Kako da zaboravim

  • Začetnik teme Romanticna dusa
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
R

Romanticna dusa

Gost
caos,
imam problem(ljubavne prirode) koga verovali vi ili ne vec godinu dana ne mogu da resim. Luda sam, ali bukvalno luda za svojim bivsim. Sta god radila, s kim god bila uvek je u mojim mislima. Ne prodje dan da na njega ne pomislim. A vec godinu dana sam u "srecnoj" vezi sa drugim deckom koji je pravi andjeo sa neba.
Nisam klinka, ali se ponasam tako. Mislila sam da ce vreme uciniti svoje, ali nikako da prodje. Svake noci ga sanjam i cini mi se da pocinjem da ludim. Opsesija prema bisem me baca u ambis iz koga, cini mi se, ako ovako nastavim necu moci da isplivam.
Recite mi kako je moguce da se tako osecam????
Da li je moguce da sam jos uvek luda od ljubavi za njim ili je sve to samou mojoj glavi?
 
Romanticna dusa:
caos,
imam problem(ljubavne prirode) koga verovali vi ili ne vec godinu dana ne mogu da resim. Luda sam, ali bukvalno luda za svojim bivsim. Sta god radila, s kim god bila uvek je u mojim mislima. Ne prodje dan da na njega ne pomislim. A vec godinu dana sam u "srecnoj" vezi sa drugim deckom koji je pravi andjeo sa neba.
Nisam klinka, ali se ponasam tako. Mislila sam da ce vreme uciniti svoje, ali nikako da prodje. Svake noci ga sanjam i cini mi se da pocinjem da ludim. Opsesija prema bisem me baca u ambis iz koga, cini mi se, ako ovako nastavim necu moci da isplivam.
Recite mi kako je moguce da se tako osecam????
Da li je moguce da sam jos uvek luda od ljubavi za njim ili je sve to samou mojoj glavi?

Da moguce je da si luda od ljubavi za njim,a to ti govorim iz licnog iskustva,samo sto je kod mene situacija obrnuta, ja sam bez nje vec nekoliko godina i jos uvek je sanjam skoro svake noci,nikada se nisam sa njom posvadjao.Bio sam sa nekoliko drugih devojaka u medjuvremenu i ni jedna veza nije trajala duze od 6 meseci.Ona u mom zivotu predstavlja sve sto ja mogu da pozelim.
Nemam nikakav pametan savet osim da ako ti takva situacija potraje pokusas ponovo sa njim.
Ja sam pokusao apsolutno sve ostalo u vezi nje i nista nije imalo apsolutno nikakvog efekta.
I nije sve to u tvojoj glavi vec u tvom srcu.
Ukoliko nadjes neki nacin da se izvuces molim te kazi mi, bio bih ti neizmerno zahvalan.
 
Mata:
.. da si je pravario i to nekoliko puta??????????
Ma ne,nisam je nikada prevario, sve one su bile nakon raskida sa njom,a istini za volju ni sa jednom od njih nisam ni isao toliko daleko da bi se moglo reci da sam je ikada " prevario ".Niti je ona mene ikada prevarila niti ja nju.Jednostavno njena keva me ne podnosi iz samo njoj poznatih razloga.Svi ostali su O.K., ali pritisak sa te strane je uzrok svih problema.Nisam neka budala koja nista ne radi i nema para pa da to bude neki razlog.Imam novac, materijalno sam totalno situiran, imam posao,ne pusim,ne pijem i ne drogiram se.Ni meni nije jasno sta ta zena ima protiv mene i veze sa njom?
 
Romanticna dusa:
caos,
imam problem(ljubavne prirode) koga verovali vi ili ne vec godinu dana ne mogu da resim. Luda sam, ali bukvalno luda za svojim bivsim. Sta god radila, s kim god bila uvek je u mojim mislima. Ne prodje dan da na njega ne pomislim. A vec godinu dana sam u "srecnoj" vezi sa drugim deckom koji je pravi andjeo sa neba.
Nisam klinka, ali se ponasam tako. Mislila sam da ce vreme uciniti svoje, ali nikako da prodje. Svake noci ga sanjam i cini mi se da pocinjem da ludim. Opsesija prema bisem me baca u ambis iz koga, cini mi se, ako ovako nastavim necu moci da isplivam.
Recite mi kako je moguce da se tako osecam????
Da li je moguce da sam jos uvek luda od ljubavi za njim ili je sve to samou mojoj glavi?

i ja imam identican problem! postavljen je na temi "PREBOLETI ?" Devojka ciji je nick "divlja u srcu" mi je dala simpatican savet,iscitaj ,pa mozda i tebi pomogne
 
Mata:
..

