kako da udjem u svoj PC sa necijeg drugog

ja bre:
Cuo sam da ima neka fora da ja mogu sa necijeg PC da udjem u svoj.
E sada kako se to radi ako neko zna i koja je to opcija.
Ako neko zna molio bih detaljno da mi opise.
Hvala unapred.

Evo mog nacina (preko Interneta):
1. Koristim NetMeeting.
2. Pre polaska od kuce, namestim Netmeeting da radi pod "reomote desktop Sharing". Kompjuter ostaje da radi, Netmeeting nije vidljiv, samo jeda njegov deo vsri "monitoring" dolaznih poziva.
3. Sa notebooka koji nosim sa sobom, ili sa nekog drigog racunara, startujem Netmeeting i pozovem IP broj mog kucnog racunara. Tamo se Netmeeting aktivira. Unesem lozinku i mogu da pristupim racunaru kompletno (vidim desktop, startujem programe, potpuna kontrola)

To je naravno isplativo samo ako imas STALNI pristup onternetu.
Ovaj nacin kontakta se moze ostvariti i ako nemas stalnu IP adresu jer mozes zapisati tekucu IP adresu pre nego sto krenes.
Naravno ovaj pristup nije za dial-up konekciju (presporo).

Inace je i PC Anywhere dobar ako ne ides preko Interneta. Tada je dovoljno da PC Anywhere "ceka" na racunaru koji zelis da ontrolises, a ti samo nazoves broj na koji je modem nakacen. Koristio sam ga pre par godina i povezivao se sa mnogim gradovima u Evropi. Problem je sto ume da pukne veza u sred neke operacije, a dobra stvar je sto PC anuwhere ostaje u procesu koji si startovao. Ako si na primer na udaljenom racunaru startovao neki program, koji obradjuje podatke, pa veza pukne, nakon ponovnog uspostavljanja, videces program koji i dalje radi pa mozes dalje nastaviti kontrolu.

Imaj samo u vidu, ma koji od ova dva pristupa upotrebis, potrebna je ti je relativno brza veza, inace rad ume da bude dosta bolno spor. Ali radi.
 

Back
Top