Windows zakrpe

Hazrael

Zainteresovan član
Poruka
107
Kako, odnosno na koji nacin se preuzimaju i odakle Windows zakrpe. U servisu su mi iskljucili Automatic Update jos prije godinu dana i ja nikada nisam preuzeo nijednu Windows zakrpu. Moze li objasnjenje kako da to odradim.Pozzz
 
Start=>Control Panel=>Automatic Updates.
Tu si u opcijama mozes sam postimati kako hoces da ti Windows skida Update.

Automatic Update su ti iskljucili serviseri???

Mora da imas Cack-ovan Windows.
Onda ces morati da ih skidas sam Manual-no.

A to mozes da uradis OVDE izvoli pa biraj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pametnije ti je da skidaš (instaliraš sa CD-a) čitav Service pack kada izađe! XP SP3 - zadnji.
Nego da skidaš jednu po jednu zakrpu, ako ti je nelicenciran softver.
 
Mislim da ne postoji i da nece ni izlaziti XP SP3 izdat od MS-a.E sad sto moze svasta da se nadje po kojekakvim sajtovima pa i SP3,to je drugo,ali to ne bih preporucio da se instalira.
 
Takav CD možemo i sami da napravimo potpuno legalno (objašnjenje imate na pdf-u Softver). ;)
Pametnije ti je da skidaš (instaliraš sa CD-a) čitav Service pack kada izađe! XP SP3 - zadnji.
Nego da skidaš jednu po jednu zakrpu, ako ti je nelicenciran softver.
Zar ti misliš da SP3 nema zakrpe?! Da je potpuno savršen?! ;)
 
Poslednja izmena:
Takav CD možemo i sami da napravimo potpuno legalno (objašnjenje imate na pdf-u Softver). ;)

Zar ti misliš da SP3 nema zakrpe?! Da je potpuno savršen?! ;)

Pa naravno da ima, ali kod nadogradnje OS-a, pametnije je da se ide instalacijom čitavog SP-a nego pojedinačnih update-a. Pogotovo kod nelicenciranog softvera.
Ukoliko već želi da bude sa najnovijim zakrpama, neka prije toga instalira (besplatan Microsoftov program) MS Baseline security analyzer - pa da zna uopšte šta skida i koliko je ta zakrpa "kritična". Ovako naslijepo preko automatic update-a nije dobar izbor.
Mali primjer...poslovni korisnici e-bankinga su skinuli zakrpu (automatski update) i pojavio se problem kod onih korisnika koji su imali ćirilični interfejs na Win XP. Sitnica...
 
Kod mene su Automatic Updates po defaultu iskljucene i nezelim ni da ih ukljucujem.
Osim nepotrebnog zauzimanja prostora, nikakve druge koristi nemam od njih, Windowsu nikakva zakrpa nece pomoci, da bude siguran OS.
Nekima zvuci glupo, ali da naglasim da preko godinu i po dana nisam imao nikakvog virusa ( spyware isl da, al' nekog zeznutog virusa nikad). A i sam Windows mi nepravi nikakve probleme...tako da su te updates, za mene licno, gotovo nevazne ( bar dok ne primetim da nesto neradi kako treba, e onda se bacam na Gigabajte skidanja updates-a:D)
 

Back
Top