Šumadija i Vojvodina otvaraju kancelarije u Briselu

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
http://www.slobodnaevropa.org/content/Article/1435237.html Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši ponovio je u Kragujevcu da Vojvodina ne pravi državu u državi već teži evropskoj Vojvodini u evropskoj Srbiji. On je čelnicima Kragujevca ponudio da Šumadija i Vojvodina zajedno otvore kancelariju u Briselu kako bi zajednički zastupali interese tih regija Evropskoj uniji:

"Jer znamo da Vojvodina zajedno sa centralnom Srbijom može da ojača evropsku Srbiju. Znamo da je budućnost naše zemlje u Evropi i želimo zajednički istrajati na tom putu. Ovde sam ponudio da Vojvodina, zajedno sa Kragujevcem, otvori kancelariju u Briselu jer želimo zajednički zastupati interese Vojvodine i Šumadije u Briselu, prvenstveno u ekonomskom, a potom i u kulturnom i političkom smislu", rekao je Egereši.:think:
 
http://www.slobodnaevropa.org/content/Article/1435237.html Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši ponovio je u Kragujevcu da Vojvodina ne pravi državu u državi već teži evropskoj Vojvodini u evropskoj Srbiji. On je čelnicima Kragujevca ponudio da Šumadija i Vojvodina zajedno otvore kancelariju u Briselu kako bi zajednički zastupali interese tih regija Evropskoj uniji:

"Jer znamo da Vojvodina zajedno sa centralnom Srbijom može da ojača evropsku Srbiju. Znamo da je budućnost naše zemlje u Evropi i želimo zajednički istrajati na tom putu. Ovde sam ponudio da Vojvodina, zajedno sa Kragujevcem, otvori kancelariju u Briselu jer želimo zajednički zastupati interese Vojvodine i Šumadije u Briselu, prvenstveno u ekonomskom, a potom i u kulturnom i političkom smislu", rekao je Egereši.:think:

Kao rodjeni KG i Sumadinac,slazem se......:super::super:
 
"Jer znamo da Vojvodina zajedno sa centralnom Srbijom može da ojača evropsku Srbiju. Znamo da je budućnost naše zemlje u Evropi i želimo zajednički istrajati na tom putu. Ovde sam ponudio da Vojvodina, zajedno sa Kragujevcem, otvori kancelariju u Briselu jer želimo zajednički zastupati interese Vojvodine i Šumadije u Briselu, prvenstveno u ekonomskom, a potom i u kulturnom i političkom smislu", rekao je Egereši.

Jos samo fali onoj sirotinji iz Kragujevca da placaju ionako retardirane funkcionere iz Kragujevca, nadricetnike i kabinetske ekonomiste .
 
http://www.slobodnaevropa.org/content/Article/1435237.html Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši ponovio je u Kragujevcu da Vojvodina ne pravi državu u državi već teži evropskoj Vojvodini u evropskoj Srbiji. On je čelnicima Kragujevca ponudio da Šumadija i Vojvodina zajedno otvore kancelariju u Briselu kako bi zajednički zastupali interese tih regija Evropskoj uniji:

"Jer znamo da Vojvodina zajedno sa centralnom Srbijom može da ojača evropsku Srbiju. Znamo da je budućnost naše zemlje u Evropi i želimo zajednički istrajati na tom putu. Ovde sam ponudio da Vojvodina, zajedno sa Kragujevcem, otvori kancelariju u Briselu jer želimo zajednički zastupati interese Vojvodine i Šumadije u Briselu, prvenstveno u ekonomskom, a potom i u kulturnom i političkom smislu", rekao je Egereši.:think:

e s e r e,,,,mi se od ovih sr anja...sta im to znaci...kako to glupo zvuci evropska vojvodina..mislim sta oni misle da cemo mi sad popadati na teme ebo te pazi ti qurca na biciklu oni teze..ma stvarno vise pose rem se na ta sva prazna naklapanja
 
Taj Egereši bi trebalo da ode u maticu i podeli je na regije da vidimo kako to izgleda...

Tako je postoji jaka potreba regionalizacije Madjarske zbog izrazite multietnicnosti
lol-032.gif
lol-032.gif
lol-032.gif
 
Madjarska je vec regionaliozovana i podeljena na zupanije ,mada ne vidim sto bi Egeresi isao negde kada je njegova familija verovatno duze na tlu danasnje Srbije nego dobar deo pripadnika vecinskog naroda, a pogotovo politickog rukovodstva

Nije stvar u regionaliziaciji i decentralizaciji to ne bi bilo štetno za Srbiju ali eventualna autonomizacija Vojvodine i Šumadije nakon toga Sanđaka dovest ce do separatizma:roll:
 
Nije stvar u regionaliziaciji i decentralizaciji to ne bi bilo štetno za Srbiju ali eventualna autonomizacija Vojvodine i Šumadije nakon toga Sanđaka dovest ce do separatizma:roll:

Za Vojvodinu ne znam, pojedinci su tamo nacisto odlepili, ali sto se tice Shumadije nama to nikad ne bi palo na pamet. Zasto mi da nemamo svoju autonomiju kad mogu Vojvodjaneri? Sta fali nama?
 
http://www.slobodnaevropa.org/content/Article/1435237.html Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši ponovio je u Kragujevcu da Vojvodina ne pravi državu u državi već teži evropskoj Vojvodini u evropskoj Srbiji. On je čelnicima Kragujevca ponudio da Šumadija i Vojvodina zajedno otvore kancelariju u Briselu kako bi zajednički zastupali interese tih regija Evropskoj uniji:

