Da ili Ne?

  • Začetnik teme MalaBeogradjanka
  • Datum pokretanja
M

MalaBeogradjanka

Gost
Molim pomozite, ne znam šta da radim. On je vrlo simpatičan, zgodan muškarac i izuzetno intiligentan. Stranac je, izuzetno bogat. Bili smo dosta vremena dobri prijatelji. Pitao me je da li želim da se udam za njega, da je lud za mnom, i uradiće sve da ja budem srećna, pošto ja živim u Beogradu, želi da predjem kod njega. Znam da je odavno razveden, ima klinca koji je 5 godina mladji od mene, a on je stariji 17 god od mene. Rekla sam mu da želim da razmislim, ali ne znam šta da radim?
 
I sta sad? Ocekujes da ti na osnovu tvoje 2-3 recenice kazemo da li da se udas ili ne???
Kao da smo mi sa vama provodili svaki dan pa smo kao upoznati sa celokupnom situacijom pa mozemo objektivno da ti kazemo da li je to u redu ili ne....
Dala si suvise malo detalja. Mada iz ovog sto si napisala sticem utisak da vi niste u vezi nego ste prijatelji, ili gresim?
Ako nikad nije bilo nista izmedju vas otkud sad pa brak odjednom?! Osecas li ti ljubav prema njemu ili ti je bitna stavka "veoma je bogat"?
Ako se volite ok, samo napred, ljubav ne pita za godine. A ako hoces da se udas jer je materijalno obezbedjen i osudis sebe na zivot bez ljubavi i ako si spremna da sve to izdrzis, i u tom slucaju je ok, udaj se.
Ti najbolje znas sta ti je ciniti. :wink:
 
MalaBeogradjanka:
Molim pomozite, ne znam šta da radim. On je vrlo simpatičan, zgodan muškarac i izuzetno intiligentan. Stranac je, izuzetno bogat. Bili smo dosta vremena dobri prijatelji. Pitao me je da li želim da se udam za njega, da je lud za mnom, i uradiće sve da ja budem srećna, pošto ja živim u Beogradu, želi da predjem kod njega. Znam da je odavno razveden, ima klinca koji je 5 godina mladji od mene, a on je stariji 17 god od mene. Rekla sam mu da želim da razmislim, ali ne znam šta da radim?

Mislim da je raZlika u godinama velika ali to moze da se prevazidje. A i koliko vidim bili ste samo prijatelji a ne i momak i devojka. mislim da treba malo da budete u semi...
 
No Nick:
I sta sad? Ocekujes da ti na osnovu tvoje 2-3 recenice kazemo da li da se udas ili ne???
Kao da smo mi sa vama provodili svaki dan pa smo kao upoznati sa celokupnom situacijom pa mozemo objektivno da ti kazemo da li je to u redu ili ne....
Dala si suvise malo detalja. Mada iz ovog sto si napisala sticem utisak da vi niste u vezi nego ste prijatelji, ili gresim?
Ako nikad nije bilo nista izmedju vas otkud sad pa brak odjednom?! Osecas li ti ljubav prema njemu ili ti je bitna stavka "veoma je bogat"?
Ako se volite ok, samo napred, ljubav ne pita za godine. A ako hoces da se udas jer je materijalno obezbedjen i osudis sebe na zivot bez ljubavi i ako si spremna da sve to izdrzis, i u tom slucaju je ok, udaj se.
Ti najbolje znas sta ti je ciniti. :wink:
Slazem se sa NoNickom potpuno, ali ipak 17 godina?! Ja smatram da je to malo previse.
 
Usput, ja ću sad 19, a on ima 36. Želela bih da imam karijeru, a on se potpuno slaže sa tim, ne želi decu, već želi da mi pomogne da dostignem maksimum u karijeri. Mene je samo pitanje iznenadilo, OK, mi smo se stalno zezali, ali bilo smo samo dobri prijatelji, a upoznali smo se preko mog bivšeg dečka koji je njegov dobar prijatelj.
 
