PONOS

Ponos je sjajna stvar, narochito kada se uhvati kora i namazhe pekmezom pri vrhu :)
Drugim rechima sluzhi prvenstveno kao hrana za ego, lakshe je biti ponosan i glup nego fleksibilan i pametan.
 
Ja znam gorde ljude koji se ne precenjuju, ali su gordi...tacno zna svoje mogucnosti , ali egocentricno postavlja svet oko sebe i na taj nacin vrednuje vise svoje zasluge i situacije od bilo cega drugog....hedonisticki raj za gordog...
Opet ce neko citati rec ponos kao ponos/cast a neko kao ponos/uspeh...
98% ljudi shvata prepreku licno , ako dolazi od strane drugog coveka...mrznja je samo rezultat toga...
Sta znaci "iznervira", nemoc ili nekontrolisana reakcija koju cemo kasnije opravdati izvinjenjem....

Ove reci imaju smisao kad neko nece da ih opste tumaci i zloupotrebi na taj nacin, ali skoro da mnoge stvari i reci imaju takav smisao pa ....zna se kako sve zavrsi...

Pazite samo situaciju od skoro...
Izuzetno bolesna osoba koja je bila na operaciji se zali telefonom da je sve boli i da ne zarasta i nikako da ozdravi (sto je i verovatno , nazalost) i ja izjavim da ne treba da razmislja kao da je bolesna vec da malo podigne svoj duh....kao da nije toliko bolesna...
Ali ne pricam ja sa doktorom nauka vec sa prodavacicom, pa je moja recenica shvacena ili namerno shvacena za licne potrebe kao "on ne veruje koliko sam ja bolesna" a ja video sav preko celih ledja i sve iseceno...

Moj zakljucak posle svega je da nekoj osobi treba pored pomoci i saosecanja , i sazaljenje i samosazaljenje....i naravno da cu tako postupati na dalje...jer bilo je i ranije slicnih indicija , ali na mahove.
A mozda se razvija depresija?Mozda je i to, mirise po malo i na to.....

Ne,gord misli da moze vise nego sto moze.To je pravilo.Sretala sam takve ljude i sustinski su vrlo slabi i krhki.

Mora postojati sposobnost da se razlikuje licno od realnog.Odnosno mora se steci sposobnost da se svaka kritika bila pozitivna ili negativna ne dozivi kao ocena,procena ili presuda.

Nemoc i jeste uzrok nekontrolisane reakcije.Izvinjenje nije opravdanje,vec davanje na znanje osobi kojoj se izvinjavamo da nasa reakcija nije bila ispravna.Pokazivanje da smo svesni svoje greske i da je ne opravdavamo,ali da se desilo,bez zle namere.

Ja ne mogu uticati na to kako ce neko tumaciti moje reci ili postupke.Jedino sto mogu je da pokusam da ih objasnim,ukoliko vidim da je doslo do nesporazuma.Ukoliko su moje reci svesno i namerno zloupotrebljenje,e tu onda zaista prestaje sva moja prica sa tom osobom.

Tvoj primer je dobar i ustvari govori o tome kako moramo dobro poznavati osobu kojoj pomazemo.Pa ukoliko treba i bes i ljutnju kod nje prouzrokovati,ako ce je to podici.I to nije zloupotreba.To je ono kad nekada moramo svesno izazvati i "mrznju" kod nekoga,ako ce mu to podici borbenost i vitalnost.

p.s. mislim da ne postoji covek koji tacno zna svoje mogucnosti.Svako od nas moze daleko vise nego sto misli.Stvar je samo u pravoj motivaciji.
 
Nisam siguran koliko sam tempirana bomba zbog ovog, jer mi je zao..zao mi je kad vidim dete da upotrebi motku protiv drugog deteta u tuci , i to odmah vuce da dobro kaznim to dete, jer to vise nije dete cim hoce motkom da resava tucu, problem, to je razbojnik....sa namerama opsteg nanosenja povreda, a to probudi moju naklonost prema deci kao nekome ko treba da bude fizicki bezbrizan i zasticen.....
Zar svaka tuča nije razbojništvo?



Štaviše, ljubav je sâmo Biće (Esse) svakog života. Iz nje i Anđeo i čovek imaju život. Da najdublje čovekovo životno (intimum vitale hominis) dolazi od ljubavi, to može da zna svako ko o tome razmisli; jer prisustvom ljubavi čovek se zagreva, njenim odsustvom on se hladi, a nje lišen, on umire. A treba znati i to, da je život svakoga čoveka onakav kakva je njegova ljubav.

Ovo se učenje nadovezuje na sve ono Što se u Spisima (Trećeg Zaveta) kaže o tzv. Vladajućoj Ljubavi (Amor Regnans): svaki čovek ima jednu vladajuću ljubav, znao to ili ne; u detinjstvu ta je ljubav pod uticajem Neba, s kojim su deca povezana sve dok ne steknu razum i mišljenje. Tada počinje vreme preporoda koje traje kroz ceo život, pa i posle. Vladajuća ljubav je ona skrivena i najjača ljubav u coveku koja čoveka pokreće da oseća, želi, hoće, misli i radi sve ono što toj ljubavi prija, a izbegava sve što se njoj protivi. Ta ljubav se određuje prema četiri glavne ljubavi: dve su u Nebu (ljubav prema Gospodu i ljubav prema bližnjem, odnosno ljubav prema dobru), a dve u Paklu (i ljubav prema sebi i prema svetu, odnosno ljubav ka zlu, i ljubav ka laži i obmani).
(Nebo i pakao, Emanuel Svedenborg)

Ovim citatom pojašnjavam življenje ljubavi.
 
