Azil Mladenovac-fotografije

CicaBg

Zainteresovan član
Poruka
202
Evo najnovijih fotografija iz Mladenovackog azila.Trenutna situacija je takva da ima 135 odraslih pasa i 35 stenaca.Oko 50 kuja ceka sterilizaciju.Azil je ostavljen u uzasnom stanju i radi se na normalizaciji uslova.
P3060538-1.jpg
P3060539-1.jpg

P3060540-1.jpg
P3060583-1.jpg

P3060543-1.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hrana je obezbedjena i sada je ima dovoljno.Sa nekadasnje 4 kofe pomija na 240 pasa dosli su na 3 dzaka hrane,povrce,kostano brasno i pirinac dnevno za 135 pasa.Fale kucice posto skoro nista nije ostalo.Takodje neophodne su im vakcine protiv zaraznih bolesti i novi domovi za pse
 
Strasno...Zar je moguce da neko zivotinje ostavi u ovakvim uslovima?Tuzno da tuznije ne moze biti:sad2:Odlicno sto ste konacno postavili fotografije da svi mogu da vide stvarno stanje ovih zivotinja u Mladenovackom azilu.Mozda ste trebali i pre da ih prezentujete na forumu,kao sto sam rekla u prethodnoj temi,(nije bila nikakva uvreda,niti je moj komentar bio usmeren u tom pravcu,nemojte donositi ishitrene zakljucke i komentare,svi smo ljubitelji zivotinja i trudimo se da im pomognemo koliko je u nasoj moci) jer cela Srbija prati ovaj forum,cela Srbija ima problem pasa lutalica,problem nezadovoljnih gradjana,opstinara koji ne zele da finansiraju izgradnje azila...Zato vecina nas i prati desavanja po izgradjenim azilima,gde god da ih u Srbiji ima.Stanje je nazalost katastrofalno u svakome.:sad2:Ove slike treba da se nadju u svim medijima.
 
Evo ga Mladenovac i po treci put. Zamolila bih svakoga kome nesto nije jasno da izdvoji vreme i procita na drugoj strani temu Centar za spas zivotinja Mladenovac - ko su oni ustvari. Tema je zakljucana, ali moze da se cita. Tema koja je juce zakljucana je nastavak. Mislim da bi onda svima kojima nije jasno moglo biti jasno zasto smo se mi (rodjaci) onoliko salili (necu da upotrebim odgovarajuci izraz) jer nam je vec dosta ponovnog i ponovnog dokazivanja i opisivanja sta je bilo u azilu i sta je sada. Ko zeli moze da ode tamo i da se sam u sve uveri, a i da poprica sa Brankom koja je i licno, a i preko drugih pozvala sve dobronamerne. Ko nece da ide moze i telefonom. Nadam se da me niko nije pogresno shvatio.
Ova tema neka ostane za fotografije i evntl. pomoc koja je u azilu potrebna.
 
Idemo spočetka
Marsupilami je poslednji romantični optimista na ovom svetu, te nju svrstati među moje "rođake" zvuči suludo! Da pročitaju zaključanu temu, pa se vrnu ovdi? Da li si normalna? Pa to je čisto gubljenje vremena! Ko će onda da stigne da kucka na 66 foruma, my spaceand facebook? Jok vala! Iz inata će pročitati samo poslednju stranicu,a još ne daj Bože da je neko (ga) usput i prekoreo!?

P3060568-1.jpg
P3060572-1.jpg


377ae2cb-1.jpg
49acb437-1.jpg


P3060592-1.jpg
48e77a1d-1.jpg


c98d41c1-1.jpg
9f4c439b-1.jpg


5a9028a6-1.jpg
c00accc8-1.jpg


cc8d2162-1.jpg
27d6dd4d-1.jpg


e6763537-1.jpg
fb9d4b19-1.jpg
 
Odlicno je da su fotografije postavljene. Svaka od njih govori mnogo vise od reci pa je i neka dalja diskusija skoro nepotrebna, osim da ko moze, kad moze i kako moze pomogne azilu da sto pre stane na noge. Stanje je daleko od sjajnog ali je dobro da su i psi i oni koji se trenutno brinu o njima - zivi i, nadam se, zdravi. Pretpostavljam da je najbolje javiti se g-dji Branki zbog daljih pitanja oko pomoci jer svako, verovatno, moze da ucini po nesto korisno.
 
e super! odlichno!
hvala puno! :cmok2:

:klap: :heart:

mrzelo me je da vrtim 100 strana predhodnih tema,gde se sve svelo na raspravu.tako da na kraju nisam mogla da zakljuchim shta je bilo.

nisam u prilici da usvojim psa,jer vec imam jednog,ali bih rado zelela da pomognem

:bye:
 
@marsupilami i tequilasunrise
Pretpostavljam da su se vasi cinicni komentari odnosili na to sto sam pitala ko sada vodi azil. Zamislite ima i neko ko ne zeli da cita svadje i prepirke na toj temi o azilu a onda da vadi naknadno informacije o tome sta se tamo desava tacno. Neverovatno kakvih pokvarenih ljudima ima, strasno....:roll: (i eto kako pocinju rasprave na forumima, a onda se ovakvi isti ljudi vrate da se pitaju zasto sve mora da se pretvori u svadju, pa evo vam odgovora - vi uspesno zapocinjete)

Na koji nacin se mogu poslati stvari u azil?
 
Nisi jedina koja ne zeli da cita Rat i mir u par tomova, a svadje jos manje.
Pretpostavljam da mozemo g-dju Branku pitati mejlom ili tel za pruzanje pomoci. Znam da su podaci na nekoj od zakljucanih tema, pa cu pronaci.
 
Poslednja izmena:

Back
Top