Srba i Hrvata sve manje u Sarajevu !!!

Вуја

Veoma poznat
Poruka
10.723
SARAJEVO – Predsednik kluba Hrvata u Domu naroda parlamenta Federacije BiH Josip Perić je izjavio da se iz Sarajeva u poslednje dve godine trajno iselilo 500 hrvatskih porodica i da glavni grad BiH sve više postaje jednonacionalni bošnjački grad.

„To potvrđuje činjenica da među 290 odbornika izabranih na izborima oktobra prošle godine u 10 skupština opština kantona Sarajevo nema ni jednog Hrvata”, rekao je Perić.

On je ukazao i na, kako je rekao, pogubnu činjenicu da se u poslednje vreme i neki Bošnjaci izjašnjavaju kao Hrvati samo da bi, zbog navodne multietničnosti, sačuvali radna mesta ili funkcije, preneli su mediji.

Sarajevska katedrala
katedrala.jpg


Direktor Biroa za ljudska prava Demokratske inicijative sarajevskih Srba Dušan Šehovac takođe je upozorio da zbog obespravljenosti i Srbi u posleratnom periodu napuštaju Sarajevo.

„Ukoliko se ovakav trend nastavi stari će izumreti, a mladi su već odavno otišli iz Sarajeva”, rekao je Šahovac.

U Sarajevu je pre rata živilo 167.000 Srba, a sada ih je manje od 7.000.

Po podacima nevladina organizacije Kroacija libertas, u Sarajevu trenutno živi više Kineza i onih Bošnjaka koji su se pridružili radikalnim islamistima, vehabijama i selefijama, neko Srba i Hrvata zajedno.

Saborna Crkva
Pravoslavna_Saborna_Crkva_Presvete_Bogorodice.jpg


Izvor : Politika
 
Pošto se BiH entitetski tj etnički razdelila logičan je sled stvari da se teritorije nacionalno homogenizuju, isto se dešava i u Banjoj Luci i u Mostaru

Zebrice Mostar je podeljen grad , pola-pola. S tim da su pre medjusobne tabacine slozno proterali skoro sve Srbe . Banja Luk je nesumnjivo srpski grad , Bosnjaka ima oko 11.000 (91 27.000) a Hrvata oko 6.000 (91` 28.000).
Ipak Sarajevo je eklatantan primer etnickog ciscenja za udzbenike, vesto zabasuren pricama o velikoj muslimanskoj zrtvi . Preko 200.000 Srba,Hrvata i ostalih zajednica je proterano ili pobeglo . A s obzirom da se danas proziva simbolom multietnicnosti u Bih jasno je koliki je to cinizam uzimajuci u obzir ovakve podatke .
 
Mene uopste ne potresaju ovakve cinjenice i nije mi zao sto je u Sarajevu ( mislim na federalno Sarajevo) sve manje Srba. Ziveci ceo zivot u BIH shvatila sam da jedino cvrste ograde u Bosni mire komsije.
Doduse imamo tako lepe , stare a prazne verske objekte u Sarajevu da je prosto tuzno prisustvovati nedeljnim liturgijama. Zato je nepravedno kada osudjujemo cudnu bliskost katolika i pravoslavaca u Sarajevu ( zajednicke molitve, razmene studenata bogoslovskih fak. i sl.) Oni znaju sta ih je na to nateralo.
 
Poslednja izmena:
Мени је жао, јер је Сарајево Србски град...а захваљујући Милошевићевом поклону Алији, ми смо га изгубили!
Sarajevo je pre raspada SFRJ bilo najveći Srpski grad ( po broju Srba koji žive u njemu) posle Beograda.Sada je skroz očišćeno ne samo od Srba , već od svih nemuslimana.
 
i šta sad pa nek se y.bu bože moj
republika šumska se hvali sa 99% srpskog stanovništva pa to ovdje nikome ne smeta :manikir:

A zašto odmah takve reči...
Da si ti morao otići iz grada u kome si rođen i odrastao, da li bi tako govorio?
Šta se čudiš za Republiku Srpsku, pa ovih sto šezdeset hiljada iz Sarajeva moralo je negde otići!
Zato su muje iz najgorih vukohebina pokupovali srpske stanove po Sarajevu za jeftine pare.
 
evo miŠONJO sas dokazi stiže:rotf:
Lažovčino.
Демографија За више информација погледајте Демографија Хрватске


Кретање броја становништа у Хрватској у од 1992. до 2003.

Према попису 2001. у Хрватској је живело 4.437.460 становника. Просечни животни век у Хрватској је око 75 година.[2] Због малог броја рођене деце, број становника се смањује.

Хрватска је насељена већином Хрватима. У мањине се сврставају, Срби (у последњем рату њихов број се значајно смањио), Бошњаци, Италијани, Мађари и други.Становништво према националности (Попис 2001)
1. Хрвати 3.977.171 (89,63%) 7. Словенци 13.173 (0,30%)
2. Срби 201.631 (4,54%) 8. Чеси 10.510 (0,24%)
3. Бошњаци 20.755 (0,49%) 9. Роми 9.463 (0,21%)
4. Италијани 19.636 (0,44%) 10. Црногорци 4.926 (0,11%)
5. Мађари 16.595 (0,37%) 11. Словаци 4.712 (0,11%)
6. Албанци 15.082 (0,34%) 12. Македонци 4.270 (0,10%)


Извор: http://www.dzs.hr
 
A zašto odmah takve reči...
Da si ti morao otići iz grada u kome si rođen i odrastao, da li bi tako govorio?
Šta se čudiš za Republiku Srpsku, pa ovih sto šezdeset hiljada iz Sarajeva moralo je negde otići!
Zato su muje iz najgorih vukohebina pokupovali srpske stanove po Sarajevu za jeftine pare.

pa ja i jesam morao otići iz svog grada...
i sad u tom gradu vladaju obje zaraćene stran(k)e a sve se to događa u kako većina ovdje tvrdi ustaškoj državi.
ako je hrvatska ustaška tj nacistička pa što je onda republika srpska?... ne znam za veću gradaciju zla .... možda aparthejd ....ne ne ne
 
pa ja i jesam morao otići iz svog grada...
i sad u tom gradu vladaju obje zaraćene stran(k)e a sve se to događa u kako većina ovdje tvrdi ustaškoj državi.
ako je hrvatska ustaška tj nacistička pa što je onda republika srpska?... ne znam za veću gradaciju zla .... možda aparthejd ....ne ne ne

Ali si se vratio, ako sam dobro razumela....
Seti se zašto si otišao pa ćeš razumeti zašto su otišli i još uvek odlaze Srbi i Hrvati iz Sarajeva.
Pusti sad priču o RS. Nije vezano za temu. Nije ni ustašija mnogo bitna za ovu temu.
Bitno je ono što se još uvek dešava u Sarajevu, bitni su ti ljudi koji "stidljivo" iznose podatke i činjenice a nikog nije više briga.
 

Back
Top