Poziv za regulisanje vojne obaveze raseljenim licima sa Kosova

Nisu stvari tako proste. Nije niko protiv ispunjavanja obaveza i bezanja od istih medjutim ne moze drzava traziti nesto, a da pritom nije obezbedila neke uslove kao naprimer povratak imovine i sl. Druga stvar ima ljudi koji su na ivici egzistencije a imaju kakve takve poslove i dobili su pozive. Neki ljudi imaju i preko 25 godina i porodice i sta sad. Mislim da je protiv nekih standardna zvanje raseljenih iliti defakto izbeglih lica u vojsku.
 
Nisu stvari tako proste. Nije niko protiv ispunjavanja obaveza i bezanja od istih medjutim ne moze drzava traziti nesto, a da pritom nije obezbedila neke uslove kao naprimer povratak imovine i sl. Druga stvar ima ljudi koji su na ivici egzistencije a imaju kakve takve poslove i dobili su pozive. Neki ljudi imaju i preko 25 godina i porodice i sta sad. Mislim da je protiv nekih standardna zvanje raseljenih iliti defakto izbeglih lica u vojsku.

Da li si ti dravljanin SRBIJE,a mislim da jesi pa prema tome ne zove te Albanija da sluzis vojsku.Znam kako je biti raseljeno lice na rubu egzistencije,bez ikakvih primanja.Ti si trebao izac van SRBIJE i onda ne bi sluzio vojsku pod uslovom da nemas drzavljanstvo tamo neke zemlje.Stvarno ne znam koji vam je svima samo trazite razloge i kukate da ne sluzite vojsku.U ostalom ako imas 25 godina udsluzi vojsku i zaposli se kao ugovorac i rijesices egzistenciju.
 
Ovih dana stizu pozivi za regulisanje vojne obaveze ljudima sa Kosova koji imaju privremeni boravak u Srbiji.

Da li neko zna da li je to uopste dozovljeno buduci da ti ljudi ne zive u svojim domovima?
Koliko znam proteklih 10 godina nisu dirani, pa sta se promenilo?

Ja znam da izbegla lica ne podležu vojnoj obavezi ukoliko imaju izbeglički status ali to se ne odnosi na interno raseljena lica.:manikir:
 
Zivim u delu grada Nisa koji ljudi sa KiM zovu Malo Gnjilane.Sa dosta ljudi sam u kontaktu, niko se nije pozalio da se oseca ugrozeno, da je gradjanin drugog reda.Nisam siguran da znam na koje papire mislis.Koliko znam svi imaju status raseljenih lica.
Sto se tice teme, shvatam da nije lak zivot ali nije ni ostalima.Nije bilo jednostavno nikom 99 da krene u rat pa ipak je odaziv na mobilizaciju na jugu bio preko 100%.Licno sam ja imao gomilu nedovrsenih poslova, privatnu firmu, zena u 7.mesecu trudnoce, sina od 8 godina i ni jednog trenutka nisam trazio razlog da se ne odazovem na poziv.
Uskoro moj stariji sin treba da ide na regrutaciju.Sluzice vojsku drzave Srbije.I ako ga jednog dana Srbija pozove da ratuje za KiM sta treba da uradi?A deset generacija mladih sa KiM ne ume ni pusku da rasklopi.:dash:
 
Uskoro moj stariji sin treba da ide na regrutaciju.Sluzice vojsku drzave Srbije.I ako ga jednog dana Srbija pozove da ratuje za KiM sta treba da uradi?

Da ne ode. To neće biti njegov rat. On treba da stvori život, da živi srećno i izrodi mnogo malih časnih i pamenih Srba koji neće ginuti uludo.

A deset generacija mladih sa KiM ne ume ni pusku da rasklopi.:dash:

I ne treba. Neka se bore radom, pameću, obrazovanjem i neka oni budu pametniji od predaka. Nek se odreknu "junaštva", i neka budu časni i bez da umru za čast.
 
Kad je bilo koja drzava u svetu davala obicnim gradjanima mogucnos da biraju kako ce joj se oduziti i boriti se za nju?Ako nekom tamo Kalimeru kvrcne pa resi da osvoji jug Srbije sa 100.000 shipaca do zuba naoruzanih, mi cemo stati ispred njih i reci da smo pametniji, obrazovaniji i lepsi.I oni ce se vratiti preko Prokletija.Moguce da bi tako odbranili Bgd i Vojvodinu da je krenuo kopneni napad 99 sa severa.
 