Ako za njim budem blesava godinama kao sto si ti za svojom bivsom..........................llleeelllleeee(sto bi rekle nislije)

Vidis tvoja bivsa je za tebe pojam idealne devojke, a moj bivsi...............ne mogu da kazem da sam 100% sigurna da nije za mene jer bi ga predpostavljam vec davno prebolela. Ali da nije za mene,nije.(TO SE JA SAMO TESIM) Sadasnji decko mi u svemu vise odgovara. Kada kazem u svemu onda zaista mislim tako. Onaj mi ni u krevetu nije odgovarao, ali ima ocigledno nesto posebno kada ne mogu da zaboravim

Pre par meseci smo se videli posle tacno godinu dana i ne mogu da ti opisem tu plimu osecaja.Rekao mije da me voli kao prvog dana i ja sam bila kao omadjijana. Provela sam sa njim predivnih mesec ipo dana . I ti osecaji koje mi je pruzio su nesto najlepse sto mi se u zivotu deseilo i sto za sve pare ovoga sveta ne bih menjala. Cak se nekajem sto sam prevarila svog decka, cak nemam ni truncicu grize savesti, jer sve sto sam uradila bilo je iz ljubavi, iz te prejake ljubavi koju prema njemu osecam.
Ne znam ni kako sam smogla snage da mu kazem da ne mogu da izdrzim tu dvojnu vezu i ostavila sam ga opet. Ostavila sam ga, znajuci da ga volim vise od svega na ovome svetu i da bi za njega vatru u ruku stavila.
Sadasnjeg decka nisam imala srca da povredim. Jer tolio mi je pomogao u zivotu da bi bila prava kucka kada bi to uradila. I iz nekog ogromnog postovanja prema njemu, sam jos uvek sa njim. Obozavam ja njega, ali osecanja prema njemu ne mogu da se uporedjuju sa osecanjima prema bivsem.

Ma luda sam ja sto posto. Malo me tesi cinjenica, da ima jos ovakvih romanticnih (ili ludih) kao sto sam ja
Kazu da vreme i budale obicno leci tako da se nadam da ce ono uciniti svoje.

Hvala na odgovoru

:wink:
 
Znas kako, mi zene se zaljubljujemo u sliku koju doticni muskarac (bar mi tako mislimo) ima o nama. Zaljubljujemo se u to kako se mi osecamo pored njega!
I sve u svemu to je jedna veeeelika iluzija! Lepo je, ali donekle apsurdno! :(
 
Romanticna dusa:
caos,
imam problem(ljubavne prirode) koga verovali vi ili ne vec godinu dana ne mogu da resim. Luda sam, ali bukvalno luda za svojim bivsim. Sta god radila, s kim god bila uvek je u mojim mislima. Ne prodje dan da na njega ne pomislim. A vec godinu dana sam u "srecnoj" vezi sa drugim deckom koji je pravi andjeo sa neba.
Nisam klinka, ali se ponasam tako. Mislila sam da ce vreme uciniti svoje, ali nikako da prodje. Svake noci ga sanjam i cini mi se da pocinjem da ludim. Opsesija prema bisem me baca u ambis iz koga, cini mi se, ako ovako nastavim necu moci da isplivam.
Recite mi kako je moguce da se tako osecam????
Da li je moguce da sam jos uvek luda od ljubavi za njim ili je sve to samou mojoj glavi?
zaboravi zaboravi,
da samte ikad voleo ludo
 
