni on ne bi mogao da menja,jel ima tu dosta drugih stvari koje sa "valjaju iza brda".

Što se tiče Teslinog patenta za uređaj za masovnu proizvodnju ozona (145 kb.)
Goran Marjanović se i za to obraćao našim akademicima,da se to progura u državne vrhove,pa da barem mi počnemo to da radimo,ali naravno,za takve ideje obraćati se njima je isto kao i da razgovaraš sa zidom.U privatnom razgovoru,pod uslovom da sve shvate, mogu i da ti kažu da si u pravu,ali..uvek to "ali" pokvari stvari...

Obraćao im se Goran i za svoja dva projekta bazirana na Teslinim nehercijanskim talasima (njegov predlog je da se to zovu "Teslini talasi"),ali,zid,je zid.

Goran kaže da se problem sa ozonskim rupama može rešiti,ali to bi trebalo da se radi planski,jer prevelika količina ozona bi štetila Zemlji,našoj Planeti,a i treba da se plasira na određenim mestima,van gradskih područja itd..itd...

Znači,sve može...?

Ali,postoji i jedna druga stvar,oko toga....
Ako bi se rešio problem ozonskih rupa,ko bi onda zarađivao na lečenju ljudi od štetnog ultraljubičastog zračenja...?
Ko bi zarađivao na kremama i uljima sa visokim faktorom zaštite....?

Kada bi za nezasite kapitalističke profitere bilo isplativo da se proizvodi Teslim uređaj za masovnu proizvodnju ozona,oni bi prvi to radili,da zarade,ali,kao što rekoh,ozon je štetan kada se pređe granica dozvoljenosti u atmosferi,i nepregledna serijska proizvodnja aparata za proizvodnju ozona ne bi bila isplativa, u kontekstu profita ,za profitere,ne bi moglo da se zaradi,da se bogate,...ali zato kreme za zaštitu od štetnog ultravioletnog zračenja možeš da proizvodiš stalno,kontinuirano,jer ako se nastavi sa zagađivanjem zemlje freonima i ostalim stvarima,ozonske rupe će biti još izraženije.

Ovo čovečanstvo vode nezreli imbecilni tipovi,a da je danas Tesla živ,baš danas,garantovano bi ga ubili,otrovali,ili napravili ga na ludaka.

Zašto...?

Pa zato što bi Teslina nekonvencionalna nauka koju bi on u potpunosti razvio,bazirana na nehercijanskim talasima (koji se niti naovode u školskim udžbenicima da postoje),za koje mnogi "školovani" ljudi pojma nemaju,donela pravu revoluciju,ali bi mnoge industrijske grane(nuklearna itd) izgubile smisao,jer Tesla je esksplicitno bio protiv nuklearne energije.

Goran ima dva projekta na bazi nehercijanskih talasa,ali,ništa...
Tu su ovi projekti:
  1. model kvantirane gustine energije.
  2. i model večno oscilujućeg svemira.

Goran je shvatio Teslu,Tesla je kao ljudsko biće bio spona Kosmičkih sila i zemlje,zato je sve svoje projekte(jedini on) prvo "realizovbao" u svojim vizijama,a posle ih je samo napravio u vidu aparata,uređaja,bez ikakve greške ,od prve...nije bilo grešaka u projektu,pa dorada,ispravka,ne,odmah je to uradio iz prve.
Niti je bilo mnogo skica,šema..

Da bi se Tesline ideje realizovale,neke stvari prvo treba da se dese na duhovnim nivoima,da bi se realizovale na zemlji,čovečanstvo je za sada još nezrelo za to,ide ka uništenju,a šta će da se desi,to niko ne zna.

Sve je u opciji...

Možda se čovek i otrezni i krene ispravnim putem,jer ako u ovom momentu to nije jano,ne znam kada će...
 
Poslednja izmena:
Nesumljivi velikan, naucnik ,u sprezi sa prirodom,kako je sam priznavao,od prirode sam sve naucio.Tasla je vrijeme koje dolazi.
GOVORIO JE
Kad razmisljam o proslosti,shvatam koliko su tanani uticaji koji formiraju nase sudbine.
Biti sam to je tajna otkrica .Biti sam to je cast i vreme kad se ideje radjaju.
Ne radim vise za sadasnjost vec za buducnost.
Buducnost je moja.
 