Мени понос не дозвољава да го идем улицом.

Дао сам овај пример, јер треба бити поносан.
Треба бити поносан и не савијати главу.
 
Ne,gord misli da moze vise nego sto moze.To je pravilo.Sretala sam takve ljude i sustinski su vrlo slabi i krhki.

Mora postojati sposobnost da se razlikuje licno od realnog.Odnosno mora se steci sposobnost da se svaka kritika bila pozitivna ili negativna ne dozivi kao ocena,procena ili presuda.

Nemoc i jeste uzrok nekontrolisane reakcije.Izvinjenje nije opravdanje,vec davanje na znanje osobi kojoj se izvinjavamo da nasa reakcija nije bila ispravna.Pokazivanje da smo svesni svoje greske i da je ne opravdavamo,ali da se desilo,bez zle namere.

Ja ne mogu uticati na to kako ce neko tumaciti moje reci ili postupke.Jedino sto mogu je da pokusam da ih objasnim,ukoliko vidim da je doslo do nesporazuma.Ukoliko su moje reci svesno i namerno zloupotrebljenje,e tu onda zaista prestaje sva moja prica sa tom osobom.

Tvoj primer je dobar i ustvari govori o tome kako moramo dobro poznavati osobu kojoj pomazemo.Pa ukoliko treba i bes i ljutnju kod nje prouzrokovati,ako ce je to podici.I to nije zloupotreba.To je ono kad nekada moramo svesno izazvati i "mrznju" kod nekoga,ako ce mu to podici borbenost i vitalnost.

p.s. mislim da ne postoji covek koji tacno zna svoje mogucnosti.Svako od nas moze daleko vise nego sto misli.Stvar je samo u pravoj motivaciji.

Ja nista od ovog nisam razumeo, ali bas nista....
Da pojasnim, ja postavim pitanje jel jedno ili drugo, ti odgovaras drugo je posledica prvog, sto meni nista ne znaci, jer iako je posledica, postoji kombinacija samo prvo, i prvo pa drugo, sto i stoji neiskazano u pitanju...
Pa onda oko gordog, ni tu mi nije jasno gde je egocentrik koji je realan prema svojim mogucnostima, snobovi obicno jesu realni prema mogucnostima, i onda je gord, izgleda onaj koji ne procenjuje pravilno svoju poziciju , a ko je taj koji procenjuje pravilno njegovu poziciju....(da ne pominjem da ce 95% ljudi pomisliti kad se ne radujes necemu sto hladno ulazi u dnevnik 2, da si snob ili gord)....a ostatak koji procenjuje realno on spada u snobove izgleda....
I onda dodjem do poslednje recenice gde niko ne zna svoje, a zna tudje realne mogucnosti....Ovo jeste tacno , ali odvojeno od prethodnog, ali kad vratis radi prethodne price, onda u prethodnoj dobijas buckuris....

Inace ovo totalno nepoznavanje sebe je sastavni deo dinamike epsilon okoline tacke percepcije...u nekom prostoru percepcije...
Covek koji se mnogo preispituje zna bolje gde stoji , jos ako dovede sebe u mnoge simulacije, koje su tacno postavljene, znace i nesto sto nije osetio , kako utice na njega...
Npr ljudi koji tvrde da nikad ne bi ubili coveka, to je smesno , ali je njima nedokazivo..., jer psiha ljudi se moze upsesnim driblanjem dovesti do povezivanja odbrambenih refleksa tako da su spremni da ubiju coveka....
Isto mogu reci nesto sto ima veze sa ponosom...
Po meni sve ljude mozete dovesti do cinjenja necega sto anulira njihov ponos, i dostojanstvo....
Cast je danas retka, pa je ne ubrajam, a moze i kod casnog da se to izvede...
Problem je kod krutih , sto ce oni da se slome i postace svoja suprotnost , crna maska....
Kod onih koji su na neki nacin fleksibilni , ne ljigavi , vec velikom bedom i nekom ratnom situacijom vec oceliceni , oni shvataju da niko ne moze da im otme ono iznutra, pa makar ih i naterali da rade svasta, jer cim prestane prinuda, ponos, licnost, dostojanstvo ce teziti da se vrati u normalu....e takvi su zaebani i politicarima i ljigavcima , a i mnogima u Srbiji (ili ucenjuj ili se uvlaci, parola za prezivljavanje)....

Kod ljigavih imas nedostatak fiksiranih tacaka, pa je mnogo lakse savijati se kako vetar duva....
Vazno je da se ne odstupa mnogo od ostalog zita....lakat, gurka, prodor, oslanjanje na.....

Drustvo i evolucija forsiraju ljigave kod drustava koja socioloski ne funkcionisu, jer onda se buducnost i uspeh cele zajednice tumaci kao prosti zbir pojedinacnih osobina i zilavosti...

Osobina koja ih diskriminise je strah ljudi , i potreba za stabilnim i osloncem...procenom koja je bliska fiksiranoj....
Zato ljudi vole i manje se plase onih koji su kruti , jer su predvidivi...hendikepirani , ali predvidivi i njima se okrecu kad ne mogu da ih presiju...koriste ih kao baze....ako ukinemo eufemizam koji je opste prisutan i u govoru i u percepciji svih ljudi....