Anonymous:
Mata:
.. da si je pravario i to nekoliko puta??????????
Ma ne,nisam je nikada prevario, sve one su bile nakon raskida sa njom,a istini za volju ni sa jednom od njih nisam ni isao toliko daleko da bi se moglo reci da sam je ikada " prevario ".Niti je ona mene ikada prevarila niti ja nju.Jednostavno njena keva me ne podnosi iz samo njoj poznatih razloga.Svi ostali su O.K., ali pritisak sa te strane je uzrok svih problema.Nisam neka budala koja nista ne radi i nema para pa da to bude neki razlog.Imam novac, materijalno sam totalno situiran, imam posao,ne pusim,ne pijem i ne drogiram se.Ni meni nije jasno sta ta zena ima protiv mene i veze sa njom?

pa znas kako, evo resenja, da se resimo keve a? :twisted: :twisted: ona je izgleda jedini probelm a?
ej sorry salu na stranu, citam ove tvoje redove i ne mogu da verujem..znas ja uvek imam onaj film u glavi da kad nesto hocu i jos kad znam da je TO TO pravo ,pa bre ni bog ne moze da me zaustavi a ne tamo neka keva...ej nemoj da mislis da ja nesto sad solim pamet, ma neee ...samo pokusavam da te ubedim /mada vidim da ti to i sam znas /, da od necega sto ti tolikooo znaci nikada, ama bas nikada nemoj da odustanes
ajd mnogo srece i ne daj da ti ljubav ode, ne daj boze, a sta da ne dodje druga? :?:
pozdrav :D
 
Romanticna dusa:
Mata:
..

Ako za njim budem blesava godinama kao sto si ti za svojom bivsom..........................llleeelllleeee(sto bi rekle nislije)

Vidis tvoja bivsa je za tebe pojam idealne devojke, a moj bivsi...............ne mogu da kazem da sam 100% sigurna da nije za mene jer bi ga predpostavljam vec davno prebolela. Ali da nije za mene,nije.(TO SE JA SAMO TESIM) Sadasnji decko mi u svemu vise odgovara. Kada kazem u svemu onda zaista mislim tako. Onaj mi ni u krevetu nije odgovarao, ali ima ocigledno nesto posebno kada ne mogu da zaboravim

Pre par meseci smo se videli posle tacno godinu dana i ne mogu da ti opisem tu plimu osecaja.Rekao mije da me voli kao prvog dana i ja sam bila kao omadjijana. Provela sam sa njim predivnih mesec ipo dana . I ti osecaji koje mi je pruzio su nesto najlepse sto mi se u zivotu deseilo i sto za sve pare ovoga sveta ne bih menjala. Cak se nekajem sto sam prevarila svog decka, cak nemam ni truncicu grize savesti, jer sve sto sam uradila bilo je iz ljubavi, iz te prejake ljubavi koju prema njemu osecam.Ne znam ni kako sam smogla snage da mu kazem da ne mogu da izdrzim tu dvojnu vezu i ostavila sam ga opet. Ostavila sam ga, znajuci da ga volim vise od svega na ovome svetu i da bi za njega vatru u ruku stavila.Sadasnjeg decka nisam imala srca da povredim. Jer tolio mi je pomogao u zivotu da bi bila prava kucka kada bi to uradila. I iz nekog ogromnog postovanja prema njemu, sam jos uvek sa njim. Obozavam ja njega, ali osecanja prema njemu ne mogu da se uporedjuju sa osecanjima prema bivsem.
Ma luda sam ja sto posto. Malo me tesi cinjenica, da ima jos ovakvih romanticnih (ili ludih) kao sto sam ja
Kazu da vreme i budale obicno leci tako da se nadam da ce ono uciniti svoje.

Hvala na odgovoru

:wink:

Tesi i mene cinjenica sto nas jos ima ovakvih ( iako u malom broju ),ali ne verujem da ce te vreme izlecit od njega kao sto ni mene nije izlecilo od nje.Konstatacija da tvoj bivsi nije za tebe definitivno pada u vodu nakon svega sto si napisala o njemu i sebi.A sto se tice kreveta veruj mi to nije nikakvo merilo da li ti neko odgovara ili ne.
Vratila si mu se i vracaces se jos mnogo mnogo puta( vise nego sto ces moci i da zamislis ),samo pazi da ne povredis sadasnjeg decka.
Ja sam nazalost povredio jednu devojku i nakon toga sam se distancirao od svih veza i povukao na neodredjen rok da nekoga drugog ne bih povredio.

