DA li neko zna???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mobilni

Aktivan član
Poruka
1.295
Kako se rangira(tretira) diploma PROFIECENCY u srbiji.naime,nakon 8 godina pohadjanja skole za engleski jezik,sin mi je polozio taj zadnji ispit u toj skoli,koja je inace "ispostava" Virginia colege u grckoj.... posto dolazi ove godine u srbiju,koji je sledeci stepen? ili mu je ovaj dovoljan i za sta? hvala unapred......
 
Ono sto se zove "proficiency" je CPE na nivou C2 (Common European Framework of Reference for Languages) koji otprilike odgovara nivou znanja obrazovanijeg maternjeg govornika tog jezika (sto se tice reci, vokabular je specifican za proficiency).

Ne znam da li je on polagao CPE ili nesto drugo, ali u svakom slucaju, proficiency bi trebalo da je najvisi nivo kompetencije koji neko moze da ima na nekom* jeziku. Nema daljih diploma. E sad, ima puno testova, stvarno ne znam ko koji zvanicno priznaje i uvazava, a ni koji test je on polagao.

___________
* stranom
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem se... a iskreno sam se nadao,da ce neko nesto ovako napisati. Jer mi je ostavila utisak vlasnica skole(inace amerikanka),koja je cestitajuci izljubila mladog gospodina-sva ponosna sto je iz njene skole. i ubedila nas u to sto Vi kazete: da vise diplome nema za engleski jezik a da zavisi od drzave do drzave gde moze biti predavac eng. jezika ili otvoriti svoju priv. skolu za strani jezik. definitivno, u grckoj treba samo da je punoletan i da ima prostorije koje ispunjavaju uslove a ova diploma je dovoljna kao dozvola za rad....
 
Jos jednom se zahvaljujem na objasnjenju a evo i sertifikata o kome je rec.ne znam samo kako se "kotira" u srbiji.......gde se priznaje i za koje poslove.mada, u praksi....decko razgovara kao pravi "amerikanac"..
 

Prilozi

  • proficienci.jpg
    proficienci.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 15
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top