Kada se ustvari mladost zavrsava?

Dirty Kichen Eternity

Primećen član
Poruka
595
...Sedim i razmishljam.... I osecam se kao da se moja zavrsava...Da li ste nekad osecali kao da vam mladost izmice iz ruku, a vi se grcevito trudite da je zadrzite?
I kad se ona to stvarno zavrsava? Kad postajemo odrasli, zreli,odgovorni i mudri?

Sa prvim pravim ljubavnim razocarenjem?
Mozda sa zavrsetkom fakulteta?
Sa trenutkom kada svecano kazes da ispred maticara?
Kad shvatis da ces postati roditelj?

U sustini u mom zivotu se nije promenila skoro ni jedna od navedenih stavki, ali se osecam kao da mi je ona prava mladost prosla, kad sam apsolvirala na fakultetu. I njemu se nekako blizi kraj, a ja kao da zmurecki zavrshavam ove poslednje ispite, jer ne zelim da odrastem...
I nekako...koliko god se trudila da budem ono shto sam bila...ne ide mi...Sad sam nekako odgovornija, opreznija...nisu mi zanimljive te stvari koje su mi tad bile...i nekako me...to boli...
Nedostaje mi onaj osecaj kad sam mogla da udahnem vazduh punim plucima, da uradim neshto shto zelim a da ne razmishljam o posledicama...da ne razmishljam o sutra...
I tako...
 
U sustini u mom zivotu se nije promenila skoro ni jedna od navedenih stavki, ali se osecam kao da mi je ona prava mladost prosla, kad sam apsolvirala na fakultetu. I njemu se nekako blizi kraj, a ja kao da zmurecki zavrshavam ove poslednje ispite, jer ne zelim da odrastem...
I nekako...koliko god se trudila da budem ono shto sam bila...ne ide mi...Sad sam nekako odgovornija, opreznija...nisu mi zanimljive te stvari koje su mi tad bile...i nekako me...to boli...
Nedostaje mi onaj osecaj kad sam mogla da udahnem vazduh punim plucima, da uradim neshto shto zelim a da ne razmishljam o posledicama...da ne razmishljam o sutra...
I tako...
da... zavrsava se jedan deo..
lep.. prolazan...
al' zato pocinje jedan sasvim novi
i dobar
veruj mi
i svakog dana sve bolji i bolji :D
 
Pa nash kako..druzi se malo sa starijima i videces koliko su zreliji i svesniji sveta oko sebe..raduj se novim iskustvima i neces zalliti za proslim vremenima kad nisi imala pojma o zivotu;)

Mozda sa tobom ?:think::lol:

@tema
Neke stvari sam prerasla sa 5 za neke sam matora u 22 , a neke necu prerasti nikada. Ceo zivot i kao jedinica i po izboru partnera sam okruzena nekim zrelijim ljudima i iskusnijim ;)
Ali to sto imam 22 me ne sprecava da se ljuljam ko da imam 5 sa klinkom koju sam povela u park :aha:
 
To sto ti osecas nije zavrsetak mladosti, vec detinjstva... Taj osecaj da mzoes da ruadis sve, punim plucima, je obicno vezan za slobodu da ne brines o egzistenciji. Dok god coveka izdrzavaju mama i tata, dakle, dok ne mora da misli od cega ce da kupi hranu i da plati komunalije, on(a) je dete.

Posle toga, vise nisi dete, sa prvim infostanom koji platis.

Ali ne znaci da nisi mlad.
 
Jel ste ikad imali osecaj da vise nista nije isto, sto zaista nema veze ni sa cim materijalnim oko vas? Jednostavno je u pitanju ono iznutra, osecaj...suvishe racionalno razmishljam, svaki postupak je uvek vezan za posledicu, i to se sve izdesavalo nekako neprimetno...
I evo sad sedim pored ovog glupavog kompa, placem i shvatam da ne zelim da odrastem, a imam utisak da vec jesam...
I volela bih da je dan imao vise od 24 sata...tada. Ne znam ni da li bi mi i tada bilo dosta. :(
 
Znači nisi bio ironičan nego si zapravo odvalio glupost :lol:

Ne bi bilo zgoreg da pročitaš šta je generalizacija, verovatno će se naći momenat kada će ti ustrebati takva jedna reč..... verovatno :tajna: ne kažem da hoće :)

Kao, pretpostavljam, stariji, verovatno opasno dolaziš do izražaja na tinejdžerima, pa im uspešno "pariraš" prosto, jer se oni još uvek igraju "pariranja". Kao i mnogi "odrasli", što odavde, što iz one imaginarne... stvarnosti :(
 
znam, bezvetan je osećaj...

al stalno smo u životu na nekim prektretnicima, kad kao sa svakim tim korakom treba da pokažeš da si zreliji i odgovorniji (upis srednje, faksa, prvi posao, brak, deca....)

a nema tu pravila, mlad si dok se osecas tako (opet kliše), ali tako je, neko "omatori" sa 18, neko živi punim plućima do pred smrt...

mislim da ne priča samo o toj odgovornosti i samostalnosti, prosto o nekoj pokretačkoj "mladalačoj" enegrgiji, naćinu razmišljanja, ličnom osećaju, volji i entuzijazmu...

uglavnom, kako god da ti teče život, jako je bitno sačuvati taj deo deteta u sebi, radovati se nekim običnim stavrima, napraviti i neku glupost i postupiti neodgovorno, osećati se živim... a to nema veze sa godinama
 

Back
Top