U svakom slucaju drago mi je sto nisam jedini koji je romantican ( ili lud ) i puno ti hvala na odgovoru :wink:
 
Ne bih previse da vas vadim iz filma vaseg medjusobnog teshenja, ali moram da primetim nesto. Draga "dusho" mislim da ti svom sadasnjem decku radis upravo to sto ne bi htjela. bolje ga ostavi nego sto pravis magarca od njega, jer na kraju ces ga svakako ili ostaviti ili mrzeti. ako si s njim iz sopstvene nesigurnosti opet ispadas mnogo losa prema njemu. taj bivsi je vjerovatno neki kreten pa znas da to nije dobro za tebe. ali lazes toga kome si zahvalna i ti od njega pravis kretena na taj nacin......to ti ne smeta??? i sve to da ga ne bi povredila?? hello??
 
my life story
i ja ne mogu da prebolim bivseg...
skoro 3 god nismo zajedno, svaki ali svaki dan pomislim na njega.
MOgu da se rasplacem u svakom trenutku koliko mi nedostaje...
ali ne daaaaam se!!!!!
 
TBM:
Ne bih previse da vas vadim iz filma vaseg medjusobnog teshenja, ali moram da primetim nesto. Draga "dusho" mislim da ti svom sadasnjem decku radis upravo to sto ne bi htjela. bolje ga ostavi nego sto pravis magarca od njega, jer na kraju ces ga svakako ili ostaviti ili mrzeti. ako si s njim iz sopstvene nesigurnosti opet ispadas mnogo losa prema njemu. taj bivsi je vjerovatno neki kreten pa znas da to nije dobro za tebe. ali lazes toga kome si zahvalna i ti od njega pravis kretena na taj nacin......to ti ne smeta??? i sve to da ga ne bi povredila?? hello??


Pravim ja kretena i od sebe i od njega. Ne zelim da se pravdam, jer nema opravdanja za sve sto sam mu uradila, ali je on od samog pocetka nase veze znao koliko su snazna moja osecanja za njega. Naravno posle sam se iz petinih zila trudila da ga ubedim u suprotno, jer nisam zelela da ga povredim. Znam da je jadno, ali ponovo sam zrtvovala svoju ljubav da on ne bi bio povredjen. Mozda je glupo, jer nisam iskrena, ali ja mislim da je to jedini pravi nacin. Istina mnogo zaboli, a ja da ga povredim ne zelim. Kada ti neko ucini toliko dobrog kao sto je on ucinio meni, onda moras tako.
Znam da je to lose.......ali..........

Isto tako znam koliko se lose osecam ponekad kada lezim i spavam pored njega , kada vodim ljubav sa njim, kada me ljubi...................a meni se cini da gorim iznutra i da moram da budem slatka nasmejana devojka koja mu sapuce da ga voli
A ima ionih dana kada me cini presrecnom i kada osecam da posoji nada da cu gavoleti

Grozno je sve ovo i ja sam grozna,ali jos jednom ponavljam da sve sto sam uradila lose bilo je iz tog ludog osecanja koje osecam prema bivsem. Znam da ce me Bog kazniti i znam da ce mi se sve jednoga dana kao bumerang vratiti, ali kako kazu:Kada srce govori razum mora da cuti

Mozda ces me razumeti jednoga dana


ma mnogo lupam


hvala na odgovoru......kisss :roll:
 
divlja-u-srcu:
Znas kako, mi zene se zaljubljujemo u sliku koju doticni muskarac (bar mi tako mislimo) ima o nama. Zaljubljujemo se u to kako se mi osecamo pored njega!
I sve u svemu to je jedna veeeelika iluzija! Lepo je, ali donekle apsurdno! :(

Procitala sam tvoj savet i mogu da ti napisem da ssi 1000000000% u pravu. Mnogo je lep savet koji si dala decku na temu "preboleti". Pozitivan je i upravo su mi takvi saveti potrebni da sredim svoju glavu........i srce.

