Zasto ne Win Me!?

N

neledr

Gost
Pa znate sta?
Ja vec dugo imam Me instaliran, i nepravi mi skoro nikakve probleme(mozete lli da zamislite!?).
Posto sam na forumu mali milion puta cuo:to je najgori win ikada...bacaj to sto pre...otarasi se toga....98SE je bolji duplo.... interesuje me da mi malo poblize objasnite i date Vas komentar o ovoj temi odn. ovom OS-u.Pozdrav svima dobre volje.Nesa VA.
 
hauba:
Ako mu ne vidis manu, i ako obavlja sve kako treba nemoj ga menjati.
Ne da radi nego samo tako!!Cini mi se da kad bi ubacio bilo sta da bi to bilo sta radilo.Salim se!Ali stavarno radi bez problema mada mi je i sama masina malo poslaba, ali vazno je da sljaka!Naime video sam na forumu da ga mnogi izbegavaju a ja nemam pojma zbog cega, jer kod mene radi sve savrseno .Eto vec par godina,i samo sam jednom morao (pre mesec dana)da ga reinstaliram, i to mojom krivicom.U stvari klinac mi je nesto prckao po masini,i dobijao sam nekakve poruke da mi fale nesto kao neki .dll-ovi ili tako nesto, ali pre i posle toga je sve sasvim OK!Poz.....Nesa
 
neledr:
Pa znate sta?
Ja vec dugo imam Me instaliran, i nepravi mi skoro nikakve probleme(mozete lli da zamislite!?).
Posto sam na forumu mali milion puta cuo:to je najgori win ikada...bacaj to sto pre...otarasi se toga....98SE je bolji duplo.... interesuje me da mi malo poblize objasnite i date Vas komentar o ovoj temi odn. ovom OS-u.Pozdrav svima dobre volje.Nesa VA.

ME je prilicno osetljiv OS, po meni najpodlozniji usporavanju rada, zaledjivanju sistema i sl.To mi je bio prvi OS pa sam mislio da je dobar.
Kada sam isprobao 2000 i XP video sam mu sve mane pogotovo sto sam stalno nesto inst. deinst,.
Mogu reci da je 2 klase slabiji od XP-a (cak mi je malo cudno pitanje) ako imas bar 1,4 giga i 256mb ubaci XP videces sam razliku!
 
Moja iskustva su po tom pitanju prilično čudnovata. Kada sam prvi put instalirao WinME, imao sam problem sa nekim novim hardverom na Win98. Tako sam rešio da ga instaliram, ali ne na čist disk, već kao upgrade na postojeći Win98. Iako sam znao da je to samoubistvo. Međutim, taj Windows je bio neverovatno stabilan i NIKAD nije pukao, niti se zaglavio i resetovao. NIKAD!

Međutim, iskustva sa tuđim mašinama i na poslu govore SASVIM drugačije. Poznajem JAKO MNOGO ljudi koji su imali puno problema sa ME, ali još MNOGO VIŠE koji imaju problema najrazličitijih formi sa Win98SE. To je ukratko - "KRŠ". Ustvari, realno govoreći, svi Windowsi su KRŠ, ali probajte da instalirate nekom početniku Linux, pa ćete videti kako ćete se provesti kada vam traže da im "instalirate Office XP i NFS7 koji ima njegov komšija". To je ustvari ceo problem.

Zato i ne pokušavam da instaliram Linux kod nekog ko još nije formirao svoje prohteve, jer se to može završiti, ponovnom reistalacijom OS-a (obično Windowsa).
 
Win ME je jednostavno losh. Za sve starije verzije desktop Win-a je Microsft-ova podrshka prestala, ili ce uskoro prestati (pa chak i za 2000-ku kroz manje od godinu dana).
Zato, ojachaj mashinu (ako nije dovoljno jaka) i ne razmishljaj o ME-u, nego lepo instaliraj XP.
 
da,da,ovo je tacno...i ne samo microsoft..evo,novi adobe cs 'trazi' da imas instaliran bar win 2000 sa uradjenim sp3...tako da na novijim racunarima treba svakako ici na noviji operativni sistem...win98 i me su zakon za starije masina
 
a ha, oce to da je *****.
O cemu vi pricate.
Win Me je jeba*i zakon od svih 9x-me windowsa.
Probaj da mu ubijes registry.Sve sto ces uspeti da uradis je da ga vratis na fabricka podesavanja tj. ikone i ostala sranja ce nestati.
9x su djubre.
A to sto hvale stabilnost XP to je druga stvar jer je on radjen na NT sistemu.
Ja licno nikad nebi koristio samo XP, sto potvrdjue da vec 2 godine ili koliko je proslo od pustanja XP drzim dual boot.XP jeste dobar za programe,tu je bolji od Me ( u mom bolesnickom slucaju sa 3 kolone programa na XP ) ali za igrice ili Internet Meee je zakon !!!
Nek ti Meee zakaci blaster ili sasser.
Zasto nijedan 9x-Me nema service pack ? Jer im netreba.
 