Kad je bilo koja drzava u svetu davala obicnim gradjanima mogucnos da biraju kako ce joj se oduziti i boriti se za nju?Ako nekom tamo Kalimeru kvrcne pa resi da osvoji jug Srbije sa 100.000 shipaca do zuba naoruzanih, mi cemo stati ispred njih i reci da smo pametniji, obrazovaniji i lepsi.I oni ce se vratiti preko Prokletija.Moguce da bi tako odbranili Bgd i Vojvodinu da je krenuo kopneni napad 99 sa severa.

Pa ti razmisli ponovo šta sam ja napisao, i kako ti to predstavljaš. Pametni rade i zaradjuju i plaćaju porez da bi najbolji među njima, koji su obučeni i opremljeni za ratovanje išli i uradili dobar posao. Ne ratuje danas kuka i motika, već znanje, oprema i pametan i sposoban vojnik.
 
Pa ti razmisli ponovo šta sam ja napisao, i kako ti to predstavljaš. Pametni rade i zaradjuju i plaćaju porez da bi najbolji među njima, koji su obučeni i opremljeni za ratovanje išli i uradili dobar posao. Ne ratuje danas kuka i motika, već znanje, oprema i pametan i sposoban vojnik.
Slazem se u potpunosti.Ali...Uvek ima neko ali.Srbija nema profesionalnu vojsku, ne vidim da niko ozbiljno radi na tome.Procice jos mnogo godina da dobijemo vojsku sa desetak hiljada profesionalaca i sofisticiranim naoruzanjem koji ce omoguciti sve ovo sto govoris.Sta do tada?Ovo je Balkan a rat za Kim nije gotov.To zna svako ko je nosio uniformu 99.Da li cu ja da ratujem ili ce da saceka neke nove klince...nemam pojma.Ali ratovace se.Molio sam boga da nekom od mocnih sine podela pa da se podigne kineski zid izmedju nas i njih.Ovako...:think:
 
Poslednja izmena:
Ovih dana stizu pozivi za regulisanje vojne obaveze ljudima sa Kosova koji imaju privremeni boravak u Srbiji.

Da li neko zna da li je to uopste dozovljeno buduci da ti ljudi ne zive u svojim domovima?
Koliko znam proteklih 10 godina nisu dirani, pa sta se promenilo?

A sta je svrha te vojske? Mislim ljudima su prodali Kosovo a sada njih ocekuju da idu i sluze tu vojsku!
 
Kosovo je sastavni deo Srbije, ljudi sa Kosova sluzhe u svojoj vojsci, a ne u komshiluku!

Нисам ни рекао да није....али дал то знају ови на власти у Србији...тако су говорили за РСК...и нас у РС..па види нас данас!

Само преводим...
 
Па пошто је политичка власт, издала Србе на КиМ-у..из ког разлога да они служе војску Србије(да је бар Србска Војска)
Politicki protivnik Milisevicevog rezima sam od 90-te.I kada je trebalo braniti KiM nije mi palo na pamet da kazem da to nije moja obaveza.Moj kum iz Nisa je 45 dana ratovao u Vukovaru.Ebote, koji retardi smo bili svi mi koji smo imali cast i moral.Pa sta bi bilo da je tako razmisljalo svih 300.000 ljudi u uniformi tada.OVK bi se zaustavila negde na Dunavu.
Valjda iz razloga sto zive u Srbiji.:dash:
 
Politicki protivnik Milisevicevog rezima sam od 90-te.I kada je trebalo braniti KiM nije mi palo na pamet da kazem da to nije moja obaveza.Moj kum iz Nisa je 45 dana ratovao u Vukovaru.Ebote, koji retardi smo bili svi mi koji smo imali cast i moral.Pa sta bi bilo da je tako razmisljalo svih 300.000 ljudi u uniformi tada.OVK bi se zaustavila negde na Dunavu.
Valjda iz razloga sto zive u Srbiji.:dash:

Само преводим, дон шут д месинџер...

Боље да гледам своја посла!
 

Back
Top