Josip Boljkovac: Tudjman je bio kukavica!

300 hrvatkih funkcionera se 1991. spremilo za beg kada su nishki specijalci zauzeli "Pleso". Ceo tekst mozete pogledati na http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?sectionId=37

kazem ja, a nitko ne vjeruje...
niski specijalci zauzeli Pleso (zrakoplovnu luku u Zagrebu) :hahaha:
i tim 300 hrvatskih funkcionera desilo se isto kao i svim cetnicima odkako postoje...za njih vazi(la) deviza "spremte se" i nikako da su spremni...i ovi bili( s obzirom da su Hrvati, a oni su uvijek spremni i ne spremaju se guslarski) spremni i nisu pobjegli...
nesto je to trulo u drzavi Danskoj....
ili u srpskoj domoiljubnoj i opravdavajucoj, krivca sa strane pronalazujeceg izvora vijesti...
vec videno i poznato
 
kazem ja, a nitko ne vjeruje...
niski specijalci zauzeli Pleso (zrakoplovnu luku u Zagrebu) :hahaha:
i tim 300 hrvatskih funkcionera desilo se isto kao i svim cetnicima odkako postoje...za njih vazi(la) deviza "spremte se" i nikako da su spremni...i ovi bili( s obzirom da su Hrvati, a oni su uvijek spremni i ne spremaju se guslarski) spremni i nisu pobjegli...
nesto je to trulo u drzavi Danskoj....
ili u srpskoj domoiljubnoj i opravdavajucoj, krivca sa strane pronalazujeceg izvora vijesti...
vec videno i poznato

..:bye::bye:..Bok!!!:bye::bye:..
..gdje si ti ja pretazio cijeli grad a tebe nema....:bye::bye:
 
300 hrvatkih funkcionera se 1991. spremilo za beg kada su nishki specijalci zauzeli "Pleso". Ceo tekst mozete pogledati na http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?sectionId=37

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=58432&sectionId=37

Погрешан линк...


Pa, dobro, ko je počeo rat?

- Tada, 1991. godine, prvi su napadnuti Srbi, napadnuta je Jugoslavija, a ne Hrvatska! Gojko Šušak, Branimir Glavaš i Vice Vukojević protivtenkovskim oružjem, „armbrustima" su napali Borovo Selo da bi isprovocirali rat. Iz istog razloga srušen je i most u Osijeku.



Усташе..бесите се!
 
А за ово..да неби био банован....рећи ћу културно...

ПЕЈ БЕК!


Kakva je uloga Vladimira Šeksa u ubistvima osječkih Srba?

- Ja ne znam da li je tu bilo nekakve njegove neposredne uloge kad je reč o likvidaciji srpskih civila. Ali, jako dobro znam da je on tada bio glavni u Osijeku. On je bio nadređeni Glavašu. Zato ga sada na sudu kao svedok i brani.

Šta je od toga znao Tuđman?

- Sve! Iz stenograma se može videti da on, kad je bilo reči o mojoj smeni, nije ni pomenuo ubistvo Kira. Njegov cilj je bio rat po svaku cenu. Rat nije bio nužnost, već namera. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske, a Kir je ubijen po naredbi iz samog vrha hrvatske države.

Znači, po Tuđmanovoj naredbi?

- Sami zaključite!
 
kazem ja, a nitko ne vjeruje...
niski specijalci zauzeli Pleso (zrakoplovnu luku u Zagrebu) :hahaha:
i tim 300 hrvatskih funkcionera desilo se isto kao i svim cetnicima odkako postoje...za njih vazi(la) deviza "spremte se" i nikako da su spremni...i ovi bili( s obzirom da su Hrvati, a oni su uvijek spremni i ne spremaju se guslarski) spremni i nisu pobjegli...
nesto je to trulo u drzavi Danskoj....
ili u srpskoj domoiljubnoj i opravdavajucoj, krivca sa strane pronalazujeceg izvora vijesti...
vec videno i poznato

