Bolje da ljulja nego da zulja!!!

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Zdravo zivo i vozdra svima! Pre 100 godina,zene su obracale paznju na svoju kilazu. Pre 50 godina,i muskarci su im se pridruzili. Pre 10 godina,zene su postale caknute razmisljajuci o svojoj kilazi. Ove godine...one su skroz otkacile povodom toga.
Pitanje ove teme je:
ZASTO...za ime Boga,zene postaju toliko opsednute svojom kilazom?

Prva recenica koju mi sestra kaze kad ustane ujutru je ni manje ni vise nego:
-Vidi kolika mi ******!
(a svakodnevno joj stizu flert poruke na Facebook-u)
Vidim se sa drugaricom u kaficu,ovako tece razgovor:
-Caos.
-Caos,Marko. Sta radis? Boze kako si se ti popravio,vidi mene,debela kao krava.
(a devojka nema 30 kg sa krevetom)

To su samo dva primera a imam jos dosta,nego me mrzi da kuckam. Dakle,ako ima neko u ovom ''normalnom'' svetu,ko zna odgovor na moje pitanje,ja ga molim da mi odgovori.
 
fat_woman.jpg
 
Ја сам о томе већ писала али поновићу...то све раде медији...све глумице су ко мотке, све манекенке су ко мотке...већина познатих личности су ко мотке (да не кажем страшила) и шта видимо...да су успешне да их сврставају у нај рибе..да им се удварају најзгоднији момци, да се добро удају. И онда девојка помисли па и ја све то желим и наравно види да је то тренд и почне да држи дијету.
Оно најгоре у томе је што су све крајности, баш гледам градом, или су мршаве или дебељуце које боли уво, а не ваља ни једно ни друго.
Мени се свиђа оно доба када су све девојке биле природне и различите. Данас се труде да се не разликују да имају све велике груди, напумпана уста...исту дужину косе ако је та модерна све је имају, ако је модерна нека боја све се офарбају у ту боју. Нема уноса (част изузецима има их али мало) свога печата. Тако је сада модерно да буду мршаве и ето све се труде да прате тренд...
Ево примера Кејт Винслет, сигурно сте гледали или њен овај нов филм или сте је видели на тв-у како прича у вези тог новог филма, ослабила је јер Холивуд то захтева од глумица, не могу добити улогу ако нису мршаве. И она је ослабила и за неки дан ће бити поново Титаник на тв-у па погледајте разлику у лицу. То више није она особа, некако јој лице поружнело, обрве се приближиле очима...не личи на себе ону нормалну Кејт, каква вероватно јесте, да је не терају да буде оно што није.
 
Ја сам о томе већ писала али поновићу...то све раде медији...све глумице су ко мотке, све манекенке су ко мотке...већина познатих личности су ко мотке (да не кажем страшила) и шта видимо...да су успешне да их сврставају у нај рибе..да им се удварају најзгоднији момци, да се добро удају. И онда девојка помисли па и ја све то желим и наравно види да је то тренд и почне да држи дијету.
Оно најгоре у томе је што су све крајности, баш гледам градом, или су мршаве или дебељуце које боли уво, а не ваља ни једно ни друго.
Мени се свиђа оно доба када су све девојке биле природне и различите. Данас се труде да се не разликују да имају све велике груди, напумпана уста...исту дужину косе ако је та модерна све је имају, ако је модерна нека боја све се офарбају у ту боју. Нема уноса (част изузецима има их али мало) свога печата. Тако је сада модерно да буду мршаве и ето све се труде да прате тренд...
Ево примера Кејт Винслет, сигурно сте гледали или њен овај нов филм или сте је видели на тв-у како прича у вези тог новог филма, ослабила је јер Холивуд то захтева од глумица, не могу добити улогу ако нису мршаве. И она је ослабила и за неки дан ће бити поново Титаник на тв-у па погледајте разлику у лицу. То више није она особа, некако јој лице поружнело, обрве се приближиле очима...не личи на себе ону нормалну Кејт, каква вероватно јесте, да је не терају да буде оно што није.

