Bez oduzimanja mandata

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Bez oduzimanja mandata

13. februar 2009. | 13:32 -> 17:18 | Izvor: FoNet, Beta Beograd -- Administrativni odbor Skupštine nije prihvatio da se oduzmu mandati trojici poslanika sa liste Srpske radikalne stranke koji su prešli u Srpsku naprednu stranku


SRS već duže vreme insistira na zakazivanju sednice Odbora i na vraćanju mandata, zbog čega je rad parlamenta nekoliko puta bio u blokadi. Za oduzimanje mandata glasali su članovi iz SRS-a, LDP-a i SPS-a, protiv je bio Tomislav Nikolić iz Srpske napredne starnke, dok su uzdržani bili većinski poslanici iz G17 i Demokratske stranke.
 
Meni je žao što mandati nisu vraćeni jer koliko god ja bila protiv SRS po pitanju mandata sam principijelna.
Na izborima učestvuju stanke ne pojedinci pošto izborni sistem nije većinski, prema tome ako je stranka osvojila mandat onda stranka mora i da raspolaže sa tim mandatom.:manikir:
 
Bez oduzimanja mandata

13. februar 2009. | 13:32 -> 17:18 | Izvor: FoNet, Beta Beograd -- Administrativni odbor Skupštine nije prihvatio da se oduzmu mandati trojici poslanika sa liste Srpske radikalne stranke koji su prešli u Srpsku naprednu stranku


SRS već duže vreme insistira na zakazivanju sednice Odbora i na vraćanju mandata, zbog čega je rad parlamenta nekoliko puta bio u blokadi. Za oduzimanje mandata glasali su članovi iz SRS-a, LDP-a i SPS-a, protiv je bio Tomislav Nikolić iz Srpske napredne starnke, dok su uzdržani bili većinski poslanici iz G17 i Demokratske stranke.

DS i G17+ su podrzali svoje koalicione partnere iz stranke Tome Stake
 
mene cudi sto ovi iz DSSa i NSa nisu dosli na Odbor da pomognu radikalima , a bas su bili u drugarstvu jedno vreme , a sada cim je Staka poceo da se lize sa Vojom odmah zaboravili na Seselja i stare ljubavi

To je posebno sumnjivo, moguće da je vojislav opet okrenuo ćurak:lol:
Nego, reče danas onaj konstantinović, predsednik odbora, da su radikali nešto brljali i da se za jednog poslanika ne slaže ni broj lične karte, ni matični broj, a ni potpis:lol:
 
ovo je u sustini glupa odluka rezima jer bi mnogo bolje da su vratili SRSu ta 3 mandata , ionako njima vise ni Gospod Bog ne moze pomoci , a Soljistima je isto sve jedno dal imaju 21 poslanika ili 18 posto ionako nisu bili na izborima .Ovako ce se verovatno nastaviti cirkus u skupstini ,a mogli su ih smiriti sa tim mandatima bar za neko vreme .
 
Poslednja izmena:

Back
Top