Maximum

Poruka
15.196
Iako ce mnogi reci da se recima ne moze opisati, mislim da ovaj osecaj je vise nego opipljiv , stvaran i realan..
Sta mislite koji je maximum jedne veze? Dati sve od sebe i utopiti se u partnera, biti potpuno svoj a opet tako kompatibilan sa voljenom osobom ili je prosto dovoljno samo voleti nekog? I da, kada u vezi nema nadogradnje i nema dalje?
Ne mislim ovde na cisto emotivnu stranu , intimu i bliskost , jer tu uvek moze vise i kad nam se cini da ne postoji vise....:aha: niti na one nestvarne momente kad je ceo svet vas..
Vec na neki realni a opet neverovatno emotivni dogadjaj, postupak , kada ste zaista znali da je to- to.. Da li je to bila njegova / njena nesebicnost, pozrtvovanost, ili drugi neki pokazatelj?. I da tema nije o dokazima u ljubavi ali prosto zivot namece cesto takve situacije da postoje 'testovi' gde neko taj 'dokaz' ili pruzi ili ne... ;)
:hvala:
 
Nemam pojma, ali uvek osetim kad je neki odnos (bio emotivan, bilo prijateljski) došao do vrhunca i onjda od te tačke vodi ka neumitnom kraju i prekidu. Podsvest je čudo, samo kad bi još znao šta je problem da mogu da je popravim. :(
 
desilo se...pisala sam vec o tome.....jedna noc kada smo lezali, gledali se, voleli i mazili....nista spektakularno za druge ali u nama vrlo spektakularno.....
 
ako cemo u vezi da koristimo kantar onda hebi ga...kome treba veza?
uvek svako u vezi daje koliko dobija ili obratno svejedno....

gde si jos videla ljubav i zdrav razum ?
mozda sam ja poludeo ali kada si sa nekim razvija se situacija "spontano" a maximu ne postoji ! uvek treba teziti da se dosegne i PRESTIGNE....

treba ziveti ! od filosofije sve sami homoseksualci i oni sto spavaju u buretu :D
 
Bilo je dana kad sam bila uzasna i kad mi nije bilo dobro i nije kratko trajalo, trajalo je dosta dugo.
On je i dalje verovao u mene. I nije se uplasio, za razliku od mene. :heart:
 
Iako ce mnogi reci da se recima ne moze opisati, mislim da ovaj osecaj je vise nego opipljiv , stvaran i realan..
Sta mislite koji je maximum jedne veze? Dati sve od sebe i utopiti se u partnera, biti potpuno svoj a opet tako kompatibilan sa voljenom osobom ili je prosto dovoljno samo voleti nekog? I da, kada u vezi nema nadogradnje i nema dalje?
Ne mislim ovde na cisto emotivnu stranu , intimu i bliskost , jer tu uvek moze vise i kad nam se cini da ne postoji vise....:aha: niti na one nestvarne momente kad je ceo svet vas..
Vec na neki realni a opet neverovatno emotivni dogadjaj, postupak , kada ste zaista znali da je to- to.. Da li je to bila njegova / njena nesebicnost, pozrtvovanost, ili drugi neki pokazatelj?. I da tema nije o dokazima u ljubavi ali prosto zivot namece cesto takve situacije da postoje 'testovi' gde neko taj 'dokaz' ili pruzi ili ne... ;)
:hvala:

... kada kazes njegova pozrtvovanost, neveverovatan emotivni dogadjaj, jel to nesto kao bude neki zemljotres a o on umesto da pomogne tvojim komsijama u zgradi krene da spasava tvoje cipelice?
 
tesko pitanje. to se oseti, bas se oseti. nesto se otvori u oboma i nekako nema nista sto tu koci..
ali sto neko rece, posle kulminacije ide pad, i to jeste tako. neki pad dodje brze neki sporije.
 
maximum je kada drama capi tipa koji drzi "Bata" shoes ili "Cesare Paicotti" :D

:rotf::rotf::rotf: xaxaxaxa

Maksimum je tesko definisati, a pitanje je da li ga treba i traziti u tom obliku.
Jer ako je maksimum dostignut i toga postanemo svesni, moze po prirodnim zakonima slediti samo pad.
Jer stagnacija na maksimumu je nemoguca.

Stoga mislim da se ne treba opterecivati razmisljanjem da li je neka veza dostigla maksimum, a i kada se stekne taj osecaj, treba shvatiti da ne moze da traje vecno i da nije nista strashno kad usledi vracanje u normalu.
Svestan sam da to mnoge ljude plasi, jer bi zeleli da ono sto je lepo u tom obliku i tim intenzitetom traje vecno, ali to je nemoguce i moze samo dovesti do novih i novih frustracija i vecnog trazenja savrsenstva koga nema.
 

Back
Top