Zato je ono sto sam rekao ranije tacno....a to je da u normalnim situacijama, ljudi ne podnose one koji su im uzori, narocito u nekom moralnom , etickom i intelektualnom smislu....ali ih izuzetno traze i slepe se kad su kriticne situacije....

U obicnim situacijama ljudi vole 1-1 odnos, tj vecina bar, nadje nekog ko je u drugim oblastima truo za razliku od njih , tako da kroz "palog" sebe ili pune ili podsecaju....razvijaju se......Tu su i oni koji traze one koji su nizi, zbog slicnih svojih potreba....

Da se vratim na tvoj post...
Mislim sve napisano je zaokruzeno , ali to je monolog, jer ako ga shvatim kao pojasnjavanje onoga sto je citirano ili odgovor na to , ja ne mogu nista razumno da povezem , vec kao sa dobrano pijanom osobom da razgovaram...znas ono ti kazes poskupelo vino , a on kaze, pa mora jer su poskupele i cigare....i ja onda sabiram da beraci grozdja puse dok beru , pa zato....

Previse podrazumevanog i iskljucenja nenavedenih kombinacija ima u odgovoru , pa se gubim....ako je odgovor, a ako je onako redom izreceno, onda ok...
Ovo je receno da bi ti bilo jasnije , ako vec upucujes meni neko pojasnjenje, da znas kako otprilike razmisljam i sta mora da ispunjava odgovor da bih ga shvatio kao odgovor...
 
Samo da dodam kolika je moc "intelektualaca" i predvodnika....

Oni ce se okomiti i prezreti svakog ko nije istovremeno kad i oni shvatio vaznost nekih "intelektualnih" i nesebicnih potreba za reagovanjem....
Nece shvatiti nikakvo drugacije tumacenje (ni elasticnosti ni brzeg i dubljeg kapiranja svega)
Ako nisi sa njima tog trenutka onda si nedostojan i neutralnost koja se cini ostalima je tumacena kao protivljenje....

Primer bombardovanje a i svaki period u ratu i posle rata,ulicne demonstracije i slicno...
Kod bombardovanja , u sklonistu, vec prvog dana, a slucajno me sprovedose do sklonista, inace bih zaobisao, posto sam imao torbu sa dva cebeta , tri carsafa i nesto konzervi i vode (*** znanje iz vojske je ostalo , a informisanost je bila na nivou)...ja spremim cebe ispod, cebe iznad i udri da spavam.
Sta drugo da radim?
Ne mogu da pomognem, ako zvekne po sklonistu , probudicu se, rokaju pancevo , sve se trese, ali to je to...

Neverovatno je koliko broj intelektualaca, a da ne pominjem obicnih gradjana , koji je prezirno gledao i cak me budio namerno , zato sto spavam...
A ja sam samo bio obucen i navikao na krizne situacije...

Deset dana kasnije, mnogi od mladjih , koji su me budili , bas nogom me zakaci i probudi i pita kako mozes da spavas kad ljudi ginu....su jebavali uzdrhtale devojke koje si mogao da pokupis bilo gde po gradu , od mostova do trgova, od studentkinja do vec zrelih zena....

Na kraju su svoju transformaciju tumacili otporu i drskosti prema agresoru....sto je palamudjenje da ne pricam....cim nestane struje, odmah kukaju, a kamoli da su ovi gadjali stvarno bez imalo obzira po ljudima....
U bosni je takav sljam pobegao u srbiju , kad se desilo u bosni, a ostali su ostali jer su imali ulog , pa nije bilo ovakvih baljezgarija...
I sta da im kazes, a svi im odobravaju .....
Ponos do prve bandere....a ako pokazes sta mislis , mozes jos i da nestanes....kao izdajnik....a kad zapuca i kad treba spasavati, ti ce preko svih da gaze i nastace ono cuveno panicno ili tacnije sebicno spasavanje bez obzira koga ispred sebe gazis....

Ovo je za beograd, u unutrasnjosti ipak nema toliko tog elitnog, ponosnog , intelektualnog a u sustini sljama bez premca, gomile koja se uvek zaklanja bandama i klanovima....a to je beograd u vecini....

Zato sam i poznat da ne volim da ljudi pricaju o tome sta je lose, sta ne valja, jer se tako isprazne....
Pricaj kao uvod u rad na tome, a ne kao iskazivanje svog nezadovoljstva, a da ja trpam m....u procep ....a ti da gledas na tv razresenje...

Ovakve stvari se obicno ne smeju reci ljudima, jer ce te protumaciti ili kao ogorcenog ili kao razocaranog, ili kao odbacenog od strane drustva, ili kao snoba ili kao uvredljivog....
Niko to nece shvatiti kao ukazivanje na realno sto ce se desiti, bez ikakvih gore ili dole pozicija, snoba ili plasljivca...

Zato pored razvijanja mudrosti i percepcije , covek mora da razvija i laz, pretvaranje , da bi znao kad je kriticno da se pravi glup....da ne bi bio sankcionisan sto nije isto glup kao i ostali....
-------------------------------------------
Ovu pricu dodajte prici o preteranom ponosu zbog uspeha ili zbog dostignuca ili zbog osobina sve jedno....dakle skoro da se u nategnutim vremenima mora ponositi tacno onim stvarima kojima se ponosi i cela ergela oko tebe....posto sebi licim na magarca ili konja u takvim situacijama....
 
