o hrani i eksanju:)

e pa taj hedonizam, koji srecemo u ishrani...
koliko je kevivalntan onom seksualnom?
ili ljudi loseg apetita, probirljivi, sto prevrcu viljuskom parcence necega po tanjiru dugo da ti se smuci, pa ga ondak preko kurrca zvacu, jedu na silu i ne UZIVAJU u hrani. jel slicno to ondak i u seksu?
 
pa ima poslovica, kakav na jelu, takav na delu...
ne znam, ja sam samo uočila da oni koji se stalno hvališu kako mnogo jedu i mnogo mogu da pojedu obično razočaraju. u svakom pogledu.
oni koji ćute i jedu i ćute i rade, to je druga priča =)

kod žena je sasvim drugačije, ženski odnos prema hrani je najčešće patološki na ovaj ili onaj načim tako da je teško reći..
 
pa ima poslovica, kakav na jelu, takav na delu...
ne znam, ja sam samo uočila da oni koji se stalno hvališu kako mnogo jedu i mnogo mogu da pojedu obično razočaraju. u svakom pogledu.
oni koji ćute i jedu i ćute i rade, to je druga priča =)

kod žena je sasvim drugačije, ženski odnos prema hrani je najčešće patološki na ovaj ili onaj načim tako da je teško reći..


ovo mi se svidja:)
a mozda smo patologija i u seksu :)
 
ustvari govorimo o libidu. posto je seksualna zelja kao i jedan zdrav apetit ustvari libido, pojacan ili smanjen. sto nikako ne znaci da je ozderavanje pojacan libido, da se ne zbunjujemo.

i nikad necu da zaboravim pricu mog jednog bivseg decka o nekoj svojoj bivsoj devojci.
kaze, kad je video kako jede kokice znao je kakva je u seksu:) kaze davila se u njima, punih ruku:)
el ima tu nesto ili mu se slucajno podudarilo....mislim da mora neka veza da ima.
 
e pa taj hedonizam, koji srecemo u ishrani...
koliko je kevivalntan onom seksualnom?
ili ljudi loseg apetita, probirljivi, sto prevrcu viljuskom parcence necega po tanjiru dugo da ti se smuci, pa ga ondak preko kurrca zvacu, jedu na silu i ne UZIVAJU u hrani. jel slicno to ondak i u seksu?

:lol:
Ne znam.
Možda je upravo obrnuto.
Možda oni koji silno uživaju u hrani nadoknađuju nezadovoljstvo u seksualnom životu..
A možda i ne.
Ako sam razumela temu, uopšte:D
 
ustvari govorimo o libidu. posto je seksualna zelja kao i jedan zdrav apetit ustvari libido, pojacan ili smanjen. sto nikako ne znaci da je ozderavanje pojacan libido, da se ne zbunjujemo.

i nikad necu da zaboravim pricu mog jednog bivseg decka o nekoj svojoj bivsoj devojci.
kaze, kad je video kako jede kokice znao je kakva je u seksu:) kaze davila se u njima, punih ruku:)
el ima tu nesto ili mu se slucajno podudarilo....mislim da mora neka veza da ima.
pa jest, vidi, apetit može biti i nezdravo pojačan, kao i seksualna želja
samo što se u današnjoj kulturi ovo prvo vidi kao problem a ovo drugo kao prednost.
a ne idu ruku pod ruku, barem kod mene ne.
 
ustvari govorimo o libidu. posto je seksualna zelja kao i jedan zdrav apetit ustvari libido, pojacan ili smanjen. sto nikako ne znaci da je ozderavanje pojacan libido, da se ne zbunjujemo.

i nikad necu da zaboravim pricu mog jednog bivseg decka o nekoj svojoj bivsoj devojci.
kaze, kad je video kako jede kokice znao je kakva je u seksu:) kaze davila se u njima, punih ruku:)
el ima tu nesto ili mu se slucajno podudarilo....mislim da mora neka veza da ima.

Hm, ja recimo to ne shvatam tako.. Ja bas slabo jedem i davim se samo jedino i iskljucivo u cokoladi, mada volim da probam razlicitu hranu. I zivim na slatkisima, i secerima. :kolac:
No, prozderavanje u uzivanje u npr pecenju i nekom masnom jelu po meni moze da izazove samo tromost nikako da bude pokazatelj uzivanja u sexu ili libida. Niti mi je apetit = libido.
Mozda sex i hrana su povezani na taj nacin - kako neko nesto jede.
Da li uziva u svakom zalogaju, da li oseca svim culima tu hranu (npr i miris ukus i zacine i sve sastojke ) i koliko istancano...
 
pa, sta znam...mene hrana generalno smara..e, sad volim da je pravim, ali ne i da jedem, a i u sexu nekada (cesto) vise volim da se za njega "pripremam", nego da ga imam...mozda ima neke analogije :)

e jeste tako, i ja sve volim i da spremam i da jedem, al mrzim da perem sudove, i mrzim mnooogo posle da ustajem iz kreveta da se kupam. to je zato što sam štrokson.
a nešto mi više glupo i da spremam hranu samo za sebe pa da posle sama jedem =rumenko=
 

Back
Top