Azil Mladenovac-fotografije

Zaista nema potrebe da se dalje dize tenzija.Situacija je cista i vrlo jasna.Gospodja Branka se trudi svim silama da ovim psima obezbedi bolje uslove.Cilj postavljanja teme nije bio da se nekome nesto natrljava na nos vec da se ljudi upoznaju sa pravim stanjem te da se pokusa nesto dobro sto bi pomoglo da svima bude bolje.Najkriticnija situacija trenutno je u pogledu kucica jer one nedostaju nazalost.Takodje nije na odmet ni hrana ni nesto lekova pogotovo za demodeks.Ponovicu ono sto mi je gospodja Branka rekla vec mnogo puta a to je da svi koji imaju sumnje ili jednostavnu zele da pomognu,pa makar i da se izmaze sa psima,mogu da je pozovu i vrata azila su svima otvorena.Oni zaista nemaju sta da kriju vec u nedostatku vremena ne pisu ovde.Pozovite,idite.Zaista nije problem.Fotografisite koliko hocete.Znaci im bas sve.
 
@marsupilami i tequilasunrise
Pretpostavljam da su se vasi cinicni komentari odnosili na to sto sam pitala ko sada vodi azil. Zamislite ima i neko ko ne zeli da cita svadje i prepirke na toj temi o azilu a onda da vadi naknadno informacije o tome sta se tamo desava tacno. Neverovatno kakvih pokvarenih ljudima ima, strasno....:roll: (i eto kako pocinju rasprave na forumima, a onda se ovakvi isti ljudi vrate da se pitaju zasto sve mora da se pretvori u svadju, pa evo vam odgovora - vi uspesno zapocinjete)

Na koji nacin se mogu poslati stvari u azil?

E, bre, Mackic, zamislila sam te ko taj tvoj avatar, kako posle te gomile strana pitas "a ko sad vodi azil". Ja sam lepo zamolila da me se ne shvati pogresno.
Budite malo objektivni. Neko se potrudio da tri puta celu pricu objasni (ne mislim na sebe), a to je malo teze i komplikovanije nego procitati, i vi onda to nazivate svadjama. Ko je pratio zna i kako i zasto je doslo do svadja. Ali, ajde da ga ne tupimo. Molim da se niko ne ljuti, zaboravi ovo kad procitas i nemoj da mi odgovaras ili ako bas hoces ja necu tebi da se ne nastavljamo, nego da radimo, pa ko hoce da pomogne nek pomogne, hvala mu, i da idemo dalje ako moze.
:worth:
 
Poslednja izmena:
Prethodna tema nije ni postavljena radi pomoći azilu, već zato da bi se "dokazalo" da će psi biti pobijeni, da je Branka monstrum, a sledio je apel za "malu" pomoć od 100.000 eura kako bi se otvorio novi azil za Blagojeviće! Naziv joj je bio " Povratak Šintera- drama u azilu Mladenovac" i iako je svako pitanje bilo provokacija, odgovarali smo strpljivo i bilo je potrebno pročitati SAMO jednu stranu i to prvu da bi se informisalo ko , gde i kako, te su pitanja puna ironije bila suvišna,a evo ista ironija se prenosi i ovde!
Da nije bilo "Rata i mira" u nekoliko tomova, ovi psi zimu ne bi preživeli, ionako su u užasnim uslovima kao što se da videti, ali su zato prelepi, sjajne dlake, vidi se koliko se brinu o njima. Ono što je uloženo je očigledno i ni jedna smišljena laž to ne može negirati! Moram objasniti i one na lancu, to je nekoliko njih koji su ispred kapije ili u prolazu između boksova!
 
