Ucini nesto za svoj grad

:lol: svi ljudi dobre volje i plemenita srca su uvek dodrodosli. :lol: A ti dragi prijatelju g.project i hani posebno. :D usput,nemoj da me razocaras.ja sam gradjansko,sa stvarnim polozio izprve i to 9kom.Znaci oformljujeno tim za tuzenje odgovornih za stanj puteva i moj lom na jednom od njih.ok.puno vas pozdravljam i zahvaljujem na podrsci :roll:
 
Ragen:
Elendil, znas dobro da 10% ljudi ne moze mnogo da uradi.. Mozemo cistiti grad, puniti rupe, sve je to u redu, podravam. Ali, dokle? Platicemo iz svog dzepa, a ONI ce opet sve to pokvariti. Obicno vise podrzavam akciju nego teoriju, ali u ovom sluchaju, treba nam EDUKACIJA! Ne nama, vec NJIMA! Ko su oni? STANOVNISTVO ZAJECARA! Prvo njih treba edukovati da ne bacaju omote po ulici, da ne pisaju na travnjak i da ne kenjaju iza zgrada, da bacaju djubre u kontejnere, a ne da ih bace pored. Ljudi zaposleni u Komunalnom, pa i oni su ljudi. Kada vide govna bacana u kesu u kanti za otpatke, naravno da mu se smuchi zivot, pa nece da pokupi. Vide i kolege, pa nece ni oni. Vidi direktor prljav grad, pa nece da ih plati zato sto nisu cistili.. i tako u krug.. Prjatelji, sve od nas zavisi. Konkretno? Osnivanja Fonda za ocuvanje grada Zajecara, napraviti dva racuna, jedan nacionalni, drugi internacionalni, jedan za ljude iz Zajecara koji zele da pomognu, drugi za ljude iz inostranstva koji kada dodju kuci, zele da barem ne razmisljaju o tome gde gaze.. iz tog fonda finansirati izradu plakata, idejno uradjenih na najvisem nivou, da odusevimo ljude; mozda neka LIVE predstava na Skveru, da pokazemo ljudima STA NE TREBA RADITI! To je akcija.. treba nam akcija.. i treba povecati tih 10%.. Ako toga nema, ko nemamo podrsku.. nemamo nista.. dzabe nam volja ako nemamo sa kime da radimo..
Krasno zbori nas nestali admin!
 
elendil:
Ragen:
Elendil, znas dobro da 10% ljudi ne moze mnogo da uradi.. Mozemo cistiti grad, puniti rupe, sve je to u redu, podravam. Ali, dokle? Platicemo iz svog dzepa, a ONI ce opet sve to pokvariti. Obicno vise podrzavam akciju nego teoriju, ali u ovom sluchaju, treba nam EDUKACIJA! Ne nama, vec NJIMA! Ko su oni? STANOVNISTVO ZAJECARA! Prvo njih treba edukovati da ne bacaju omote po ulici, da ne pisaju na travnjak i da ne kenjaju iza zgrada, da bacaju djubre u kontejnere, a ne da ih bace pored. Ljudi zaposleni u Komunalnom, pa i oni su ljudi. Kada vide govna bacana u kesu u kanti za otpatke, naravno da mu se smuchi zivot, pa nece da pokupi. Vide i kolege, pa nece ni oni. Vidi direktor prljav grad, pa nece da ih plati zato sto nisu cistili.. i tako u krug.. Prjatelji, sve od nas zavisi. Konkretno? Osnivanja Fonda za ocuvanje grada Zajecara, napraviti dva racuna, jedan nacionalni, drugi internacionalni, jedan za ljude iz Zajecara koji zele da pomognu, drugi za ljude iz inostranstva koji kada dodju kuci, zele da barem ne razmisljaju o tome gde gaze.. iz tog fonda finansirati izradu plakata, idejno uradjenih na najvisem nivou, da odusevimo ljude; mozda neka LIVE predstava na Skveru, da pokazemo ljudima STA NE TREBA RADITI! To je akcija.. treba nam akcija.. i treba povecati tih 10%.. Ako toga nema, ko nemamo podrsku.. nemamo nista.. dzabe nam volja ako nemamo sa kime da radimo..
Krasno zbori nas nestali admin!
BRACO neko je rekao da je sa ubistvom Zorana Djindjica ubijena i drzava. I sad osecam gorcinu od te recenice, koliko mi se cini da je tacna. Nikad nisam bio u politici i mrzim je , ali sve iz vaseg razmisljsnja me podsetilo na njegova.A kako da covek bude optimista?Kad sam jednom odneo neki papir sa ko zna cim , koji sam nasao zaglavljen u cesmi tik pored skolskog dvorista, u ZZZ Tiimok dama u belom mi je onko kroz dim od cigarete rekla da je to"sigurno " petarda i nastavila sakoleginicama da caska. To su ustvari davno ispricane price gde onasj koji pokusa nesto da uradi odmah bude onaj na koga treba pljuvati. Mozda ste gledali na RTZ kad je covek hteo onako volonterski da ocisti sa nekom decom da ocisti divlje deponije na Kraljevici i trazio neko sitno sponzorstvo,za kamion, za naftuza obrok , Dobio je tri tepsije bureka od ZItoprometa...O cemu mi pricamo?
 
