Filmski kompozitori

Mari20v

Obećava
Poruka
66
Muzika je sastavni deo skoro svakog filma, daje im posebnu atmosveru....
Dakle ovde ne mislim na soundtrack-ove vec na Original Score, na instrumentale, ambijentale itd.

Ovo su samo neki od mnogobrojnih kompozitora

1.Graeme Ravell (vrana 1,2 , tomb raider, svetac)
2.Marko Beltrami (vrana 3, drakula 2000, terminator 3, pritajeno zlo, blejd 2, vrisak 2, podzemni svet 2: evolucija)
3.Deni Elfman (edvard makazoruki, uspavana dolina, čarli i fabrika čokolade, bubimir, mrtva nevesta, nemoguća misija, crveni zmaj, krupna riba)
4.Angelo Bedalamenti( twean peaks )
5.Howard Shore (gospodari prstenova 1.,2.,3., soba panike, plen, the cell, ed vud, igra)
6.Mark Snow (dosije x, milenijum)
7.Ričard Gibs (kraljica ukletih)
8.Majkl Njuman (gataka)
9.Hans Zimer (pirati sa kariba 2)
10.John Williams (Harry Potter, Star Wars)

Eh i da , ne zamerite mi ako sam pravila greshke u imenima...i verujem da sam Ravella i Beltramija pobrkala kod nekih filmova, tako da slobodno me ispravite, dopunite...
 
vokikostichm4.jpg

legenda filmske i pozorisne muzike , a bogami i kulinarstva i gastronomije :ok:
 
postoji tema o filmskoj muzici, ali bolje nek ostane ova, pošto je novija, a ona će pod ključ

Da u pravu si, postoji tema o filmskoj muzici, ali se razlikuje od ove, jer kao shto rekoh nisam mislila na pesme koje imaju rechi, vec na instrumentale...svaki film mozhe da izda i Soundtarck i Original Motion Picture Score i poprilichna je razlika izmedju ta dva
...inache na listi navedoh, kao shto vidite uglavnom one komercijalne kompozitore, ali to ne znachi da su loshi
 
Ma jedan covek je u samom vrhu, a posle njega 10 mesta prazno pa svi ostali :)
A to je maestro Ennio Morricone :klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap:

Bila sam sinoc u Areni na njegovom koncertu, bilo je nezaboravno!
Jel bio jos neko i kakvi su vam utisci?
Bio sam ja i to u parteru na 10 metara od genija :D, i to me premestila ona redarka posto smo seli na pogresno mesto, a ispalo jos bolje :D ... A i tih deset mesta je malo, ja mislim da niko nije uradio vise od njega ako pricamo o filmskoj muzici ...

Krenuo je cini mi se sa The Untouchables, i taj pridev mu sasvim odgovara bez imalo preterivanja ...

A za onih 10 biseva nemam reci, u jednom trenutku sam se osecao kao da sam u samom filmu ...
, ali i pored toga koncert je bio savrsen ...

Steta za sve koji nisu hteli ili nisu mogli da odu ...
 
Poslednja izmena:
Nema ni Vangelisa na ovoj temi, i on ima odlicnu muziku, ali opet nije ni blizu velikon, tj. najvecem ...

Mozda neko ne zna, ali Enio je trebao da radi muziku za film Necista krv, ali posto je Dafina propala kao sponzor, odustali su od njega jer nisu imali 250.000 dolara kolika je cena ...
 
Bio sam ja i to u parteru na 10 metara od genija :D, i to me premestila ona redarka posto smo seli na pogresno mesto, a ispalo jos bolje :D ... A i tih deset mesta je malo, ja mislim da niko nije uradio vise od njega ako pricamo o filmskoj muzici ...

Krenuo je cini mi se sa The Untouchables, i taj pridev mu sasvim odgovara bez imalo preterivanja ...

A za onih 10 biseva nemam reci, u jednom trenutku sam se osecao kao da sam u samom filmu ...
, ali i pored toga koncert je bio savrsen ...

Steta za sve koji nisu hteli ili nisu mogli da odu ...

Ma sve je zvucalo savrseno.
Oni iz orkestra su ko roboti :)
Jesi provalio da su na karti pogresno napisali njegovo prezime? :)
Na onoj beloj karti gde pisu mesta su napisali Moriconne :) Tek na onoj ispod, koja je lepsa i ima njegova slika, pise lepo Morricone :)
Meni je zao sto nisu svirali Cockey's Theme i temu iz Cinema Paradiso. Cinema Paradiso su odsvirali oni momci na gitarama i verovatno je zbog toga nije izveo orkestar.
A mogli su da opletu i Chi Mai, to mu je mozda i najlepsa kompozicija... Mnoge dobre stvari nisu stigli da izvedu.

Nisam znala to za Necistu krv.
Cula sam da je Ennio bio u BG-u 3 dana pre koncerta i da su ga vodili sa suprugom u Skadarliju :)

Drago mi je sto je publika bila toliko brojna, gotovo da je napunio celu Arenu. I sto je bilo i mladih i starih. Hvala Bogu pa jos ima kulturnih i pametnih ljudi ovde...
 
Poslednja izmena:

Back
Top