"Jer znamo da Vojvodina zajedno sa centralnom Srbijom može da ojača evropsku Srbiju. Znamo da je budućnost naše zemlje u Evropi i želimo zajednički istrajati na tom putu. Ovde sam ponudio da Vojvodina, zajedno sa Kragujevcem, otvori kancelariju u Briselu jer želimo zajednički zastupati interese Vojvodine i Šumadije u Briselu, prvenstveno u ekonomskom, a potom i u kulturnom i političkom smislu", rekao je Egereši.:think:
Да, вероватно ће понудити нама Шумадинцима и да се отцепимо заједно од Србије, кад и Војводина :mrgreen:
 
Ja stvarno ne razumem sta ti imas protiv toga? Sve moderne evropske drzave se zasnivaju na decentralizaciji i regionalizaciji. Zasto Shumadija ne bi imala svoje kancelarije u Briselu kao i sve moderne evropske regije? Daj mi molim te jedan razlog.
Један од разлога је јер ако има Шумадија, онда требају да имају Војводина и Санџак. А знамо добро како је ЕУ ''пријатељски'' настројена према нама и како јој је стало до нашег територијалног интегритета, само ми још треба да им помогнемо у распарчавању. Немој да мешаша друге земље и нас, јер у ЕУ имају двоструке аршине, узми приимер Босне, за чију се јединственост боре свим средствима и случај Косова и распарчавања Србије.
 
Za Vojvodinu ne znam, pojedinci su tamo nacisto odlepili, ali sto se tice Shumadije nama to nikad ne bi palo na pamet. Zasto mi da nemamo svoju autonomiju kad mogu Vojvodjaneri? Sta fali nama?

Daske u glavi,razmislite kako se Kosovo odcjepilo od matice Srbije pa ce vam sve biti jasno.Prvo autonomija pa separatizam i na kraju republjika ali morate imati na umu u svom razumu da se mulimani i albanci šire žele spojiti Kosovo sa zapadnom Makedonijom,Sanđakom,južnim djelovima Srbije i Bih kada to sve spoju imat cemo nejveču islamsku republjiku na balkanu zvanu Islamska Republika Balkanija a vi im pomažete sa tim autonomaškim idejama:dash:
 
Kao rodjeni KG i Sumadinac,slazem se......:super::super:

i ja kao rodjeni Sumadinac iz KGa podrzavam predlog!
Dosta smo slushali o autonomiji Vojvodine, a nas Shumadince i ostale u Srbiji nek i dalje muze Beograd...
I chim se neko pobuni protiv samoubilachke destruktivne beogradizacije, odmah ga optuzuju za separatizam i nedostatak patriotizma!

Zivela Sumadija

1316209008_09b707caa5.jpg
 
evo malo i da se nasmejemo u temi:

Daklem, u duhu sveopsteg osvescivanja na nacionalnoj, monetarnoj i drugim osnovama,zelim da pokrenem pitanje autonomije Sumadije. Sumadija je evo vekovima u zamci Srbije, ovi severnjaci, juznjaci zapadnjaci i istocnjaci odavno koriste nase resurse da bi namicali pare u svoje dzepove, a nama ostavljali mrvice.Tako je Kragujevac prozvan dolinom gladi...industrijski centar Sumadije,..ej bre!!!!Nase voce se prodaje preko Srbije u bescenje strancima koji posle nama prodaju svoje sokove napravljenje od tog istog voca po astronomskim cenama.Da ne pricam da se nase sume krce i prodaju kao sirovina raznoraznim fabrikama a nase sumadijske fabrike prave namestaj od kompresovane piljevine! Sa nase sovre mi dobijamo trosice.Ili mermer i kamen, koji su deo svakog iole kvalitetnijeg patosa ili spomenika sirom sveta?Za sve to vreme Srbi samo skidaju kajmak.Placali smo 2 decenije Beogradsku taksu od 2% ... zasto? Da bi Beogradjani punili svoje debele stomake i jos deblje dzepove? Nasi Sumadinci su izginuli po kojekakvim ratovima za racun neke tamo Srbije koju niti jedan dostojan Sumadinac nece i ne moze smatrati svojom otadzbinom!!Sumadija bi trebalo da pripadne Sumadincima, a vi Srbi idite u svoju drzavu, pa da razvijamo dobrosusedske odnose!Izvinjavam se zbog mozda i preostre retorike, ali eto, poneo me nacionalni zanos...kakvo je vase misljenje na ovu temu?Treba li Sumadija da se izbavi iz ove "tamnice naroda" zvane Srbija?

b92/forum :-)
 
Poslednja izmena:
Један од разлога је јер ако има Шумадија, онда требају да имају Војводина и Санџак. А знамо добро како је ЕУ ''пријатељски'' настројена према нама и како јој је стало до нашег територијалног интегритета, само ми још треба да им помогнемо у распарчавању. Немој да мешаша друге земље и нас, јер у ЕУ имају двоструке аршине, узми приимер Босне, за чију се јединственост боре свим средствима и случај Косова и распарчавања Србије.

Mojne da brkas Vojvodinu i nas jer se Shumadija ni u najludjim sf filmovima ne bi odvojila od matice. Sto se Sandzaka tice moguce je sprovesti decentralizaciju po ekonomskim,a ne etnickim nacelima. Recimu tu regiju spojiti sa zapadnom Srbijom i nazvati je Zapadna Srbija. Time bi Srbi bili vecina i predupredili bi svaki pokusaj otcepljenja. A sta ti predlazes? Jel da nam Beograd vecno otima i ovo malo crkavice sto se zaradi u Shumadiji? Sta ako nekim cudom FIAT stvarno pocne da radi u Kg-u i napravi jedan pravi industrijski grad od njega, ocemo li i tad sve pare da saljemo Beogradu? To stvarno nije u redu. Decentralizacija je NEOPHODNA svidelo se to nekom ili ne.
 

Back
Top