MalaBeogradjanka:
Usput, ja ću sad 19, a on ima 36. Želela bih da imam karijeru, a on se potpuno slaže sa tim, ne želi decu, već želi da mi pomogne da dostignem maksimum u karijeri. Mene je samo pitanje iznenadilo, OK, mi smo se stalno zezali, ali bilo smo samo dobri prijatelji, a upoznali smo se preko mog bivšeg dečka koji je njegov dobar prijatelj.
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
MalaBeogradjanka:
Usput, ja ću sad 19, a on ima 36. Želela bih da imam karijeru, a on se potpuno slaže sa tim, ne želi decu, već želi da mi pomogne da dostignem maksimum u karijeri. Mene je samo pitanje iznenadilo, OK, mi smo se stalno zezali, ali bilo smo samo dobri prijatelji, a upoznali smo se preko mog bivšeg dečka koji je njegov dobar prijatelj.

Dete malo, bolje pitaj tvoje tete i bake šta misle o udaji, pre nego se udaš:wink: .
 
Zar nije smijesno stavljati ovakve dileme na forum...Na zalost, to pokazuje tvoju zrelost...Kako ljudi koji te i ne poznaju, na osnovu nekog opisa situacije, mogu da ti pomognu, i pored dobrih namjera...Ima tu svakakvih varijacija...Zelim ti srecu, u svakom slucaju, ali razmisli malo.
 
MalaBeogradjanka:
Molim pomozite, ne znam šta da radim. On je vrlo simpatičan, zgodan muškarac i izuzetno intiligentan. Stranac je, izuzetno bogat. Bili smo dosta vremena dobri prijatelji. Pitao me je da li želim da se udam za njega, da je lud za mnom, i uradiće sve da ja budem srećna, pošto ja živim u Beogradu, želi da predjem kod njega. Znam da je odavno razveden, ima klinca koji je 5 godina mladji od mene, a on je stariji 17 god od mene. Rekla sam mu da želim da razmislim, ali ne znam šta da radim?

udaja podrazumeva sex.
da li si finansijski nezavisna sada?
sta je sa tvojim roditeljima, s kim zivis sada?
jedno su reci, drugo dela...
sta te vuce ZA a sta PROTIV
razmisli sama
 
MalaBeogradjanka:
Usput, ja ću sad 19, a on ima 36. Želela bih da imam karijeru, a on se potpuno slaže sa tim, ne želi decu, već želi da mi pomogne da dostignem maksimum u karijeri. Mene je samo pitanje iznenadilo, OK, mi smo se stalno zezali, ali bilo smo samo dobri prijatelji, a upoznali smo se preko mog bivšeg dečka koji je njegov dobar prijatelj.

znaci ti bi se udala za druga? :shock:
 
OK, "spavali" smo jedno veče :oops: i bilo je stvarno super :wink: .
Živim sa roditeljima koji dobiju nervni slom na samu pomisao da mi pridje neki muškarac, a ne daj Bože da se sa nekim zabavljam. Moji su, očigledno ispali iz srednjeg veka :roll: .
Zaradjujem određeni novac koji nikad ne vidim, tj. sve mi uzmu tata i mama. Imam lepu profesiju, i moji misle da sam dužna da ih slušam sve, kao da imam 2 god. Očekuju da uradim u životu sve ono što oni nisu. Prilično su posesivni, iako nisam jedinica. A pošto mogu da zaradim pare, da sam dužna da ih zaradjujem i dajem ih porodici bar još 7-8 god. Praktično, očekuju da živim kao rob porodice, a ne kao normalna osoba.
Šta da vam kažem, zato i razmišljam...
 
:twisted: e u startu sam se iznervirala kod dela recenice VEOMA JE BOGAT..ajde seko sedi malo, razmisli sta hoces u zivotu /ustvari bolje se posavetuj sa roditeljima, jel si jos mnogo, mnogo mlada /i onda to sve saberi i oduzmi i vidi sta ces...ma daj bre, tema za forum da li da se udam il da bezim od roditelja :roll: ..ne kapiram ja to, al ajde nek bude
u svakom slucaju jos si jako, jako mlada za udaju bilo kakav da je doticni gospodin il bilo kakvi da su ti roditelji.pozdrav
 
MalaBeogradjanka:
Molim pomozite, ne znam šta da radim. On je vrlo simpatičan, zgodan muškarac i izuzetno intiligentan. Stranac je, izuzetno bogat. Bili smo dosta vremena dobri prijatelji. Pitao me je da li želim da se udam za njega, da je lud za mnom, i uradiće sve da ja budem srećna, pošto ja živim u Beogradu, želi da predjem kod njega. Znam da je odavno razveden, ima klinca koji je 5 godina mladji od mene, a on je stariji 17 god od mene. Rekla sam mu da želim da razmislim, ali ne znam šta da radim?