hvala puno
 
Romanticna dusa:
divlja-u-srcu:
Znas kako, mi zene se zaljubljujemo u sliku koju doticni muskarac (bar mi tako mislimo) ima o nama. Zaljubljujemo se u to kako se mi osecamo pored njega!
I sve u svemu to je jedna veeeelika iluzija! Lepo je, ali donekle apsurdno! :(

Procitala sam tvoj savet i mogu da ti napisem da ssi 1000000000% u pravu. Mnogo je lep savet koji si dala decku na temu "preboleti". Pozitivan je i upravo su mi takvi saveti potrebni da sredim svoju glavu........i srce.

hvala puno


inace samo da znas ja sam otvorila temu "preboleti" i nisam DECKO nego devojka i to veoma :D
 
barakuda:
Romanticna dusa:
divlja-u-srcu:
Znas kako, mi zene se zaljubljujemo u sliku koju doticni muskarac (bar mi tako mislimo) ima o nama. Zaljubljujemo se u to kako se mi osecamo pored njega!
I sve u svemu to je jedna veeeelika iluzija! Lepo je, ali donekle apsurdno! :(

Procitala sam tvoj savet i mogu da ti napisem da ssi 1000000000% u pravu. Mnogo je lep savet koji si dala decku na temu "preboleti". Pozitivan je i upravo su mi takvi saveti potrebni da sredim svoju glavu........i srce.

hvala puno


inace samo da znas ja sam otvorila temu "preboleti" i nisam DECKO nego devojka i to veoma :D

Hm... :? :lol:
 
divlja-u-srcu:
Znas kako, mi zene se zaljubljujemo u sliku koju doticni muskarac (bar mi tako mislimo) ima o nama. Zaljubljujemo se u to kako se mi osecamo pored njega!
I sve u svemu to je jedna veeeelika iluzija Lepo je, ali donekle apsurdno! :(

Pa, zivot je jedna nedokuciva iluzija. Kad mislis da je nesto crno, uvek ti biva jasnije da ipak to nije totalno crno. Stavise, to crno se polako preklapa u velikom spektru nijansi sive... Tezi beloj, ali skoro nikad ne stigne do nje...
 
e draga moja, i ja sam luda za bivsim vec 5 god. ali se konacno sklapamo ovog leta i to na mnogo lepsi nacin...ne mogu biti srecnija :D znam da ti nisam pomogla, ali je tesko preboleti nekoga koga si najvise voleo do sad (thats the way it is 4 me)
 
Kada se slozi u glavi i nastane frka u srcu a zivot te ne mazi nastane pakao...
Ima tome dosta kako sam se nasao sa nekom devojkom.Nije nam islo.Tri godine sam mislio o njoj jer sam znao da me i ona voli, ali zbog prevelike njene ljubomore i jos kojecega vise nismo zajedno.Srecem je slucajno u gradu posle tih tri godine i dozivljavam nesto sto sam mislio da se moze naci samo u losim ljubicima.Iz predela stomaka mi se nesto spustilo nanize i ja sam mislio da cu izgubiti tlo pod nogama...I jos mi ona rece da je nazovem tu i tamo..a ja, kao da je ne bi gnjavio, rekoh da necu.A ovamo u sebi vristim.
Stvarno se mucimo.Pogledavam ove postove i vidim da svi pravimo slicne greske: ne dajemo sebi drugu sansu zbog naseg ega ili da ne bi drugog, sadasnjeg partnera/ku povredili, a posle mi sami najvise ispastam...Ma jedan je zivot i on ce nam biti lep onoliko koliko sebi dozvolimo da nam bude lep.
 
Sta je tvoj problem - da prebolis bivseg ili da nadjes nacin da se razidjes sa sadasnjim deckom?
Slazem se sa prethodnikom, jedan je zivot i treba ga ziveti punim plucima. Ali, jedan je zivot i za onoga s kim smo. Ako si s njim a ne volis ga, zamisli kako ce biti njemu kad otkrije. Ne kaze se badava: Cini ljudima ono sto zelis da drugi cine tebi. Budi iskrena, prvo prema sebi, a onda i prema drugima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top