Ja nista od ovog nisam razumeo, ali bas nista....
Da pojasnim, ja postavim pitanje jel jedno ili drugo, ti odgovaras drugo je posledica prvog, sto meni nista ne znaci, jer iako je posledica, postoji kombinacija samo prvo, i prvo pa drugo, sto i stoji neiskazano u pitanju...
Pa onda oko gordog, ni tu mi nije jasno gde je egocentrik koji je realan prema svojim mogucnostima, snobovi obicno jesu realni prema mogucnostima, i onda je gord, izgleda onaj koji ne procenjuje pravilno svoju poziciju , a ko je taj koji procenjuje pravilno njegovu poziciju....(da ne pominjem da ce 95% ljudi pomisliti kad se ne radujes necemu sto hladno ulazi u dnevnik 2, da si snob ili gord)....a ostatak koji procenjuje realno on spada u snobove izgleda....
I onda dodjem do poslednje recenice gde niko ne zna svoje, a zna tudje realne mogucnosti....Ovo jeste tacno , ali odvojeno od prethodnog, ali kad vratis radi prethodne price, onda u prethodnoj dobijas buckuris....

Inace ovo totalno nepoznavanje sebe je sastavni deo dinamike epsilon okoline tacke percepcije...u nekom prostoru percepcije...
Covek koji se mnogo preispituje zna bolje gde stoji , jos ako dovede sebe u mnoge simulacije, koje su tacno postavljene, znace i nesto sto nije osetio , kako utice na njega...
Npr ljudi koji tvrde da nikad ne bi ubili coveka, to je smesno , ali je njima nedokazivo..., jer psiha ljudi se moze upsesnim driblanjem dovesti do povezivanja odbrambenih refleksa tako da su spremni da ubiju coveka....
Isto mogu reci nesto sto ima veze sa ponosom...
Po meni sve ljude mozete dovesti do cinjenja necega sto anulira njihov ponos, i dostojanstvo....
Cast je danas retka, pa je ne ubrajam, a moze i kod casnog da se to izvede...
Problem je kod krutih , sto ce oni da se slome i postace svoja suprotnost , crna maska....
Kod onih koji su na neki nacin fleksibilni , ne ljigavi , vec velikom bedom i nekom ratnom situacijom vec oceliceni , oni shvataju da niko ne moze da im otme ono iznutra, pa makar ih i naterali da rade svasta, jer cim prestane prinuda, ponos, licnost, dostojanstvo ce teziti da se vrati u normalu....e takvi su zaebani i politicarima i ljigavcima , a i mnogima u Srbiji (ili ucenjuj ili se uvlaci, parola za prezivljavanje)....

Kod ljigavih imas nedostatak fiksiranih tacaka, pa je mnogo lakse savijati se kako vetar duva....
Vazno je da se ne odstupa mnogo od ostalog zita....lakat, gurka, prodor, oslanjanje na.....

Drustvo i evolucija forsiraju ljigave kod drustava koja socioloski ne funkcionisu, jer onda se buducnost i uspeh cele zajednice tumaci kao prosti zbir pojedinacnih osobina i zilavosti...

Osobina koja ih diskriminise je strah ljudi , i potreba za stabilnim i osloncem...procenom koja je bliska fiksiranoj....
Zato ljudi vole i manje se plase onih koji su kruti , jer su predvidivi...hendikepirani , ali predvidivi i njima se okrecu kad ne mogu da ih presiju...koriste ih kao baze....ako ukinemo eufemizam koji je opste prisutan i u govoru i u percepciji svih ljudi....

Zato je ono sto sam rekao ranije tacno....a to je da u normalnim situacijama, ljudi ne podnose one koji su im uzori, narocito u nekom moralnom , etickom i intelektualnom smislu....ali ih izuzetno traze i slepe se kad su kriticne situacije....

U obicnim situacijama ljudi vole 1-1 odnos, tj vecina bar, nadje nekog ko je u drugim oblastima truo za razliku od njih , tako da kroz "palog" sebe ili pune ili podsecaju....razvijaju se......Tu su i oni koji traze one koji su nizi, zbog slicnih svojih potreba....

Da se vratim na tvoj post...
Mislim sve napisano je zaokruzeno , ali to je monolog, jer ako ga shvatim kao pojasnjavanje onoga sto je citirano ili odgovor na to , ja ne mogu nista razumno da povezem , vec kao sa dobrano pijanom osobom da razgovaram...znas ono ti kazes poskupelo vino , a on kaze, pa mora jer su poskupele i cigare....i ja onda sabiram da beraci grozdja puse dok beru , pa zato....

Previse podrazumevanog i iskljucenja nenavedenih kombinacija ima u odgovoru , pa se gubim....ako je odgovor, a ako je onako redom izreceno, onda ok...
Ovo je receno da bi ti bilo jasnije , ako vec upucujes meni neko pojasnjenje, da znas kako otprilike razmisljam i sta mora da ispunjava odgovor da bih ga shvatio kao odgovor...


Ovako.Poprilicno se slazem sa tvojim stavom,ali ne potpuno.

Boldovano:

1.Ubila bih samo u samoodbrani.Dakle,samo ukoliko bi to bio jedini nacin da se zastitim.

2.Tvrdim da mene ne moze niko dovesti do toga.Da uradim nesto sto bi anuliralo moje dostojanstvo.Zasto?Zato sto dostojanstvo dolazi iznutra.Ne od spolja.

3.Postoje situacije koje su ponizavajuce,ali i tada postoji dostojanstvo i licnost.Primer su ljudi koji su prosli kroz konc-logore.Bilo je i onih koji nisu izgubili dostojanstvo ljudskog bica.