...podaaaj mu se, sceri... :wink:
 
Monty:
MalaBeogradjanka:
Molim pomozite, ne znam šta da radim. On je vrlo simpatičan, zgodan muškarac i izuzetno intiligentan. Stranac je, izuzetno bogat. Bili smo dosta vremena dobri prijatelji. Pitao me je da li želim da se udam za njega, da je lud za mnom, i uradiće sve da ja budem srećna, pošto ja živim u Beogradu, želi da predjem kod njega. Znam da je odavno razveden, ima klinca koji je 5 godina mladji od mene, a on je stariji 17 god od mene. Rekla sam mu da želim da razmislim, ali ne znam šta da radim?

...podaaaj mu se, sceri... :wink:

:twisted: :twisted: :twisted: hehehe
 
MalaBeogradjanka:
OK, "spavali" smo jedno veče :oops: i bilo je stvarno super :wink: .
Živim sa roditeljima koji dobiju nervni slom na samu pomisao da mi pridje neki muškarac, a ne daj Bože da se sa nekim zabavljam. Moji su, očigledno ispali iz srednjeg veka :roll: .
Zaradjujem određeni novac koji nikad ne vidim, tj. sve mi uzmu tata i mama. Imam lepu profesiju, i moji misle da sam dužna da ih slušam sve, kao da imam 2 god. Očekuju da uradim u životu sve ono što oni nisu. Prilično su posesivni, iako nisam jedinica. A pošto mogu da zaradim pare, da sam dužna da ih zaradjujem i dajem ih porodici bar još 7-8 god. Praktično, očekuju da živim kao rob porodice, a ne kao normalna osoba.
Šta da vam kažem, zato i razmišljam...

Brak nije utočište za tinejdžerke, koje imaju probleme sa mamom i tatom.
 
ne budi luda. naci ces ti bogatog koji te razume i za 5 godina, a matorce iskuliraj. zivot je jedan a mladost je kratka. vjeruj mi da ne zelis da budes pod nadzorom non-stop. sanjaces kako te je cuvao tata ako se zeznes i odes da te cuva neki posesivni dedica. best wishes miss fashion girl
 
TBM:
ne budi luda. naci ces ti bogatog koji te razume i za 5 godina, a matorce iskuliraj. zivot je jedan a mladost je kratka. vjeruj mi da ne zelis da budes pod nadzorom non-stop. sanjaces kako te je cuvao tata ako se zeznes i odes da te cuva neki posesivni dedica. best wishes miss fashion girl

slusaj najbokje tvoje srculence :wink:
 
A sto ti uzimaju svu lovu koju zaradis? Ajd ti prvo sedni sa njima otvoreno da razgovaras, objasni im da ipak nisi toliko mala, da ces im rado dati jedan deo plate jer Boze moj i ti zivis u toj kuci/stanu, ali da i tebi takodje treba novac.
Nije mi bas najjasnije kako to kod vas funkcionise. Ti radis, das roditeljima lovu i onda kad ti treba za izlazak u grad trazis od njih??? :shock:
Objasni im da ta raspodela novca treba malo drugacije da ide. Nemoj zbog takvih problema bezati u brak! I nadji lepo nekog decka i kazi roditeljima za njega. Bunice se par dana mozda i duze ali u svakom slucaju NE MOGU ti zabraniti da imas neku vezu. Ti si punoletna, odgovaras sama za sebe, sama privredjujes i jednostavno ne mogu ceo zivot upravljati tobom.
Ja mislim da ti je razgovor jedino pametno resenje, ali pricaj sa njima otvoreno, mirno i stalozeno, nemoj padati u vatru vec zadrzi hladnu glavu i verujem da cete ipak pronaci neki kompromis.
Srecno! :D
 
Ako je pitanje DA ili Ne. Odgovor je jednostavan NE sa 19 god ima mnogo vaznijih stvari koje treba da uradis.A ako mislis da ti je to izlaz iz porodice bolje pokusaj da izadjes kao covek da zaradjujes vise i iznajmis stan sa drugaricama nego da uletis u brak. Verujem da ako se udas imaces puno razloga za kajanje jednog dana. Zato mlada si zivi doci ce vreme i za udaju. Za udaju ili zenidbu je potrebno mnogo vise nego sto si navela.
 

Back
Top