Jedno je sigurno: verovatno jedan od najvecih umova sveta, a za mene i najveci. Toliko se posvetiti jednoj stvari, zapostaviti sve ostalo na svetu sto upraznjavaju normalni ljudi, za to treba nesto vrlo jako sto mislim da je samo on imao... Mnogo me interesuje, mnogo znam i svaka i mala sitnica koju saznam me odusevi ;) pozzz svim ljubiteljima Tesle!!!
 
Video sam da na Krstarica postoji tema o Tesli,međutim na jednom sajtu sam našao jedan tekst o Tesli koji baca potpuno drugo svetlo o našem velikom geniju.
Izvesni profesor Abramović i inženjer Goran Marjanović su govorili o Tesli. Ima i audio klip,koji dosta dugo traje.želeo bih da čujem i vaše mišljenje u tom tekstu i preslušanom audio klipu.
Jedna od zanimljivosti je i ta,da se tvrdi da Tesla nije prekinuo projekat sa kulom Vanderkift zato što mu Morgan nije dao potrebne dolare, već da je Tesla sam obustavio ceo projekat, jer je rekao da njegovoj realizaciji ne pogoduju neki prirodni zakoni,ali rekao je i to,da će doći vreme kada će ti zakoni da budu u korist tog projerkta i da će to moći da se ralizuje.

http://dzonson.wordpress.com/2008/10/10/nikola-teslaneprevazideni-genije/

on nije nas nego amerikanac jel da to sto je imo tuc cast da zivi u srbiji:rtfm::rtfm: propustio je i govorite o njemu kao o amerikancu a ne o srbinu:rtfm::rtfm::rtfm:
 
on nije nas nego amerikanac jel da to sto je imo tuc cast da zivi u srbiji:rtfm::rtfm: propustio je i govorite o njemu kao o amerikancu a ne o srbinu:rtfm::rtfm::rtfm:

:) on je covek koji se izjasnjavao: "Ponosim se srpskim rodom i hrvatskom domovinom" tkd. nikada nije rekao da je amerikanac. To sto su ga oni sponzorisali i sto je imao njihovo drzevljanstvo ga ne cini istim, jer je to sve uradio zarad svojih pronalazaka. Zato se neslazem sa tvojim misljenjem... :ok:
 
:) on je covek koji se izjasnjavao: "Ponosim se srpskim rodom i hrvatskom domovinom" tkd. nikada nije rekao da je amerikanac. To sto su ga oni sponzorisali i sto je imao njihovo drzevljanstvo ga ne cini istim, jer je to sve uradio zarad svojih pronalazaka. Zato se neslazem sa tvojim misljenjem... :ok:

Da, u pravu si. Mada on koliko se secam nije nikad isticao nacionalnu pripadnost. Ali jeste bio Srbin koji je ziveo u Americi. Dakako da ovde ne bi mogao da postigne iste uspehe kao tame jer je imao dalko bolje uslove za naucni rad.
 
:) on je covek koji se izjasnjavao: "Ponosim se srpskim rodom i hrvatskom domovinom" tkd. nikada nije rekao da je amerikanac. To sto su ga oni sponzorisali i sto je imao njihovo drzevljanstvo ga ne cini istim, jer je to sve uradio zarad svojih pronalazaka. Zato se neslazem sa tvojim misljenjem... :ok:

Ne mozes da znas da li je ikada rekao da je Amerikanac...cak i da nije, nema potrebe, to se podrazumeva jer ljudi odlaze u USA da bi bili Amerikanci i svi koji tamo odu to jesu.
 
Nikoli Tesli, kao jednom od najznačajnih duhovnih svetionika našeg naroda, treba posvetiti mnogo više mesta u javnim medijima...

Slazem se.
Primarno je prestati siriti mitove o Tesli i lupetati o vanzemaljcima, raznim nepoznatim dimenzijama itd....

uređaj za masovnu proizvodnju ozona, i koji bi da se izradi, kako tvrdi inžinjer Goran Marjanović, bilo potrebno samo 200 evra.

Vrlo frapantno, ja cu ti ga napraviti za 10 evra.

Zanima me vaše mišljenje. Kako je moguće zbog čega se to ne čini?

Sta ti znas o ozonu? Znas da je to otrovno?
 

Back
Top