Probudim se ja jedno jutro...Skuvam kafu i provalim kako mi je dosadno za takmicenje...Buljeci u load screen 98se pade mi na pamet...daj da stavim neki drugi os...i malo probrkah po diskovima i prvo sto sam uhvatio bio je WinMe (eeeeeeeeeee)..Cool.da ne trazim dalje...
I tako je sve bekapujem,formatiram,pripremim....jedna druga treca kafa...I instaliram WinMe...
i....radio je citavih 20 min dok nije pukao.....skroz....
NAkon svih provera hardwera bla bla...Aj sve iz pocetka...Prodje 20 min,sat,dva...lepo sljaka,..Sutra dan,pokrenem nera da snimim nesto...cvrc...batalim nera...pokrenem photoshop i nakon jednom sat vremena..krc bum tras....tana nana..you are in twilight zone...Prso za medalju....
Ajmo lepo format c...pa lepo na 98...sto je sigurno sigurno je....Sad sam na jednoj masini sa 98se+xpsp1 a na drugoj samo win2000sp4...
I svako koga poznajem i da je imao winme je bio skroz nezadovoljan...Puca,puca...puca. i tako u nedogled,dogle a mozda i dvogled....Pa nije on dzabe proglashen kao najgori win...Ok,nekom sljaka fino,zavisi kako vari hardware + u kojoj meri se aka ( instaliraju progici,pokrecu jake aplikacije,dug rad bla bla..)
Elem.meni je idealna kombinacija 98se+xpsp1...Sa 98 sam na netu a na xp radim...
 
Ice:
a ha, oce to da je *****.
O cemu vi pricate.
Win Me je **i zakon od svih 9x-me windowsa.
Probaj da mu ubijes registry.Sve sto ces uspeti da uradis je da ga vratis na fabricka podesavanja tj. ikone i ostala * ce nestati.
9x su djubre.
A to sto hvale stabilnost XP to je druga stvar jer je on radjen na NT sistemu.
Ja licno nikad nebi koristio samo XP, sto potvrdjue da vec 2 godine ili koliko je proslo od pustanja XP drzim dual boot.XP jeste dobar za programe,tu je bolji od Me ( u mom bolesnickom slucaju sa 3 kolone programa na XP ) ali za igrice ili Internet Meee je zakon !!!
Nek ti Meee zakaci blaster ili sasser.
Zasto nijedan 9x-Me nema service pack ? Jer im netreba.

O bože :shock:
Prvo, ne znam kako ti to "ubijaš" registry, opiši. Koji fajl brišeš? Tako ćemo znati da li brišeš baš registry ili šta već. Registry na WinMe puca ubedljivo najlakše u poređenju sa svim drugim Windowsima. To JESTE najgori Windows u celoj istoriji.

A što se tiče service packova... hmm. Pa da razjasnim: Win95 je u ovom delu sunčevog sistema obitavao u vreme prilično loše internet infrastrukture (čak i u svetu), tako da ništa nije izlazilo na netu. Ali je zato izašao tzv. "Windows 96", modifikacija originalnog, malo prečišćenog od bagova... pa onda Win95 OSR-2 (tzv. Windows 97). Pa je posle 98 izašla Win98SE, sa "ispravljenim bagovima" (iako se kasnije ispostavilo da je dotična upravo najbagovitija verzija). I na kraju WinME. Da, za njega zaista nije izašao nijedan service pack. Prosto, programeri su izračunali da im je isplativije da naprave novi Windows ispočetka nego da popravljaju stari, jer bi se iz tog starog teško mogle iskoristiti i ikonice. I tako je nastao WinXP, simbioza "ozbiljnog" Win2000 i kućnog WinME.

Nego, pošalji ti meni tu tvoju neverovatnu instalaciju WinMe-a, pa da ti pokažem kako se u jednom potezu zaglupljuje do granica neverovatnog.
 
Sve je to oko stabilnosti i durabilnosti relativno...
Ako OS dobro pazish, redovno cistis, kontrolises i cuvas, vrlo je verovatno da ce dugo da ti traje, bez obzira da li je 9x il' NT. Ja sam promenio sve windows OS-ove i svi su mi kad tad skrenuli. Sad sam sredio xp koji mi radi perfektno, ali ja i dalje koristim 98 (za internet i neke igre) posto je vrlo zahvalan kad je stednja sist. resursa u pitanju.
Samo jos da kazem da cete sami lako da odlucite sta vam najbolje lezi ako malo eksperimentisete. Ne boli.
poz
 

Back
Top