Fotografija0919-1.jpg

Fotografija0930-1.jpg

Fotografija0941-1.jpg

Fotografija0944-1.jpg

Fotografija0915-1.jpg
 
Mačkić
Pretpostavljam da su se vasi cinicni komentari odnosili na to sto sam pitala ko sada vodi azil.
Pogrešna pretpostavka! Nisam se obratila nikome drugom sem marsupilamiju!
Zamislite ima i neko ko ne zeli da cita svadje i prepirke na toj temi o azilu a onda da vadi naknadno informacije o tome sta se tamo desava tacno. Neverovatno kakvih pokvarenih ljudima ima, strasno.... (i eto kako pocinju rasprave na forumima, a onda se ovakvi isti ljudi vrate da se pitaju zasto sve mora da se pretvori u svadju, pa evo vam odgovora - vi uspesno zapocinjete)
Pokušavam da shvatim poentu tvog pitanja :"Ko vodi azil" kroz ovo što si napisala? I zašto bi se svađale? Ukoliko nisi zainteresovana za svađu, niti želiš znati šta se tačno dešava, čemu onda pitanje o tome ko vodi azil?! Potpuno suvišno! I ne samo suvišno, već uz ovaj komentar deluje kao provokacija! ? Apsolutno nije bilo potrebe da čitaš raspravu da bi saznala ko "drži" azil, već na prvoj stranici stoji obaveštenje o tome,a ako ćeš mi reći da nisi pročitala temu, onda nisi mogla ni znati da se radi o nekoj raspravi zar ne?

Na koji nacin se mogu poslati stvari u azil?
Samo lično, naravno
Slede poslednje moje reči na ovu temu, ko nije shvatio , neće nikad:
Ono što pojedincima izgleda kao "rasprava i svađa" zapravo je bukvalno svakodnevna borba da se sačuvaju životi ovih pasa i to ne od šintera već od "ljubitelja" životinja.SVAKODNEVNO Branka vodi bitke za život ovih pasa, da im obezbedi i pruži što više, da ostanu SVI na broju, bitke sa Blagojevićima, bitke sa ( bivšim) članovima svog udruženja zbog čijeg ludila u glavi se i dogodilo onako kako jeste, sa new folderom i sličnima, sa udruženjima koja "su jako zainteresovana" , sa pretnjama i porukama, sa opštinskim vlastima, u čemu smo samo nas nekoliko uz nju! Na drugoj strani su mrzitelji, građani Mladenovca koji pritiskaju i vlasti i Branku kako bi se smanjio broj pasa na ulicama i ko u onoj narodnoj baba za dedu, deda za...repu...
Blagojevići su uradili ono što radi Ovča, samo na malo drugačiji način! Na postojećih 40 pasa doveli su iz Beograda još 150, a da pri tom sa ulica Mladenovca nije uzet ni jedan pas. Budući da ih nisu ni sterilisali, za godinu dana tu se rodilo poprilično štenaca, koji su do sada postali odrasli, te su na taj način izmeštanjem poremetili ravnotežu i šta se dogodilo!? U azilu haos, tri puta više pasa nego što može da primi, opština ih finasira u pokušaju da sredi situaciju na svojoj teritoriji, a nema mesta ni za jednog jedinog psa sa ulica Mladenovca i pored brojnih prijava?! Ono što je nama humano i ispravno za njihove birače je neprihvatljivo i naravno da moraju da ulože ogroman napor da bi opravdali utrošak sredstava koja su mogla "nahraniti gladna dečija usta". E, tu nastupaju pojedina "zabrinuta" udruženja, neprekidno na vezi sa predsednikom opštine ,koja "žele da pomognu, da odvedu višak pasa", ali tvrde da "Branka ne da pse", a da nju niko nije kontaktirao, sem što joj ti isti, šalju poruke tipa:"Zašto ubijate štence?"
I dok neki ovde zahtevaju da im se baš Branka obrati i objasni šta se dešava, ona pored svoje kuće i svojih unučića, svojih pasa i mačaka u stanu, na ulici, brine o 134 psa u azilu, samo uz pomoć sina Milana i dvoje zaposlenih ( stare žene i jednog čoveka) i povremenu pomoć baka Olge koja ima blizu 80! Pri tome je i vozač, mehaničar ( Bl. su vratili pokvareno vozilo), nabavljač hrane, zoohigijeničar, daje lekove bolesnima, brine o svima, čisti idr.Da li bi vi pobesneli?
 