A mislis da sve te glumice i manekenke zive divne zivote? Koliko zivotnih zadovoljstava su morale da se odreknu? Koliko njih je imalo najjace frajere i na kraju umrle kao usedelice?Batali bre to. Ja sam tip koji kad vidi lepu devojku pomisli ''hocu da mi rodi dete'' a ne ''hocu da je po...sedujem''. Al to sam samo ja. Ma hajde.Koliko je devojaka izgubilo svoje zivote(metaforicki govoreci,a i u pravom smislu),koristeci svakakve dijete i preparate za mrsavljenje? Ono sto treba da se desi je da muskarci prestanu da se ponasaju kao svinje a zene prestanu da se truju svakakvim preparatima.
O Moj Boze,pozeleo sam nemoguce.:dash::dash::dash:
 
Ја сам о томе већ писала али поновићу...то све раде медији...све глумице су ко мотке, све манекенке су ко мотке...већина познатих личности су ко мотке (да не кажем страшила) и шта видимо...да су успешне да их сврставају у нај рибе..да им се удварају најзгоднији момци, да се добро удају. И онда девојка помисли па и ја све то желим и наравно види да је то тренд и почне да држи дијету.
Оно најгоре у томе је што су све крајности, баш гледам градом, или су мршаве или дебељуце које боли уво, а не ваља ни једно ни друго.
Мени се свиђа оно доба када су све девојке биле природне и различите. Данас се труде да се не разликују да имају све велике груди, напумпана уста...исту дужину косе ако је та модерна све је имају, ако је модерна нека боја све се офарбају у ту боју. Нема уноса (част изузецима има их али мало) свога печата. Тако је сада модерно да буду мршаве и ето све се труде да прате тренд...
Ево примера Кејт Винслет, сигурно сте гледали или њен овај нов филм или сте је видели на тв-у како прича у вези тог новог филма, ослабила је јер Холивуд то захтева од глумица, не могу добити улогу ако нису мршаве. И она је ослабила и за неки дан ће бити поново Титаник на тв-у па погледајте разлику у лицу. То више није она особа, некако јој лице поружнело, обрве се приближиле очима...не личи на себе ону нормалну Кејт, каква вероватно јесте, да је не терају да буде оно што није.

Ne postoji doba kada su sve žene želele da budu prirodne i različite. Na francuskom dvoru ako je jedna imala perje u kosi, sve su ganjale pernatu živinčad da i one umetnu jedno. Šta nosi kraljica, to kopiraju dvorkinje. Kud jedna guska, tu i ostale.... Naravno, individualnosti i u mišljenju i u načinu odevanja bilo je i pre deset vekova u istoj razmeri kao i sada. I neće se mnogo šta promeniti ni u budućnosti....
Zašto sve žene teže izgledu gladnog deteta iz Afrike? Ne znam. Možda zato što sam u najmanje četiri američka blokbastera čula istu rečenicu "Žena nikada nije dovoljno bogata i dvoljno mršava.." Što znači šta? Da lepota i bogatstvo idu ruku pod ruku? Kakvu poruku devojčicama od petnaest, šesnaest godina šalju naši mediji: slike pevaljki i "voditeljki" na egzotičnim ostrvima ili šopingu u Milanu i Rimu, izbori za miss, konkursi za manekenke... Pogledajte FTV....kada podigneš oči sa odeće vidiš lice deteta koje još ni srednju školu nije završilo. I šta ono zna? Sem da bude ofinger. Lepa lutka obučena u odeću za odrasle. One nose broj 34... Na visinu od preko 175cm... Na šta to liči u prirodi? Kako njihovo telo normalno funkcioniše bez grama sala, imaju li uopšte menstruaciju, kako hodaju i misle kad izvora energije nema (pošto očigledno ne jedu ništa)....?
 
Prva recenica koju mi sestra kaze kad ustane ujutru je ni manje ni vise nego:
-Vidi kolika mi ******!
(a svakodnevno joj stizu flert poruke na Facebook-u)
Vidim se sa drugaricom u kaficu,ovako tece razgovor:
-Caos.
-Caos,Marko. Sta radis? Boze kako si se ti popravio,vidi mene,debela kao krava.
(a devojka nema 30 kg sa krevetom)

E, što me nerviraju žene koje na ovaj način izmamljuju komplimente! Naravno, šta može da bude odgovor na "Boze kako si se ti popravio,vidi mene,debela kao krava" osim "Ma daaaaaj, šta pričaš, super izgledaš!!!!"
Pa dalje
"Ma gde super, doope mi k'o četnički kazan"
"Tripuješ bre, dooope ti je ok, lepa si, zgodna, zategnuta, možeš manekenka da budeš"
blablabla

Marko, izvini, kapiram da su ti ovo sestra i drugarica, ali mi te priče baš idu na živce. Što rekao jedan moj ortak svojoj devojci "Ako ne umeš da kažeš nešto lepo o sebi, bolje tiću".
 