4.:D Duhovit si....da vrlo je teska komunikacija ovde.


Ako cu iskreno i ja tebe vrlo malo razumem,ali recimo da mi je to izazov.Kad vidim tvoj post i duzinu teksta....prevrnem se....ali ok.,to je tvoj stil i tako sam i prihvatila.

Ovo shvatam kao komunikaciju i diskusiju.
I trudicu se da budem jasnija u izrazavanju misli.
 
Ukratko, kad pitam 1 ili 2, ako mislis da postoji samo jedno , onda pre nego sto odgovoris postoji samo jedno , pomisli zasto ja mislim da postoji i 1 i 2, tj sve kombinacije samo 1 ili samo 2 ....
To je ona greska ako nije 1 onda je nula, a imamo i -1 koje obicno niko ne gleda...

A da primetim da si uvela dostojanstvo iznutra i dostojanstvo spolja, sto je pandam ponosu iznutra i ponosu spolja...
A za ubicu , ako si starija , onda je teze napraviti ubicu u smislu evo sad cu da koljem....to je lakse kad si mladji, manje iskustva...
Ali je moguce samo na osnovu ovog da bi zbog samozastite ubila od tebe napraviti ubicu koji uopste ne razmislja dok ubija....sto je bolja varijanta od ubice koji se kezi dok ubija....osvetnika....a nije iskljuceno da i to moze da se napravi od tebe, samo treba posmatrati gde su ti polja i osiguraci za osvetu, to su mali osiguraci, i obicno nisu jaki , pa moraju da se spajaju sa jos nekima u vrlo osmisljenu vezu.....

Vojska i obavestajne sluzbe imaju malo razlicite metode oblikovanja, jedna je gruba , opsta , pa se kroz cik cak na kraju dodje do toga da vecina odradi ono sto treba ,a druga je igra sa malom grupom ljudi , pa je specificna....naravno , danas to ne postoji u Srbiji , jer je BIA potpuno razbijena, a metodi se sveli na pajserisanje i nivo slobinog bolid momka iz obezbedjenja....
Bia se pretvorila u misljenje bolida + misljenje advokata....sila + koristoljublje....
 
TP gordost: Mirno spavaj dok te bombarduju! :D

TP, zašto ne znaš šta znači živjeti ljubav? Zato što nemaš posta kroz koji ne provejava ljutnja, srdžba, ironija, mržnja... Nije opravdanje da se sve to odnosi na snobove, mediokrate, šljam... Pa ni kad je većina takva!
 
Pa u realu je mesto za ljubav, nije na forumu, na forumu iznosim ono sto bi trebalo da ljudi sazvacu kad su sami.....da bi posle u drustvu bili malo profinjeniji....
A ne napunite se ljubavi ovde, neke vestacke , na forumu , pa posle se cesto izolujete kad je real u pitanju , u smislu , imam ja svoj kutak, mora da se postuju TA pravila igre....
To je Gordost bez pokrica....a kao zovemo ga dostojanstvo...

Vidim da nikad nisi spavao stojeci, niti si morao to da radis....to vise govori o tvom iskustvu ....ali je dobro za temu....i kao potvrda onog sto sam pricao....
 
Dobro je ako ima punjenja ljbavlju ovdje na forumu. :D A još je bolje ako se ona (ljubav) živi u realu.

Inače, svaka čast za postove! :ok: Neke ću možda i komentarisati.
 
Ukratko, kad pitam 1 ili 2, ako mislis da postoji samo jedno , onda pre nego sto odgovoris postoji samo jedno , pomisli zasto ja mislim da postoji i 1 i 2, tj sve kombinacije samo 1 ili samo 2 ....
To je ona greska ako nije 1 onda je nula, a imamo i -1 koje obicno niko ne gleda...

A da primetim da si uvela dostojanstvo iznutra i dostojanstvo spolja, sto je pandam ponosu iznutra i ponosu spolja...
A za ubicu , ako si starija , onda je teze napraviti ubicu u smislu evo sad cu da koljem....to je lakse kad si mladji, manje iskustva...
Ali je moguce samo na osnovu ovog da bi zbog samozastite ubila od tebe napraviti ubicu koji uopste ne razmislja dok ubija....sto je bolja varijanta od ubice koji se kezi dok ubija....osvetnika....a nije iskljuceno da i to moze da se napravi od tebe, samo treba posmatrati gde su ti polja i osiguraci za osvetu, to su mali osiguraci, i obicno nisu jaki , pa moraju da se spajaju sa jos nekima u vrlo osmisljenu vezu.....

Vojska i obavestajne sluzbe imaju malo razlicite metode oblikovanja, jedna je gruba , opsta , pa se kroz cik cak na kraju dodje do toga da vecina odradi ono sto treba ,a druga je igra sa malom grupom ljudi , pa je specificna....naravno , danas to ne postoji u Srbiji , jer je BIA potpuno razbijena, a metodi se sveli na pajserisanje i nivo slobinog bolid momka iz obezbedjenja....
Bia se pretvorila u misljenje bolida + misljenje advokata....sila + koristoljublje....


Dostojanstvo ili ponos koji dolaze spolja su kamuflaze,nista drugo.To sam htela da kazem.Dostojanstvo ili ponos ne mogu nam uzeti drugi,vec samo mi sami sebi.To je poenta.

