toxoplazmosa

mala natasa

Zainteresovan član
Poruka
213
Verujte mi trazila sam ovu temu, pa negde do 19 stranice ovoga foruma, ali nista nisam nasla o tome...to ja samo unapred da kazem da sam se trudila da nadjem nesto,da vas ne davim sa istim stvarima :D . Molila bih da mi neko objasni ili da mi kaze svoja iskustva u vezi toxoplazmose :? . Interesuje me da li je neko /mislim znam da jeste,ali nisam cula nikada iskustava iz prve ruke/ ostao trudan posle toxoplasmoze i da li je /nadam se da jeste /sve bilo uredu sa vasom bebicom. Meni doktori govore da ne treba uopste da se bojim,ali nekako..ma ne znam, frka mi mala. Inace imala sam toxlasmozu pre 7 godina i doktor mi je jos pre tri godine rekao da nema nikakvih problema i da bez ikakvog straha mogu da ostanem trudna i da ce sa bebom sve biti ok. Volela bih da cujem vasa iskustava, ako ih imate, a nadam se da ih nemate :lol: /al sam ovo srocila...hihih..al ukapirali ste vi/.I volela bih da mi o ovome nesto napise dr....ej divni ste, toliko se trudite, ma ja bih poludela sa toliko pitanja, evo vec sad me boli glava samo od citanja raznih stvari.
pozdrav svima :D
 
Imali ste toksoplazmozu pre 7 godina,to je tad izleceno.
Opasnost po trudnicu i bebu se desava samo kada se infekcija desi u toku same trudnoce.Zato se trudnice i pregledaju na samom pocetku trudnoce na TORCH, to je skracenica za toksoplazmozu,rubeolu,citomegalovirus i herpes viruse.
Odnosno faktore koji mogu ostaviti traga na bebi.
Bez brige.
 
Hvala vam mnogo, to su mi i doktori na pregledima rekla. Izvinjavam se sto davim,al imam jos jedno pitanje za vas, da li je potrebno ili obavezno da radim ispitivanje plodove vode kad ostanem trudna /mislim da se to tako zove /da se vidi da li plod ne daj boze ima neke anomalije /izvinjavam se na losoj terminologiji/. Inace imam 32 godine i u skorije vreme planiram trudnocu, tj.radim na tome :oops:
mnogo, mnogo hvala
 
Po godinama jos niste u grupi kojoj se obavezno radi amnicenteza, ali ako vas ginekolog bude smatrao da je potrebno on ce vam to predloziti.
Amniocenteza se ne radi svim trudnicama, uvek postoji razlog zasto se radi,godine starosti,porodicna istorija bolesti...sumnjivi nalazi ultrazvuka.
 

Back
Top