Zdravo zivo i vozdra svima! Pre 100 godina,zene su obracale paznju na svoju kilazu. Pre 50 godina,i muskarci su im se pridruzili. Pre 10 godina,zene su postale caknute razmisljajuci o svojoj kilazi. Ove godine...one su skroz otkacile povodom toga.
Pitanje ove teme je:
ZASTO...za ime Boga,zene postaju toliko opsednute svojom kilazom?

Prva recenica koju mi sestra kaze kad ustane ujutru je ni manje ni vise nego:
-Vidi kolika mi ******!
(a svakodnevno joj stizu flert poruke na Facebook-u)
Vidim se sa drugaricom u kaficu,ovako tece razgovor:
-Caos.
-Caos,Marko. Sta radis? Boze kako si se ti popravio,vidi mene,debela kao krava.
(a devojka nema 30 kg sa krevetom)

To su samo dva primera a imam jos dosta,nego me mrzi da kuckam. Dakle,ako ima neko u ovom ''normalnom'' svetu,ko zna odgovor na moje pitanje,ja ga molim da mi odgovori.
jer imaju komplekse jer im se cesto namece nerealni zenski izgled
a ne mogu da same shvate limite svog tela
pa idu u ekstreme - anoreksija ili preterana debljina jer ne znaju sa sobom da rasciste sta i koliko mogu i jer je najteze naci meru
i tako
a i sto rece medvedica pecaju komplimente
:butkice:
 
Nikad nisam imala problem sa kilazom, tako da nisam iz te price, nigde na sebi ne bih ni dodala ni oduzela nijedan gram..
A devojke su opterecene izgledom i zvucace ironicno ali ja ih razumem. U Beogradu na ulici retko mozete stresti devojku koja nije skockana, doterana, koja se ne trudi da izvuce max iz sebe. U Americi i po inostranstvu niko te na ulici i ne gleda kako izgledas, a ovde i za razgovor za posao se vise brine koji kostim obuci nego dal je tezak test iz engleskog ;)
I prosto takav je standard. Imam komsinicu dosla iz Holandije da radi ovde u holandskoj ambasadi .. Prvo :roll: su joj rekli da mora da pocne da se sminka zbog prijatnije spoljasnjosti.... Nije danima razumela zbog cega je to tako , onda kada je 2x uzasla u grad, shvatila je..
Naravno , model ponasanja je hollywood dream...
 
Треба се водити рачуна о килограмима, али не претеривати, не сводити све животне активности на то, али то се данас очекује од људи.
Шта човек друго да ради него да размишља само и једино о свом изгледу кад је са свих страна, преко свих медија, затрпан тим порукама.
Већина људи лако пада на медијске манипулације, а шта се добија тиме, просудите сами.
 
E, što me nerviraju žene koje na ovaj način izmamljuju komplimente! Naravno, šta može da bude odgovor na "Boze kako si se ti popravio,vidi mene,debela kao krava" osim "Ma daaaaaj, šta pričaš, super izgledaš!!!!"
Pa dalje
"Ma gde super, doope mi k'o četnički kazan"
"Tripuješ bre, dooope ti je ok, lepa si, zgodna, zategnuta, možeš manekenka da budeš"
blablabla

Marko, izvini, kapiram da su ti ovo sestra i drugarica, ali mi te priče baš idu na živce. Što rekao jedan moj ortak svojoj devojci "Ako ne umeš da kažeš nešto lepo o sebi, bolje tiću".

Ma opusteno. Pa ja sam i postavio ove primere bas zbog toga sto i mene nerviraju. Kad god neko u drustvu pomene kilazu obavezno pocne takva tema,koja,uzgred budi receno,nema apsolutno nista da kaze. Ta tema je iscrpljena,stalno se prica jedna te ista stvar,a opet devojke imaju da kazu tonu argumenata kad ta tema otpocne. Sve same gluposti.
 

Back
Top