Od mladog coveka se moze sve napraviti,jer je stepen svesti i sposobnost samostalnog razmisljanja jos uvek nedovoljno razvijena.Kod dobrog dela ljudi to se nikad ni nerazvije do tacke odgovornosti za svoje postupke.Ali tako je.To ne znaci da ce mi to biti ni problem ni izgovor za uporedjivanje sa drugima.Covek nosi onoliko koliko moze da ponese.

Na zalost ili na srecu nemam polja za osvetu.I to je tako.To cak u mom slucaju nema veze ni sa moralom.Ne vidim logiku.Ne radim ono u cemu ne vidim smisao.Osveta je uvek nekako nemoc,nemanje drugog nacina da se oslobodi pritisak.A nacin,ispravan nacin uvek postoji.Vise sam za kreaciju,nego za destrukciju.

O vojsci malo znam,iskreno.I da sam morala da je sluzim vrlo bih se tesko tu uklopila iz jednog jedinog razloga.Brisanje individue.Sistem koji je u vojsci vrlo je blizak sistemu u zatvorima.

Ne odnosi se na tebe. Ti odlično komuniciraš! :D

:confused::roll:....malo ne razumem,al ajde....:P

Pa u realu je mesto za ljubav, nije na forumu, na forumu iznosim ono sto bi trebalo da ljudi sazvacu kad su sami.....da bi posle u drustvu bili malo profinjeniji....
A ne napunite se ljubavi ovde, neke vestacke , na forumu , pa posle se cesto izolujete kad je real u pitanju , u smislu , imam ja svoj kutak, mora da se postuju TA pravila igre....
To je Gordost bez pokrica....a kao zovemo ga dostojanstvo...

Vidim da nikad nisi spavao stojeci, niti si morao to da radis....to vise govori o tvom iskustvu ....ali je dobro za temu....i kao potvrda onog sto sam pricao....


U realu je mesto za sve.Izolacija je ovde vise prisutna po mom misljenju.Samo deluje da su ljudi ovde otvoreniji.Ali to je moj dozivljaj ovog foruma.
 
Da li to Ristob, koji misli kako su svi psihicki (nematerijalni) fenomeni (na primer: emocija ili slika (recimo, vizuelna) dobijena culima ili misao itd.) samo odraz kauzalnih zbivanja u materiji, mozgu i sl. prica o zivljenju ljubavi? Covek koji misli da sloboda volje, licnost, dusa... sve to ne postoji i sve je to "emisija materije" i sve je to predodredivo i predvidivo i programirano i ne-voljno (dakle, kauzalno) prica o zivljenju ljubavi?

PA DA LI JE MOGUCE... Moram reci da svaka osoba koja prica kako je sve predodredjeno, kako ne postoji sloboda volje, i kako je duh determinisan materijom... NEMA prava biti proglasena za ne-lazova kad uzme da prica kako misli da ljubav ipak (u svoj toj programiranosti i mehanicistici i fatalistici) postoji kao mogucnost... naravno, kad bi svet bio takav da psiha jeste odraz materijalnih zbivanja, da licnost i sloboda volje koju ona ima i ne postoje itd., - tada ljubav ne bi bila moguca. Bar ne ono sto se definise pod tom recju. U ostalom, Ristob misli kako sve... od toga koga cemo "voleti" i u sta "verovati" odredjuju skupovi soma neurona koji vrse interakciju sa spoljasnjom sredinom putem cula i drugih nerava. Kako onda moze pricati o ljubavi, i kakva je to ljubav, robotska? Molim pojasnjnje...

Inace, predlazem da se Ristob proglasi za Troll-era 3ce kategorije, koji cas prica jedno, cas suprotno sasvim, a u sustini se ponasa nedosledno i neodgovorno samo zato da bi postigao neki bolesni cilj da zamajava ljude.
 
Poslednja izmena:
citiram Ristob-a.
"Psihopate su osobe kojima ne funcionišu, ili slabo funkcionišu, neuronske oblasti u mozgu zadušene za osjećaj odgovornosti, za osjećaj griže savjesti, za ljubav, za empatiju... Nauka je već dokazala (pozivam se na endonuclease) da svi psihički oblici ispoljeni imaju neuronsku podlogu tako da praktično svaki segment psihe ima odgovarajuće polje neurona u mozgu koji je zadužen za taj segment. Psiha i neuroni se razvijaju uporedo, počev od rođenja, kroz proces učenja. Razvoj neurona, njihovih veza, sinapsi i transmitera direktno je zavistan od njihovih pobuda, dakle nadražaja, bilo spoljašnjih (nadražaja čula), bilo unutrašnjih (misaonih tvorevina). Ukoliko su pobude nedovoljne, iz bilo kog razloga, dolazi do slabe razvijenosti neurona (sinapsi i transmitera) te do zaostatka u razvoju ličnosti. U težim slučajevima njihove enormne nerazvijenosti dolazi do bolesti, kakva je, recimo i psihopatija. Bolesti nastaju i usled fizičkog oštećenja neurona ili oštećenja djelovanjem otrova (droge, razne otrovne supstance, alkohol... ).

Primjeri.
1. Ako ne funkcioniše, iz bilo kog razloga, polje neurona u mozgu, koje je zaduženo za kontrolu sexualnog nagona, osoba ima neodoljivu želju, bez ustručavanja, da ima sex sa bilo kim. (Slučaj sa nimfomannijom).

2. Ako ne funkcioniše, iz bilo kog razloga, polje neurona u mozgu, koje je zaduženo za brojeve, osoba ne može izvršiti (prepoznati) nikakvu misaonu radnju vezanu za brojeve.

Sličnih primjera ima mnogo i, bez malo, se odnose na sve segmente psihe.

