Rat počeo napadom Hrvata na Srbe!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Bivši hrvatski predsednik Franjo Tuđman želeo je po svaku cenu rat, a ono što se događalo u Hrvatskoj bio je građanski rat koji je bio posledica dogovora Slobodana Miloševića i Tuđmana, tvrdi u intervjuu za frankfurtske « Vesti » bivši ministar unutrašnjih poslova Hrvatske Josip Boljkovac

"Kada me je Branimir Glavaš za vreme svedočenja optužio da sam ga gonio zbog rušenja mosta na reci Dravi u Osijeku, s obrazloženjem kako je to uradio da bi se Osijek zaštitio od tenkova JNA, ja sam rekao da je JNA tog momenta bila regularna vojska jedne međunarodno priznate države, a Hrvatska, koja tada još nije bila priznata, deo Jugoslavije. Potom sam obrazlagao ko je tada počeo sa oružanim sukobima u tom delu Slavonije", preneo je Boljkovic ono što su, kako je rakao, prećutali hrvatski mediji.
"Rekao sam da su napadnuti Srbi i Jugoslavija, a ne Hrvatska. To je deo mog svedočenja o napadu koji su organizovali Gojko Šušak, Branimir Glavaš i Vice Vukojević protivtenkovskim oružjem, ambrustima, na Borovo Selo. Kao što su tada napali Srbe u tom selu da bi isprovocirali rat, iz istog razloga su srušili i most u Osijeku", objasnio je Boljkovac.
"To je bio građanski rat koji je nastao kao posledica dogovora između Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana o podeli Bosne i Hercegovine i razmeni stanovništva pomoću etničkog čišćenja. Tuđman je Miloševiću prepustio Bosansku Posavinu a Milošević njemu pomogao da se reši Srba u Krajini. Imam materijalne dokaze da je bivši general JNA i kasnije general hrvatske vojske Milivoj Petković organizovao povlačenje Hrvata iz Bosanske Posavine", nastavio je on.
Na pitanje da li ima opipljiv dokaz o Miloševićevom i Tuđmanovom dogovoru Boljkovac je rekao da će navesti samo samo dva za koja misli da su prilično upečatljiva.
"Kad je u Osijeku ubijen šef policije Josiph Reihl Kir, odmah sam doneo odluku o hapšenju ubice i onih koji su to ubistvo organizovali, ali sam istog tog trena smenjen. I gledajte sada kako je Franjo Tuđman objasnio tu moju smenu: "Joža, Slobo takođe misli da ti više ne bi smeo biti na čelu MUP-a". Mene je zapravo Tuđman smenio u dogovoru s Miloševićem. Evo vam i drugog dokaza. Kada sam u junu 1991, nešto pre nego što je ubijen Kir, bio na razgovorima u Bačkoj Palanci sa tadašnjim srpskim ministrom unutrašnjih poslova Radmilom Bogdanovićem i Mihaljem Kertesom, Bogdanović mi je rekao: "Šefovi su se dogovorili". Uostalom, šta je kod Miloševića celi rat radio najbliži Tuđmanov suradnik Hrvoje Šarinić? Bio je kod njega najmanje 40 puta", naveo je on.
Za bivšeg predsednika Hrvatske Franju Tuđmana Boljkovac tvrdi da mu je cilj bio rat po svaku cenu.
« Rat nije bio nužnost već namera. Po tom njegovom konceptu Srbi su trebali nestati iz Hrvatske", podvukao je on dodajući da je bio protiv rata, što dokazuje da ni jedan Srbin nije bio otpušten iz tadašnje hrvatske policije dok je on bio ministar, pa je zbog toga bio meta hrvatske emigracije koja je želela da ga ubije.
Za nekadašnjeg predsednika Hrvatske Boljkovac u intervjuu „Vestima" tvrdi da je bio kukavica.
"Da, bio je, i on i sva ta bulumenta oko njega. I to ću objasniti jednim primerom. Kad su se, još u vreme dok se nije pucalo, a napetost sve više rasla, niški specijalci spustili na zagrebački aerodrom "Pleso", poslao sam tamo svog čoveka da mi dogovori sastanak sa komandantom te jedinice. Proširila se vest da će specijalci JNA nakon "Plesa" zauzeti i TV Zagreb i gradsku toplanu. U dogovoru sa državnim vrhom, otišao sam na taj sastanak i sa njega se vratio jedino uveren da je aerodrom stvarno zauzet. Moji sagovornici mi nisu ništa hteli reći o svojim planovima. Ali, i to je izgleda bilo dovoljno da među onima koji su me tamo poslali, dođe do velike pometnje", rekao je on.
„To je inače bilo u vreme kada je zarobljen i spušten na taj aerodrom avion pun oružja u kojem je bio hrvatski emigrant Josip Kikaš. Kad sam potom otišao na Becićeve stube, gde je tada bilo sedište HDZ-a, imao sam šta da vidim - okupilo se oko 300 članova familija hrvatskih političara. Svuda koferi, torbe, ranci, saksije sa cvećem... vidim, sprema se bežanija. Čim sam izašao iz automobila sa udaljenosti otprilike 50 metara, obratio mi se prodornim glasom Stipe Mesić: "Jooožaaaaa, jesu li se spustili specijalci? Jeeeessuuuu, odgovorim mu ja. Kad li masa krenu, pravi stampedo... Padaju žene i deca preko torbi, glinene saksije pucaju, a zemlja iz njih i cveće po svuda pršte, drvene saksije sa fikusima se kotrljaju niz Becićeve stube. Jedva nekako zaustavismo te izbezumljene ljude. Dobro da žrtava nije bilo », zaključio je bivši ministar unutrašnjih poslova Hrvatske.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=58432&sectionId=37
 
