Originalno JEVANDJELJE

kao porodicno stablo
adam je prvi
pa dalje granaju drugi Boziji poslanici kao Noje Lot Mojsije....i jedna grana od Abrahama preko Ismaila je i poslednji izdanak grane poslancke je Muhammed to je ta grana Islama od postanka ljudi

Jos mi nisi objasnio kako je to zamisljeno da zene polete za copavim, razrokim, patuljastim dzaFolom?:confused:
Mislim da su cak i americki filmovi po tom pitanju tacniji dzaFola prikazuju bar kao super bayu.:neutral:
 
Jos mi nisi objasnio kako je to zamisljeno da zene polete za copavim, razrokim, patuljastim dzaFolom?:confused:
Mislim da su cak i americki filmovi po tom pitanju tacniji dzaFola prikazuju bar kao super bayu.:neutral:

Neznam koliko ti poznajes zene ali one su vrlo povodljive timas dokaz da je sve vise sponzorusa i lepih cura koje su sa bajam koji su ruzni al imaju pare i ostalo sto ide uz to a sad zamisli takvog baju koji na privid ima bozanske moci.
Zene cak nekim levatima cak pripisuju bozanske moci. Obozavaju njihov novac i ostalo
 
Neznam koliko ti poznajes zene ali one su vrlo povodljive timas dokaz da je sve vise sponzorusa i lepih cura koje su sa bajam koji su ruzni al imaju pare i ostalo sto ide uz to a sad zamisli takvog baju koji na privid ima bozanske moci.
Zene cak nekim levatima cak pripisuju bozanske moci. Obozavaju njihov novac i ostalo

U celom svetu? Kanda je na zapadu situacija ipak malo drugacija.:confused:
Nego zar nije vrsta sponzorisanja i medju muslimanima koji udaju svoje cerke za koga oni hoce, odnosno za maldozenju koji im pre svega odgovara zbog svog materijalnog stanja?
To je i te kako trazenje sponzora.
 
Znam na sta si mislio zena mi se zove Hadzera ili Agara u bibliji i sta sa tim hoces da kazes? Ismail je sin Avramov poreklo Muhameda je od Ismaila

hteo sam reci da mu je majka bila robinja Agara, a druga zena Avramova se zvala Sara,

a Bog je obecao avramu da ce mu se u Isaku nazvati seme, da ce se u semenu njegovom roditi spasitelj, a za Ismaela kaze da sin robinje nece naslediti sa sinom slobodne.
ali i za Ismaila Bog uslisava Avrama i obecava da ce od Ismaila nastati veliki narod da ce izaci vise knezova, da ce biti narod uboit , i da ce se njihova peta na svakoga dizati i svacija na njih, mozemo videti da su se sva ova prorocanstva obistinila

znaci spasitelj dolazi od Isakovog semena a ne od Ismailovog, a ovo dolazi direktno od Boga.
 
U celom svetu? Kanda je na zapadu situacija ipak malo drugacija.:confused:
Nego zar nije vrsta sponzorisanja i medju muslimanima koji udaju svoje cerke za koga oni hoce, odnosno za maldozenju koji im pre svega odgovara zbog svog materijalnog stanja?
To je i te kako trazenje sponzora.

to su obicaji kod nekih muslimana to nema veze sa verom
Islam kaze da kad biras sebi zenu uvek biras onu koja je bogobojazna i koja je slicna tebi po imetku poreklu itd to je najbolje za brak dalje ako napredujes to je dobro. Zena je ta koja se najvise pita hoce li se udati za nekog muskarca i njena je poslednja to je stav islama po tom pitanju
 
hteo sam reci da mu je majka bila robinja Agara, a druga zena Avramova se zvala Sara,

a Bog je obecao avramu da ce mu se u Isaku nazvati seme, da ce se u semenu njegovom roditi spasitelj, a za Ismaela kaze da sin robinje nece naslediti sa sinom slobodne.
ali i za Ismaila Bog uslisava Avrama i obecava da ce od Ismaila nastati veliki narod da ce izaci vise knezova, da ce biti narod uboit , i da ce se njihova peta na svakoga dizati i svacija na njih, mozemo videti da su se sva ova prorocanstva obistinila

znaci spasitelj dolazi od Isakovog semena a ne od Ismailovog, a ovo dolazi direktno od Boga.
daj argument da jeod Ishakova semena spasitelj
 
Zena je ta koja se najvise pita hoce li se udati za nekog muskarca i njena je poslednja to je stav islama po tom pitanju

Ma da,bas se pita...
Secam se neke Adevije,jadnice iz osnovne,ccc...
Svi smo bili culi da je "obecana" nekom matorcu,ali nama klincima je to bilo nepojmljivo...
Kad ono,na kraju osnovne,mi svi na malu maturu a ona na svadbu...
Nista se nije pitala...
 
to su obicaji kod nekih muslimana to nema veze sa verom
Islam kaze da kad biras sebi zenu uvek biras onu koja je bogobojazna i koja je slicna tebi po imetku poreklu itd to je najbolje za brak dalje ako napredujes to je dobro. Zena je ta koja se najvise pita hoce li se udati za nekog muskarca i njena je poslednja to je stav islama po tom pitanju