P.S. Bilo je slučajeva u istoriji da je dijete odgajila životinja. Takvo dijete nije pokazivalo da zna ništa što znaju ljudi, ali je pokazivalo da zna sve što znaju životinje koje su ga podigle. Čak je opanašalo njihove zvukove i gestikulaciju.

Zaključak. Neuroni su podloga psihe. "

On se poziva na clana foruma (endonucleose?) koji kaze da je nauka dokazala da je savest i ljubav cista posledica rada neurona... a ovde kaze da postoji sloboda volje? Gde ako je u ljubavi nema? Prvo sto to nauka uopste nije ni dokazala ni pokazala, drugo sto cak i da jeste, navodjenje imena jednog clana forumasa kao argument za to da je ljubav cisto strujanje neurona (kao i osjecaj odgornosti!) je vrlo vrlo... pametan postupak?????

PS. Clan foruma na kojeg se ristob poziva inace misli (bar tako kaze...) o ristobu da je njegova filozofija cisto zlo, i da nije dobro shvatio ono sto je on hteo da kaze, vec skroz izokrenuo....
 
Poslednja izmena:
citiram Ristob-a.
"Psihopate su osobe kojima ne funcionišu, ili slabo funkcionišu, neuronske oblasti u mozgu zadušene za osjećaj odgovornosti, za osjećaj griže savjesti, za ljubav, za empatiju... Nauka je već dokazala (pozivam se na endonuclease) da svi psihički oblici ispoljeni imaju neuronsku podlogu tako da praktično svaki segment psihe ima odgovarajuće polje neurona u mozgu koji je zadužen za taj segment. Psiha i neuroni se razvijaju uporedo, počev od rođenja, kroz proces učenja. Razvoj neurona, njihovih veza, sinapsi i transmitera direktno je zavistan od njihovih pobuda, dakle nadražaja, bilo spoljašnjih (nadražaja čula), bilo unutrašnjih (misaonih tvorevina). Ukoliko su pobude nedovoljne, iz bilo kog razloga, dolazi do slabe razvijenosti neurona (sinapsi i transmitera) te do zaostatka u razvoju ličnosti. U težim slučajevima njihove enormne nerazvijenosti dolazi do bolesti, kakva je, recimo i psihopatija. Bolesti nastaju i usled fizičkog oštećenja neurona ili oštećenja djelovanjem otrova (droge, razne otrovne supstance, alkohol... ).

Primjeri.
1. Ako ne funkcioniše, iz bilo kog razloga, polje neurona u mozgu, koje je zaduženo za kontrolu sexualnog nagona, osoba ima neodoljivu želju, bez ustručavanja, da ima sex sa bilo kim. (Slučaj sa nimfomannijom).

2. Ako ne funkcioniše, iz bilo kog razloga, polje neurona u mozgu, koje je zaduženo za brojeve, osoba ne može izvršiti (prepoznati) nikakvu misaonu radnju vezanu za brojeve.

Sličnih primjera ima mnogo i, bez malo, se odnose na sve segmente psihe.

P.S. Bilo je slučajeva u istoriji da je dijete odgajila životinja. Takvo dijete nije pokazivalo da zna ništa što znaju ljudi, ali je pokazivalo da zna sve što znaju životinje koje su ga podigle. Čak je opanašalo njihove zvukove i gestikulaciju.

Zaključak. Neuroni su podloga psihe. "

On se poziva na clana foruma (endonucleose?) koji kaze da je nauka dokazala da je savest i ljubav cista posledica rada neurona... a ovde kaze da postoji sloboda volje? Gde ako je u ljubavi nema? Prvo sto to nauka uopste nije ni dokazala ni pokazala, drugo sto cak i da jeste, navodjenje imena jednog clana forumasa kao argument za to da je ljubav cisto strujanje neurona (kao i osjecaj odgornosti!) je vrlo vrlo... pametan postupak?????

PS. Clan foruma na kojeg se ristob poziva inace misli (bar tako kaze...) o ristobu da je njegova filozofija cisto zlo, i da nije dobro shvatio ono sto je on hteo da kaze, vec skroz izokrenuo....
Definitivno je nauka dokazala da se sve čovjekove misaone, emotivne i psihičke /duhovne/ radnje odvijaju u mozgu. Neuron je elementarni činilac pomoću koga se to postiže, uslovno rečeno (mada je možda i bukvalno tako), vibriranjem neurona na različitim talasnim dužinama i frekvencijama, a koje je zavisno od trenutnog sadržaja fizike i hemije u njima (neuronima). Slično je kao titranje žica na muzičkom instrumentu, recimo gitari. Vibracije materijalne žice proizvode nematerijalni zvuk. U talasnom i frekfentnom opsegu moguće je postići najraznovrsnije kombinacije, od kojih zavisi kvalitet muzičkog doživljaja. Dakle, neuron je instrument (alat) kojim je čovjek opremljen i pomoću kojeg ostvaruje svoj umni, emotivni i duhovni život isto kao što su mu ruke alat za obavljanje najraznovrsnijih fizičkih poslova, a noge alat za kretanje.

Slobodna volja je takoođe instrument kojim je opremljen čovjekov mozak. Sloboda volja je definitivno slobodna, ali i ona podliježe prirodnim (Božjim) zakonima, kao što je sve postojeće njima podložno.


