Prekinuto suđenje Šešelju

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
seselj-v.jpg

Sudsko veće Haškog tribunala odlučilo je da, na zahtev Tužilaštva, do daljeg prekine suđenje Vojislavu Šešelju. Predstavnica Tribunala Nerma Jelačić izjavila je da je veće predsedavajućeg sudije Žana-Kloda Antonetija većinom glasova, odlučilo da do daljeg ne sasluša preostalih nekoliko svedoka optužbe.

Detalji odluke biće poznati kasnije, ali iz do sada saopštenog proizlazi da je sudija Antoneti bio protiv prekidanja suđenja, a da su za glasale sudije Frederik Harhof i Flavija Latanci.
O tome kada će i da li suđenje biti nastavljeno, sudsko veće će odlučiti naknadno.
U trenutku donošenja odluke o prekidu, tužiocima je ostalo manje od sedam sati za izvođenje dokaza protiv Šešelja.
Predstavnica Tužilaštva Olga Kavran nije mogla da nagovesti koji će biti sledeći potezi tužilaca, osim što je ponovila da je zahtev za prekid podnet zbog "narušenog integriteta postupka".
Sredinom januara zastupnici optužbe su tražili da proces bude prekinut zbog tvrdnji jednog zaštićenog svedoka da su mu Šešeljevi saradnici pretili, ali su se tome u sudnici usprotivili i predsedavajući sudija i optuženi Šešelj.
Tužilac Deril Mandis je zahtev tada obrazložio tvrdnjom da je "integritet postupka kompromitovan".
Zastupnik optužbe podsetio je sudije da su dužne da obezbede pravičan postupak ne samo za optuženog, već i za tužioce, te da zaštite "integritet" procesa.
Lider Srpske radikalne stranke optužen je za zločine nad nesrbima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. godine.
Suđenje je jutros, pre nego što je odluka o prekidu saopštena, nastavljeno iskazom zaštićenog svedoka optužbe na sednici zatvorenoj za javnost.
Sudija Antoneti je, međutim, najavio da će tokom dana govoriti o detaljima odluke i svom izdvojenom mišljenju.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=78569

Šešelj je daleko od toga da bude moj omiljeni političar,ali da li ovakvi postupci prema njemu imaju smisla?
 
pa poznato je da su Radeta ,Krasic i jos neki nesrecnici iz BiH vrsili pritisak na svedoke , ali opet to nije nista prema onome sto je radio Haradinaj ,a i sve jedno dolkazi sui im takvi i gotovo nikakvi tako da bi trebalo da ga prekinu za stalno i da se svi razidju u miru i veselju .
 
pa poznato je da su Radeta ,Krasic i jos neki nesrecnici iz BiH vrsili pritisak na svedoke , ali opet to nije nista prema onome sto je radio Haradinaj ,a i sve jedno dolkazi sui im takvi i gotovo nikakvi tako da bi trebalo da ga prekinu za stalno i da se svi razidju u miru i veselju .
Otprilike tako.Onih par obraćanja tužilaca koja sam gledao su delovali jako neozbiljno i neubedljivo.Ako su hteli da ga osude trebalo je da napišu optužnicu za bilo šta drugo.
 
pri tom svi zaboravljaju a narocito oni u hagu da se on prijavio dobrovoljno i umesto da ga puste das ebrani sa slobode..bez obzira sto nisam njegov fan..ugrozavaju mu osnovna ljudska prava...ma to je bre jedna ne fer zahebancija..i protiv haga sam celim bicem ..jer ima dva arsina jer je pravo i pravda daleko...ma..sramota tzv zapadne demokratije
 
ama za cega da ga osude za verbalni delikt?..pa optuznica je smejurija..svedoci..pa svakog je diskreditovao...ma drze ga tamo na pravdi boga...cuj...govori mrznje...ma nemaju dokaza ni zasta
Sećam se da sam gledao neku ženu svedoka,Hrvaticu iz Hrtkovaca.Tužioci su je lepo naveli da ispriča priču kako su je radikali naterali da zameni nekretnine u Hrtkovcima za druge manje vredne u Zagrebu.Odma' je bila zanimljiva priča o samoj lokaciji pošto je pitanje šta je to morala da ima u selendri kao Hrtkovci da bi zamenila za Zagreb.Na kraju je priča ispala ko u ''španskim'' serijama...gospođa je obrnula više...khm,muških komšija,a i pokušala je da zavrne i čoveka koji je s njom menjao kuću u Zg za dokumente o uknjižbi i pokuša da ga opljačka.:hahaha::rotf:
 
pri tom svi zaboravljaju a narocito oni u hagu da se on prijavio dobrovoljno i umesto da ga puste das ebrani sa slobode..bez obzira sto nisam njegov fan..ugrozavaju mu osnovna ljudska prava...ma to je bre jedna ne fer zahebancija..i protiv haga sam celim bicem ..jer ima dva arsina jer je pravo i pravda daleko...ma..sramota tzv zapadne demokratije

Ma moze im se ..Ovaj je stvarno sam otisao i branio se do savrsenstva ,cak mi se cini da i predsedavajuci na njegovu odbranu gleda ( da ne kazem sa simpatijama) ali kao da uci od njega. I kad je doslo do cnjenice da nemaju pravog svedoka natovarili mu citate iz knjiga koje je pisao i prekidaju sudjenje . jednostavno nece da ga puste na slobodu! mozda druge da ali Seselja nikada.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Vojo, ne daj se haskim monstrumima.
Po ko zna koji put se pokazuje da je po direktivi djindjica i ,,demokrata11 u srbiji tvoja glava poslata u hag, kao nekada u Istanbul.
Vrijeme ide, ali fukara ostaje fukara.
Narod te ceka, a ovaj zulum zapada nece dovjeka trajati.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Vojo, ne daj se haskim monstrumima.
Po ko zna koji put se pokazuje da je po direktivi djindjica i ,,demokrata11 u srbiji tvoja glava poslata u hag, kao nekada u Istanbul.
Vrijeme ide, ali fukara ostaje fukara.
Narod te ceka, a ovaj zulum zapada nece dovjeka trajati.
Cekamo te vojoooo, hrvatski vojvodo :per:
 
Није проблем у томе што су ова недоношчад не припремљена изводила оптужницу већ што Воја неће да износи одбрану па пресуда мора да буде одмах и ето њега у Србији.А то би некима овде био велики проблем например Еурофанатицима.
 

Back
Top