Boljkovac je govorio ko je započeo rat u tom dijelu Slavonije, a ne u Hrvatskoj.
Hrvatski policajac Josip Jović ubijen je u Gospiću od pobunjenika još u martu i on je prva žrtva hrvatsko-srpskog rata.
Događaji u Slavoniji zbili su se 2 mjeseca kasnije.
Није тачно. Почело јесте од Госпића, али прво клањем Срба и бацањем њих у јаме.
 
Za rat su krivi i tuđman, izetbegović, kućan i Milošević.
A nije fer da dan danas svi optužuju Miloševića, koji je jedini bijo doćeko sudjenje u hagu, a Alija i Franjo ni krivi ni dužni, Umrli prije vremena i šta ćeš...

Nije samo Slobo kriv. Kriva su ova trojica bez Kučana. On je završio ono što se spremalo od 1987. kad je Slovenija odbijala uplaćivati novac za Beograd, a Srbija je bojkotirala slovensku robu. Tada se govorilo o "separaciji" Slovenije.
Činjenica je da je to raspoloženje Sloba podržavao jer mu je odgovaralo da udalji Sloveniju iz Jugoslavije.
 
To cija je zrtva prva pala je manje bitno. Ono sto se treba gledati su uslovi koji su doveli do eskalacije.

Kao sto rece Dragan, za rat su krive usijane i prazne glave tadasnjih nam vrlih vodja.

Kako nije? Pa pogledaj bombastičnost naslova teme. Autor eksplicitno naglašava da su Hrvati počeli rat, a to znači da su Srbi bile prve žrtve.
E sad, ja tvrdim da to nije istina i pokušavam dokazati suprotno.
Mislim da to nije neki problem u diskusiji!?
 
Љубо Милоше рекао сам ти нађи Шуваров интервју на ХРТу
ај да препричам
СШ"Хоћете да кажем да су Срби криви за рат,ајде Срби су криви .
али морате знати да (па каже име и презиме човека,ја се несећам)из Коренице који је водио напад на Плитвице,али морате знати да тог истог(опет име и презиме)само деду су 1941 усташе у сред Коренице убиле са преко 30 чланова породице ,није лако рећи ко је крив за рат Срби су се најнормалније бојали поновног геноцида као пре50 година,а Хрватска ништа није урадила да тај страх спречи већ га је потпиривала
Желите ли да кажете да сам ја лош Хрват ,па ето лош сам Хрват.
 
Boljkovac je govorio ko je započeo rat u tom dijelu Slavonije, a ne u Hrvatskoj.
Hrvatski policajac Josip Jović ubijen je u Gospiću od pobunjenika još u martu i on je prva žrtva hrvatsko-srpskog rata.
Događaji u Slavoniji zbili su se 2 mjeseca kasnije.

Hoćeš reći da su hrvatskog policajca ubili Hrvati?
To pitam zbog ovoga "pobunjenici". Pošto su se tada Hrvati pobunili protiv države čiji su građani bili, logično je da su oni ubili tog policajca.
 
Љубо Милоше рекао сам ти нађи Шуваров интервју на ХРТу
ај да препричам
СШ"Хоћете да кажем да су Срби криви за рат,ајде Срби су криви .
али морате знати да (па каже име и презиме човека,ја се несећам)из Коренице који је водио напад на Плитвице,али морате знати да тог истог(опет име и презиме)само деду су 1941 усташе у сред Коренице убиле са преко 30 чланова породице ,није лако рећи ко је крив за рат Срби су се најнормалније бојали поновног геноцида као пре50 година,а Хрватска ништа није урадила да тај страх спречи већ га је потпиривала
Желите ли да кажете да сам ја лош Хрват ,па ето лош сам Хрват.

Šta hoćeš da kažeš?
To što je Šuvar reko je na mjestu.
Poante je u tome da bi se ta situacija smirila da se nije umješao Beograd i podizao tenzije financirajući razno-razne "vođe" sumnjivog porijekla i još goreg morala!
Jovan Rašković - psihijatar.
Milan Babić - stomatolog.
Milan Martić - policajac.
Sve političari i narodni vođe moj do mojega! Obični huškači koji su jedini vukli korist iz svega.
Ja ne branim Tuđmana i više puta sam reko da je on bio loš i uveliko kriv za rat, ali jedan pas se sam ne grize.
Da je Milošević bio toliki mirotvorac kako ga neki hoće prikazati, Tuđman se nebi imao protiv koga boriti.
Uzrok rata je točno to što je Boljkovac rekao. Težnja Tuđmana i Miloševića da podijele BiH! I samo zbog toga su pale sve ove žrtve.
 