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9128543&postcount=56
 
Poslednja izmena:
Frans Jozef Gal je mislio da je dovoljno reci "nauka je dokazala", i ne davati prakticne argumente, pa je stoga pravio TEORETSKE MAPE MO(Z)GA... ... medjutim, izgleda da izkaz "nauka je dokazala" nije isto sto i navodjenje argumenata, a posto (prava, a ne sarlatanska) nauka dokazuje samo i jedino sa argumentima onda ovaj tvoj post nije prava nauka, jer da jeste sadrzao bi te argumente (naucne argumente). Recenica "Nauka je dokazala" nije isto sto i argument!

Prema tome, da bi ti ristob ili kako god vec da se zoves uspeo da dokazes kako je to tako kako ti pricas, i da (sto mislis da ti je cilj, mada to sto ti mislis ne mora i da znaci da je zaista tako) NAUCIS ljude i (pogotovo, kako kazes da zelis...) OMLADINU toj tvojoj nauci, moraces za nju dati (barem) argumente, medjutim, ti to ne radis, ocekujes da ti ta OMLADINA KOJU CES TI OVDE NA FORUMU DA PRODUHOVIS (tako sto ces od njih napraviti nesto sto ni jedan covek na svetu sem ti ne smatra 'produhovljavanjem', redukcioniste) poveruje u to da je to tako kao sto ti pricas samo zato sto si ti rekao "Nauka je dokazala". Mislis da ces zahvaljujuci toj recenici biti postedjen od obaveze da izneses i tu argumentaciju (ili bar imena knjiga u kojima se nalazi) a uz to steci i NORMALNE ljude koji ce "nauciti" to sto ti zelis da ih naucis?

Druze, da bi ti nekoga nesto UCIO alat za to su ti> DOKAZI + > ARGUMENTI, a ti ni jedno ni drugo ne nudis//// a pricas o alatima... razmisli sta je alat za "naucavanje ljudi", a vidim da ti mislis da je i sama izjava (iz tvojih usta) da je "NAUKA TO DOKAZALA" po tebi dovoljan argument.
Psihologija je oblast gde se za bilo st amoze reci da je NAUKA TO DOKAZALA< ali tako je i sa neurologijom danas, jer uvek ce se naci suprotna i razlicita misljenja ljudi koji kazu da su naucnici, tako da (u principu) ko god za bilo kakvu glupost kaze da ju je NAUKA DOKAZALA (a tice se neurologije ili psihologije) moze sa sigurnoscu da zna da stvarno (pocevsi of Fransa Jozefa Gala, Freneologije itd.) postoji neki naucnik koji je rekao kako je to tako...
Tako da sad cak i da si rekao: nauka je dokazala da je 'snimanje lobanje Fransa Jozefa gala i njegovih sledbenika' zaista nesto sto daje dobre podatke o osobinama licnosti...
verovatno i bi mogao da navedes nekog tamo ko (za razliku od tebe) ima diplomu za psihologiju i ko i dan danas sebe smatra 'covekom od nauke' a "kaze" to (da je Freneologija prava stvar), i da onda na osnovu toga sto taj covek sa diplomom to prica kazes "Nauka je dokazala"...

Medjutim, da li to znaci da je Freneologija stvarno pravi put saznavanja osobina coveka/

Inace, ti verovatno ni neznas za gala i freneologiju i snimanja lobanje cuvena ... smesna do bola, nenaucna do srzi... e takva je i tvoja prica. Sve da je i sve sto ti kazes sad ISTINA, opet je smesno... zasto? Zato sto nemas argumente... a mislis da je to sto ces reci "Nauka je dokazala" dovoljan argument. Kako da ti verujemo da je ona to stvarno i dokazala? Ja licno sam student psihologije, a tamo nam uglavnom i predaju kako to da je "u sustini sve psihicko puki epifenomen rada mozga" NIJE dokazano. Naravno, tu nam ne predaju tako sto kazu "nauka vam je nesto dokazala", ili "nauka vam nije nesto dokazala", nego se iznose rezultati i nacrti istrazivanja, onda neke teoretske i filozofske poglede, itd... tako da sa sigurnoscu mogu da tvrdim da jos nije izneseno (niti ce biti) nesto sto bi bilo DOKAZ da je redukcionizam naucna istina.

Naravno, ako vecina ljudi koja ima rak mozga pokaze apatiju i emotivnu tupost, to mozda ne znaci da je "poremecaj rada nekog centra u mozgu izazvao apatiju i emotivnu tupost", vec mozda znaci da je takav tuzan covek zato sto zna da ce da umre 99% + ostali njegovi licni razlozi zbog kojih mu to predstavlja traumu.
 
Poslednja izmena:
Ponos je vrlina budale.
Iz iskustva znam da ne postoje ljudi,bez određene doze arogancije,samo je pitanje kako se ona ispoljava...Ponos je ok,ako je što je moguće više racionalan i ne destruktivan...Često je bolje oćutati nekoj budali kad te smara nego postupiti po osvetničkom porivu i sasuti mu ko zna šta u lice,ili preko neta...I ti se osećaš ZLO posle priče sa verbalnim trovačem,čak i ako si trijumfovao,ne osećaš se dobro,on je uspeo da ti naruši duševni mir:(
 
Kad razvismo teoriju mediokriteta, ispade da treba posebno tumaciti sta je arogancija, a sta se tumaci kao arogancija od strane mediokriteta...

U svakom slucaju izjava da ne postoje ljudi bez arogancije je sasvim sigurno 99% tacna....moram da razmislim da li vazi i za sve nemediokritete, a vazi za neke sigurno....
 

Back
Top