Da dolazi neko od muskih clanova porodice (ne znam ko, mozda nekada i najstarija zena) koji je prvi i poslednji put pita da li zeli da se uda za tog i tog i naravno najveci deo njih ne kaze "ne". U vecini pretezno muslimanskih zemalja vrsi se trgovina zenama preko braka. Zena ne odbija, jer je naucena da se ne suprotstavlja.
Nekada cak ni muskarci ne biraju, vec se desi kao sto znam jedan primer da je brak dogovoren izmedju roditelja kada je on imao 8 godina , a ona godinu dana.
A udaja devetogodisnje Ajse za Muhameda nije sponzorisanje?:think:
Ma daj zna se kako to funkcionise u pretezno islamskim zemljama i to u vecini zemalja. Nekada je tako bilo i medju hriscanima, srecom pa vise nije tako.
Inace sponzorstvo je samo noviji izraz za nesto sto je oduvek postojalo (konkubine, kurtizane, gejse).
I jos nesto, pa ne znaju svi arapski jezik da bi mogli djavolu na celu da procitaju sta pise.
 
Ako su Ismail i Ishak, obojica sinovi istog oca, onda su oni bra}a. I tako su djeca
jednog SABRACA djeci drugog. Ishakova djeca su Jevreji, a Ismailova djeca su Arapi -
tako su oni jedni drugima SABRACA. Biblija potvrdjuje:
I pred licem drugih on ce stan podici.” (Postanak, 16:12)
“Zatim izdahnu; umrije i bi pridružen svojim precima.” (Postanak, 25:17)
Ishakova djeca su sabraca Ismailove djece. Na slican nacin Muhammed, potice od Izraelcanske sabrace, zato sto je on porijeklom od Ismaila
sina Ibrahimova. Ovo potvr|uje poslanstvo u kojem se kaže:
“PODIGNUCU IM POSLANIKA IZMEDJU NJIHOVE BRACE” (Ponovljeni zakon, 18:18)
Ovdje poslanstvo izricito napominje da dolazeci poslanik, koji ce biti kao Mojsije, ne
smije izrasti od “djece Izraelske” ili “izmedju njih samih”, nego od njihove sabrace.
MUHAMMED STOGA POTICE OD NJIHOVE SABRACE!
 
dajte ijedan argument dokaz iz Biblije da ce spasitelj biti od loze Ishaka
Матеј 1
2 Avraam rodi Isaka. A Isak rodi Jakova. A Jakov rodi Judu i braću njegovu.

3 A Juda rodi Faresa i Zaru s Tamarom. A Fares rodi Esroma. A Esrom rodi Arama.


4 A Aram rodi Aminadava. A Aminadav rodi Naasona. A Naason rodi Salmona.


5 A Salmon rodi Vooza s Rahavom. A Vooz rodi Ovida s Rutom. A Ovid rodi Jeseja.


6 A Jesej rodi Davida cara. A David car rodi Solomuna s Urijinicom....
 
Da dolazi neko od muskih clanova porodice (ne znam ko, mozda nekada i najstarija zena) koji je prvi i poslednji put pita da li zeli da se uda za tog i tog i naravno najveci deo njih ne kaze "ne". U vecini pretezno muslimanskih zemalja vrsi se trgovina zenama preko braka. Zena ne odbija, jer je naucena da se ne suprotstavlja.
Nekada cak ni muskarci ne biraju, vec se desi kao sto znam jedan primer da je brak dogovoren izmedju roditelja kada je on imao 8 godina , a ona godinu dana.
A udaja devetogodisnje Ajse za Muhameda nije sponzorisanje?:think:
Ma daj zna se kako to funkcionise u pretezno islamskim zemljama i to u vecini zemalja. Nekada je tako bilo i medju hriscanima, srecom pa vise nije tako.
Inace sponzorstvo je samo noviji izraz za nesto sto je oduvek postojalo (konkubine, kurtizane, gejse).
I jos nesto, pa ne znaju svi arapski jezik da bi mogli djavolu na celu da procitaju sta pise.

Ma nije istina glupost cista kako mozes da nesto pricas nesto sto nisi upucen. Jesi li ikad bio u muslimanskoj zemlji ijednoj. Znas li uopste ijednog muslimana koji poznaje svoju veru?
 
Матеј 1
2 Avraam rodi Isaka. A Isak rodi Jakova. A Jakov rodi Judu i braću njegovu.

3 A Juda rodi Faresa i Zaru s Tamarom. A Fares rodi Esroma. A Esrom rodi Arama.


4 A Aram rodi Aminadava. A Aminadav rodi Naasona. A Naason rodi Salmona.


5 A Salmon rodi Vooza s Rahavom. A Vooz rodi Ovida s Rutom. A Ovid rodi Jeseja.


6 A Jesej rodi Davida cara. A David car rodi Solomuna s Urijinicom....

naveo si rodoslov poslanika nista drugo daj vezu
 

Back
Top