Kako nije? Pa pogledaj bombastičnost naslova teme. Autor eksplicitno naglašava da su Hrvati počeli rat, a to znači da su Srbi bile prve žrtve.
E sad, ja tvrdim da to nije istina i pokušavam dokazati suprotno.
Mislim da to nije neki problem u diskusiji!?

Nije. Isto kao sto za I sv. rat nije odgovoran atentat u Sarajevu, a za II sv. rat nevoljnost Poljske da preda luku Gdansk.

Povod za rat nije njegov uzrok.
 
Hoćeš reći da su hrvatskog policajca ubili Hrvati?
To pitam zbog ovoga "pobunjenici". Pošto su se tada Hrvati pobunili protiv države čiji su građani bili, logično je da su oni ubili tog policajca.

Ajd ne pravi se pametan!
Hrvati se nisu pobunili protiv države. U to doba Hrvatska je tražila preustroj SFRJ na principe konfederacije, međutim, to nije prošlo. Zbog toga je prekinula sve državno-pravne odnose sa SFRJ.
A pobunjenici u Hrvatskoj su bili krajiški Srbi potpomagani iz Beograda.
 
Poante je u tome da bi se ta situacija smirila da se nije umješao Beograd i podizao tenzije financirajući razno-razne "vođe" sumnjivog porijekla i još goreg morala!
Смирила би се убиствима,па 1990 скоро комплетан ХДЗ је био наоружан а Срби нису имали оружје ,ХДЗ је наравно наоружан из БГ?
 
Љубо Милоше рекао сам ти нађи Шуваров интервју на ХРТу
ај да препричам
СШ"Хоћете да кажем да су Срби криви за рат,ајде Срби су криви .
али морате знати да (па каже име и презиме човека,ја се несећам)из Коренице који је водио напад на Плитвице,али морате знати да тог истог(опет име и презиме)само деду су 1941 усташе у сред Коренице убиле са преко 30 чланова породице ,није лако рећи ко је крив за рат Срби су се најнормалније бојали поновног геноцида као пре50 година,а Хрватска ништа није урадила да тај страх спречи већ га је потпиривала
Желите ли да кажете да сам ја лош Хрват ,па ето лош сам Хрват.

Ne postoji jedinstvena pravda i istina. Svaki narod je imao svoja uvjerenja i svoje zahtjeve u koja je potpuno vjerovao. Kad se situacija vise nije mogla rjesiti politickim sredstvima, doslo je do rata. Rezultate danas vidimo. Tvrditi da je samo Sloba kriv bilo bi naivno, al' sto jest jest - nije bio spreman na kompromis i dogovore - bar u pocetku kad jos nije bilo kasno.. Nakon toga je u Hrvatskoj partija otisla iz fotelja i dosao je Tudjman. Ostalo je povijest..
 
Смирила би се убиствима,па 1990 скоро комплетан ХДЗ је био наоружан а Срби нису имали оружје ,ХДЗ је наравно наоружан из БГ?

O čemu ti govoriš???
Srbi su bili naoružani i dugim i kratkim cijevima. JNA je ispraznila sva skladišta oružja od Teritorijalne obrane i podijelila ga Srbima!
 
Šta hoćeš da kažeš?
To što je Šuvar reko je na mjestu.
Poante je u tome da bi se ta situacija smirila da se nije umješao Beograd i podizao tenzije financirajući razno-razne "vođe" sumnjivog porijekla i još goreg morala!
Jovan Rašković - psihijatar.
Milan Babić - stomatolog.
Milan Martić - policajac.
Sve političari i narodni vođe moj do mojega! Obični huškači koji su jedini vukli korist iz svega.
Ja ne branim Tuđmana i više puta sam reko da je on bio loš i uveliko kriv za rat, ali jedan pas se sam ne grize.
Da je Milošević bio toliki mirotvorac kako ga neki hoće prikazati, Tuđman se nebi imao protiv koga boriti.
Uzrok rata je točno to što je Boljkovac rekao. Težnja Tuđmana i Miloševića da podijele BiH! I samo zbog toga su pale sve ove žrtve.

..a BiH..ostala u svojim..avnojevskim..granicama..
.mnogi ne shvacaju..
..da je jedna mala muslimanska zemlja u "srcu evrope"..dusu dala za kojekakve razne "poslove"..osobno mislim..da BiH..ima prekrasnu perspektivu..svi ce politicari(nasi njihovi SVI) preko nje...prati novce..otvarati u njoj racune..a VI..se narodi hebite...bit ce bosna..balkanski.. sejšeli..zaboravio sam jos dodati..da BiH..ima i more..pametnom dosta...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top