Sa fotografija je kristalno jasno da azilu, zivotinjama i g-dji Branki treba pomoc. Ko je iz Mladenovca ili blizu - sjajno. Ko nije, nema mogucnost prevoza kolima ili nije u nekoj grupnoj kombinaciji - bice malo teze.

Trebalo bi pomoci iako sigurno ima jos ko zna koliko slicnih mesta po Srbiji, ali se o njima ne zna dovoljno. Dobro je da znamo situaciju bar ovde, pa .... svako ko zeli da pomogne nekako ce morati da se snalazi.
 
@tequilasunrise
Aman zeno, iskuliraj malo.:roll: Uostalom nisam tebe nista pitala nego cicu. Odgovorila mi je, hvala, i to je sve sto me je zanimalo. Ne mogu da pratim celu pricu o tome ko je sta uradio i kako, samo me je interesovalo ime i prezime da znam kome mogu da se obratim kada budem mogla da pomognem.
Jesmo li zavrsili sa time vise?
 
Ja sam upravo poslala mail g-dji Branki,da mi posalje adresu posto sam u Cacku.Otisla bih do Mladenovca ali imam ispit pa cu im poslati post-expr. paket.:heart:Potrudicu se da skupim pomoc koliko god budem mogla.Cim mi stigne adresa na koju mogu da posaljem paket,postavicu je ovde za sve koji ne mogu da odu do Mladenovca a radi su da pomognu zivotinjicama:zag::heart:.
 
Upravo sam primila mail od G-dje Branke.
ZA SVE ONE KOJI NISU IZ MLADENOVCA,NITI ZIVE BLIZU ISTOG,A RADI SU DA POMOGNU AZILU I G-DJI BRANKI,ADRESA NA KOJU MOGU POSLATI POMOC PUTEM POST-EXPRESA JE SLEDECA:
Branka Stojanovic
ul.Save Kovacevica 53
11400 Mladenovac

Svaki ce im prilog dobro doci,pa neka svako od nas,koliko je u njegovoj moci,pomogne da svim zivotinjicama bude bolje.:heart::heart::heart::zurka:Ako se svi sa ovog foruma,a ima nas dosta,odazovemo i pruzimo pomoc,opet kazem svako prema svojim mogucnostima,sigurna sam da ce se situacija u azilu barem malo popraviti.:heart::heart::heart::zag:
Pozz za sve ljubitelje zivotinja:zaljubljena:
 
Kako ce ici udomljavanje ? To nije jednostavno.Svi zelimo srecu kucama, macama, ljudima koji u azilu i van njega rade sa zivotinjama i za njih, ali...malo je glupo potapsati nekoga po ramenu i to jos virtuelno i reci mu srecno, brzo udomljenje...Galadriel nam je, za sad, prosledila adresu na koju mozemo slati pomoc. Svako ko ucini nesto konkretno po pitanju pomoci, makar i pokusajem, neka javi. I ja cu.
 
sto volim pitanja kako ce ici udomljavanje !!!!
nekad ide nekad ne ,zivotinja ima mnogo a potencijalnih usvojitelja nema ,tako da ide kako ide !!!
Uvek je na istom nivou Noa udomi 30zivotinjica mesecno !!!!Nekad vise nekad manje ali to je to !
 
Kako ce ici udomljavanje ? To nije jednostavno.Svi zelimo srecu kucama, macama, ljudima koji u azilu i van njega rade sa zivotinjama i za njih, ali...malo je glupo potapsati nekoga po ramenu i to jos virtuelno i reci mu srecno, brzo udomljenje...Galadriel nam je, za sad, prosledila adresu na koju mozemo slati pomoc. Svako ko ucini nesto konkretno po pitanju pomoci, makar i pokusajem, neka javi. I ja cu.

Tek sad videh ovo. :manikir: :dash: :besna: , otkud ti to da je virtuelno ??? Trebalo je da citas, citas, citas ....., a sto se srece tice, uvek cu svakome ko nesto radi pozeleti srecu jer znam da mu je potrebna. Ne znam sta je tu cudno.
 

Back
Top