Boris Tadić korak po korak priznaje nezavisnost Kosova

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.397
Тадић: Не спречавамо улазак Косова у финансијске институције
Рен каже да је потребно трагати за практичним решењима. Тек у ЕУ можемо живети као обједињене нације и културе под једним кровом, каже Тадић

Србија ни на који начин не жели да заустави ни процес прикључења Косова неким светским финансијским институцијама, јер ми смо као држава у преговорима о будућем статусу предлагали такво решење за Косово и Метохију. Србија трага за реалистичним решењем, али истовремено не одустаје од одбране својих легитимних права – то је интегритет земље Србије. И то је конструктиван приступ Србије”, рекао је јуче председник Србије Борис Тадић након сусрета са комесаром за проширење ЕУ Олијем Реном.

http://www.politika.rs/rubrike/Poli...azak-Kosova-u-finansijske-institucije.sr.html

---------------

Natrljao mu malo usi Oli Ren i on odmah izdao Srbiju

Ja koliko znam samo medjunarodno priznate drzave clanice UN mogu da budu clanice medjunarodnih finansijskih institucija.

Nisam cuo da je Bavarska clanica MMF-a i Svetske Banke. Ili mozda Baskija. Ili mozda Republika Srpska.

I tako dalje...


Ako ovo nije prvi korak ka opriznavanju nezavisnosti Kosova ja ne znam sta jeste.
 
Ајде, ајде биће све у реду... можда се чо`ек најео неке бунике или су новинари слободније него што треба протумачили његове речи... није полудео да сад почне тако нешто да прича па да га неко скрати за главу...
 
mesic_tadic_2.jpg


"Moj zadatak je ispunjen, Srbije vise nema".
 
Poslednja izmena:
Onda moraš da se zapitaš šta nije u redu sa tvojim shvatanjima izdaje:mrgreen:

ja se pitam sta je sa tvojim shvatanjem izdaje?

zar nije izdaja pristanak srbije da kosmet kao njen deo postane clan svetskih medjunarodnih finansijskih institucija? zar to nije posredno priznavanje i dozvola nezavisnosti kosova od strane srbije? zar to nije krsenje ustava koji kosmet definise kao neodvojivi deo srbije? zar postoji jos neka pokrajina iliti deo neke drzave da je clan MMF-a ili Svetske Banke?
 
ja se pitam sta je sa tvojim shvatanjem izdaje?

zar nije izdaja pristanak srbije da kosmet kao njen deo postane clan svetskih medjunarodnih finansijskih institucija? zar to nije posredno priznavanje i dozvola nezavisnosti kosova od strane srbije? zar to nije krsenje ustava koji kosmet definise kao neodvojivi deo srbije? zar postoji jos neka pokrajina iliti deo neke drzave da je clan MMF-a ili Svetske Banke?

Ako se ne varam kosovu je, još za vreme vlade prepodobnog i voljenog premijera nudjeno "više od autonomije, a manje od samostalnosti".
To "više" uključivalo je, izmedju ostalog, i učešće u odredjenim finansijskim institucijama.
Jesi ti beše bio za varijantu "više od autonomije..." :think::lol:
 
Ako se ne varam kosovu je, još za vreme vlade prepodobnog i voljenog premijera nudjeno "više od autonomije, a manje od samostalnosti".
To "više" uključivalo je, izmedju ostalog, i učešće u odredjenim finansijskim institucijama.
Jesi ti beše bio za varijantu "više od autonomije..." :think::lol:

to nikada nije ukljucivalo clanstvo u medjunarodnim finansijskim organizacijama jer su ta clanstva uvek privilegije nezavisnih drzava.

Ako Boris tadic pristaje na ovako nesto on prakticno finansira svojim pristanskom siptarsku nezavisnost

Upravo je najvaznije u celoj prici da nikako ne dozvolimo da Kosovo ostane clan tih finansijskih institucija tj da im presecemo dotok novca i na taj nacin njihova kvazi drzava ima da propadne sama od sebe.

Inace pre nekog vrmeena je upravo sam Tadic rekao da Srbija nece nikad dozvoliti da Kosovo postane deo neke medjunarodne finansijske institucije, a vidi saD?

pa on sam sebe izdaje i sam sebe pljuje
 
Poslednja izmena:
cekaj hoces da kazes da je dozvola Tadica da Kosovo postane clan MMF-a i Svetske Banke patriotski akt? Da je to u interesu Srbije ? Da to ne predstavlja krsenje ustava?

