RODOVNIK

vaclav

Početnik
Poruka
10
Pozdrav svima na forumu!Molio bih nekoga da mi protumači rodovnik kuce koje sam kupio pre neki dan.naime radi se o šar-peiu.Kod majke piše samo broj pod kojim je upisana..kod oca piše 3xJCHSRB..DEDOVI: CAC BOB RCACIB....4XPRM PR...3PRM BOB 3CAC...PRM BOB.Unapred sam zahvalan na odgovoru:worth: POZDRAV!
 
Pokušaću ja dok ne dođe neko kompetentniji. Otac je trostruki juniorski šampion Srbije a dedovi: BOB znači prvak rase, CAC je republička izložba, a PRM znači prvak razreda mladih. Moj pas je mešanac tako da nisam baš nešto naročito upoznata sa tom terminologijom ali nadam se ipak da sam bia bar malo od pomoći.
 
evo malo podsetnika a i onima koji nisu znali da se upoznaju sa titulama

Objasnjenje naziva termina:

PRM - prima junior / prvak razreda mladih

CAC - (Certificat d'aptitude au Championnat (national)) - sertifikat drzavnog (nacionalnog) sampiona (sampionata), tj. potvrda osvojene kandidature za nacionalnog sampiona
Na izložbama (de beaute - u lepoti) - CACB
Na utakmicama (de travail - u radu) - CACT

CACIB - (Certificat d'aptitude au Championnat International de Beaute) - internacionalni sertifikat prvaka u lepoti, tj. potvrda osvojene kandidature za internacionalnog sampiona u lepoti
CACIT - (Certificat d´aptitude au Championnat International de Travail) - internacionalni sertifikat prvaka u radu, tj. potvrda osvojene kandidature za internacionalnog sampiona u radu.

BOB - (Best of Breed) - prvak rase (najlepsi pas rase, nevezano za pol)
BOS - (Best of Oposite Sex) - najlepsi pas rase suprotnog pola psa koji je dobio titulu BOB

BOG / BIG - (Best of/in Group) - najlepsi pas svoje FCI grupe, prvak grupe

BIS - (Best in Show) - najlepsi pas na izlozbi

R - (reserve) - rezerva, drugoplasirani
Baby - oznaka za bebe, najmladje pse
J - (junior) - oznaka za juniore
Veteran - oznaka za veterane
ClubSieger / Club Winner - pobednik na specijalizovanoj izlozbi, klubski pobednik
EW - (Europian Winner) - evropski sampion
WW - (World Winner) - svetski sampion
CH - (Champion) - sampion (nacionalni, drzavni)
INT.CH - (International Champion) - internacionalni sampion
 
evo malo podsetnika a i onima koji nisu znali da se upoznaju sa titulama

Objasnjenje naziva termina:

PRM - prima junior / prvak razreda mladih

CAC - (Certificat d'aptitude au Championnat (national)) - sertifikat drzavnog (nacionalnog) sampiona (sampionata), tj. potvrda osvojene kandidature za nacionalnog sampiona
Na izložbama (de beaute - u lepoti) - CACB
Na utakmicama (de travail - u radu) - CACT

CACIB - (Certificat d'aptitude au Championnat International de Beaute) - internacionalni sertifikat prvaka u lepoti, tj. potvrda osvojene kandidature za internacionalnog sampiona u lepoti
CACIT - (Certificat d´aptitude au Championnat International de Travail) - internacionalni sertifikat prvaka u radu, tj. potvrda osvojene kandidature za internacionalnog sampiona u radu.

BOB - (Best of Breed) - prvak rase (najlepsi pas rase, nevezano za pol)
BOS - (Best of Oposite Sex) - najlepsi pas rase suprotnog pola psa koji je dobio titulu BOB

BOG / BIG - (Best of/in Group) - najlepsi pas svoje FCI grupe, prvak grupe

BIS - (Best in Show) - najlepsi pas na izlozbi

R - (reserve) - rezerva, drugoplasirani
Baby - oznaka za bebe, najmladje pse
J - (junior) - oznaka za juniore
Veteran - oznaka za veterane
ClubSieger / Club Winner - pobednik na specijalizovanoj izlozbi, klubski pobednik
EW - (Europian Winner) - evropski sampion
WW - (World Winner) - svetski sampion
CH - (Champion) - sampion (nacionalni, drzavni)
INT.CH - (International Champion) - internacionalni sampion


Свака част!:klap: И хвала!:worth:
 

Back
Top