ako biste mogli danas da mi odgovorite...

kokonat

Početnik
Poruka
34
pijem kontraceptivne tablete vec tri meseca. danas sam primetila da mi je ostala jedna vise tableta. uopste ne mogu da se setim kada sam to zaboravila da popijem jednu. danas bi trebalo da je poslednji dan posle koga ide pauza od 7 dana. sta da radim? da li da popijem sutra tu poslednju, ili da ne popijem i nastavim sa tom pauzom? hvala na odgovoru.
 
hvala.
procitala sam na uputstvu da ako se zaboravi pilula (vise od 12 sati)u toku trece nedelje treba da se nastavi sa novim pakovanjem odmah, bez pauze. ali, posto ja ocigledno ne znam kada sam to uspela da zaboravim, treba da uradim kao sto ste mi rekli.
takodje sam htela da pitam i ovo. tablete koje mi je doktorka preporucila su jeanine. one su pokazale pozitivne efekte na masnu kozu, seboreicnu kozu i na kosu. ja imam seboreju, ali od kada sam pocela da koristim ove tablete nisam primetila nikakve efekte. (koristim neke preparate koje mi je dao dermatolog jos pre vise od godinu dana sve vreme.) dakle, koza mi se isto masti kao i pre koriscenja ovih tableta. da li to znaci da treba da sacekam jos neko vreme, pa ce se ispoljiti i to njihovo dejstvo, ili one samo nemaju efekta kod mene?
 
kokonat:
pijem kontraceptivne tablete vec tri meseca. danas sam primetila da mi je ostala jedna vise tableta. uopste ne mogu da se setim kada sam to zaboravila da popijem jednu. danas bi trebalo da je poslednji dan posle koga ide pauza od 7 dana. sta da radim? da li da popijem sutra tu poslednju, ili da ne popijem i nastavim sa tom pauzom? hvala na odgovoru.

Ja bih ti preporucila da koristis kondom, za svaki slucaj
 

Back
Top