Fin neki covek taj Josip pa da je konacno reko istinu. Iposle kao Srbi su poceli rat, bla,bla... Taj covek je bioministar unutrashnjih poslova
 
kazem ja, a nitko ne vjeruje...
niski specijalci zauzeli Pleso (zrakoplovnu luku u Zagrebu) :hahaha:
i tim 300 hrvatskih funkcionera desilo se isto kao i svim cetnicima odkako postoje...za njih vazi(la) deviza "spremte se" i nikako da su spremni...i ovi bili( s obzirom da su Hrvati, a oni su uvijek spremni i ne spremaju se guslarski) spremni i nisu pobjegli...
nesto je to trulo u drzavi Danskoj....
ili u srpskoj domoiljubnoj i opravdavajucoj, krivca sa strane pronalazujeceg izvora vijesti...
vec videno i poznato

Možda si ti tada bio mali pa se ne sećaš ali na Plesu jeste bila frka ja se živo sećam toga. Inače Boljkovac je tada bio ministar policije za one koji ne znaju.:manikir:
 
300 hrvatkih funkcionera se 1991. spremilo za beg kada su nishki specijalci zauzeli "Pleso". Ceo tekst mozete pogledati na http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?sectionId=37

Imam nekoliko drugara koji su u to vreme bili u 63. padobranskoj.... Pominjali su i Cerklje i Pleso... Sećam se da su zaplenili avion pun oružja na Plesu.... Mada, iskreno, svima im je u najlepšem sećanju ostao Duty Free Shop na Plesu... Pljuge, kolko voliš, viskija, inostranih čokolada i limenki koječega...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Imam nekoliko drugara koji su u to vreme bili u 63. padobranskoj.... Pominjali su i Cerklje i Pleso... Sećam se da su zaplenili avion pun oružja na Plesu.... Mada, iskreno, svima im je u najlepšem sćanju ostao Duty Free Shop na plesu... Pljuge, kolko voliš, viskija, inostarnih čokolada i limenki koječega...:mrgreen:

Eto momci se zezali na free shopu,a Franjo: "Beste noge da vas guz'ca ne usere":hahaha:
 
Imam nekoliko drugara koji su u to vreme bili u 63. padobranskoj.... Pominjali su i Cerklje i Pleso... Sećam se da su zaplenili avion pun oružja na Plesu.... Mada, iskreno, svima im je u najlepšem sećanju ostao Duty Free Shop na Plesu... Pljuge, kolko voliš, viskija, inostranih čokolada i limenki koječega...:mrgreen:

Eeeee, bilo je to zlatno doba free-shopova! :ok:
 
Meni jedna stvar nije jasna u ovoj priči!
Sad se svi kao čude i klikču bravo što je Boljkovac kao nešto "priznao, a "Feral Tribune" je pisao o ubojstvu Reihl-Kira 2 dana nakon što se dogodilo i o Glavašu i Šeksu i ambrusima i Borovu selu!
Ne znam, jel to tada do vas nije došlo, al priča je stara i poznata.
 
Meni jedna stvar nije jasna u ovoj priči!
Sad se svi kao čude i klikču bravo što je Boljkovac kao nešto "priznao, a "Feral Tribune" je pisao o ubojstvu Reihl-Kira 2 dana nakon što se dogodilo i o Glavašu i Šeksu i ambrusima i Borovu selu!
Ne znam, jel to tada do vas nije došlo, al priča je stara i poznata.

Nije ... Mada vidim da je jedan od osnivača Ferala došo da živi u Srbiju...
 
Imam nekoliko drugara koji su u to vreme bili u 63. padobranskoj.... Pominjali su i Cerklje i Pleso... Sećam se da su zaplenili avion pun oružja na Plesu.... Mada, iskreno, svima im je u najlepšem sećanju ostao Duty Free Shop na Plesu... Pljuge, kolko voliš, viskija, inostranih čokolada i limenki koječega...:mrgreen:

..Kikaš..bio..poslao..Fal-ove..iz Argentine...a ovi vasi sve zarobili...eeeeeee...da nam je to ostalo..ne bi ni bilo rata....
 

Back
Top