Jel to hoces da kazes?

Da, to hoću da kažem. Kosovo je deo Srbije (ako si zaboravio) i samim tim nama ide u prilog da oni postanu članovi MMF i Svetske Banke. Prijem Kosova u te institucije ne doprinosi njihovoj nezavisnosti ni na koji način.
Drugo bi bilo da Tadić podržava njihov prijem u UN i SB, to bi već bila izdaja.
 
Da, to hoću da kažem. Kosovo je deo Srbije (ako si zaboravio) i samim tim nama ide u prilog da oni postanu članovi MMF i Svetske Banke. Prijem Kosova u te institucije ne doprinosi njihovoj nezavisnosti ni na koji način.
Drugo bi bilo da Tadić podržava njihov prijem u UN i SB, to bi već bila izdaja.

ti si stvarno nenormalna i luda ako ovo sto sam boldovao zaista mislis.

No ipak mislim da nisi nenormalna i luda nego si jednostavno Tadicev slepi sledbenik i da ti sutra kaze Tadic da jedes g0mna ti bi nas ubedjivala da svi treba da jedemo g0mna i da su ista puna vitamina i zdrava.

Ajde kazi kako ovo nama ide u prilog? Siptari ce moci da dobijaju pare iz inostranstva i da deo tog novca trose na ubijanje proterivanje i unistenje preostalih Srba na Kosovu i Metohiji? I to je nama u interesu jel tako - da se ti Srbi na Kosmetu ovim parama uniste i da Srba na Kosmetu vise nema?

Trece navedi mi JEDNU POKRAJNU ILI REGION BILO KOJE DRZAVE U SVETU - a da su clanovi MMF-a i Svetske Banke.

Ako ne mozes da navedes to znaci da su samo nezavisne drzave clanice MMF-a i Svetske Banke sto znaci da se dozvolom da Kosmet postane clanica ovih institucija posredno Kosovu daje finansijska nezavisnost od strane rezima Borisa Tadica.
 
Nadam se da ti je poznato kako, na koji način i po kojoj proceduri jedna država priznaje drugu.
Nema tu pola/pola,malo priznajem, a malo ne.
Zato je besmisleno ovo što pišeš.

zaista je besmisleno sto vi tadicevi slepi sledbenici pisete

dozvolom da postane clan MMF-a i Svetske Banke jasno je da rezim Borisa TAdica priznaje finansijsku nezavisnost Kosova a u stvari i nezavisnost cele te siptarske kvazi drzave.

Jer samo su suverene i nezavisne drzave clanovi MMF-a i Svetske Banke.
 
Dušan Proroković, bivši državni sekretar za KiM

Шта је „више од аутономије а мање од независности”?

– То је широка аутономија Космета уз одређене међународне гаранције, у смислу да би Албанци сами могли да управљају ресурсима, да би чак можда имали и право (то зависи од процеса преговора) на међународно представљање.
 
Ahtisari: Nezavisnost neopoziva
7. mart 2008. | 17:23 | Izvor: Beta
Helsinki, Priština -- Nezavisnost Kosova je neopoziva i Srbija nanosi štetu sopstvenim interesima time što to ne priznaje, izjavio Marti Ahtisari.

"Nema vraćanja u prošlost. Kosovo je sada nezavisno i počeće da traži članstvo u međunarodnim finansijskim institucijama kako bi poboljšalo svoju ekonomiju, i to će biti prioritet", rekao je bivši izaslanik UN u intervjuu za agenciju Rojters.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=03&dd=07&nav_id=288218&nav_category=640


--------------

Eto ovo je rekao Marti ahtisari. Da je prioritet nezavisnosti i njegovog plana za nezavisno Kosovo ,da siptarska kvazi drzava sto pre postane clan medjunarodnih finansijskih institucija.

Znaci ovo je najbolji dokaz da Boris Tadic sprovodi u praksi plan Martija Ahtisarija za nezavisnost Kosova . Prvo je prihvatio misiju Euleks, a sada prihvata ono sto je kljucna odredba ahtisarijevog plana - clanstvo Kosova u medjunarodnim finansijskim institucijama.

Boris Tadic je najveci izdajnik kojeg je srpkinja ikada rodila.

Ime Vuka Brankovica ce za par desetina godina u srpskom narodu u potpunosti zameniti ime Borisa Tadica.
 

Back
Top