Jary:
elendil:
Ragen:
Elendil, znas dobro da 10% ljudi ne moze mnogo da uradi.. Mozemo cistiti grad, puniti rupe, sve je to u redu, podravam. Ali, dokle? Platicemo iz svog dzepa, a ONI ce opet sve to pokvariti. Obicno vise podrzavam akciju nego teoriju, ali u ovom sluchaju, treba nam EDUKACIJA! Ne nama, vec NJIMA! Ko su oni? STANOVNISTVO ZAJECARA! Prvo njih treba edukovati da ne bacaju omote po ulici, da ne pisaju na travnjak i da ne kenjaju iza zgrada, da bacaju djubre u kontejnere, a ne da ih bace pored. Ljudi zaposleni u Komunalnom, pa i oni su ljudi. Kada vide govna bacana u kesu u kanti za otpatke, naravno da mu se smuchi zivot, pa nece da pokupi. Vide i kolege, pa nece ni oni. Vidi direktor prljav grad, pa nece da ih plati zato sto nisu cistili.. i tako u krug.. Prjatelji, sve od nas zavisi. Konkretno? Osnivanja Fonda za ocuvanje grada Zajecara, napraviti dva racuna, jedan nacionalni, drugi internacionalni, jedan za ljude iz Zajecara koji zele da pomognu, drugi za ljude iz inostranstva koji kada dodju kuci, zele da barem ne razmisljaju o tome gde gaze.. iz tog fonda finansirati izradu plakata, idejno uradjenih na najvisem nivou, da odusevimo ljude; mozda neka LIVE predstava na Skveru, da pokazemo ljudima STA NE TREBA RADITI! To je akcija.. treba nam akcija.. i treba povecati tih 10%.. Ako toga nema, ko nemamo podrsku.. nemamo nista.. dzabe nam volja ako nemamo sa kime da radimo..
Krasno zbori nas nestali admin!
BRACO neko je rekao da je sa ubistvom Zorana Djindjica ubijena i drzava. I sad osecam gorcinu od te recenice, koliko mi se cini da je tacna. Nikad nisam bio u politici i mrzim je , ali sve iz vaseg razmisljsnja me podsetilo na njegova.A kako da covek bude optimista?Kad sam jednom odneo neki papir sa ko zna cim , koji sam nasao zaglavljen u cesmi tik pored skolskog dvorista, u ZZZ Tiimok dama u belom mi je onko kroz dim od cigarete rekla da je to"sigurno " petarda i nastavila sakoleginicama da caska. To su ustvari davno ispricane price gde onasj koji pokusa nesto da uradi odmah bude onaj na koga treba pljuvati. Mozda ste gledali na RTZ kad je covek hteo onako volonterski da ocisti sa nekom decom da ocisti divlje deponije na Kraljevici i trazio neko sitno sponzorstvo,za kamion, za naftuza obrok , Dobio je tri tepsije bureka od ZItoprometa...O cemu mi pricamo?[/quote
Da tek vidis tugu od stroke i divlju deponiju na izlazu iz Zvezdana...tu ce se na letp prosiriti kolera...
 
Jary:
Kako je vec neko to lepo rekao ,treba ocistiti prvo svoje dvoriste ,pa ispred kuce. Svakog nesavesnog prijaviti a ako niko ne reaguje na prijavu zaliti se na visem nivou od tog.Ako ni to ne urodi plodom ostaje ti da se poimiris sa tim da smo mi sami sebi najveci neprijatelji i to ti je to
e ovako govori razuman covek.prosto i kratko.potpisujem
 
bravo JARY.. :lol: imas pravo.. ali pogledaj realnije,mislim da 90% ljudi ne pazi na ono sto je njihovo a kamo li na komsijino dvoriste itd. Pa komso i sam vidis kakvo je stanje ispred nase zgrade... ali to nikog ne boli,niko nece da kaze :"ajde ljudi da se organizujemo pa da sredimo ovo djubre,da ne smrdi kako da zivimo na deponiji..." Nema takvih!Jer niko nece da prlja ruke.. to su sve gospoda!!! sve bi ja to uza zid pa rafal...
 

Back
Top