Eyesburn

e ljudi,jos malo pa koncert eyesburna :D
sad da vas pitam ,koji vam je omiljeni clan :) benda i sto 8) 8)
meni je laza i kojot(klasika),laza je stvarno ok decko i eto..a kojot ,dobro,sladak je,nije da nije ,lepo peva i sve to!
e eto tako
 
Roots Rock Reggae:
e ljudi,jos malo pa koncert eyesburna :D
sad da vas pitam ,koji vam je omiljeni clan :) benda i sto 8) 8)
meni je laza i kojot(klasika),laza je stvarno ok decko i eto..a kojot ,dobro,sladak je,nije da nije ,lepo peva i sve to!
e eto tako
E,sta bi sa onim da ce Max Cavalera nesto da radi sa njima?
 
Dobro da se neko setio ovo da pita...Necu previse da filozofiram,Koja je najbolji,mada gotivim i ostale naravno.Koji se divim prvenstveno kao muzicaru,jer je apsolutno nadaren za skoro sve(pevanje,sviranje,pisanje)i posto se bavim i sama muzikom i pisem rege pesme,mogu da kazem da mi je veliki uzor u tom smislu.Inace jedva cekam koncert u SKC-u,vidimo se... :D
 
Ne znam za vas, ja gotivim apsolutno sve pesme...Zanima me da li smatrate Eyesburn pravim reggae bendom ili ih radije opisujete onako lozacki "reggae-core"? Ja mislim da je reggae sirok muzicki pojam i da ono o cemu oni pevaju i poruke koje salju je cist reggae. Ispravite me ako gresim...
 
Nisam neki expert,ali mislim da su oni previse tvrdi za reagge.Reagge asocira na more,sunce,leto,duvku.Od svega toga oni asociraju samo na duvku.. :-))Salim se,ja ih gotivim,narocito mi je zanimljivo kako su obradili Bobija.
 
... ja jos nisam cuo dobru pesmu od njih :?
iako sam im bio na dva koncerta. budu dobri za djusku a onda smore ... i sve su im pesme iste, jedino tako mogu da izdaju onoliko albuma za kratko vreme .....
mislim da su oni jako precenjeni. ne kazem da su losi, ali precenjeni su sigurno
 
-Foolin' I&I
-kako se zove ona, ne mogu sada da se setim "inside, you're building your home, then someone comes and burns your own..."
-Dem lock the gate (jel' se tako zove?)
-Let them pray (najjace reci i smisao)
-Soya
 
Eyesburn girl:
Ne znam za vas, ja gotivim apsolutno sve pesme...Zanima me da li smatrate Eyesburn pravim reggae bendom ili ih radije opisujete onako lozacki "reggae-core"? Ja mislim da je reggae sirok muzicki pojam i da ono o cemu oni pevaju i poruke koje salju je cist reggae. Ispravite me ako gresim...


Reggae-core, verovatno. I nije to lozacki, barem ja mislim. Pre svega, pogledaj Doglife. Gde je tu reggae? Ako se dobro secam, tu je samo Exodus, ili sam se izlupetala (ranije radove imam samo na mp3-u, i nisam sigurna sa kojih su albuma). Osim toga, na omotu Gabau! (if anyone happened to notice), pojavljuje se zeleno-zuto-crveno i na zidu je napisano HCBG izmedju krakova X, znate na sta mislim. Meni se cini da je to direktno svedocanstvo, potpisano od strane samog benda, da su i reggae i hard core. Ali, slazem se da je reggae izuzetno sirok pojam i da se pod njega moze ugurati milion vrsta muzike.

Zapazanje: ni jedan bend, posebno Eyesburn ne mozemo (a i ne moramo) zanrovski odrediti. Mislim, kako u istu kategoriju svrstati Cool fire i npr. Fool Control, pa Doglife (sto sam se uhvatila za taj Doglife kao pijan za plot, jel' da)? To su zanrovski dva razlicita pravca, right?

U stvari, sad kad bolje razmislim, oni vremenom gradacijski sve vise vuku na reggae! (Sunca mu, al' sam pametna!)
 

Back
Top